W tym roku mija już 101 lat od momentu gdy przekreślone zostały szanse Krościenka n.D na dołączenie do elitarnego podówczas na ziemiach polskich klubu miejscowości z dostępem do kolei żelaznej. Kilka lat przed wybuchem I Wojny Światowej Sejm Krajowy we Lwowie uchwalił powstanie linii kolejowej na trasie Nowy Targ - Krościenko nad Dunajcem. Krajowe Biuro Kolejowe z kolei opracowało szczegółowe plany tej linii wraz z opcją przedłużenia jej do Nowego Sącza. Niestety I WŚ przekreśliła te plany. Szkoda, istniejąca obecnie linia kolejowa w dolinie Popradu pokazuje że przejazd pociągiem przez malownicze doliny rzek górskich może być prawdziwą atrakcją turystyczną. 

Post has attachment
Ktoś znowu poddał ciekawy pomysł by przywrócić Krościenku jeden z jego utraconych znaków rozpoznawczych - zdrój. Bo chociaż krościeńskie szczawy nigdzie nie zniknęły a klimat niczemu temu znanemu ze Szczawnicy nie ustępuje to jednak jedynie Szczawnica nosi obecnie przydomek Zdrój. A jak wiadomo z historii nie zawsze tak było. 
Metodą małych kroków Krościenku odzyska to co utraciło, może nie dziś ale jutro uzdrowisko a pojutrze? A pojutrze prawa miejskie :)
#krościenkonaddunajcem   #pieniny   #uzdrowisko   #krościenkozdrój  

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded