Post has attachment
RADOSŤ z pohybu
3 veľmi výživné pohyby

Marián Černý v ďalšom diely športovej šou popisuje do detailu 3 najlepšie cviky z ktorých človek má výzorovo, zdravotne aj fyzicky naväčšie benefity

https://www.youtube.com/watch?v=q6O_V7DhqIc #radostzmalickosti #pohyb #sport #zdravie

Post has attachment
MALIČKOSTI a Strava
200 kalórií - Brokolica vs. chipsy

Dnes porovnávame 588 gramov brokolice s 37 gramami chipsov pričom obe porcie obsahujú 200 kalórií. Kalorická hodnota oboch jedál je priepastná ale takisto aj nutričná hodnota je výrazne odlišná a na to nikdy nezabúdajte pri vašom nákupe.

#radostzmalickosti #200kalorii #strava #200calories
Photo

Post has attachment
KOKOSOVO-OVSENNÁ BÁBOVKA 🍰

INGREDIENCIE
Cesto: 150g pomletých ovsených vločiek, 20g kokosu, 40g trstinového cukru, 1/2 odmerky proteínu, 1/2 balíčka do pečiva, 5g kakaa, 3 vajíčka
Plnka: 100g bieleho jogurtu, voda podľa potreby

POSTUP:
1. Oddelíme žĺtky od bielkov. Žĺtky vyšľaháme s trstinovým cukrom a postupne primiešavame jogurt, vodu, kokos, proteín a prášok do pečiva. Vodu pridáme podľa potreby. 2. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, ktorý jemné vmiešame do cesta. 3. 2/3 cesta vylejeme do formy na bábovku. 4. Do zvyšku cesta vmiešame kakao a tiež ho vylejeme do formy. 5. Cesto môžeme jemne premiešať, aby sme vytvorili mramorový efekt. 6. Pečieme ju približne 45 minút na 170°C. 7. Keď je bábovka upečená, necháme ju vychladnúť vo forme a následne vyklopíme. 8. Hotovú bábovku posypeme kokosom.
Dobrú chuť
Photo

Post has attachment
RADOSŤ z pohybu
Stojky a stoječky

Ak máte záujem o podobné vydeá tak dajte vedieť, budeme pridávať viacej návodov a cvičení.

V tomto videu sa dozviete ako sa priblížiť k stojke, nakoľko stojka je vstupnou bránou a základom pre ďalšie ťažšie pohyby ktoré ti pomáhajú napĺňať tvoj pohybový potenciál.

https://www.youtube.com/watch?v=1Ue1K3pHd4U #radostzmalickosti #stojka #trening #pohyb

Post has attachment
MALIČKOSTI a Strava
200 kalórií - Zeler vs. oriešky

Od dnes spúšťame seriál s názvom 200 kalórií, kde budeme porovnávať rôzne potraviny. Na každej fotke bude vyfotené množstvo daného jedla rovnajúceho sa 200 kalóriám. Ale nezabúdajte, že kalórie nie sú všetko, dôležitá je aj nutričná hodnota daného jedla.

Dnes porovnávame 1425 gramov zeleru s 33 gramami miešaných orieškov.

#radostzmalickosti #200kalorii #strava #zdravie
Photo

Post has attachment
RADOSŤ z pohybu
Totosú podľa mňa výborné pohyby / polohy na otestovanie tvojej relatívnej sily a mobility. Ak ich zvládneš, máš celkom slušnú kapacitu stať sa dobrým moverom, alebo dokonca vymakanou beštiou.

Skôr než sa vrhneme na dané pohyby, musím ťa upozorniť, že hoci sú relatívne bezpečné, tieto pohyby nie sú pre úplných začiatočníkov. Dokonca aj niektorí ľudia, čo už cvičia nejakú dobu „tradičným“ spôsobom s nimi budú mať problém. Prosím ťa, netlač na pílu a nesnaž sa ich silou mocou vykonať, inak sa môžeš veľmi ľahko zraniť. Si zodpovedný iba sám za seba, tak si dávaj pozor a pamätaj: je lepšie dlho budovať pevný základ ako sa rýchlo vyšvihnúť a následne aj rýchlo padnúť (zraniť sa).

https://www.youtube.com/watch?v=ejMAwDnXhNk #radostzmalickosti #pohyb #zdravie #modernypraclovek

Post has attachment
RADOSŤ z Kinder rezu?

Zo 60 percent sa skladajú z tuku a cukru a sú nezdravšie ako rez čokoládovo-šľahačkovej torty. Ak sa pozriete na zloženie mliečnych rezov od spoločnosti Ferrero, ťažko pochopíte, ako si výrobca trúfol propagovať ich ako desiatu pre deti.

#radostzmalickosti #mliecnyrez #kinder #cukor
Photo

Post has attachment
MALIČKOSTI na hrazde

Hrazda je najzákladnejšia pomôcka, s ktorou sa treba dostávať pravidelne do kontaktu aj mimo svojho tréningu (doma / práca). Ukážem ti základné cviky, ktoré na hrazde môžeš robiť a zlepšiť tak funkčnosť najmä svojho predlaktia a lopatiek.

https://www.youtube.com/watch?v=iJY978ISWyU #radostzmalickosti #vladozlatos #hrazda #cvicenie

Post has attachment
RADOSŤ z Capri Sonne?

Obal ovocného nápoja Capri-Sonne pokrytý obrázkami čerstvých pomarančov môže navodzovať predstavu čistého pomarančového džúsu. Pri pohľade na prierez jeho zložkami z tejto predstavy rýchlo vytriezvete. Podstatnú časť Capri-Sonne totiž tvorí obyčajná voda a asi 6 až 7 kociek cukru. Pomarančovú chuť dodáva nápoju zhruba jedna polievková lyžica pomarančovej šťavy a o trochu menej citrónovej šťavy a arómy.

#radostzmalickosti #zdravie #strava #cukor
Photo

Post has attachment
RADOSŤ z cereálií?

Dominantnú časť balenia tvorí vzduch a aj napriek tomu, že v nich výrobca minulý rok znížil obsah cukru o 30 percent, na čo upozorňuje označením „Nová receptúra“, sladiace prísady ako cukor, sirup z invertného cukru, glukózový sirup a sladové výťažky z jačmeňa tvoria stále veľkú časť zloženia. Len cukrom by ste naplnili polovicu pohára. V takomto objeme pridal výrobca do cereálií aj bielu a celozrnnú múku.

#radostzmalickosti #cerealie #zlozenie #cukor
Photo
Wait while more posts are being loaded