Post is pinned.Post has attachment
O książce Richarda E. Nisbetta „Geografia myślenia. Dlaczego ludzie Wschodu i Zachodu myślą inaczej”

„Kolejna ważna książka Richarda E. Nisbetta. Autor niezbicie wykazuje, że eksperymenty laboratoryjne ograniczające się do amerykańskich studentów, czy nawet do mieszkańców półkuli zachodniej, nie pomogą nam zrozumieć, jak myśli ogół ludzi. Ta książka dowodzi, że wyjaśnianie sposobu myślenia właściwego dla kultur Wschodu nie może być uznawane za ciekawostkę, ale za konieczność - jeżeli rzeczywiście chcemy rozwiązać problemy współczesnego świata. Ignorując naukę płynącą z tej książki, narażamy się na niebezpieczeństwo”.
Robert J. Sternberg

#RichardENisbett #GeografiaMyślenia #PsychologiaŻyciaCodziennego #Psychologia #SmakSłowa

http://pzc.innelektury.pl/nrgm/

Post has attachment
Rozmowa z Jakubem Żulczykiem o jego nowej powieści „Wzgórze psów”:

„Gdybym miał jasno wykładać, co mam w głowie, i miał lepszy aparat intelektualny, to pewnie zajmowałbym się eseistyką albo filozofią. Kiepsko mi idzie komunikacja bez metafor”.
Jakub Żulczyk

#JakubŻulczyk #WzgórzePsów #ŚwiatKsiążki #InneLektury #KulturaKsiążki

http://innelektury.pl/zjwp/

Post has attachment
Niezbędnik kulturalny, czyli swoiste mini-kompendium stron internetowych, powiązanych z szeroko pojętą kulturą i rozrywką. Tak więc mamy opisane witryny: literackie, filmowe, o sztuce, fotograficzne, charytatywne i muzyczne. Zapraszam do czytania i odwiedzin opisanych serwisów, a z pewnością znajdziecie coś dla siebie :)

http://niezbednik-kulturalny.keep.pl/
Photo

Post has attachment
Chcecie być na bieżąco z moimi blogami ? Teraz już możecie: wystarczy odwiedzić facebookową stronę, stworzoną w tym właśnie celu. "Blogeria" będzie zawsze informować Was, co nowego pojawiło się na moich blogach. Tutaj opisałam ją trochę, jak i dlaczego powstała, zapraszam:

http://dobra-rozrywka.blogspot.com/2017/06/blogeria-swiat-sie-kreci-woko-blogow.html

Post has attachment
Proponuję niniejszym dwa użyteczne narzędzia od Google. Mogą się one przydać, jeśli potrzebujemy tłumaczenia na język obcy oraz osobom dbającym o pozycjonowanie i popularność swoich stron internetowych. Tak więc zapraszam na mojego bloga, gdzie opisałam dosyć obszernie te narzędzia - ich funkcję i zastosowanie:

http://recenzje-stron.blogspot.com/2017/06/przydatne-narzedzia-od-google.html

Post has attachment
O tomie „Być jak John Irving” Grzegorza Tomickiego:

„Te jego uparte, konsekwentne powtórki wersów w „Pośpiechu”. Słowa łączą się w pary i tańczą ze sobą, ale nie tak jak w polonezie, jedna para za druga, tylko w kółko. Lekki zawrót głowy. Tym bardziej, że pary te rozłączają się nagle i mieszają z partnerami obok. Myślałeś, człowieku, że złapałeś już znaczenie za nogi, a ono jest raptem inne, fajna ta orgia”.
Janusz Rudnicki

#GrzegorzTomicki #ByćJakJohnIrving #InneLektury #KulturaKsiążki #JanuszRudnicki #DomLiteraturyWŁodzi

http://innelektury.pl/tbji/

Post has attachment
Moje dzisiejsze dwie witryny internetowe, które pragnę polecić, dedykowane są w szczególności osobom poszukującym darmowych materiałów na stronę lub do własnych projektów, np. prezentacji czy filmików. Dostępne tam zasoby to głównie pliki muzyczne, ale nie tylko. Znajdziemy też grafikę, książki, mapy, filmy czy fonty. Warto skorzystać i odwiedzić strony z darmową zawartością. Link do opisu poniżej:

http://recenzje-stron.blogspot.com/2017/06/dorobek-artystow-dostepny-w-domenie.html

Post has attachment
Jeśli poszukujecie rozmaitych inspiracji - tych życiowych albo i bardziej prozaicznych, jak chociażby kulinarnych - zapraszam na mój profil w serwisie Zszywka.pl. Znajdziecie tam również ciekawe rysunki, okładki wartościowych e-booków albo moje ulubione (tu zamieściłam graficzne wizerunki moich stron czy blogów). Warto klinąć:

http://dobra-rozrywka.blogspot.com/2017/06/moj-profil-na-zszywkapl.html

Post has attachment
Niezwykła strona dotycząca sagi Roberta Jordana "Koło Czasu". Ten cykl fantasy może spodobać się wielbicielom czytelnictwa, ponieważ ma w sobie mnóstwo interesujących wątków, przygód i magii. Zapraszam do wizyty na stronie typu fanpage:

http://elmo.republika.pl/

Post has attachment
Interesująca i przyjemna forma spędzania wolnego czasu, o ile ktoś oczywiście lubi grać :) Mam na myśli rozgrywkę przeglądarkową Forge of Empires. Można przy niej spędzić mnóstwo czasu i się nie znudzić. Cała rzecz polega na rozważnej strategii podbojów oraz na przeprowadzaniu naszego miasta w kolejne epoki rozwoju, budując jednocześnie charakterystyczne dla danej ery obiekty czy rozwijając technologie. Zapraszam:

http://swiat-gier-online.blogspot.com/2017/04/forge-of-empires-w-to-obecnie-gram.html
Photo
Wait while more posts are being loaded