110 Photos - Jul 27, 2015
Photo: Całą noc pada deszcz. Momentami dość intensywny. Bazę zwijam dopiero o 8 gdy opady ustają.Photo: Pogoda dzisiaj niczym się nie różni od tej wczorajszej. Temperatura trochę niska(jeszcze będę narzekać, że jest za wysoka ;) ), widoczność bardzo zła.

Na zdjęciu jezioro Wallersee.Photo: Przy tak kiepskich warunkach po prostu nie chce się wyciągać aparatu.Photo: W Henndorf am Wallersee robię pierwsze dzisiejsze zakupy.Photo: Dziś na słodko :)Photo: I podążam dalej w kierunku Salzburga.Photo: Photo: Photo: Ostatnie kilka kilometrów przed miastem pokonuję po ścieżkach rowerowych.Photo: Jeszcze ostatnia przerwa przed miastem.

Pogoda jakby się odrobinę poprawiała.Photo: Gaisberg (1287 m)Photo: Photo: ;)Photo: Docieram do Salzburga. Nawet wyszło słońce zza chmur :)Photo: Photo: Przebijam się ścieżkami rowerowymi do centrum.Photo: Photo: Na rzeką Inn przerzucony most dla pieszych i rowerzystów.Photo: Przed mostem pomnik rowerzysty.Photo: Most obwieszony kłódkami, które pozostawiają tu zakochane pary. Swoją drogą to ciekawe kiedy zabronią wieszania tutaj kłódek, przecież te dziesiątki tysięcy sztuk musi ważyć kilka ładnych ton !Photo: Stare miasto Salzburga o dużych walorach historycznych zostało wpisane w 1996 na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.Photo: Władcy Salzburga wznieśli u stóp Alp, "niemiecki Rzym". W mieście dominuje barok. Niemal wszystkie dawne romańskie czy gotyckie budowle na przełomie XVII i XVIII wieku zostały przebudowane zgodnie z ówczesnym dominującym nurtem architektury.Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Plac Mozarta.Photo: Przy pomniku tego urodzonego w Salzburgu kompozytora, skrzypkowie dają koncert.Photo: Katedra św. Ruperta w SalzburguPhoto: Na "Alter Markt," stoi statua św. Floriana. Po lewej mała ciekawostka - dom wciśnięty pomiędzy kamienice ma zaledwie 1,42 m szerokości !Photo: Photo: Po lewej w głębi widoczny Klasztor św. Piotra założony przez św. Ruperta w 696 roku. Najstarszy, do dziś istniejący, klasztor benedyktynów na terenie niemieckojęzycznym.Photo: Front katedryPhoto: Kościół franciszkanów.Photo: „Festung Hohensalzburg” – Zamek-Forteca Znajduje się na wzgórzu ponad starym miastem. Jest to jeden z największych średniowiecznych zamków w Europie.Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Niestety jeżdżąc po mieście czuję i przede wszystkim słyszę, że coś niedobrego dzieje się z rowerem:/Photo: Photo: Ponownie wjeżdżam do Niemiec.Photo: Chwilę później odwiedzam Bad ReichenhallPhoto: Niestety spod tężni zostaję wyproszony bo to nie miejsce dla turystów tylko dla kuracjuszy  :/Photo: Kręcę się trochę po tym kurorcie.Photo: Kościół ewangelicki.Photo: Photo: Photo: Bad Reichenhall jest historycznym miejscem produkcji soli.Photo: Photo: Photo: Kościół św. IdziegoPhoto: RatuszPhoto: Photo: Za miastem robię przerwę.Photo: Photo: LuitpoldbrückePhoto: Photo: Photo: Photo: Photo: Jadąc trasą rowerową przejeżdżam przez kilka mniejszy miejscowości.

MelleckPhoto: Photo: Pułap chmur się podnosi. Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj się wypogodzi.Photo: Photo: UnkenPhoto: To jeszcze nie Tyrol, ale już czuć ten klimat.Photo: Photo: Photo: selfiePhoto: Rowerówką do Lofer.Photo: Photo: Photo: Lofer - barokowy kościół św. MariiPhoto: Photo: Photo: Photo: Docieram do granicy landu.Photo: Photo: Teraz dopiero przekraczam granicę pomiędzy ziemią salzburską, a Tyrolem.Photo: Na skale przy drodze stoi pomnik ku czci dzielnych obrońców francuskich wojen 1800, 1805 i 1809.Photo: Photo: Photo: Pogoda późnym popołudniem robi się coraz ładniejsza. Zdecydowanie przyjemniej się pokonuje kolejne kilometry mając takie widoki :)Photo: Photo: Szkoda tylko, że dzień już się kończy :/Photo: Photo: Photo: Kościół Wniebowzięcia NMP w St. Johann in TirolPhoto: Pomnik ku czci poległych w obu wojnach światowych.Photo: Photo: Pasmo Kaisergebirge.Photo: Photo: StanglPhoto: Photo: Going am Wilden KaiserPhoto: Photo: Photo: Going am Wilden KaiserPhoto: Photo: Photo: Sankt LeonhardPhoto: Photo: W Matzen przy drodze ładnie oświetlony zamek.Photo: Całkiem niedaleko kolejny.Photo: Zrobiło się zupełnie ciemno i uznałem, że dalej w dniu dzisiejszym to mi się już nie chce jechać ;)Photo: Statystyki dnia 4

Uzupełniając statystyki wypiłem tego dnia 4 l wody oraz 5 piw :)Photo: