Post has attachment
🌟💥🌟💥🌟 مسابقه عکس 🌟💥🌟💥🌟

📢 انجمن حامیان مرمت "#برج_آزادی" افتخار ایرانی، برگزار میکند
📢 اولین مسابقه عکس #برج_آزادی
📢 شما میتوانید با ارسال عکسهای مرتبط با "برج آزادی" در این مسابقه شرکت کنید

شرایط ، زمان ، آدرس

📣 عکسهای ارسالی حتما باید از سوی اعضا انجمن باشند
📣 عکسهایی در مسابقه شرکت داده خواهند شد که قبلا در اینترنت نشر پیدا نکرده باشند
📣 پایان ماه صفر، پایان مهلت پذیرش خواهد بود


💥💥💥 به نفرات اول تا سوم از سوی حامیان، هدایای ارزنده ای اهدا خواهد شد.


📢 انتخاب عکسهای برتر توسط آن دسته از اعضا انجمن که تمایل دارند در این برنامه سهیم باشند ، صورت خواهد گرفت.

در مسابقات برج آزادی شرکت کنید و از اسپانسرها هدایای ارزنده دریافت کنیدآدرس کانال تلگرام 👇👇👇👇👇👇👇👇👇

http://telegram.me/Azadi_Tower با آرزوی سربلندی ایران و ایرانی
Photo

Post has attachment
مهندس حسین امانت در سال ۱۳۲۱ در تهران متولد شد . خانواده پدرش اهل کاشان بودند و از طرف مادر نیمه همدانی -نیمه کاشانی است . وی فارغ التحصیل دبیرستان البرز است و در دوران دبیرستان، آرزویش ادامه تحصیل در رشته فیزیک اتم بود.
این طراح و معمار ایرانی، معمار برج آزادی است که نمادی از شهر تهران و ایران مدرن است.امانت همچنین آرشیتکت و طراح تعدادی چند از مراکز صنایع دستی، مدرسه، کتابخانه و حتی یک شهرک تفریحاتی در ساحل دریای خزر بوده‌است.او بعدها با بسط دادن کار خویش بناهایی در خارج از کشور را نیز طراحی کرد. از آن جمله: بنای سفارت ایران در شهر پکن، پایتخت جمهوری خلق چین که متمایزترین سفارتخانه ناحیه دیپلماتیک در پکن است.امانت دانش‌آموخته دانشگاه تهران است.
در سال ۱۹۶۶ حسین امانت دانشجوی ۲۴ ساله دانشگاه تهران با شرکت در یک رقابت ملی شروع زندگی حرفه‌ای خود را پایه‌ریزی کرد.قرار بود در این رقابت طراحان یک نماد ملی ایرانی و اسلامی را که نشان از ایرانی مدرن داشته باشد طراحی کنند.حسین امانت با طرح خود که همان میدان بزرگ آزادی بود به معماری ایران سلامی دوباره کرد و توانست خود را در آغاز جوانی به معماری با مقیاس جهانی تبدیل کند.
طرح‌های برجسته حسین امانت در دیگر کشورها نظیر چین، آمریکا، کانادا مورد استقبال قرار گرفته و به مرحله اجرا رسیده‌اند.طرح‌های حسین امانت را بیشتر به دلیل پیوند معماری کلاسیک غربی با روح معماری شرقی می‌شناسند.تزئین ساختمان با استفاده از سنگ از دیگر مشخصه‌های معماری حسین امانت است.این معمار در دفتر کارش در کانادا مشغول به کار در طرح‌ها و پروژه‌های بین‌المللی خود است.وی از سال ۱۹۸۰ به عنوان یک شهروند کانادایی در کانادا زندگی می‌کند.وی می گوید : معماری ایران تا زمانی که به دانشکده معماری رفت برایش جاذبه ای نداشته اما از کودکی شیفته ی تاریخ ایران بوده است .
ساختمان دانشگاه صنعتی شریف تهران نیز از دیگر بناهای استاد حسین امانت است.
Photo

Post has attachment
سوال : با توجه به شلوغی ترافیک دور برج آزادی اگر کسی با وسیله نقلیه شخصی بخواهد از آن دیدن کند، امکانپذیر نخواهد بود، بنابراین، آیا این مشکل باعث از دست دادن تعداد زیادی از علاقه‌مندان به بازدید نخواهد شد !!؟

جواب : به منظور رفاه بازدیدکنندگان، پارکینگ بزرگی در ضلع شمال غربی میدان آزادی که اختصاصآ برای استفاده بازدیدکنندگان برج میباشد، فراهم شده است.
Photo

Post has attachment
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی با دارا بودن قابلیت ها ،امکانات و فعالیتهای فرهنگی هنری همه روزه به غیر از شنبه ها میزبان بازدیدکنندگان داخلی و خارجی می باشد.
 
ساعات بازدید:
 یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح تا 17عصر
 جمعه از ساعت 10 صبح تا 17عصر
 بازدید از طبقات برج و آشنایی با معماری اصیل ایرانی، سالن ایرانشناسی، گذرگاه پیشینیان، موزه اصلی مجموعه، تالار آئینه، نگارخانه ها، آمفی تئاتر، ربات سخنگو و پیانیست، شولیزر و ...از جمله قسمتهای برج آزادی است.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-11-08
8 Photos - View album

Post has attachment
این ویدیو بخش کوتاهی از مستند برج آزادیست که پیشنهاد میشود دیدن آن را از دست ندهید.

Post has attachment
سوال : گرچه از این مرمت حمایت میکنم ولی این چه کمکی میتونه به خود مرمت بکنه !!؟

جواب : مشخصا اعلام "صرف" حمایت و یا عضویت در این کانال نمیتونه کمک چندانی به این مرمت داشته باشه ولی اگر دوستان لینک این کانال را به دوستان لیست خود و به ازای تنها یک مطلب از مطالبی که برای دوستانشان ارسال میکنند، ارسال کنند، باعث خواهد شد با توجه به اطلاعات برنامه هایی که در اینجا درج خواهد شد، امکان بازدید آن دسته از دوستان علاقه مندشون به بازدید از این برنامه ها فراهم بشه و این یعنی حداقل یک نفر به بازدیدکنندگان برج اضافه شده که نتیجه مستقیم آن درآمد بیشتر برای برج است که متقابلاً امکان هزینه بیشتر برای مرمت را فراهم می آورد و این یعنی هر یک از ما نیز در انجام این مرمت سهیم بودیم.
Photo
Wait while more posts are being loaded