86 Photos - Sep 27, 2011
Photo: Śnieżne Kotły o brzaskuPhoto: Kanion Kamieńczyka długości 100 m. Ściany mają wysokość do 25 metrów.Photo: Wodospad Kamieńczyka, najwyższy wodospad w polskich Sudetach, wysokości 27 mPhoto: Photo: Schronisko na Hali SzrenickiejPhoto: Widok z mojego okna w schronisku na Szrenicy, na przekaźnik TV nad Śnieżnymi KotłamiPhoto: Schronisko na SzrenicyPhoto: 45 minut drogi do widocznego w oddali przekaźnika TV nad Śnieżnymi Kotłami. 
Czesi podają odległości w kilometrach.Photo: Schronisko na Szrenicy widziane z Mokrej Przełęczy. W prawo zejście zielonym Mokrym Szlakiem do schroniska pod Łabskim SzczytemPhoto: Jest to kraina, w której wszystko ma swoją nazwę. Przywodzi to na myśl węzły żeglarskie, wśród których nie ma no name :)Photo: Za Szantą Twarożnik.Photo: Szrenica 1362 m npmPhoto: Twarożnik. Charakterystyczna granitowa grupa skalna 1320 m npm, ponad Mokrą Przełęczą. Panorama wygląda tak:
http://dolnyslask360.pl/miejsce.php?q=28Photo: Photo: Photo: Wrześniowe niebo nad SzrenicąPhoto: Photo: Photo: Na Łabski Szczyt, jak kto może :)Photo: Stamtąd nadejdzie mój Pan!Photo: Photo: Photo: Nad Łabskim SzczytemPhoto: Łabski Szczyt 1471 m npm. Niedaleko po stronie czeskiej biją źródła Łaby, stąd nazwa.Photo: Znak graniczny na Drodze Przyjaźni polsko - czeskiej.Photo: Photo: W oddali Łabski Szczyt, a w głębi SzrenicaPhoto: Przekaźnik TV nad Śnieżnymi KotłamiPhoto: Na dnie Wielkiego Śnieżnego Kotła i na przedpolu Małego Śnieżnego Kotła, pomiędzy morenami, znajdują się trzy, okresowo wysychające jeziorka polodowcowe o nazwie Śnieżne StawkiPhoto: Polodowcowe Śnieżne Kotły stanowią ścisły rezerwat Karkonoskiego Parku Narodowego. Nazwę zawdzięczają płatom śniegu, które zobaczyć można nawet w sierpniu.Photo: Śniegu już nie ma?!Photo: Śnieżne Kotły między Wielkim Szyszakiem (1509 m n.p.m.) a Łabskim Szczytem (1471 m n.p.m.). Jest to podwójny kar lodowcowy. 
Widok z Czarciej Ambony.Photo: Najbardziej "tatrzański" zakątek Karkonoszy i największa atrakcja ich zachodniej części. Urwiska, turnie i dwustumetrowe przepaście, przestrzeń zapierająca dech w piersiach.
W oddali Wielki Szyszak. Kilka lat po zjednoczeniu niemieckich krajów (w 1888 roku) ustawiono na jego szczycie kamienną piramidę z wyrytą literą W oraz posąg orła, jest to pomnik Wilhelma I – cesarza Niemiec.Photo: Photo: Szlak na Wielkim Szyszaku.Photo: Wielki Szyszak zbudowany jest z granitu karkonoskiego i pokryty jest gołoborzemPhoto: Ścieżka na Wielkim Szyszaku zbudowana z kamiennych płyt, została ufundowana w XIX wieku przez ród Schaffgotschów.Photo: Photo: Widok z Wielkiego Szyszaka na SzrenicęPhoto: Photo: W oddali Schronisko pod Łabskim SzczytemPhoto: Photo: Mokry Szlak wiodący ku Mokrej Przełęczy przez chroniony ekosystem. O zmierzchu można zawsze słuchać tu porykiwania jeleni...Photo: Ptasie wędrówki przez Mokrą PrzełęczPhoto: Photo: Jelenia Góra nocąPhoto: Photo: Photo: Śnieżne Kotły przed wschodem słońcaPhoto: Szlak o brzaskuPhoto: Photo: Trzy Świnki o świciePhoto: Widok z Trzech Świnek w kierunku TwarożnikaPhoto: Szrenica widziana o świcie z Trzech ŚwinekPhoto: Czesi zwą Trzy Świnki Swinske Kameny. 
Świńskie Kamienie?!  Fe!Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Po czeskiej stroniePhoto: Widok Łabskiego Szczytu z czeskiej stronyPhoto: Photo: Schronisko Labska BoudaPhoto: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Schronisko Martinova BoudaPhoto: Photo: Pyszna ta woda u źródeł Łaby!Photo: Wielki Szyszak 1509 m npm – drugi pod względem wysokości (po Śnieżce) szczyt polskich Karkonoszy i całych SudetówPhoto: Photo: Photo: Photo: Wędruję w dół Koralową Ścieżką w rejonie Rozdroża pod Wielkim SzyszakiemPhoto: Photo: Photo: Photo: Piekielny okazał się czerwony szlak pomiędzy Rozdrożem pod Wielkim Szyszakiem, a Halą pod Łabskim Szczytem! Tym bardziej, że wisiała nade mną groźba nieuchronnie zbliżającego się zmierzchu...Photo: Schronisko pod Łabskim Szczytem.Photo: Kukułcze Skały