Post has attachment
http://www.satretasarim.com/sosyal-medya.html
Sosyal Medya ve Pazarlama
Sosyal medya pazarlaması (social media marketing) aslında günümüzün en etkili pazarlama tekniklerinden birisidir. Sosyal Ağlar (Facebook, Twitter, Linkedin, Google Plus, flickr vs.) üzerinden yapılan pazarlama yöntemlerinin tümüne Sosyal Medya Pazarlaması diyebiliriz. Ürününüzü , hizmetinizi yada firmanızı sosyal medya siteleri, ağları üzerinde tanıtılması ve satışlarının yapılması, marka tanıtımının artırılması, ürün kampanyaları ve firma haberlerin duyurulması ve dikkat çekilmesi için yapılan pazarlama yöntemidir.

Klasik İnternet reklamcılığından farklı stratejilere sahip olsa da kullanılan internet platformu nedeniyle sosyal medya pazarlamasını, internet pazarlamanın bir alt kategorisi olarak değerlendirebiliriz. Geleneksel medyada hedef kitleye ulaşım ölçümleri, sınırlı sayıdaki denek üzerindeki yapılabilirken, sosyal medya ve internet pazarlamalarında bu ölçüm nerdeyse birebir yapılabilmektedir.

Sosyal medya gazete, televizyon ve film gibi geleneksel medyadan farklıklar gösterirler. Genellikle geleneksel medya enformasyonun yayınlanması için belirli kaynaklara ihtiyaç duyarken, bilgiyi yayınlamak veya erişmek için sosyal medya göreceli olarak masrafsızdır ve erişim araçları herkese açıktır (bireyler bile kullanabilir). Bir matbaa yatırımı veya TV yayını yapmak için zorunlu olan lisansa ihtiyaç duyulmaz.
http://www.satretasarim.com/sosyal-medya.html
Photo

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded