Post has attachment
تحلیل SWOT برای اولین بار در سال 1950 توسط دو فارغ التحصیل مدرسه بازرگانی هاروارد به نامهای جورج آلبرت اسمیت و رولند کریستنسن مطرح شد. در آن زمان این تحلیل ضمن کسب موفقیتهای روز افزون به عنوان کسب ابزار مفید مدیریتی شناخته شد. اما شاید بیشترین موفقیت مشهود این تحلیل زمانی بدست آمد که Jack Welch از جنرال الکتریک در سال 1980 از آن برای بررسی استراتژیهای GE و افزایش بهره‌وری سازمان خود استفاده کرد.
SWOT سرواژۀ عبارات قوتها(Strenghths) ، ضعفها(Weaknesses) ، فرصتها (Opportunities) و تهدیدات (Threats) است. گام اول در مراحل برنامه ریزی استراتژیک تعیین رسالت، اهداف و ماموریتهای سازمان است و پس از آن می‌توان از طریق تحلیل SWOT که یکی از ابزارهای تدوین استراتژی است، برای سازمان استراتژی طراحی کرد که متناسب با محیط آن باشد. با استفاده از این تحلیل این امکان حاصل می‌شود که اولاً به تجزیه تحلیل محیط‌های داخلی و خارجی پرداخته و ثانیاً تصمیمات استراتژیکی اتخاذ نمود که قوتهای سازمان را با فرصتهای محیطی متوازن سازد.
www.phdkar.ir
Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

 شرایط لازم برای تحقق مطلوبیت پروپوزال

موضوع پروپوزال؛

الف) موضوع پروپوزال با تخصص و تحصیلات پژوهشگر ارتباط داشته باشد.

ب) موضوع به مشکل یا مشکلاتی بپردازد که از اولویت بالایی برخوردار باشد.

پ) موضوع غیرتکراری، نو و بدیع باشد.

ت) موضوع باید با سطح تحصیلی پژوهشگر و تجارب او همخوانی داشته باشد.

ث) منابع لازم از قبیل اطلاعات، مواد و وسایل، تجهیزات، بودجه و غیره برای انجام پژوهش فرآهم باشد.

ج) پژوهش در زمان مطرح شده قابل انجام باشد.

چ) نتایج حاصل از انجام پژوهش، قابل توجه باشد.

ح) حقوق انسان ها و نکات اخلاقی در پژوهش رعایت شده باشد.

خ) از نظر اجتماعی، فرهنگی، ارزشی و سیاسی، مقبولیت داشته باشد...
چاپ مقاله آی اس آی ISI و آی اس سی ISC؛پروپوزال و پایان نامه دکتری مدیریت | چاپ مقاله آی اس آی و آی اس سی ISI و ISC ، پروپوزال دکتری مدیریت ؛ پرسشنامه آماری/رساله دکتری مدیریت
تحصیلات تکمیلی فراگیرترین حوزه تحقیقاتی، در دانشگاه از اهمیت حساسی برخوردار است و فرآیندی «پژوهشگر آفرین» تلقی می شود که محققان فردای جامعه، با نگارش پایان نامه خود، اولین فعالیت پژوهشی را برای حل مسائل اجتماعی و توسعه دانش تجربه می کنند. موسسه پژوهشی «راه دانش» با هشت سال سابقه پژوهش و مشاوره ...
phdkar.ir

اولین قدم در تهیه پروپوزال
آماده کردن طرح پیشنهادی تحقیق گام مهمی در فرآیند تحقیق است. در بسیاری از موسسات پیش از آن که طرحی مورد تایید قرار گیرد باید طرح پیشنهادی تحقیق به موسسه تسلیم شود. طرح پیشنهادی مانند نقشه اولیه است که مهندسان پیش از آغاز به کار ساختمان تهیه می کنند. پیش نویس طرح پیشنهادی با تجزیه و تحلیلی که توسط دانشجو و استاد راهنما انجام می گیرد تعدیل می شود. در یک نگاه کلی هنگامی که دانشجو طرح تحقیق خود را آماده می کند باید به سوالات زیر پاسخ گوید:

ـ آیا این موضوع ارزش تحقیق را دارد؟

ـ آیا می شود در این موضوع رساله ای نوشت؟

ـ آیا من توانایی انجام آن را دارم؟

ـ آیا میل و علاقه ای به این کار در من هست؟
Wait while more posts are being loaded