95 Photos - Jul 25, 2015
Photo: Pora wyruszyć na kolejną wyprawę rowerową. Tym razem plany były bardzo ambitne, a co z tego wyszło będzie dalej....

Tak wygląda rower gotowy do podróży. Całkowita masa z rowerzystą 98 kg, więc udało się sporo zejść z wagą od ostatniej takiej wyprawy ;)Photo: Wiadomo, że na początek muszę przejechać tereny, które odwiedzam na co dzień.

LipovaPhoto: Pierwszy postój w okolicy Brannej.Photo: Photo: ...i szybki zjazd do Hanusovic.Photo: Klasyczny widoczek browaru Holba.Photo: Wzdłuż rzeki Morava docieram do drogi krajowej nr. 11.Photo: Photo: Były Hanusovice, więc musi być Holba!Photo: Kierunek Štíty.Photo: Miasto już widoczne.Photo: Photo: Štíty to niewielkie morawskie miasto.Photo: Główna droga przebiega przez samo centrum miasta.Photo: Photo: Kartusz z herbami na ratuszu.Photo: Barokowy kościół Wniebowzięcia NMPPhoto: Hanusovickie siki z marketuPhoto: Krajobraz Pardubickiego KrajuPhoto: Lázek 714 m n.p.m.Photo: Widoczna wieża widokowa na szczycie.Photo: Przerwa na posiłek.Photo: Photo: W dole widoczne już miasto Lanškroun.Photo: Teraz będzie przyjemny zjazd :)Photo: Photo: Docieram do miasta. Tutaj jakieś przygotowania do wyścigu kolarskiego.Photo: Lanškroun (niem. Landskron) – miasto w Czechach, w kraju pardubickim.Photo: Kościół św. Wacława przy pałacu.Photo: Pałac przechodzi właśnie renowację.Photo: Udaję się na rynek.Photo: Tu też wszystko w remoncie.Photo: Renesansowy ratusz z lat 1581-2.Photo: GimnazjumPhoto: Kościół Marii MagdalenyPhoto: Photo: Photo: Trafił się też bocian :)Photo: Ścieżka rowerowa szeroka niemal jak główna droga :)Photo: Kolejnym morawskim miastem, przez które przejeżdżam są Svitavy (niem. Zwittau).

Na zdjęciu kościół św. Jerzego. Jest najstarszą świątynią w mieście. Pierwotnie romański, a obecnie barokowy.Photo: NepomucenPhoto: Svitavski rynekPhoto: Stary, renesansowy ratusz jest w remoncie.Photo: Tu też jest jakiś festyn. Nic dziwnego w końcu to weekend.Photo: Kościół nawiedzenia NMP

Pierwotnie romański(około 1250 r.) Obecny barokowy wygląd nadano mu w 1781 r. po wielkim pożarze miasta.Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Willa Langera wybudowana w latach 1890–1892. Jedna z ładniejszych budowli w mieście.Photo: Do willi przylega zadbany park.Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Kto to był Oskar Schindler to chyba większość wie dzięki powieści Thomasa Keneallego, a jeszcze bardziej znany za sprawą "Listy Schindlera" Stevena Spielberga.

Svitavy to jego rodzinne miasto.Photo: Teraz szybki przejazd do czeskiego Carcassonne - PoličkaPhoto: Przy murach miejskich też jakiś festyn.Photo: Barokowy ratusz.Photo: Photo: Nepomucen.Photo: Photo: Kościół św. JakubaPhoto: Za miastem przerwa.Photo: Photo: ..., a jak przerwa to wiadomo ;)Photo: Kościół w miejscowości KorunaPhoto: I kolejna przerwa...Photo: ...na wypasanie koziołka ;)Photo: Na niebie ciekawe zjawiska.Photo: Photo: HlinskoPhoto: Photo: Dawna dzielnica z domami przysłupowymi Betlém. Od 1995 roku dzielnica jest chronionym obszarem architektury ludowej.Photo: Photo: :DPhoto: Mam podobny ;PPhoto: RatuszPhoto: Późnym popołudniem po ścieżkach rowerowych.Photo: Pora na kolację :)Photo: Czymś trzeba popić ;)Photo: Photo: Photo: Photo: Słońce coraz niżej.Photo: Photo: Drogi niemal zupełnie puste.Photo: A wszystko dlatego, że w kilku miejscach są prowadzone remonty.Photo: Photo: Dziś miałem dotrzeć znacznie dalej, ale znajduję fajną miejscówkę, z której postanawiam skorzystać ;)Photo: Photo: Przed snem :)Photo: I statystyki dnia pierwszego.

Uzupełniając statystyki wypiłem tego dnia 5,5 l wody oraz 5 piw :)Photo: Trasa dnia 1