Masaże ajurwedyjskie

Pod nazwą masaż ajurwedyjski kryje się mocno rozbudowany system różnych technik masażu i metod pracy z ciałem o bardzo określonym i wyselekcjonowanym sposobie oddziaływania.
Najbardziej znany ze wszystkich technik jest klasyczny masaż ajurwedyjski - Abjanga. Prawdopodobnie jest on praźródłem wszystkich znanych masaży na świecie. Długie, głaszczące ruchy poprawiają elastyczność skóry. Chwyty ugniatające działają na mięśnie poprawiając ich ukrwienie i siłę, a rozcierania okolic stawowych poprawiają ich elastyczność i sprawność.

Technika masażu wspomagająca układ krwionośny i limfatyczny, stymulująca skórę i mięśnie, wspomagająca odnawianie się komórek poprzez eliminację toksyn. Doskonale usuwa głębokie napięcia, odpręża system nerwowy, równoważąc go, zwiększa siły witalne organizmu i obniża poziom Vata.

Masaż ajurwedyjski pomaga zachować zdrowie, świadomość i długowieczność. Wpływa korzystnie na całe ciało. Ułatwia trawienie i przyswajanie, pobudza krążenie krwi i wymianę płynów w tkankach, usuwa stany zapalne i opuchliznę, a także blokady. Masaż całościowo wpływa na układ odpornościowy i pomaga zachować optymalne zdrowie. Wykonywany regularnie, pozwala uregulować funkcjonowanie ciała pod względem fizycznym, mentalnym i duchowym. Masaż jest terapią, która pozwala odblokować kanały energetyczne nadi dla prawidłowego przepływu energii witalnej. Do masowania używa się ciepłego oleju sezamowego. W trakcie masażu toksyny usuwane są z ciała, kanały energetyczne odblokowują się, pozwalając na swobodny przepływ energii życiowej. Masaż zwiększa sprawność umysłową i wydolność fizyczną.
Wait while more posts are being loaded