Post is pinned.Post has attachment
Photo

Post has attachment
[۱۰/۱۶،‏ ۱:۳۹ ب.ظ] م.آریایی: ‍ ⭕از پاسارگاد تا کربلا⭕

⭕تبعیض از زمین تا آسمان⭕

☪کربلا: قطار، ماشین، اتوبوس دراختیار
🇮🇷پاسارگاد: بستن راه ها_جلوگیری از تردد خودروهای شخصی

☪کربلا: وای فای پرسرعت مجانی
🇮🇷پاسارگاد: قطعی تلفن، موبایل و اینترنت

☪کربلا: اونواع خوراکی و آشامیدنی در طول مسیر، مجانی
🇮🇷پاسارگاد: قطع کردن آب چند عدد آب سردکن موجود

☪کربلا: پرداخت وام بدون سود
🇮🇷پاسارگاد: دستگیری، پرونده سازی و زندان

☪کربلا: بسیج کلیه رسانه ها برای تشویق و تهیج مردم
🇮🇷پاسارگاد: لغو تور ها و تهدید به بستن راه ها

☪کربلا: سعید مرتضوی و طوسی
🇮🇷پاسارگاد: احمدخان بارانی و استاد عالی پیام

☪کربلا: صدها مداح و روضه خوان
🇮🇷پاسارگاد: دزدیدن و بیهوش کردن استاد بادکوبه ای

☪کربلا: ایجاد صدها هکتار پارکینگ رایگان
🇮🇷پاسارگاد: رها کردن خودرو ها وسط بیابان

☪کربلا: یک میلیون و هفتصد و پانزده نفر(آمار روزنامه ایران)
🇮🇷پاسارگاد: بیش از سه میلیون نفر(آمار پلیس راه فارس)

قضاوت با خودتون

🌹کمپین بزرگداشت هفتم آبان🌹
[۱۰/۱۶،‏ ۱:۳۹ ب.ظ] م.آریایی: توجه توجه
آخرین اخبار از پاسارگاد
به کلیه مغازه های پاسارگاد اعلام شده که 7 آبان باید بسته باشن. دارن به کلیه ماشین های پاسارگاد کارت عبور میدن و از 5 آبان به بعد هر خوردیی که کارت تردد نداشته باشه اجازه ورود به پاسارگاد رو نداره. بتن سیمانی و فنس هم آوردن بذارن ورودی پاسارگاد. همه اینکارا بخاطر اینه که از گردهمایی مردم در روز کوروش جلوگیری بشه. لطفا توی هر گروهی هستین اطلاع رسانی کنید.
Photo

Post has attachment
[۱۰/۱۶،‏ ۸:۳۲ ق.ظ] م.آریایی: شعار «من هم یک سپاهی ام» نسخه جدید شعاری است که در دهه شصت می گفت «جنگ نعمت است». شعارهایی که پیروان خمینی و خامنه ای - از جواد ظریف و حسن روحانی تا قاسم سلیمانی و ابراهیم رییسی - را با هم متحد میکند.

این شعار که «همه ایرانیان سپاهی هستند»، گزافه گویی حسین شریعتمداری نیست، افاضات دیپلمات ظریف «دولت اعتدال» است که توسط روزنامه نگاران بنفش و پناهنده های جنبش سبز «تکرار» میشود؛ همانها که دلیل درخواست پناهندگی خود در اروپا و آمریکا را سرکوب و بازداشت توسط نیروهای سپاه ذکر کردند!

این ادعا که اکثریت مردم ایران حامی اقدامات سپاه هستند، تنها خوراک برای جنگ طلبان جهان فراهم می سازد: پس باید به ایران حمله کرد چرا که ملت آن هم مانند حاکمانش حامی ماجراجویی و اقدامات تروریستی سپاه هستند.

ایرانیانی که مخالف جنگ هستند، ابتدا از سپاه و جنگ افروزی هایش اعلام برائت می کنند تا به جهانیان نشان دهند که با جنگ و خشونت و تجاوزگری از سوی هر که باشد - ایرانی یا غیرایرانی - مخالفند و به هیچ عنوان عاملان «حمله نظامی به ایران» و «عوامل تحریک کننده آن» را تحمل نخواهند کرد.
آنها که میگویند در برابر تحریم سپاه، همه مردم حامی سپاه هستند میخواهند مردم ایران را شبیه مردم کره شمالی نشان دهند؛ مردمی که بازیچه دست ماجراجویی های جنون آمیز رهبران و نظامیانش هستند. بازیچه این نمایش دروغین و خطرناک نمی شویم.

@ammarmaleki
[۱۰/۱۶،‏ ۸:۳۶ ق.ظ] م.آریایی: [۱۰/۱۶،‏ ۸:۰۲ ق.ظ] ‪+98 917 342 8354‬: جناب آقای روحانی
بنده هم مثل جنابعالی و میلیونها ایرانی میهن دوست سخنان رئیس جمهور آمریکا را گوش کردم ولی بر عکس شما چیزی برای جواب دادن ندیدم؛ از خودم پرسیدم حضرت ایشان چرا این حرفها را گفت؟ اصلا چرا علیه ایران حرف زد؟ چکار بکنیم که دهان مبارکش بسته شود؟
بنظر بنده که یکی از هشتاد میلیون ایرانی هستم برای جواب دادن به دشمنان باید این چند کار را فورا انجام دهید:
-جلوی ورود و خروج قاچاق کالا؛ ارز؛ مواد مخدر را فوری بگیرید.
-پولهای تاراج شده را به بانکها برگردانید.
- اهل تسنن و اقلیتهای مذهبی را وارد مدیریت کلان کشور کنید.
-از رهبری مصرانه بخواهید قوه قضائیه را کاملا اصلاح کند.
-درآمد حاصل از آستان قدس و سایر مکانهای مذهبی و بنیادها و ستادها و قرارگاهها و ... را به خزانه واریز کنید.
-جلوی فساد بایستید.
-هزینه مدارس مذهبی و حوزه های علمیه و بنیادهای بی نتیجه و.... را حذف کنید.
-از هزینه کرد در خارج ایران برای تشکیل هلال شیعی و صدور انقلاب و... پرهیز کنید.
صد کار دیگر برای اجرا دارید که اگر آنها را انجام دهید نه آقای ترامپ بلکه هیچکسی به خودش اجازه نخواهد داد به ایران عزیز حرفی بزند.
مردم را با نام خلیج فارس سرگرم نکنید؛ شما کدام نام اصیل پارسی را برای ما گذاشتید که حالا دلتان برای کلمه فارس سوخته است؟!
مردم کارنامه شما را می بینند هیچ دلیلی برای پشتیبانی از شما نیست؛ اگر راست می گوئید فقط یکی از زشتی های کارنامه خود را بپوشانید؛ خیلی بد است بعد از 40 سال هیچ هیچ هیچ نکته مثبتی در کارنامه خود ندارید.
[۱۰/۱۶،‏ ۸:۰۴ ق.ظ] ‪+98 917 342 8354‬: F P:
Ramin:
چه تفکر احمقانه‌ای که میگوید مخالف با سپاه به معنی موافقت با جنگ است کلک انتخاب بین بد و بدتر دیگر جوابگو نیست #سپاهی_نیستم


Behzad Vafakhah:
رفتار برمه با مسلمان روهینگیا یک مساله داخلی است. با این منطق چرا به آنگ سان سوچی حمله می‌کنید؟ #من_سپاهی_نیستمسمیر ابن بطوطه:
با انجام عملیات لو رفته کربلای ۴ و ۵ هزاران جوان داوطلب را به کشتن ندادم. #سپاهی_نیستم


💬
من جنگ دیگری علیه ایران را سکوی پرش خود نمیدانم و از آن استقبال نمیکنم. #سپاهی_نیستم


💬
من فداکاری سه دهه قبل هزاران ایرانی در جنگ را به سرمایه سیاسی انحصاری خود تبدیل نکرده‌ام. #سپاهی_نیستم


💬
من با مداخله نظامی و سیاسی آمریکا در ایران مخالفم، اما #سپاهی_نیستم.DavoT:
برای منافع دیکتاتوری خودم از دیکتاتور کشور دیگه‌ای که مردم کشورش رو قتل عام کرده حمایت و بخاطرش آدم نمیکشم چون #سپاهی_نیستم

من برای گرفتن رانت به مراسم افتتاح فرودگاه بین‌المللی کشورم حمله نظامی نمیکنم چون من #سپاهی_نیستمhaniyeh motehayer:
به اسم حج، ساک ساک تی ان تی و اسلحه به عربستان قاچاق نکردم پس #سپاهی_نیستم


امیرحسین:
#سپاهی_نیستم چون فراموش نمیکنم سال ۸۸ باطوم و اسلحه را به سمت هموطن نشانه گرفتندگنگ بی‌خواب:
#سپاهی_نیستم یعنی من یک شهروند عادی‌ام، برای نانی که می‌‌خورم زحمت می‌کشم و برای هیچ ثروت و مقامی باتوم به سر کسی نمی‌زنم.

مه ناز:
به من میاد "اسکله های نامرئی" برای قاچاق داشته باشم؟! #سپاهی_نیستم


وعده وحید:
شما مارو کتک زدید جوری که انگار هموطنتون نبودیم #سپاهی_نیستم


Guffi:
اسم #سپاه روشه.سپاه پاسداران انقلاب اسلامی! ازانقلاب اسلامی پاسداری میکنه درمقابل آزادیخواهان وایران دوستان.همین! #سپاهی_نیستم


farid akramipour:
تا به حال مکانی به اسم بند ۲الف به گوشت خورده ؟! کهریزکی است برای خودش در دست سپاه ثارالله #سپاهی_نیستم

f_mohammadi:
من به کسانی که حقوق شهروندیشون رو مطالبه میکنند و ازادی خواه هستند برچسب فتنه گر بودن و کافر ونمیزنم پس #سپاهی_نیستم


مهشیدالملوک:
من #سپاهی_نیستم چون به بهونه خصوصی سازی شرکتای بزرگ دولتی از جمله مخابرات رو تحت اختیارم نمیگیرم بعدم با بدهی وحشتناک بیخیالشون بشم


جانِ شِفته:
ما نه در انحصاری‌کردن اقتصاد کشورمون سهم داشتیم نه شریک جرم جنایت های بشار اسدیم نه جوونهای مملکت خودمونو کشتیم و زندانی کردیم #سپاهی_نیستم

💬
#سپاهی_نیستم، چون #سپاه در خرداد۷۹ با محاصره مجلس و تهدید رئیس مجلس مانع تصویب قانون مطبوعات شد که می‌توانست به آزادی نسبی رسانه‌ها بینجامد.

💬
#سپاهی_نیستم، چون #سپاه با حمایت تمام‌قد از #کودتای۸۸ معترضان را زد، گرفت، کشت، زندانی کرد، تجاوز کرد، آواره کرد، از زندگی سَقَط کرد.


Amin Anvary:
ماقدرتی بنام مردم هستیم. ضعیف نیستیم. از ترس هیچ دشمنی، با جلاد متحد نمیشویم. مگر هر انسانی فقط یک دشمن دارد که ما داشته باشیم؟ #سپاهی_نیستم
Photo

Post has shared content
یکی از دوستان سئوال میکرد که چرا مردمِ آمریکا اینهمه مغرور هستند و بجز آمریکا کشورهای دیگر را قبول ندارند .... ؟

گفتم بیا چند لحظه فرض کنیم ما بجای آمریکایی ها هستیم ...
گفتم فرض کنیم؛ ریال واحد پول جهانی بود و هرجای دنیا که میرفتیم میتوانستیم با همین ریال هایی که در دست داریم از سوپر مارکت های فرانسه و ژاپن و الجزایر خرید کنیم و هیچوقت هم فکر نکنیم ارزِ دیگری در دنیا وجود دارد ... گفتم فرض کن تمام دنیا زبان فارسی را به عنوان زبان بین المللی قبول دارند و هرجای جهان که مسافرت میکنی می توانی به زبان فارسی حرف بزنی و همه با تو به فارسی صحبت میکنند و البته چقدر هم ابتدائی و تو دیگر به لهجۀ بدِ فارسی آلمانی ها و عرب ها و روس ها عادت کرده ای ... گفتم بیا فرض کنیم نوشابۀ زمزم در تمامِ دنیا فروش میرود والبته یک رقیب دیگر هم دارد و آن هم خوشگوار است ، وقتی به استرالیا میروی و میخواهی غذا بخوری به شعبۀ اژدر زاپاتا یا فری کثیف که در تمام دنیا فروش فوق العاده دارند میروی و یک خوشگوار هم سفارش میدهی ... گفتم فرض کنیم؛ پوسترجمشید هاشم پور و حمید گودرزی و الناز شاکردوست بر روی دیوار اتاق تمامِ جوانانِ انگلیسی و کره ای چسبیده بود و محسن چاووشی در تمام دنیا بیش از صد ملیون فالوئر داشت ... سریال قلب یخی در تمامِ فروشگاههای آمریکایی تکثیر میشد و همۀ آلمانی ها منتظر بودند تا قسمتِ جدید شهرزاد را ببینند ... گفتم فرض کنیم ایران خودرو مشهورترین برند خودروسازی جهان است و ماشین های ساختِ سایپا در بیش از صد کشور جهان مستقیم به فروش میرسد ... ایران ایر بزرگترین خط هواپیمایی جهان است ...بیا فرض کنیم برای محصولاتِ صا ایران در تمامِ جهان صف های طولانی بسته میشود و افتخار هرکسی است که یک موبایل صاایران داشته باشد ... فرض کنیم برای ویزا دادن سفارت خانه های ما در سراسرِ دنیا وقت های چند ماهه میدهند و برای قبول شدن در دانشگاههای ایران مردم باید حتماً آزمون زبان فارسی را پاس کرده باشند ... گفتم فرض کن ...
دوستم گفت : دیگر بس است ... حالا میفهمم غرور ملی چه معنایی دارد ...
Photo

Post has attachment
با دقت بخوانید

جامعه غوغا سالار


40 سال پیش قول داد آب و برق و خانه و بلیت اتوبوس رایگان بشه (( هنوز کسی مشکلی نداره))


هزاران نفر رو به جرم وطن پرستی بدون دادگاه اعدام کردن (( کس مشکلی نداره))


دختر و پسر دانشجو رو از ساختمان پرت کردن پایین (( کسی مشکلی نداره))


هزاران نفر به جرم عقیده و تفکر و ملیت و مذهب کشتن و شکنجه دادن و مفقودالاثر هستن و هزاران نفر دیگم الان تو زندان هستن (( کسی مشکلی نداره))


جنگ 8 ساله راه انداختن کشور رو نابود کردن میلیون ها نفر داغ دار شدن (( کسی مشکلی نداره))وعدهای سر خرمن و دروغین دولت (( کسی مشکلی نداره))فقر، اعتیاد، خودفروشی، کلیه و قرنیه فروشی، تجاوز، بی کاری، تورم ، حجاب اجباری، کشیدن بقیه روی صورت بچه، سرطان، بی آبی و خشکسالی، صدا و سیمای میلی، مواد شیمیایی، هوا آلوده، آتش سوزی منابع طبیعی، تولیدات بی کیفیت، کشتن کولبر، مرزهای نا امن و دزدیدن مرزبانان، سرکار آمدن مسئولین بی لیاقت، فیلتر، گشت ارشاد، نبودن امنیت شغلی، خود کشی، آمار زندانی ها (( کسی مشکلی نداره))تبعیض بین زن و مرد - زدن تو سر خواهر و مادران و زنمان (( کسی مشکلی نداره))دزدی آقا زاده ها و فرار از کشور (( کسی مشکلی نداره))فیش حقوقی 200 میلیونی مسئولین بی کفایت (( کسی مشکلی نداره))اختلاس سران حکومت (( کسی مشکلی نداره))


بانکهای ورشکسته - پول مردم رو خوردن و سرکوبشان (( کسی مشکلی نداره))خرج جنگ 3 کشور عراق، سوریه، یمن از پول مردم ایران (( کسی مشکلی نداره))آباد کردن لبنان با پول ایران و 38 سال پرداخت حقوق به لبنانی ها و حزب الله (( کسی مشکلی نداره))کمک به فلسطین عراق سوریه یمن لبنان جیبوتی ووو (( کسی مشکلی نداره))دشمن تراشی و دخالت در کشورهای دیگه (( کسی مشکلی نداره))ندادن حقوق چند ماهه کارگران و معلمان و ارتشی ها و تمام اقشار زحمت کش و سرکوب آنها (( کسی مشکلی نداره))دزدیدن پول مردم توسط دو فرمانده سپاه و فرار (( کسی مشکلی نداره))
چوب حراج زدن به منابع نفتی و زیر زمینی و بخشیدن به کشورهای دیگه (( کسی مشکلی نداره))
جاسوسی سران حکومت برای کشورهای دیگه همراه با چتر حمایت رهبر (( کسی مشکلی نداره))ریا و سوء استفاده از احساسات مردم (( کسی مشکلی نداره))ترامپ : خلیج عربی !که بلافاصله بعد از سخنرانی در سایت کاخ سفید هم تغییر کرد و خلیج پارسی گذاشتن

مردم غوغا سالار همیشه در صحنه : ترامپ به ما توهیین کرد امشب ساعت ۲۲ عکس پروفایلمان پرچم ایران باشه و هشتک و حمله به پیچ ترامپ ...


هم وطن غوغا سالار 39 سال نفت خلیج فارس رو میدن به کشورهای دیگه اعتراضی نداشتی؟ این همه بدبختی در کشور هیچ حمایتی از مردم نکردی و مشکلی نداشتی

چه شد دیروز سینه ها پاره کردی برای خلیج پارس و وطن ؟؟؟؟نه اینکه ۳۸ ساله خمینی و خامنه ای و....پول نفت خلیج پارس رو صبح به صبح درب خونه ما میارن و خرج زیر ساخت کشور میکنن و هیچ مشکلی نیست
نه اینکه امروز به خاطر فقر دختران ایرانی در مشهد همبستر عراقی ها و ....نمیشن،توی روز روشن پول مردم رو از بانکها دزدیدن و شما بی تفاوت از کنار همون برادران و بانوان مالباخته رد میشین و عین خیالتون نیست و فکر نمیکنید شاید نفر بعدی شما باشید

التماس تفکر

خود کشورهای عربی میگن خلیج پارسی
دوست من
90 درصد اسامی مردم وشهر روستا عربی کسی مشکل نداره
این ملت عقل تاریخی نداره
واز گذشته عبرت نگرفته
بل دربی خردی سوق می کند
Photo

Post has shared content
مروری بر تاریخ


⌛️ #تقویم_تاریخ_پهلوی ⌛️

19 مهر......................

🔹سال 1306
در جلسه مجلس شوراي ملي سيدحسن تقي‌زاده و مرتضي‌قلي بيات به سمت نواب رئيس برگزيده شدند.

🔹سال 1313
رضاشاه وکليه مستشرقین و دانشمندان وارد مشهد شدند.

🔹سال 1314
کارخانه قند شاه‌آباد با حضور فروغي رئيس‌الوزراء و داور وزير ماليه و جم وزير داخله گشايش يافت.

🔹سال 1333
بموجب رأي دادگاه بدوي نظامي دکتر حسين فاطمي به اعدام و مهندس رضوي و دکتر شايگان به حبس ابد محکوم شدند.1

🔹سال 1340
کارخانه قند نيشکر هفت تپه گشايش يافت.

کنسرسيوم در اثر تلاش ايران سطح توليد نفت را بالا برد.

نمايشگاه بزرگ آثار 7 هزار ساله هنري و تاريخي ايران در پاريس (پتي باله) گشايش يافت.

🔹سال 1341
احمد حسين عدل وزير پيشين کشاورزي و مدير عامل اسبق سازمان برنامه در يک حادثه رانندگي در راه اصفهان و تهران جان خود و فرزند 23 ساله‌اش را از دست داد. عدل در اصفهان رياست يکي از کارخانجات نساجي و رياست سنديکاي صنايع را برعهده داشت.

🔹سال 1347
انتخابات هيئت رئيسه مجلس انجام گرفت. عبدالله رياضي به رياست و حسين خطيبي و حيدرعلي ارفع نايب رئيس شدند.

🔹سال 1349
يک جت مسافربري ايران را ربودند و به بغداد بردند.

800 کيلو ترياک از چهار قاچاقچي خارجي کشف شد. در اين ماجرا يک قاچاقچي کشته و سه نفر دستگير شدند.

اردشير زاهدي وزير امورخارجه اعلام کرد: انگليس از خليج فارس خارج خواهد شد.

🔹سال 1351
شاه و فرح پهلوي وارد مسکو شدند.

دکتر رحمت‌الله حقدان و دکتر محمد جعفر جد بابائي معاونين وزارت علوم شدند.

سيد محمد علي امام شوشتري دانشمند و محقق معروف درگذشت.

🔹سال 1352
دولت براي خريد يک کارخانه 450 ميليون توماني ذوب‌آهن گازي با آلمان فدرال قرارداد بست.

🔹سال 1353
انتخابات انگلستان پايان يافت و مجدداً حزب کارگر برنده شد و هارولد ويلسون در مقام نخست‌وزير تثبيت گرديد.

شاه گفت: انتخابات آينده کاملاً آزاد خواهد بود و در چنين انتخاباتي نبايد تهمت و افترا زده شود.

🔹سال 1356
باشگاه انجمن ايران و آلمان شبهاي شعر برپا کرد.

نلسون راکفلر معاون رئيس جمهوري پيشين آمريکا و فرماندار سابق نيويورک و همسرش وارد تهران شدند. هوشنگ نهاوندي رئيس دفتر فرح از آنها در فرودگاه استقبال کرد.

عده‌اي از دانشجويان نقابدار دانشگاه تهران يک اتوبوس کوي دانشگاه را به آتش کشيدند.


🗞 @tarikhe_talkh

Post has attachment
دولتمردان عرب حاکم بر ایران از هم اکنون دو طرف جاده پاسارگاد را چه از سمت اصفهان چه از سمت سعادت شهر دارند گاردریل و حصار میکشند تا مردم ایران نتوانند روز هفتم آبان گرد همایی داشته باشند ضمناً اصلاً بودجه هم بر خلاف بقیه پروژه ها کم ندارند و اصلا مثل بقیه پروژه ها بیست، سی سال طول نمیکشه فقط چند روزه و آنی انجام میشه. این پیام را پخش کنید تا خود دولتمردان عرب حاکم بر ما بفهمند چیزی از مردم پنهان نمی‌ماند.
مردم خود رسانه‌اند📲🗣👥
Photo

Post has attachment
⭕️چرا ارتش رضاشاه در برابر انگلیس و شوروی مقاومت نکرد؟

این پرسشی است که روشنفکر نمایان می کنند و سپس این گونه نتیجه گیری می کنند که ببینید ارتشی که رضاشاه ساخت آن قدر کارآمد نبود. که بتواند حتی سه روز در برابر انگلیس و شوروی مقاومت کند. ولی در پاسخ باید گفت: فرانسه که نیرومندترین نیروی زمینی جهان را داشت. در کمتر از یک ماه از المان نازی شکست خورد. شوروی بزرگترین کشور ان زمان در عرض چند ماه نصف سرزمینش توسط المان فتح شد. در حالی که ارتش رضاشاهی ارتشی بود که از ساخت آن بیست سال نمی گذشت. و کل نیروهای این ارتش از دویست هزار تن بیشتر نمی شد. و سلاح های این ارتش درجه دو و قدیمی بود. در حالی شوروی بزرگترین ارتش جهان را داشت با 15 میلیون سرباز و انگلیس نیرومند ترین نیروی دریایی جهان با منبعی پایان ناپذیر از سربازان هندی و افریقایی؛
حال تصور می کنیم ارتش رضاشاه در برابر انگلیس و روسیه مقاومت می کرد. حداکثر شش ماه هم دوام می اورد. بیشتر که نه ارتش رضاشاهی که از ارتش فرانسه که قویتر نبود از اتحاد جماهیر شوروری که نیرومندتر نبود.
. ولی در عوض روسیه و انگلیس هم پس از جنگی خونین ه تمام چیز هایی که رضاشاه و قبل از رضاشاه ساخته شده بود را نابود می کردند. و چند میلیون ایرانی هم کشته می شدندو و امریکا هم دو تا بمب اتم در ایران می انداخت. ان وقت فکر می کنید این روشنفکران می گفتند: رضاشاه شاه بسیار شاه شجاع و دلیری بود که با قویترین ارتش های جهان جنگید؟!!! نه همچنین تصوری کاملا اشتباه است. آن گاه روشنفکران می گفتند رضاشاه بسیار نادان و ابله بود که با انگلیس و روسیه جنگید و باعث نابودی ایران شد. رضاشاه اگر شاه عاقلی بود. و به فکر کشور بود باید با روس ها و انگلیسی ها صلح می کرد. !! مسله اصلی عملکرد رضاشاه نبود. این بود که روشنفکران از رضاشاه کینه داشتند. روشنفکر هایی که بسیاری از ان ها خان زاده و اخوند زاده بودند. افرادی که با اقدامات رضاشاه امتیازات طبقاتی خود را به سود ملت از دست داده بودند.
رضاشاه به هر روشی رفتار می کرد این روشنفکر ها باز به بهانه ای از رضاشاه انتقاد می کردند .
👇
👉🆔 @IRAN_NAME
Photo

Post has attachment
[۱۰/۱۱،‏ ۵:۴۹ ب.ظ] م.آریایی: BBCPersian:
🔺بهرام پارسایی، نماینده شیراز در مجلس ایران در نامه‌ای به وزیر ارشاد خواستار برگزاری مراسم روز کوروش در روز هفتم آبان‌ شد.

به گزارش ایسنا در نامه نماینده شیراز آمده است: " برگزاری مناسبت‌های مختلف از جمله یادبود بزرگان مذهبی، فرهنگی، تاریخی و ملی یکی از راه‌های شناساندن فرهنگ و تمدن کشورها است که می تواند علاوه بر معرفی هویت تاریخی و ریشه های فرهنگی یک ملت و سرزمین به توسعه صنعت گردشگری و درآمدزایی و ایجاد اشتغال کمک شایانی کند."

روز کورش در مناسبت‌های تقویم ایرانی ثبت نشده اما هر سال عده‌ای در هفتم آبان به مقبره کوروش می‌روند تا یاد او را گرامی بدارند.
http://bbc.in/2gutTrt
@bbcpersian
[۱۰/۱۱،‏ ۵:۴۹ ب.ظ] م.آریایی: درود ب غیرت لر
Photo

Post has attachment
#دوکلام حرف حساب
❄❄❄❄❄

آقا دوهزار سال پیش ایران یونان رو تصرف کرد.
حالا اگه به شما بگن مردم یونان واسه کشته شدن سهراب بدست پدرش هرسال عزاداری میکنن،
نوحه میخونن،
خودشونو با قمه زخمی میکنن یا در وصف دلاوریهای داریوش و کاوه آهنگر و آرش کمانگیر حرف ها میزنن و نذری برا تولدشون میدن یا حلوا برا وفاتشون و در سال سی چهل روز رو برا این مراسم تعطیل میکنن بدتر از همه زندگیشونو میفروشن میان زیارت آرامگاه کوروش، فکر کنید اگه اینارو
می شنیدید، چقدر به ریششون میخندیدید و یونانیها رو مسخره میکردید بخاطر حماقتشون!!؟؟
فقط خواستم بگم اعراب هم همین فکرو نسبت به ما میکنند
🤔🤔🤔
می گویند امام زمان می اید
همه ادیان این را می گویند
هزاره هاست کسی می اید
اما نمی اید
بدبخت انسانی که منتظر است
تازه انتظار صواب است و ثواب هم دارد
او کیست که می آید؟ چرا می آید؟
کسی که در جنگ جهانی اول نیامد
جنگ جهانی دوم هم نیامد
میلیونها تن سلاخی شدند نیامد
زنانی بی آبرو شدند نیامد
ازگرسنگی انسانها گربه خوردند نیامد
به جوانان در بندها تجاوز شد نیامد
کجاست؟
کی می اید؟
می اید که چه کند؟
جنگ افروزی کند؟
انتقام یک بانو را بعد از هزاران سال بگیرد؟
انتقام کشتار عاشورا را از نسلهای بعدی بگیرد؟
دو سوم مردم جهان را بکشد؟
چه انتظاری می کشند منتظران؟؟؟

🤔🤔🤔

چطور می گیم مرگ بر اسراییل در حالیکه عراقی ها نزدیک یک میلیون ایرانی را کشته و معیوب کردند تو 8 سال جنگ تحمیلی

چرا می گیم مرگ بر اسراییل درحالیکه عراقی ها به صورت گروهی به نوامیس ایرانیان تو جنگ تجاوز می کردند!!!

چرا میگیم مرگ بر اسراییل درحالیکه که ایران تو جنگ با عراق فقط 170 اسیر فلسطینی گرفته بود!!!

چرا میگیم مرگ بر اسراییل درحالیکه که تازی ها به خلیج پارس می گن خلیج عرب!!! و اونوقت که اسراییل میگه خلیج پارس درسته، دیگه صداتون درنمیاد!!!؟

چرا مرگ بر اسراییل میگیم درحالیکه که همین بشار الاسد به خلیج عربی رای داد!!!

وقتی که حسن نصرالله میگه ایران تمدن نداشت و عرب ها تمدن رو بردن ایران!!!!

بعید میدانم اسراییل تاکنون حتی 4 ایرانی را کشته باشد!!! در حالیکه میلیونها ایرانی از زمان حمله عمر تا صدام به ایران،شهید شده اند.
اندیشیده ای؟!؟

همین فلسطینیا تو جنگ ایران و عراق به طرفداری از صدام با ایرانیان می جنگیدند

کاسه داغ تر از آش یعنی چی ؟؟؟


بزار برات بگم،....

کاسه داغ تر از آش یعنی اینکه ورزشکارای ما که یه عمر زحمت کشیدن،
تو مسابقاتی که میخوان نتیجشو بگیرن، میخورن به یه حریف اسراییلی و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین ،
آینده حرفه ای شون رو باطل میکنن و با حریف بازی نمیکنن و با اشک زمین رو ترک میکنن؛ اونوقت تو تیم ملی فلسطین در جام ملت های آسیا 5 تا بازیکن اسراییلی وجود داره !!!
بعدشم خود فلسطين با اسرائيل بازى دوستانه ميكنه
و از همه جالبتر اینه که تیم فوتبال فلسطین بازی دوستانه با تیم ملی مارو رد میکنه...!!!
کپی نکنین مردم خدای نکرده از جهالت در میان یه وقت ....
خدایا ... خداوندا ....
باید خون گریه کرد به حال این مردم
Photo
Wait while more posts are being loaded