سلام کسی تو انجمن هست که بتونه به من کمک کنه. پسرم ۶ سالشه وحدود ۱ سال هست لکنت گرفته لطفا راهنماییم کنید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟

انجمن حمايتي لكنت 
پیچیده بودن پدیده لکنت و متفاوت بودن شکل بروز آن در افراد مختلف و دوره درمانی نسبتا طولانی آن،برای افراد دارای لکنت روشن و واضح است.اما این امر به معنی آن نیست که نیاز باشد ،فرد دارای لکنت برای مدت چندین و چند سال ،برای کامل شدن درمان خود، فقط فقط به گفتار درمانگر مراجه کند.آشنا شدن با افراد دیگریکه آنها نیز با این مسئله درگیر هستند،استفاده از تجربیات آنها،هم صحبتی و مصاحبت با آنان،میتواند روش موثری در تسریع فرایند درمان لکنت و بوجود آمدن احساسات مثبت در افراد باشد.پس لزوم وجود چنین مکانی که این افراد بتوانند در آنجا با یکدیگر آشنا شوند وبه تبادل تجارب و دانش خود بپردازند،یکی از نیازهای افراد دارای لکنت است.
انجمن حمايتي لكنت  همان مکان و همان جمعی است که سعی دارد،این پناهگاه مطمئن را برای افراد دارای لکنت فراهم آورده تا به پشتوانه آن امکان برقراری ارتباط موثربا محیط و افراد خارج از کلنیک فراهم شود.
برای اطلاعات بیشتر به سایت انجمن حمایتی لکنت مراجعه کنید

www.loknatesf.ir

انجمن حمایتی لکنت
انجمن حمايتي لكنت ،دارای رسالت و اهداف مهمی است،به این شرح :
کمک به تثبیت روشهای اموخته شده گفتار درمانی .
تقویت حس اعتماد به نفس و خودباوری در افراد دارای لکنت.
تقویت سطح آگاهی و ارتقا کیفیت زندگی افراد دارای لکنت.
ایجاد محیطی شاد و صمیمی برای ایجاد امنیت روانی افراد.
امکان استفاده از تجارب دیگران.
از بین بردن مجموعه احساسات منفی(ترس-خجالت-کمرویی)با روشهای مختلف از جمله ارائه کنفرانس.
تقویت اراده و پشتکار افراد برای ادامه درمان.
رساندن افراد به مرحله ای که بدانند هیچ کس بهتر از خودشان ،نمی تواند به آنها کمک کند.
تقویت توانایی افراد جهت ارزیابی رفتار کلامی خودشان.
دادن انرژی و انگیزه مداوم به افرادی که شاید دلسرد وخسته شده اند یا می شوند.
تفهیم باورهای "من میتوانم"و "من طبیعی هستم"
ارتقا مهارت در برقراری ارتباط موثر.
برای رسیدن به این اهداف ،سعی میشود که با اعضای محترم گروه همفکری صورت بگیرد که این امر از یک طرف باعث تقویت اعتماد به نفس افراد –مهمترین هدف گروه حمایتی-می گردد واز طرف دیگر میتواند کمک موثری در رفع مسایل و مشکلات دیگران باشد،چرا که راه حل را از افرادی دریافت میکنند که خود روزی و شاید هنوز درگیر مشکلات مشابه بوده اند یا هستند.
افراد دارای لکنت که در این گروه حظور بهم میرسانند بايد بدانند که انتخاب شده اند تا خود را تغییر دهند و به مسیر زندگی حقیقی نزدیک و نزدیکتر شوند،خواهند دانست که تلاش، رکن اساسی تغییر خود و شرایط است و بهترین تلاشی که در این مسیر میتوان انجام داد ،حظور مستمر در گروه و بین افرادی است که با انها وجوه اشتراکی دارند .داشتن همین وجه مشترک ،خود میتواند عاملی باشد تا افراد بیشتر تلاش کنند و چون تلاش میکنند،برای رسیدن به موفقیت "امید"بیشتری داشته باشند و امیدوار بودن خود میتواند باعث و عامل حرکت بیشتر و رفتن موثر باشد.
لذا از تمامی دوستانی که رسالت و اهداف ما را تایید میکنند ،دعوت به عمل می آوریم تا ما را همراهی نمایند ،که قطعا در این همراهی ما نیز ذی نفع خواهیم بود.
انجمن حمايتي لكنت
www.loknatesf.ir

ایمیل انجمن :
 loknatesf@yahoo.com
loknatesf@gmail.com
Wait while more posts are being loaded