38 Photos - Nov 28, 2014
Photo: Photo: logo i jednocześnie opis metody, która odwołuje się do fragmentu z Księgi Ezechiela 3,1-3:

A On rzekł do mnie: «Synu człowieczy, zjedz to, co masz przed sobą. Zjedz ten zwój i idź przemawiać do Izraelitów!» 2 Otworzyłem więc usta, a On dał mi zjeść ów zwój, 3 mówiąc do mnie: «Synu człowieczy, nasyć żołądek i napełnij wnętrzności swoje tym zwojem, który ci podałem». Zjadłem go, a w ustach moich był słodki jak miód.Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: kiedy nosiłem Pismo w kieszeni, w której miałem też np marker to po jakimś czasie rogi stron były pozaginane ...

ROZWIĄZANIE: kątownik (tu akurat 10mm x20 mm) - do zabezpieczenia stron Kromki. Do kupienia np w Leroy-uPhoto: rozmiar kątownika 10x20 mm nadaje się do okładek z filcu o grubości 4-5 mmPhoto: a ty już kątownik po wstępnej obróbce ;)
miejsca zagięcia nacinam i żeby się lepiej zaginało podgrzewam je (np suszarką do włosów)Photo: żeby ładniej wyglądały miejsca szycia zaznaczam sobie miejsca pod wierceniePhoto: tu chyba wszystko jasne ;)Photo: Photo: Do szycia używam linki wędkarskiej

zdjęcie słabe - ale generalnie:
1. kątownik przyszywam do filcu
2. od razu wszywam gumkę do przytrzymywania zamkniętego Pisma
3a. wierzchnią okładkę przyklejam na taśmie dwustronnej do filcu
3b. obcinam na długość - zgodnie z wymiarem okładki
 3c. obszywam całość linka ... i gotowe ;)Photo: szycie szycie szyciePhoto: gotowe :)
Ta Kromka jest specjalnie przygotowana dla Marysi (mojej najstarszej córki)
Jak przyjdą zamówione naszywki to jeszcze trochę upiększę etui ;)Photo: Photo: obciąłem trochę rogi stron (nożykiem do papieru) - żeby się nie zaginały przy zamykaniu etuiPhoto: Photo: Photo: a tak wygląda tył etuiPhoto: a tu inny - bardzo prosty pomysł na zabezpieczenie Kromki w kieszeni.
Wystarczy opakowanie z "czegoś" - jakiś twardy plastik + taśma klejąca + nożyk do papieru
Można też zrobić próbę z klejem "kropelką" ... ale to różnie wychodzi.
Ja takie etui stosuję w "okresie przejściowym" - jak jeszcze nie zrobiłem takiego ładnego ;)Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: Photo: