Методичні рекомендації на 2018-2019 навчальний рікНа початку нового навчального року кожен педагогічний колектив визначається із завданнями, над якими надалі поглиблено працюватиме. Сьогодні таким пріорітетним завданням стоїть питання діяльнісниго підходу в освітньому процесі. Цей підхід задекларовано в багатьох сучасних програмах . Проте від декларування до реалізації - чималий шлях.Саме за діяльнісної організації життя дошкільника всі його особисті досягнення стають результатом досвіду його продуктивної взаємодії з дорослим та однолітками, світом природи.Лише у різних видах активності дитина має можливість переходити від репродуктивного рівня (дія за зразком ) на творчий. Адже традиційна тріада доповнюється новою дидактичною одиницею: "знання - вміння навички - досвід діяльності".
Хотілось звернути увагу на початку навчального року на важливість професійного становлення вихователя. Кажуть, якщо хочеш змін у майбутньому - стань цією зміною сьогодні. Сучасний виховатеь: який він? Як його бачать діти , батьки, керівництво? Звісно, насамперед, вихователь має бути провідником дітей до знань та умінь, порадником , помічником. Сьогодні майже в кожному закладі дошкільної освіти є комп'ютери, і майже кожна дитина вправно волдодіє девайсами. Тож вміння педагога працювати з новітніми інформаційно-комунікаційними технологіями - це вже не просто додаткова опція , а незамінний інструмент роботи.
Для успішної організації освітнього процесу та плануваня роботи пропонуємо окреслити пріоритетні напрями розвитку освіти в ЗДО на 2018/2019 навчальний рік. Зокрема, обговорити питання щодо:
забезпечення реалізації районних (обласних) програм розвитку галузі освіти;
- збільшення показника охоплення дітей дошкільною освітою;
- забезпечення функціонування мережі закладів загальної середньої освіти;
- інформатизації та комп'ютеризації освітнього процесу;
- забезпечення підключення до мережі інтернет ЗЗСО;
- модернізації системи підвищення кваліфікації педагогічних кадрів;
- підготовки вчителів та вихователів до роботи в умовах інклюзивної освіти;
- впровадження моніторингових досліджень;
- експертизи якості освіти як основи підвищення ефективності освітнього процесу;
- посилення ролі формування духовних та моральних цінностей дітей тощо.
Навчальний 2018-2019 рік для подальшого реформування освіти за Концепцією нової української школи вимагає від нас із вами більших зусиль та інтенсивної роботи. Сподіваємось, що разом зможем поліпшити якість освіти для наших дітей.Тож не втрачайте оптимізму, не спиняйтесь на досягнутому, мрійте , вірте у себе!

Відділ дошкільної освіти КВНЗ ВАНОPost has attachment

Post has attachment

21 серпня 2018 у Києві за участі керівництва держави пройде масштабний освітній форум – Всеукраїнська серпнева конференція «Нова українська школа – https://mon.gov.ua/ua/events/21-serpnya-vidbudetsya-vseukrayinska-serpneva-konferenciya-prisvyachena-startu-novoyi-ukrayinskoyi-shkoliстарт реформи, участь громад»

Post has attachment
Звіти наживо "Підготовка освітніх закладів до 1 вересня" від 17.08.2018
Відповідала на питання Чорна Олена Афанасіївна, заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації


https://www.youtube.com/watch?v=HxkKlxmP8ec

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded