166 Photos - May 19, 2011
Photo: 1939 British International TeamsPhoto: Viscount CamrosePhoto: Viscount Camrose 1933Photo: Welsh Camrose Team 1954 vs EnglandPhoto: Wales vs England Camrose 1985
l-r back Robert upton, Patrick Jourdain, Tony Casey, Tony Pierce. Front: Jill Casey, John Isaacs, Maggie PiercePhoto: Camrose: England 1986
l-r Rob Sheehan, Graham Kirby, Tony Forrester, Tony Priday, John Armstrong, Raymond Brock, Barry MyersPhoto: Scotland Winners 1989
l-r Les Steel, Barnet Shenkin, David Frew, Victor Silverstone, David Liggat, Sam Leckie(npc), Roy BennettPhoto: 1998 Northern Ireland Camrose TeamPhoto: Camrose England 1998 England
l-r
John Collings, Martin Jones, Dick Shek, Gus Calderwood, Steve Lodge, Peter CrouchPhoto: 1998 Wales Camrose Team
l-r Adrian Thomas, Peter Goodman, -, Jim Luck, Tony Casey, Filip Kurbalija, Jill CaseyPhoto: 1998 Scotland Camrose Team
l-r Malcolm Cuthbertson, Andrew McIntosh, John Murdoch, David Walker John Matheson, Les SteelPhoto: Wales vs England 2000 Camrose
l-r Tim Rees, Paul Denning, Patrick Jourdain, Mike Hirst, Adrian Thomas
Front Jim Luck, Peter GoodmanPhoto: Republic of Ireland: Camrose Winners 2005
l to r
Nick Fitzgibbon, Hugh McGann, Tom Hanlon, Miuchael O'Connor( Vice President), David Jackson (npc), Adam Mesbur, Mark Moran, Peter PigotPhoto: Welsh Camrose Team 2007
l to r
Jill Casey, Paul Denning, Patrick Shields, Mark Roderick, Mike Best, Tim Rees, Filip KurbalijaPhoto: 2010 Eng vs Sco John Holland, Michelle Brunner, Brian Short, David WalkerPhoto: WBU Camrose Team 2011 2nd W/e
l-r Alex Hogg, Simon Richards,Trevor Towers, Mike Tedd, Alex Maddocks, John salisbury, Mike Close (NPC)Photo: Jan 2012 Eng vs NIPhoto: 2012 SBU Team
Bill Whyte, Paul Gipson(npc) Sheila Adamson, Steve Male, Anne Symons, Mike McGinley, Irving GordonPhoto: England 2012 Camrose Winners
l to r Graham Osborne, David Burn(npc), Frances Hinden, Jeffrey Allerton, Tom Townsend, Chris JaggerPhoto: Scotland 2012
l-r Alex Wilkinson, Douglas Piper, Ian Sime, Dave Walker, Brian Short, John MathesonPhoto: 2012 Wales
l-r Patrick Shields, Paul Denning, Mike Pownall, Alan Stephenson(npc) Mike Tedd, John Salisbury. Peter GoodmanPhoto: Camrose 2013:ScotlandPhoto: Photo: Photo: Photo: Camrose 2013: England Winners
l-r Alexander Allfrey, Simon Cope, Mayor, David Gold David Bakhshi
Back Andrew Robson, Tony Forrester, Tom TownsendPhoto: Camrose 2014 Winners Englandl-r Tom Townsend, David Gold, Ben Green (NPC), Andrew Robson, Alexander Allfrey, Tony Forrester, David BakhshiPhoto: Camrose Winners 2016: England 
l-r Front Jason Hackett, Richard Fleet (npc), Justin Hackett
Back David Price, David Mossop, Alex Hydes, Colin SimpsonPhoto: Wales 2016:
l-r Back Mike Pownall, Adrian Thomas, Richard Plackett, Alan Stpehenson (npc)
Front: Julian Pottage, Paul Denning, Simon RichardsPhoto: ROI Camrose 2016Photo: 2016: WBU
L-r Back John Salisbury, Barry Jones (npc), Gary Jones, Tony Ratcliff
Front: Tim Rees, Mike Tedd, Patrick JourdainPhoto: NI 2016 CamrosePhoto: Camrose: Scotland 2016 
l-r (Back) Sandy duncan (NPC), Alan goodman, Danny Kane, Stephen Peterkin
(Front) Brian Short, Irving Gordon, Derek SandersPhoto: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Lady MilnePhoto: Lady Milne Trophy
with Briony Youngs(l) and Susan Stockdale(r)Photo: Lady Milne Winners 2000 England
l-r
Anne Rosen, Gillian Fawcett, Jane Moore, Chris Duckworth, Sally Anoyrkatis, Heather DhondyPhoto: Lady Milne 2006 England WinnersPhoto: Karaoke at the Lady Milne 2005Photo: 2007 England Lady Milne
l-r Sarah Teshome, Catherine Jagger, Bryony Youngs, Susan Stockdale, Heather Dhondy, Nicola Smith, Martin Jones (npc)Photo: 2007 Lady Milne Scotland (Winners)
Liz McGowan, Fiona McQuaker, Maida Grant, Sheila MacDonald, Sheila Adamson, Anne Martin, Brian Short (npc)Photo: 2007 Lady Milne WalesPhoto: Scotland winners 2009
l-r Veronica Guy, Sam Punch, Anne Martin, Brian Short (npc), Sheila Adamson, Maida Grant, Sheila MacDonaldPhoto: 2010 EBU Lady Milne Team
l-r
Susanna Gross, Sandra Penfold, Sally Brock, Nevena Senior, Simon Cope(NPC), Nicole Cook, Chris DuckworthPhoto: Lady Milne Jt Winners 2011 SCOTLANDPhoto: Lady Milne Jt Winners 2011 ENGLAND
l to r
Bryony Youngs, Susanna Gross, Sally Brock, Dinah Caplan, Simon Cope(npc) Lizzie Godfrey, Alice KayePhoto: Lady Milne Winners 2012 ScotlandPhoto: Lady Milne: Wales 2012Photo: Lady Milne Winners 2013:England
l-r
Sally Brock, Lizzie Godfrey, Simon Cope(npc), Suzanna Gross, Gillian Fawcett, Pauline Cohen, Jane MoorePhoto: LM 2014 Winners ScotlandPhoto: LM 2014 CBAIPhoto: LM 2014 ROIPhoto: LM 2014 Northern IrelandPhoto: LM 2014 WalesPhoto: Lady Milne England 2014
l-r Anne Rosen,ChristineJepson, catherine Curtis, Catherine Seale, Gillian Fawcett, Jane MoorePhoto: Lady Milne 2015 Winners Wales
l-r Liz Commins, Linda Greenland (NPC) Maggie Pierce, Gilly Clench, Sue Ingham, Diane Kurbalija, Aida ArisPhoto: Lady Milne 2015 ScotlandPhoto: LM 2015 England 2nd
l-r Jane Moore, Gillian Fawcett, (Joe Fawcett), David Burn (NPC) Sarah Teshome, Sally Brock (Barry Myers) Catherine JaggerPhoto: LM2015 EBU
Simon Cocheme (NPC), Sarah O'Connor, Hannah Cornfield, Anne Rosen, Kath StynesPhoto: LM2015 NIPhoto: LM2015 ROIPhoto: Lady Milne 2017 England Winners
l-r Helen Erichsen, Fiona Brown, David Burn NPC, Claire Robinson, Catherine Draper, Nicola Smith, Heather BakhshiPhoto: Lady Milne 2017 NIPhoto: Lady Milne 2017 ROIPhoto: Lady Milne 2017 WalesPhoto: Lady Milne 2017 scotlandPhoto: Lady Milne 2017 WBUPhoto: Peggy BayerPhoto: 1984 World Champions Great Britain
l-r Sandra Landy(Coach), John Pottage, Gerald Tredinnick, Andrew Robson,Raymond Brock (npc) Derek Patterson, Stuart Tredinnick, John HobsonPhoto: 1998 English Peggy Bayer Winners
l-r Richard Corliss, Mark Cleaver, Simon Budd, Beatrice Macleod, Richard Probst, Rachel Wade, David Harris npcPhoto: 2003 Welsh Juniors
Kelvin Ward, Ieuan Ward, Dafydd Jones, Jake Dunn NPC Adam DunnPhoto: 2007 Northern Ireland JuniorsPhoto: 2007 England Juniors 
l-r Steve Eginton (npc) Mark Reeve,  Tom Slater,David Collier, Susan Stockdale, Andrew Murphy, Dave CropperPhoto: 2012 Junior Camrose
Winners:Scotland
Phil Morrison (playing captain) & Frazer Morgan Krzyzstof Nguyen & Alex WilkinsonPhoto: 2012 England Junior Camrose
l-r Dan McIntosh, Tom Paske, Rob Myers, James Thrower, James Paul, David Gold(npc) Graeme RobertsonPhoto: 2013 Junior Camrose Winners: England
l-r Dan McIntosh, David Gold(npc), Tom Paske, Shivam Shah, Sarah O'Connor, Graeme Robertson, Basil LettsPhoto: Scotland Junior Camrose 2013Photo: Junior Camrose 2014: Winners England l-r Tom Paske, Tom Townsend (NPC), Michael Alishaw, Shivam Shah, Simon Spencer, Kyle Lam, Toby NonnenmacherPhoto: 2014 Junior Camrose Northern IrelandPhoto: 2014 Scotland Junior TeamsPhoto: 2014 Republic of Ireland Junior TeamsPhoto: Junior Camrose 2015: Northern Ireland
l-r 
Ridwan Farouki, Phil Adams, Luke Taylor, Jordan Atchison, John William Carey, Andrew CleggPhoto: Junior Camrose: England (Winners) 2015
l-r Tom Paske, Shivam Shah, Jon Cooke (npc), James Paul, Michael Alishaw, Toby Nonnenmacher, Alex RobertsPhoto: Junior Camrose 2015: Scotland
Jake Milne, Abi Wilson, Anne Symons (NPC), Stewart Pinkerton, Jun Nakamaru-Pinder, Damien MurrayPhoto: England: Junior Camrose Winners 2016
l-r Freddie Illingworth, Shivam Shah, Sean Mekie, Toby Nonnenmacher, Michael Alishaw, Alan Shillitoe(npc). (Basil Letts missing) Photo: Peggy Bayer TrophyPhoto: Peggy Bayer: England winners 2002
l-r Phil King (NPC), Susan Stockdale, Roger Brown John Atthey, Greg Moss, Ben Green (Duncan Happer not pictured)Photo: 2007 England Peggy Bayer Team 
l-r Rob Myers, Mark Dessain,Michael Byrne(npc), Dan McIntosh(front), Tom Paske, Ben Paske, Liam JonesPhoto: 2007 Peggy Bayer WalesPhoto: 2007 Junior Camrose WalesPhoto: 2007  Peggy Bayer ScotlandPhoto: 2008 Scotland Peggy Bayer TeamPhoto: 2009 Welsh JuniorsPhoto: 2009 Welsh Peggy Bayer Team
l-r James Harris, Claire Evans, Becky Watson, Jonathan RichardsPhoto: 2008 England Juniors 
l-r
Alex Morris, Mike Bell, Susan Stockdale, Fiona Brown, Steve Rainforth, Dave CropperPhoto: 2012 Peggy Bayer
Winners:England
l-r Alex Roberts, Shivam Shah, Freddie Illingworth, Kyle Lam, Tommy Brass 
Front:Chris Huber NPC Michael ByrnePhoto: 2012 Republic of Ireland Peggy Bayer TeamPhoto: 2012 Republic of Ireland Junior Camrose TeamPhoto: Peggy Bayer Winners 2013: England
l-rPhoto: Northern Ireland: Peggy Bayer Team 2013Photo: 2013 Republic of IrelandPhoto: 2014 Junior Camrose Winners: England
l-r Toby Nonnenmacher, Ben Norton, Sam Behrens, Michael Byrne (npc), Kyle Lam, Freddie Illingworth, Michael AlishawPhoto: 2014 Peggy Bayer Winners: England
l-r Nick Dean, Ben Norton, Sam Behrens, Michael Byrne (npc) Stephen KennedyPhoto: 2014 Northern Ireland Peggy BayerPhoto: 2015 Peggy Bayer Winners: England
l-r Rhys Munden, Stephen Kennedy, Freddie Illingworth, Michael Byrne (npc) Laura Covill, Ben Norton, Nick DeanPhoto: Republic of Ireland: Peggy Bayer Winners 2016. First time they have won the event.Photo: Bernard Teltscher, sponsor of the Senior Camrose TrophyPhoto: Teltscher TrophyPhoto: Teltscher Trophy Winners 2013 England
l-r David Price, Paul Hackett, Colin Simpson,John Holland, Gunnar Hallberg, Simon Cocheme (npc) David MossopPhoto: Senior Camrose 2013 Northern IrelandPhoto: Senior Camrose 2013 Republic of IrelandPhoto: Senior Camrose 2013: Winners Scotland
l-r David Liggat, Anne Symons(npc) Alan Goodman, Liz McGowan,Danny Kane, Irving Gordon, Brian ShortPhoto: Senior Camrose 2013 WalesPhoto: Senior Camrose 2012
Great Britain 1stPhoto: Senior Camrose 2012
Scotland Trophy WinnersPhoto: 2011 Senior Camrose Wales WinnersPhoto: 2011 Senior Camrose PresentationPhoto: 2011 Senior Camrose Dinner
l to r
MikeTedd, Liz McGowan, Bernard TeltscherPhoto: 2011 Senior Camrose  England
l-r Roger O'Shea, John Williams(npc) Paul Hackett, David Price, John Holland, Gunnar Hallberg, Colin SimpsonPhoto: 2011 Senior Camrose Northern IrelandPhoto: 2011 Senior Camrose ScotlandPhoto: 2011 Senior Camrose Great Britain
l-r
Tony Priday, Bernard Teltscher, Chris Dixon, Victor Silverstone, Ian Panto, Tony WaterlowPhoto: 2011 Senior Camrose Republic of IrelandPhoto: 2011 Seniors Camrose Winners Wales
l-r
Liam Sheridan,Tony Disley,Gwyneth Dew, Mike hirst, Roger Penton, Mike Tedd, Jim LuckPhoto: 2010 Senior Camrose ENGLAND
l-r
John Holland, Malcolm Lewis, Gunnar Hallberg,Pat Collins, Ross Harper, Paul HackettPhoto: 2009 Patron's Team
l-r
Victor Silverstone, Chris Dixon, Bernard Teltscher, David Price, Colin Simpson, Tony PridayPhoto: 2008 Senior Camrose England 
l-r
John Holland, Ross Harper, Ian Panto, Tony Waterlow, Gunnar Hallberg, John Williams, Paul HackettPhoto: 2008 Seniors Camrose
Runners up: The Patrons Team
l to r
Chris Dixon, Victor Silverstone, Rob Sheehan, Bernard Teltscher,Colin Simpson, Tony PridayPhoto: Teltscher Trophy 2014
Winners Republic of IrelandPhoto: Gold CupPhoto: 1936 Gold Cup Winners
l-r Stanley Hughes, Tommy Simmons, Herbert Newmark, Harry IngramPhoto: 1939 Gold Cup WinnersPhoto: 1977 Gold Cup Winners and Runners upPhoto: Gold Cup Winners 1986
Back: Raymond Brock, John Armstrong, Graham Kirby
Front: Tony Forrester, Tony Sowter, Steve LodgePhoto: Gold Cup Winners 1989Photo: Gold Cup RU 1989Photo: Gold Cup Winners 1994
l-r Pat Collins, Derek Patterson, Neil Rosen, Stuart Tredinnick, Gerald Tredinnick, Phil KingPhoto: Gold Cup Winners 1997
l-r
Gary Hyett, John Helme,Martin Jones, Alan Mould, John Collings, Paul BowyerPhoto: Nick Sandqvist 1998 Gold Cup WinnerPhoto: GOLD CUP WINNERS 2008
l-r
David Burn, Janet de Botton, Artur Malinowski, Justin Hackett, Jason Hackett, Nick SandqvistPhoto: GOLD CUP Runners up 2008
l-r
Derek Patterson, Patrick Collins, Stuart Tredinnick, Gerald TredinnickPhoto: GOLD CUP WINNERS 2009
l-r
Tony Forrester, Andrew Robson, David Bakhshi, Alexander Allfrey, Peter CrouchPhoto: GOLD CUP Runners up 2010
l-r Jim Mason, Garry Watson, Nick Stevens, David Jones, Duncan HapperPhoto: GOLD CUP WINNERS 2010
l-r
David Burn, Gunnar Hallberg, (Liz McGowan) Zia Mahmood, Simon Gillis, Rob Sheehan, Fredrik BjornlundPhoto: Gold Cup Winners 2011
l-r
Andy Bowles, John Howard, Frances Hinden, Peter Lee, Jeffrey Allerton, Graham OsbornePhoto: Gold Cup 2011
Runners up
l-r
Andrew Robson, Peter Crouch, Alexander Allfrey, Tony Forrester, David Gold, Derek PattersonPhoto: Gold Cup Runners Up 2013: Ed Jones, Brian Senior, Sandra Penfold, Joes Fawcett, Glyn LigginsPhoto: Gold Cup Winners 2013: l-r Tony Forrester, Andrew Robson, Alexander Allfrey, David Gold, Peter CrouchPhoto: 2014 Gold Cup Winners
l-r Tony Forrester, Andrew Robson, David Bakhshi, David Gold,
(Alexander Allfrey not present)Photo: 2014 Gold Cup Runners up
l-r Stefan Skorchev, Andrew McIntosh, Phil King, Cameron SmallPhoto: 2015 Winners: Simon Cope, Nicola Smith, John Holland, Peter Crouch, Ben GreenPhoto: 2015 Runners Up: Barry Myers, Sally Brock, Chris Dixon, Taf AnthiasPhoto: Gold Cup Winners 2016Photo: Gold Cup Runners up 2016Photo: 2008 Silver Plate Winners
Peter Kelly, Don Smedley, Richard Edwards, John Griffin, Bob Ross, Alex hoggPhoto: Silver Plate 2009 Winners
l-r
Gabrie Ip, Paul Darby, Steve Dannell, Giles IpPhoto: Silver Plate 2010 Runners upPhoto: Silver Plate 2010 Winners
Back: Ian Reissmann, Tim Rees
Front: Mike Perkins, Peter HawkesPhoto: Silver Plate 2011 Runners Up
Alex Gipson, Sheila Adamson, Anne Symons, Paul GipsonPhoto: Silver Plate Winners 2011
Liam Sheridan. Andrew Scott, Mike Best, Kevin Maddox