50 Photos - Nov 29, 2014
Photo: Uroczystość otwarcia obchodów 20-lecia Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie - Dyrektor Muzeum Manggha Bogna Dziechciaruk-MajPhoto: Z Panią Midori Suzuki - mistrzynią sztuki przeplotu jedwabnych nici (kumihimo)Photo: Prezydent Lech Wałęsa z małżonką, DanutąPhoto: Photo: Przemówienie powitalne Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w którym nawiązał do tradycyjnej fascynacji Krajem Kwitnącej Wiśni w PolscePhoto: Photo: Pani Akie Abe - małżonka Premiera Japonii, Shinzo AbePhoto: Photo: Prezydent Lech Wałęsa z sentymentem wspominał dzień 30 listopada 1994 r., gdy wraz z księciem Takamado, otwierał Muzeum MangghaPhoto: Photo: Muzeum Manggha powstało z inicjatywy Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz.
Reżyser przekazał na ten cel nagrodę Kioto (Kyoto Prize), w wysokości 400 tys. dolarów, otrzymaną od japońskiej Fundacji Inamori. Dzięki temu wspaniałomyślnemu gestowi, bogata kolekcja zbiorów sztuki japońskiej Feliksa Jasieńskiego "Mangghi", dotychczas przechowywana w magazynach Muzeum Narodowego w Krakowie, znalazła należne jej, zaszczytne miejsce.Photo: Prezydent Krakowa Jacek MajchrowskiPhoto: Odznaczenie przyznane Pani Dyrektor Bognie Dziechciaruk-MajPhoto: Photo: Koncert Takashi MatsunagaPhoto: Z pianistą i kompozytorem Takashi MatsunagaPhoto: "Wolałbym, żeby patrzyli Państwo na moje ręce, niż na moje buty" - poprosił artysta w przerwie koncertuPhoto: Oishii !!!
Pyszne japońskie jedzeniePhoto: Photo: Z Prezydentem Lechem WałęsąPhoto: Prezydent Wałęsa z żoną Danutą.
Każdy je to, co lubi: Pan Prezydent - polski schabik, ja - japońskie sushi.Photo: Photo: Pierwszy rząd od lewej: prof. Stanisław Filipek, Jolanta Młodawska-Bronowska, Yoshimi Filipek; z prawej - Matsumiya Kiyokatsu (artysta rzeźbiarz).
W drugim rzędzie Mirosław Błaszczak (Dyrektor Instytutu Polskiego w Tokio) z żonąPhoto: Z Dyrektorem NSK Europe, Katsuyuki Kambara i jego żoną, MidoriPhoto: Wywiad z reżyserem, Panem Andrzejem WajdąPhoto: Photo: Prof. Estera Żeromska i prof. Alfred Majewicz z żonąPhoto: Artysta Takashi Matsunaga i Yoshito Okada, Prezes Związku Pracodawców ShokokaiPhoto: Pani Prezydentowa Anna KomorowskaPhoto: Z lewej - Pani Akie Abe (żona Premiera Japonii), w środku - Pan Katsuyuki KambaraPhoto: Państwo Kambara i Pani Akie AbePhoto: Pani Akie AbePhoto: Rozmawiałyśmy o "womanomics", jednym z ważnych elelmentów obecnej polityki rządu Premiera Abe, męża mojej rozmówczyni, dotyczącym aktywizacji zawodowej kobiet w JaponiiPhoto: Z Panią Yoshimi FilipekPhoto: Państwo Stanisław i Yoshimi Filipek, Pani Yuriko Yamanaka (żona Ambasadora Japonii w Polsce), Pani Midori KambaraPhoto: Photo: Z Jego Ekscelencją Makoto Yamanaka, Ambasadorem Japonii w PolscePhoto: Photo: JE Makoto Yamanaka w rozmowie z Januszem Lukaszczykiem, prezesem Klubu Kultury Japońskiej w Czerwionce-LeszczynachPhoto: Photo: Photo: Photo: Photo: Pani Akie Abe w rozmowie z Mistrzynią Drogi Herbaty według szkoły UrasenkePhoto: Photo: Popijając zieloną herbatęPhoto: Photo: Photo: Pan Henryk Lipszyc, Ambasador Polski w Japonii w latach 1991-96, z moim mężem Romanem BronowskimPhoto: Z dr Jakubem Karpolukiem, znamienitym popularyzatorem klasycznego teatru nō w Polsce i na świecie