Post has attachment
Ярослав Мудрий

Ярослав Володимирович (роки правління 1015-1054) – видатний державний діяч, Великий князь Київської Русі та відомий воєначальник. Завдяки багатьом реформам та досягненням, які мали колосальний вплив на розвиток Русі, отримав прізвисько Ярослав Мудрий.

Народився майбутній князь у 978 або у 979 році. Його мамою була княгиня Рогніда – дочка правителів Полоцька, який завоював його батько – майбутній хреститель Русі князь Володимир Великий. Перший політичний досвід Ярослав почав отримувати дуже рано. У десятирічному віці Володимир призначив його керівником Суздальської землі. У 1010 році батько поставив його правити Новгородом – основним торговим і військовим центром північної частини Київської Русі. Такий крок свідчив про те, що Володимир побачив у молодого сина риси жорсткого, але справедливого правителя.

https://myukraine.org.ua/yaroslav-mudriy/

Post has attachment
Князь Володимир Великий

Князь Володимир Великий по праву вважається одним з найвидатніших правителів Київської Русі. За часів його князювання були проведені кардинальні реформи у всіх сферах життя держави, він зміг не лише побудувати сильну монархію, а й нарешті поставити крапку в «цивілізаційному виборі» країни, впровадивши християнство.

https://myukraine.org.ua/knyaz-volodymyr-velikiy/

Post has attachment
Озеро Несамовите

У мальовничому куточку Карпатського заповідника, що вражає незайманою природою, на схилі вершини Туркул знаходиться озеро Несамовите, яке гуцули називають «гірським оком». Воно розташувалось у карі, котру створив льодовик тисячі років тому.
Місцевість поблизу таємничої водойми вражає контрастами. Хребти, що являють собою неприступні скелі, ділять долину на частини. На зеленому килимі красуються ніжні квіти, далі розмістилися пухнасті сосни. Тут можна зустріти круті ущелини, напитися холодної дзеркальною води зі струмочка, побачити краєвиди, які зачаровують величчю і красою.

https://myukraine.org.ua/ozero-nesamovyte/
Photo

Post has attachment
Северин Наливайко

Нажаль, про цього видатного військового діяча XVI століття відомо дуже мало. Рік та місце народження не встановлено. Деякі історики роблять припущення, що Северин Наливайко народився у Гусятині (нині знаходиться на Тернопільщині) або ж у Кам’янець—Подільському чи навіть у Острозі. З останнім містом пов’язаний один факт:

У середині 1560х Мартин Калиновський шляхом нападу відібрав землі родини Наливайків, його люди до смерті побили батька Северина. Після цих подій він і переїхав до старшого брата у Острог.

Під наглядом брата та впливом його настанов молодий козак вступає до особистого війська Острозького, де і був розпочатий його військовий шлях. Вже згодом здібного молодика призначили на посаду сотника.
ЧИТАТИ: https://myukraine.org.ua/severyn-nalyvajko/
Photo

Post has attachment
Богдан Хмельницький

Богдан Хмельницький – особистість, яка зіграла ключову роль в історії України. Критикований сьогодні окремими недалекоглядними істориками через свою зовнішню політику, він залишається найбільш значущим героєм національно-визвольного руху всіх часів, чиє ім’я не роз’єднує українське суспільство. Пам’ятники Богдану Хмельницькому, вулиці, сквери, парки практично в кожному великому населеному пункті України лише підкреслюють його високий статус.

Досі не вдалося на всі сто відсотків визначити, де народився майбутній гетьман. Батьком великої людини був чигиринський сотник Михайло Хмельницький. Говорячи про те, яким був великий чоловік, можна однозначно сказати – освіченим. Із Київської братської школи він вступив на навчання до єзуїтів у Ярославлі-Галицькому. Вчився він старанно: досконало оволодів польською та латиною. Згодом вивчив французьку та турецьку мови.

Риси характеру відрізняють Хмельницького: безстрашність, непохитність і завзятість, уміння обирати сторону. Він завжди йшов до своєї мети і його біографія зазнала масу безглуздих подій, що вплинули на його долю та діяльність. Богдан Хмельницький, як політик вважається видатною людиною: він зумів домогтися багато не тільки ділом, але й словом, а іноді і хитрістю, що говорить про його неабиякий розум.

Не дивлячись на те, що Хмельницький вважається національним героєм України, він був звичайною людиною. Його портрет має як хороші сторони, так і негативні.

ЧИТАТИ: https://myukraine.org.ua/bohdan-khmelnytsky/
Photo

Post has attachment
Дунайський біосферний заповідник

Відвідати одне з найкрасивіших місць України та насолодитися його неповторною природою й унікальним рослинним і тваринним світом цілком реально. Дунайський біосферний заповідник є справжнім джерелом неймовірних чудес і скарбів, що збереглися до наших часів. На значній території сформувалися особливі природні умови, які роблять Дунайський заповідник ідеальним місцем існування незліченної кількості представників флори і фауни, більшість з яких практично неможливо зустріти на території всієї країни.

Дійсно, це наймолодша дельта, що почала своє формування лише в 18 столітті. У цей період дунайски плавні сформувалися під впливом бурхливих річкових вод. Сильні потоки Кілійського рукава прорвали Жериянівьску косу. Саме в цьому місці й мешкає більша частина птахів і тварин.

Дунайський біосферний заповідник планомірно розширюється. Узбережжя затоки стає більш відкритим. У дельтах в перелітний період осідає велика кількість птахів, залишаючись тут жити назавжди.

У 1990 році дельті Дунаю було надано статус біосферного заповідника. До кінця 1991 року більш ніж половині території надано статус світової спадщини ЮНЕСКО. Дунайський заповідник охороняється державою і вважається одним з найчарівніших місць України.

ЧИТАТИ: https://myukraine.org.ua/dunaysky-biosfernyy-zapovidnyk/
Photo

Post has attachment
Замок Любарта

У 2011 році більшістю голосів саме Замок Любарта був відзначений першим місцем в акції «7 Чудес України». Довгий час він вважався неприступною фортецею. На долю Луцького Замку випало багато воєн, німими свідками яких стали його мури.

У 1000 році на місці, яке сьогодні займає кам’яна твердиня, князь Володимир заснував дерев’яну фортецю для захисту західних земель Київської Русі. У 1069 році війська польського правителя Болеслава протягом півроку тримали в облозі фортецю, але поставити свої знамена на її вежах так і не зуміли. Через 80 років засновник Москви, князь Юрій Долгорукий, також на протязі шести місяців безуспішно намагався заволодіти укріпленням. В 1150 та в 1155 році Галицькі князі здійснили провальні спроби підкорити неприступну твердиню. В 1259 році стіни витримали штурм золотоординських військ. Але історія іноді робить круті повороти: у 1267 році Волинський князь Василько Романович за вимогою намісника Бурундая зніс мури.

На сьогоднішній день тільки стародавні літописи є свідченням того, що на місці кам’яних стін раніше були дерев’яні, які також успішно стримували ворога. В 1331 році син Литовського князя Любарт одружився на Агрипині, доньці правителя Галицько-Волинського князівства. Він прийняв православну віру та в 1340 році зійшов на княжий престол. Саме він наказав замість дерев’яних звести кам’яні стіни. 1340 рік вважається роком заснування Луцького Замку. Його будівництво велося з цегли. Крім того, на річці Стир була побудована дамба, що дозволило підняти рівень води навколо твердині. У 1366 році місто місто було захоплено польськими військами і з цього часу Луцьк стає не тільки постійною резиденцією князя, але й столицею князівства.

Надійність фортеці була добре відома в європейських країнах. Не дивно, що саме тут, у Верхньому Замку в Луцьку, був проведений з’їзд монархів 1429 року. Той з’їзд за сучасними мірками можна прирівняти до зустрічі G-8. 15 тисяч людей приїхали в Лучеськ (Луцьк) щоб обговорити найгостріші політичні, економічні проблеми.

ЧИТАТИ: https://myukraine.org.ua/zamok-lyubarta/
Photo

Post has attachment
Костел Святого Миколая

Історія Костелу Святого Миколая нараховує трохи більше одного століття. У будівництво цього красивого храму київська католицька громада вклала душу і любов до Бога. Адже недарма під час візиту в Україну, Іоан Павло ІІ вшанував увагою саме Костел Святого Миколая в Києві.

У 1886 році імператор Микола ІІ після коронації прибув у Київ. Католицька парафія стародавнього міста звернулася до імператора з проханням про будівництво нової культової споруди. Католицький собор Святого Олександра, збудований в 1842 році, не міг розмістити всіх бажаючих відвідати богослужіння.

Довідка: в кінці 19 століття населення Києва католицького віросповідання налічувало понад 33 тисячі чоловік. Собор Святого Олександра міг вмістити лише 1200 – 1500 осіб.

Після тривалого листування графа Ігнатьєва, київського генерал-губернатора, з представниками православної церкви і петербурзькими чиновниками, у 1887 році було дано дозвіл на будівництво костелу на околиці міста. Переможцем конкурсу був обраний проект 24-річного Станіслава Воловського. Однак задля реалізації проекту запросили відомого архітектора Владислава Городецького, тому що сам автор не мав практичного досвіду.

ЧИТАТИ: https://myukraine.org.ua/kostel-svyatoho-mykolaya/
Photo

Post has attachment
Домініканський собор

Одна з найкрасивіших будівель сучасного Львову оповита численними таємницями та легендами. Домініканський собор являє собою винятковий архітектурний стиль бароко з усіма доступними елементами декору. У ньому зосереджена міць і сила послідовників віри. Чималий інтерес представляють і підземелля домініканського собору у Львові, що стали легендарними завдяки багатьом історіям, пов’язаним із їх будівництвом та існуванням.

Перший дерев’яний собор був заснований на цьому місці дружиною князя Лева Даниловича у 13 столітті. До 15 століття на відведеній території функціонував монастир, побудований згідно з традиціями готичного стилю. У ньому регулярно проходили богослужіння.

Згідно історичних архівів, у 1559 році на території костелу розігралася справжня війна за наречену Гальшку Острозьку. Її сховали в підземеллях домініканського монастирю й охороняли від магната Лукаша Гурка. Наречений використовував легку артилерію, але успіху не добився. Тільки перерізавши водопровід, що вів до собору, він домігся свого: красуня Гальшка Острозька була видана своєму нареченому. За цей період монастир зазнав значних руйнувань.

ЧИТАТИ: https://myukraine.org.ua/dominikansky-sobor/
Photo

Post has attachment
Водоспад Шипіт

На Закарпатті, неподалік від села Пилипець, знаходиться одна з найкрасивіших природних пам’яток – водоспад Шипіт. Каскади води здатні загіпнотизувати будь-кого. Не дивно, що тисячі людей щорічно приїжджають помилуватися водоспадом Шипіт, а багато хто повертається до його підніжжя ще раз.

Полонина Боржава – гірський масив, на північному схилі якого біля підніжжя гори Гемба цілий рік весело грає мільйонами вогнів на яскравому закарпатському сонці водоспад Шипіт. Він не замерзає взимку та не пересихає влітку. Витоком водоспаду служить підземне джерело на горі Великий Верх. Поступово вбираючи в себе струмочки, він перетворюється в більш потужний водний потік. В період танення снігів на гірських схилах він показує свою природну могутність.

Спадаючи з 14-метрової висоти, водоспад розбивається об каміння і стікає не потужним потоком, а дрібними струмками. Тому він не гримить, як інші, а немов шепоче.

ЧИТАТИ: https://myukraine.org.ua/vodospad-shypit/
Photo
Wait while more posts are being loaded