Post has attachment
Photo

Post has shared content
سیزده رجب زادروز
مولود کعبه(امیرقافله عشق)
برعاشقان حضرتش مبارکباد!


25 حدیث کمتر شنیده شده در فضایل و مناقب #مولانا_علی_ابن_ابیطالب علیه السلام
به جهت عمل به روایت اول بخوانید و منتشر کنید
#یا_علی_مدد

1.       قال رسول الله صلی الله علیه و آله: خداوند براي برادرم علي (ع) فضائل بيشماري قرار داده است ، هر کس يکي از اين فضايل را از روي اعتقاد بازگو کند، خداوند گناهان گذشته و حال او را بيامرزد و هر کس يکي از فضائل او را بنويسد و يا نشر دهد ، تا زماني که نقش از آن نوشته باقي است ، پيوسته فرشتگان براي او آمرزش مي طلبند و هر کس يکي از فضائل علي (ع) را گوش دهد ، خداوند گناهاني را که از راه گوش انجام شد ، ببخشد و هر کس نوشته اي از فضائل علي (ع) را بخواند ، خداوند گناهاني را که از راه چشم انجام پذيرفته است ببخشد. (ارشاد القلوب جلد 2 صفحه 2)
 
2.       قال جابر ، قال رسول الله صلی الله علیه وآله : من اراد ان ینظر الی اسرافیل فی هیبته و الی میکائیل فی رتبته و الی جبرائیل فی جلالته و الی آدم فی علمه و الی نوح فی خشیه و الی ابراهیم فی خلقه و الی یعقوب فی حزنه و الی یوسف فی جلالته و الی موسی فی مناجاته و الی ایوب فی صبره و الی یحیی فی زهده و الی عیسی فی عبادته و الی یونس فی ورعه والی محمد فی حسبه و خلقه. فلینظر الی علی علیه السلام فان فیه تسعین خصله من خصال الانبیاء جمعهاً الله فیه و لم یجمعها فی احد غیره.
رسول خدا (ص) فرمود : هر كس اراده كند ، اسرافيل را در هيبتش و ميكائيل را در رتبه اش و جبرئيل را در جلالتش و آدم را در علمش و نوح را در خشيتش و ابراهيم را در دوستيش و يعقوب را در حزنش و يوسف را در جمالش و موسي را در مناجاتش و ايوب را در صبرش و يحيي را در زهدش و عيسي را در عبادتش و يونس را در ورعش و محمد (ص) را در حسب و خلقش تماشا كند به علي بن ابيطالب (ع) نگاه كند ، براستي خداوند در او نود خصلت از صفات انبياء را جمع كرده است كه در غير او جمع نفرموده است. (ينابيع الموده جلد 2 ، باب 56)
 
3.       حدیث نورانیت: ابوذرغفاری نزد سلمان فارسی آمد و از او پرسید: ای سلمان ! مَعرفت امیرالمؤمنین علی(ع) به نورانیّت چگونه است؟ سلمان گفت: ای جُنـدَب! بهتر است به نزد آن حضرت(ع) شرفیاب شویم و از مَحضر خودشان سُئوال نمـائیم. لذا هر دو به خدمت امیرالمؤمنین علی(ع) رسیدند و سُئوال خود را مطرح نمودند. حضرت امیر سلام الله علیه به ایشان فرمود:«خوش آمدید ای دوستان من که در دین خود متعهد وپایبند هستید و کوتاهی نمیکنید، و هر آینه دانستن این مطلب بر هر مَـرد مؤمن و زن مؤمنه ای واجب است. ای سلمان و ای جُنـدَب! ایمــــان کسی کامل نمیگردد تا به حقیقت و نورانیّت من مَعرفت بیابد و وقتی چنین شناختی از من پیدا کرد از کسانی میشود که خُــداوند قلب او را برای ایمــان امتحان نموده و سینه اش را برای اسلام گُشاده گردانیده و عــارف آگاه شده است، و کسی که در این گونه معرفت و شناخت کوتاهی کنـد، او در شکّ و تردید باقی میمــاند. ای سلمــان و ای جُنــدَب!شناختن من به نورانیّت در حقیقت شناختن خُــداست، و شناخت خُــدا در حقیقت معرفت به من به نورانیّت است. و این دین خـالص است که خُـدای تبارک و تعــالی فرموده است: (وُمَا اُمِروا اِلّا لِیَعبُـدوُا اللهَ مُخلصینَ لَهُ الدّینَ حُنَفـاءَ وَ یُقیموُا الصَلاةَ وَیُأتوُا الزکوة وَذلِکَ دینُ القَیِّمَة. و بندگان امر نشدند مگر به اینکه خُـدا را خالصانه و در حالیکه دین خود را خالص کرده اند عبادت کنند،ونمــاز را بپـا دارند و زکات بپردازند و این دینی است که از افراط و تفریط به دور و در حَـدّ اعتـدال است- سورۀ بیّنه/آیـۀ5) بدانیـد هر کس ولایت مرا بپـا داشت نمــاز را بپـا داشته است، و برپا داشتن ولایت من سخت ودُشواراست که آن را تحمّل نمیکند مگر فرشتۀ مُقرّب یا نبـیِّ مُرسل و یا بنـدۀ مؤمنی که خُــداوند قلب او را برای ایمــان امتحان کرده است.پس فرشته هنگامی که مُقرّب نباشد و پیغمبری که مُرسل نباشد و مؤمن هنگامی که امتحان شده نبـاشد، نمیتواند آن را بپذیرد. (القطره/ج1/ص200، مَشارق الاَنوار/ص160)
 
4.      عبدالله بن مسعود میگوید از رسول خُــدا(ص) شنیدم که فرمودند: خـورشید دو چهـره دارد؛ یک روی آن بر اهل آسمان نور میدهد و روی دیگر آن برای اهل زمین نور افشانی میکند و بر هر روی آن نوشته ای است. سپس فرمود: آیــا میدانید آن نوشته ها چیست؟ مردم عرضه داشتند: خُــدا و رسولش داناتر هستند. در آن هنگام پیــامبر گرامی(ص) فرمودند: بر آن جهتی که به سوی اهل آسمان است نوشته شده اللهُ نورُ ألسَمَاواتِ وَ أَلأَرض یعنی خُــداوند نور آسمانها و زمین است، و بر آن جهت دیگر که اهل زمین آن را مُشاهده میکنند نوشته شده است علیًّ نورُ ألأَرَضین یعنی علی(ع) روشنائی زمین است. (ارشاد ألقلوب : ج2/ ص138، بحـار ألأنوار: ج27/ ص9/ ح21، ألقطرة: ج1/ ص243)
 
 
5.       قال رسول الله ص قال الله جل جلاله لو اجتمع الناس کلهم على ولایة علی علیه السلام ما خلقت النار.
 اگر همه مردم دست به دست هم می‌دانند و محبت علی علیه السلام را می‌داشتند خداوند جهنم را خلق نمی‌کرد. (الأمالی‏للصدوق ص 657 المجلس الرابع و التسعون )
 
6.       پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند : در شب معراج در هر آسمانی ملکی را به صورت علی می دیدم. آنگاه جبرئیل به من می گفت: ای محمد ملائکه آسمان اشتیاق بسیاری به علی دارند، به همین خاطر خداوند متعال ملکی را در هر آسمان به صورت علی علیه السلام خلق کرده تا ملائکه با او مانوس باشند. و باز در روز جنگ بدر  که قرآن می فرماید : ملائکه نازل شدند تا به پیامبر کمک کنند، روایت شده که همه آن ملائکه به صورت علی علیه السلام بودند، تا این که در قلب کفار از دیدن روی علی علیه السلام ترس بیشتری ایجاد شود. (الخرائج و الجرائح ، ج 2 ، ص 811)
 
7.       عبدالرّحمن بن کثیر میگوید: همراه امام ابو عبدالله جعفربن مُحَمَّدٌالصادق(ع) حَجّ گذاردم، حضرت(ع) در میان راه به بالای بلندی کوهی رفتند و از آنجا که اِشراف بر مردم داشت نظری به مردم افکندند و فرمودند:« ما اَکثَرَاَلضَّجیجَ وَ اَقلَّ اَلحَجیجَ ! چقدر بانگ و فریاد کننده بسیار است و حــاجی اندک !» داود رقّی به امام(ع) عرض کرد: ای فرزند رسول خُـــدا،آیا خُــداوند دُعای این جمع را که میبینم اجابت خواهد فرمود؟ امام صادق(ع) فرمودند: وای بر تو ای اباسُلیمان، خُـــداوند گُنــاه شرک به خود را نمی آمُرزد و مُنکر علــی(ع) هم مانند بُت پرست است. (مُستدرک الوسائل/ج1-ص21)
 
8.       پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: خداوند متعال در شب معراج با لهجه و صدای زیبای علی با من صحبت می کرد . پس گفتم: پروردگارا ، آیا تو با من صحبت می کنی یا علی است که با من حرف می زند ؟ خداوند متعال فرمود: ای محمد! تو را از نور خود خلق کرده ام و علی را از نور تو. من از درون تو آگاهم و می دانم که علی محبوب قلب تو است. پس من هم با صدای محبوبت با تو صحبت کردم تا اینکه قلبت اطمینان و آرامش پیدا کند. (صراط المستقیم ج 1 ص 207 - کشف الغمه ج 1 ص 106 – بحارالانوار ج 107 ص 30)
 
9.       شیخ طوسی به اسانید معتبره از حضرت امام رضا (ع) از آباء اطهارش صلوات الله علیهم روایت کرده است که حضرت رسول (ص) به حضرت امیرالمومنین (ع) فرمود : چون روز قیامت خدا از حساب خلایق فارغ شود کلیدهای بهشت و دوزخ را به من تسلیم نماید و من به تو تسلیم کنم و گویم هر که را خواهی به جهنم فرست و هرکه را خواهی به بهشت داخل کن.  (عین الحیوة صفحه 107)
 
10.   پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: در شب معراج هنگامی که داخل بهشت شدم درختی را دیدم که درارای برگهای بزرگی بود و در هر برگی از آن زیور و زینت و غذا و .... وجود دارد، و هیچ قصری و خانه ای در بهشت نیست مگر اینکه شاخه ای از این درخت در آن قصر یا خانه موجود است و زیور و زینت و غذای صاحب آن خانه یا قصر از این شاخه می باشد. پس به جبرئیل گفتم: این درخت چیست و چگونه است؟ جبرئیل گفت: این درخت طوبی است وخوشا به حال تو و اکثر امت تو. پرسیدم: انتهای (اصل) این درخت کجاست؟ گفت: اصل این درخت وجود علی بن ابی طالب (ع) است. (بحارالانوار ، ج 8 ، ص 150)
 
11.   امام صادق (ع) در تفسير آيه: «اهدنا الصراط المستقيم»، مي فرمايد: هو و الله علي، هو و الله الصراط و الميزان.
به خدا سوگند «صراط مستقيم» علي است، او «علي (ع)» به خدا سوگند صراط و ميزان است. (بحارالانوار، جلد 37، صفحه 339- خوارزمي، صفحه 78- کشف اليقين، صفحه 229- مناقب ال ابي طالب (ع) 2/2333)
 
12.   امام رضا (ع) روايت شده: پيامبر خدا (ص) به حضرت علي (ع) فرمود: انت قسيم الجنة و النار، تقول للنار هذا لي و هذا لک.
تو تقسيم کننده بهشت و دوزخي، به آتش مي گويي: اين براي من و آن براي تو. و در ادامه فرمود: کسي از پل صراط عبور نتواند کرد، جز با جواز اميرالمؤمنين (ع). (کنزالعمال، جلد 13، صفحه 136.علل الشرايع، صدوق.ينابيع الموده، صفحه 83)
 
13.   پيامبر اكرم (ص) مي فرمايد: ما اعطاني ربي فضيله الاو قدخص عليا بمثلها و لن يقبل الله فرضا الا بحب علي بن ابي طالب.
خداوند هيچ فضيلتي را به من ارزاني نداشت جز اينكه مانند آن را به علي (ع) نيز اختصاص داد و خداوند هيچ فريضه اي را جز به محبت علي بن ابي طالب(ع) نمي پذيرد. (احقاق الحق، 6/104)
 
14.   از جابربن عبدالله انصاري نقل شده است که گفت: از رسول خدا(ص)شنيدم که مي فرمود: ان في علي خصالا لو کانت واحده منها في جميع الناس لا کتفوا بها فضلا.
خصالت هايي در علي (ع) وجود دارد که اگر يکي از آنها در همه مردم بود به آن بسنده مي کردند. ( بحار الانوار جلد 38 ص 94)
 
15.   قال رسول الله (ص) : يا علي ما عرف الله حق معرفته غيري و غيرك و ما عرفك حق معرفتك غير الله و غيري.
اي علي! خداوند متعال را نشناخت به حقيقت شناختش جز من و تو، و تو را نشناخت آن گونه که حق شناخت توست، جز خدا و من. (مناقب ابن شهرآشوب، ج 3، ص 268)
 
16.   ابن عباس مي‏گويد پيامبر اکرم(ص) فرمود: «لو انّ الفياض اقلام و البحر مدادٌ و الجنّ حسّابٌ و الانس کتابٌ مااحصوا فضائل عليّ بن ابي طالبٍ.
 اگر انبوه درختان (و باغها) قلم، و دريا مرکب، و تمام جنّيان حسابگر، و تمام انسان‏ها نويسنده باشند قادر به شمارش فضائل علي بن ابي طالب نخواهند بود. (بحارالانوار، ج 28، ص 197 و بحار ج 35، ص 8 – 9)
 
17.   پيامبراکرم(ص) فرمود: عنوان صحيفة المؤمن حبّ عليّ بن ابيطالب(ع)؛ سرلوحه و تيتر نامه کردار مؤمنين دوستي علي بن ابي طالب است. هر کس دوست مي‏دارد زندگيش همانند من(خداپسندانه) باشد و مردنش همانند من و جايگاهش در بهشتي باشد که پروردگارم درختان آن را کاشته بايد «دوستدار علي» باشد و دوستان علي را نيز دوست بدارند، و به پيشوايان پس از من (از فرزندان علي) اقتدا نمايند زيرا آنان عترت و ذريه و فرزندان من هستند و از گِل من به وجود آمده‏اند، و از طرف خدا رزق و علم داده شده‏اند، واي بر تکذيب کنندگان فضل آنها از امّت من، آناني که صِله من با آنها را قطع مي‏کنند، و خداوند شفاعتم را به آنها نرساند. (مناقب ابن شهرآشوب، ص 66، روايت 37)
 
18.   امام صادق عليه السلام می فرمايد: رسول خدا صلى اللّه عليه و آله در وقت وفات خود فرمود: دوستم را نزد من حاضر كنيد، آن دو زن به دنبال پدران خود فرستادند، چون نظر رسول خدا صلى اللّه عليه و آله بر آنها افتاد ، رو بگردانيد و فرمود: دوستم را نزد من حاضر كنيد ، پس به دنبال على (ع) فرستادند ، چون ديدارش به على (ع) افتاد، به او متوجه شد و حديثش گفت . و چون على (ع) بيرون آمد، آن دو نفر را ملاقات كرد، به او گفتند: دوستت به تو چه حديث كرد؟ فرمود: هزار باب به من حديث كرد كه  هر بابى مفتاح هزار بابست .  (اصول كافى جلد 2 صفحه 61)
 
19.   از اخطب خوارزمى از ابن مسعود روايت شده رسول خدا صلّى اللَّه عليه و اله فرمود: كه فرشته ‏اى به سوى من آمد و گفت: اى محمّد بپرس پيامبرانى را كه پيش از تو برانگيخته شدند به چه چيز مبعوث شدند؟ من گفتم: بر چه چيز برانگيخته شدند. گفت: بر دوستى تو و دوستى على بن ابى طالب مبعوث شدند.  (ارشاد القلوب جلد 2 صفحه 4)
 
20.   جابر بن عبد اللَّه انصارى می گوید: من با گروهى از قبيله انصار به حضور رسول خدا (ص) شرفياب بوديم، پس آن حضرت (ص) به ما فرمود: اى گروه انصار فرزندان خود را به  دوستى على بن ابى طالب آزمايش كنيد، پس هر كدام على را دوست داشت بدانيد كه فرزند شما است (و حلال زاده است) و هر كدام كه او را دشمن داشت بدانيد او از زنا است. (ارشاد شیخ مفید جلد 1 صفحه 37 الی 38)
 
21.   رسول خدا (ص) فرمود : ولایت و دوستی علی بن ابیطالب (ع) ولایت خداست و محبت او عبادت خداست و متابعت او فریضه خدا است و دوستان او دوستان خداوند هستند و دشمنان او دشمنان خدا هستند و جنگ با او ، جنگ با خدا است و صلح او صلح خداست. (کاشف الاستار ترجمه جامع الاخبار صفحه 32)
 
22.   از امام جعفر صادق (ع) نقل شده که حضرت رسول (ص) فرمود : یا علی امت مرا تمام در عالم ارواح به من نشان دادند و کوچک و بزرگ ایشان را دیدم و به تو و شیعیان تو گذشتم و از برای شما استغفار کردم ، حضرت امیرالمومنین (ع) گفت یا رسول الله دیگر از فضائل شیعه بفرمایید ، حضرت رسول (ص) فرمود یا علی تو و شیعیان تو از قبرها بیرون خواهید آمد و روی های شما مانند ماه شب چهارده خواهد بود و جمیع شدتها و غمها از شما برطرف خواهد شد و در سایه عرش الهی خواهید بود مردم خواهند ترسید و شما نخواهید ترسید و مردم اندوهناک خواهند بود و شما مسرور خواهید بود برای شما خوان نعمتهای الهی میآورند و مردم مشغول حساب خواهند بود.  (عین الحیوة صفحه 105)
 
23.   از حضرت امام رضا (ع) نقل شده است که پیغمبر (ص) فرمود : یا علی هرکه تو را دوست دارد با پیغمبران خواهد بود در درجه ایشان در روز قیامت و کسی که بمیرد و دشمن تو باشد اگر خواهد یهودی بمیرد و اگر خواهد نصرانی بمیرد و فرمود اول چیزی که در روز قیامت از مردم سوال خواهند کرد محبت ما اهلبیت (ع) خواهد بود.  (عین الحیوة صفحه 105)
 
24.   در تفسیر عیاشی نقل شده که امام صادق علیه السلام به ابوحنیفه فرمود: مقصود از نعیم در این آیه چیست؟ (ثُمَّ لَتُسْئَلُنَّ يَوْمَئِذٍ عَنِ اَلنَّعِيمِ –سوره تکاثر آیه 8) ابوحنیفه گفت: مقصود؛ نان و آب خنک است. امام صادق علیه السلام فرمود: اگر خداوند تو را روز قیامت نگه دارد تا از هر چه خورده ای و آشامیده ای سؤال کند،تو برای حساب بسیار معطل خواهی شد. ابوحنیفه عرض کرد: فدای شما شوم، پس مقصود از نعیم چیست؟ امام صادق علیه السلام فرمود: مقصود نعمت ولایت است که خداوند به بندگان خود انعام نموده و آن ما هستیم و به وسیله ما خداوند الفت و مهربانی را جایگزین اختلاف نمود و آنها را برادر یکدیگر قرار داد، پس از آنکه دشمن یکدیگر بودند و به واسطه ما آنها را به نعمت دایم اسلام و دین موفق نمود. (اصول کافی- ینابیع الموده و...)
 
25.   حـــــــارث هَمدانی میگوید: خدمت أمیر مؤمنــان حضرت علی(ع) شرفیــاب گردیدم. حضرت(ع) به من فرمودند: ای حــارث چه چیز باعث شده است تا به دیدنم بیــائی؟ عرض کردم: مُحبّت و دوستی شما مرا به اینجا کشانیده است. حضرت(ع) فرمودند:  ای حــارث؛ آیــــا من را دوست داری؟ عرض کردم: بلی به خُــــدا قسم، ای أمیرألمُؤمنین(ع). سپس حضرت(ع) فرمودند: حـــارث ؛ بِدان وقت جان کندن و لحظۀ احتضار مرا می بینی به گونه ایکه دوست داری، و اگر مرا ببینی آن وقتی که از ورود بعضی از اشخاص به کنـــار حوض ممانعت مینمایم همانند مُمانعت کردن شُتــر از یک بیگانه به گونه ایکه می بینی که دوست داری، و نیز اگر مرا ببینی در حالی که بر صراط عبــور می کنم و در پیش روی رسولخُـــدا(ص) لـــواء حمــد در دست دارم به گونه ای می بینی که دوست داری. (امــالی طوسی(ره): ص48/ ح30/ مجلس2، کشف الغمّة: ج1/ ص140، بحارالأنوار: ج27/ ص157/ ح2)
Photo

Post has attachment
مي گويند زخم تشک خوب نمي شود!
ولي ديديم وديديد که
دولت چهارساله کليد نزديک
انتخابات تمام زخم بسترهايش خوب شد
اين هم شايد
بخاطر وزير مثلا بهداشتش
است که اصلا دراين چهارسال
کارتبليغاتي نکرد وهمه
کارهايش براي خود خدا بود!
تاديروز غاز براي چريدن
به دستشان نمي دادند
امروزخود را آقاي ملت مي دانند
اي روزگار چه کارها که نمي کني!
Photo

Post has attachment
همه باید بخواهیم همه باید بگوییم :برای سربلندی مجدد ایران
بایدبیایید بایدبیایید
یا آقای دکتر احمدی نژاد بیایید یا هیچکس دیگر با نام اونیاید
چرا که غیرازاو ، منسوب به او هرکس باشد توان اوراندارد!
ولی برای نامردان دنیای دجاله سیاست
می تواند این توان را ایجاد کند و بگوید:
آقای دکتر احمدی نژاد شکست خورد.
سیزده رجب روزبسیارزیبایی است که آقای دکتر احمدی نژاد
روزروشن را بردیوان و ددان برای همیشه سیاه کند!
و بـیـایـیـد
Photo

Post has attachment
چطوري تــو رسيدي؟
يعني بقيه بوق اند؟!
Photo

Post has attachment
سیزده رجب زادروز
مولود کعبه(امیرقافله عشق)
برعاشقان حضرتش مبارکباد!
Photo

Post has attachment
سیزده رجب زادروز
مولود کعبه(امیرقافله عشق)
برعاشقان حضرتش مبارکباد!
Photo

Post has attachment
سیزده رجب زادروز
مولود کعبه(امیرقافله عشق)
برعاشقان حضرتش مبارکباد!
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded