Post has attachment
ما را در كانال تلگرام همراهي كنيد
http://telegram.me/Havaietazeh
گروه فعالين محيط زيست ايران-حقوق شهروندي -هوي تازه

Post has attachment
قطعي در ختان در ملاير
Photo

Post has attachment
سه هزار میلیاردتومان ارزش اراضی که زمین خواران درالبرز تصرف کرده اند
در کرج رییس کل دادگستری استان البرز با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی باید به یک دغدغه عمومی تبدیل شود، گفت: ارزش زمین هایی که توسط زمین خواران در استان تصرف شده سه هزار میلیارد تومان است. سه هزار میلیارد تومان ارزش زمین هایی است که توسط زمین خوارها تصرف شده که اراضی کشاورزی را به ویلاهای تفریحی تبدیل کرده اند. این استان وضعیت مناسبی برغم تلاش مدیران ندارد و درمعرض هجوم عوامل زمین خوار قرارگرفته و از این جهت قابل مقایسه با دیگر استان های کشور نیست. فاضلیان اضافه کرد: تا کنون برای 91 درصد از اراضی ملی سند مالکیت اخذ شده است. در اجرای تبصره یک ماده 55 قانون حفاظت از منابع طبیعی، 900 هکتار از اراضی تصرف شده در استان آزادسازی شده است. 656 هکتار از اراضی استان در طول 4 سال به ارزش 256 میلیارد تومان با احکام قضایی رفع تصرف شده است. همه آحاد جامعه ماموریت دارند برای آبادی زمین و حفاظت محیط زیست تلاش کنند چرا که درقرآن کریم نیز به حفظ زمین و محیط زیست تاکید شده است. وی خاطرنشان کرد: درحوزه تخریب ونابودی جنگل ها سه میلیارد هکتار جنگل درکره زمین داریم و در هر چهار ثانیه به اندازه یک زمین فوتبال ازمساحت جنگل های کل کشور کاهش می یابد. سرانه جنگل درایران 2 هزارمترمکعب است درحالیکه دردنیا این رقم هفت هزار و 500 مترمکعب است و این در حالی است که یک درخت اکسیژن چهار نفر را تامین می کند. درپنج دهه اخیر سالانه 100هزارهکتار ازجنگل های کشور تخریب ویا کیفیت خود را ازدست داده است. سالانه 900هزارمتر مکعب چوب ازقطع درختان بدست می آید.  یکی از دیگر معضلات استان را 12هزار چاه غیرمجاز ; معضلاتی مثل آلودگی آب های استان بویژه رودخانه کرج وجود دارد. شاهد تجاوزات گسترده ای درحریم جاده و بستر رودخانه و تغییر کاربری اراضی هستیم. اگر قرار باشد قانون دراستان اجرا شود باید سطح بزرگی از اراضی را تخریب کنیم که هزینه سنگینی را برای دولت دارد و درحال حاضر قابلیت اجرا وجود ندارد و دولت باید منابع کلانی دراین زمینه اختصاص دهد. برخی ازاین اراضی مجوز قانونی از دستگاه ها دارند که تبعات منفی دارد و هزینه سنگینی را دارد و ما به یک وضعیت غیرقابل بازگشت رسیده ایم و باید تلاش کنیم که وضعیت بدتر نشود و شاهد تصرفات جدید نباشیم. وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم معضل رودخانه کرج را برطرف کنیم باید چاره اندیشی شود و امکانات دستگاه های متولی مثل محیط زیست و منابع طبیعی برای این منظور بسیار ضعیف است. ازدولت ومحیط زیست تقاضا داریم که از محیط زیست استان حمایت کرده و منابعی متناسب با ماموریت های سنگین آنها اختصاص دهند.
Photo

سلام یک باغچه ۷۰۰متر مربع در بهتر ین نقطه کرج سهیلیه اغچه حصار زعفرانیه باکلیه امکانات فروشی

Post has attachment
سلام وخسته نباشید فروش باغ باغچه ویلا اماده وزمین کشاورزی درمنطقه سهیلیه زعفرانیه وحومه وانجام کلیه کارهایی پیمان کاری مادر خدمت رساندن به شما هم شهری های عزیز هستیم املاک خانی نژاد حقیقت نیا شماره تماس ۰۹۳۶۱۶۸۶۶۷۸ ۰۹۱۲۶۷۹۰۲۸۸
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
۱۳۹۴/۶/۱۶ ه‍.ش.
9 Photos - View album

اعتصاب در كرج
5شهريور94: 4شهريور جمعي از تاكسيداران خط ميدان آزادگان كرج در اعتراض به قطع يارانه 50درصدي بيمهشان اعتصاب كردند. 

Post has attachment
تمدید قرار بازداشت علی پیروز از اعضای هیات مدیره معلمان کرج
 بازداشت معلم زندانی علی پیروز تمدید شد.
 به نقل از حقوق معلم و کارگر، مسئول پرونده علی پیروز احمدی و بازپرس شعبه شش گفته است که وی باید برای ادامه تحقیقات به مدت ۲۴ ساعت دیگر در بازداشت بماند.
عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان کرج روز شنبه سوم مرداد ماه پس از احضار و مراجعه به پلیس امنیت البرز بازداشت شد.پس از اتمام بازجویی، تحت الحفظ به دادسرای عمومی و انقلاب کرج اعزام شده وپس از بازگشت به پلیس امنیت برای ۲۴ ساعت حکم بازداشت نامبرده صادر و در پلیس امنیت استان البرز دربازداشت شد، درحالیکه از اتهامات نامبرده هیچ گونه اطلاعی دردست نیست.
در روز یکشنبه چهارم مرداد، حوالی ساعت ۱۱ علی پیروز همراه دو مامور با روحیه خوب به دادگاه عمومی و انقلاب کرج مراجعه نمود.پس از طی کردن  مراحل اداری، پرونده ی ایشان به شعبه ی ششم ارجاع داده شد. علی رغم اینکه تعدادی از همکاران با فیش حقوقی حقوقی در محل حضور داشتند و منتظر آزادی وی بودند، حوالی ساعت ۱۴ بازپرس شعبه شش و مسئول پرونده وی، به همکاران اعلام نمودند که برای ادامه تحقیق می بایست آقای پیروز به مدت ۲۴ ساعت دیگر همچنان در بازداشت باشند.از سوی دیگر اعلام نمودند که همراهان وی با سندی به ارزش ۳۰ میلیون تومان روز دوشنبه پنج مرداد در دادسرای انقلاب حضور داشته باشند.
Photo
Wait while more posts are being loaded