AYGÜL GÜLER KARAKAŞ

Post has shared content
 
BASIN BÜLTENİ                                                                            18 Şubat 2014, Salı
                                                           
 
Suriye'ye 50 Tır yardım daha dualarla yola çıkıyor
 
Kimse Yok Mu, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD)'ın başlattığı 'Sana İhtiyacım Var' kampanyası kapsamında Türkiye'nin dört bir yanından Kilis'e ulaşmak üzere yola çıkan 50 tır, 18 Şubat Salı günü Kimse Yok Mu Şubelerinden, gönüllülerinin de katılımı ile dualarla uğurlanıyor.
 
 
AFAD tarafından başlatılan ve bir çok sivil toplum kuruluşunun desteklediği proje kapsamında 40 Kimse Yok Mu Şube'sinden yola çıkan 50 tır insani yardım, 19 Şubat Çarşamba Günü  Kilis üzerinden Suriyeli mültecilere ve Suriye'de oluşturulan çadır kente ulaşmış olacak. Aynı anda Erzurum, Afyonkarahisar, Konya, Kayseri, Sakarya, Gaziantep ve Bolu merkezlerinden Savaş mağduru Suriyelilere umut olacak, 50 tır insani yardım malzemesi,  19 Şubat Çarşamba günü, Kilis Valisi Süleyman Tapsız ve Kimse Yok Mu Gönüllülerinin katılımı ile Öncü Pınar Sınır Kapısı ve Suriye sınırı arasında oluşturulan tampon bölgesindeki çadır kente ve Suriyeli Mültecilere dualarla uğurlanacak. 300 ton un, 25 ton süt ve 200 ton kuru gıda, 3 bin kişilik hijyen paketi, giyim malzemesi, ayakkabı olmak üzere yaklaşık 4 milyon liralık 50 tır yardım malzemesi başta çocuk ve kadınlar olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
 
Kimse Yok Mu Yardımları Devam Ediyor
 
Suriyeli savaş mağdurlarının ilk günden itibaren yanında olan Kimse Yok Mu, soğuk kış şartlarının ağırlaştığı ve açlık tehlikesinin bulunduğu bölgelere yardımlarını hız kesmeden ulaştırıyor. Savaştan birinci derecede etkilenen çocuk ve kadınlar başta olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşan Kimse Yok Mu, AFAD başkanlığında yürütülen ve birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği 'Sana İhtiyacım Var' kampanyası için yardım tırlarını bölgeye göndermeye devam ediyor.
 
117 BİN SURİYELİ'YE YARDIM YAPILDI
 
Başta Hatay, Hatay-Yayladağı, Hatay-Reyhanlı, Gaziantep, Gaziantep-Nizip, Kilis, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye ve Malatya olmak üzere 117 bin  Suriyeliye 50 milyon liranın üzerinde yardım ulaştırdı. Suriyeli mültecilere yardımlarını her geçen gün artırarak devam eden Kimse Yok Mu, son yapılacak 50 tırla birlikte toplam 300 tır yardım malzemesini Suriyeli savaş mağdurlarına ulaştırılmış olacak. 2012 Eylül ayından itibaren Kilis'te kurulan gezici aş evinde günlük 4 bin kişiye sıcak dağıtım da yapılıyor. 17 bin Suriyeliye 3 buçuk milyon TL nakdi yardım kampanyası ile BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile ortaklaşa proje yürüten Kimse Yok Mu, Suriyelilerin her daim yanında.
           
Nasıl Yardım Yapılır?
'Sana İhtiyacım Var' kampanyasına destek vermek isteyenler  www.kimseyokmu.org.tr web sitesi ya da YARDIM yazıp 5777'ye kısa mesaj gönderebilirler.
 
 
Bilgi İletişim: Denge Ajans/Fatma Karakuş /Tel:0216 632 00 74/GSM: 0553 461 3203/ E-Mail: f.karakus@dengeajans.com.tr

Post has shared content

Post has shared content

Post has attachment
Evleri yok olan insanların, evlatları için dua eden annelerin çaresizliğini dindirmek için.. #suriyeyardım   #suriyelimülteciler   #suriye 

https://onlinebagis.kimseyokmu.org.tr/tr/Bagis/Kampanya/146/Suriyeli-Multeciler
Photo

Post has attachment
Suriyeli kardeşlerimiz üşümesin! Sarılacak bir battaniyesi dahi olmayan Suriyeli kardeşlerimize şimdi yardım zamanı.. #suriye   #suriyelimülteciler   #suriyeyardım  
Photo

Post has attachment
YETİM yazıp 5777’ye 5 liralık bir SMS gönderebilir, bir yetimin güzel yüzünde güller açtırabilirsiniz! #yetim  
Photo

Post has attachment
Suriyeli Muhacir kardeşlerimize ensar olabilmek için “Suriye” yazıp 5777’ye mesaj gönderebilirsiniz. #suriyeyardım   #suriye   #suriyelimülteciler  
Photo

Post has attachment
Gönüllülerimiz dünyanın her neresinde olursa olsun yetimlerim yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bükreş'deyiz... #yetim
Photo

allah yardımlarınız devamlı kılsın
Wait while more posts are being loaded