Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Ernest Hemingway mówił, że „inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzić czas z idiotami”. Jak widać sprawdzonych sposobów na uporanie się z trudnymi ludźmi jest sporo. Nie wszystkie jednak dobrze się kończą. Ja proponuję poradnik Gill Hasson.

Post has shared content
Muszę was na wstępie ostrzec, zanim sięgniecie po książkę popełnioną przez Maggie Stiefvater. Przed czytaniem upewnijcie się, czy wyłączyliście żelazko, czy woda jest zakręcona i czy przypadkiem nic nie gotujecie (by się nie przypaliło), a jeżeli tak, to dogotujcie, zjedzcie i dopiero wtedy zaczynajcie czytanie. Bo jest to książka, która wciąga i od której nie chce się oderwać.
Zapraszam na długaśną recenzję :D
http://ksiazkatu-ksiazkatam.blogspot.com/2017/02/drzewa-mowia-po-acinie-maggie.html

Post has attachment
Między przyjaźnią, miłością, a nienawiścią jest bardzo cieniutka granica. Czasami tak cienka, że nie potrafimy jej zauważyć. Jedno słowo, jeden gest mogą wszystko zniszczyć. Wtedy tak łatwo zatracić się w swojej nienawiści, zacząć się nią dławić. I jak bardzo trzeba kochać aby przebić się przez paraliżujące uczucie jakim jest właśnie nienawiść? I czy aby na pewno potrafimy wszystko wybaczyć?
http://zaczytanawiedzma.blogspot.com/2017/02/dreczyciel-penelope-douglas.html

Post has attachment
Powieść historyczna o najważniejszej władczyni średniowiecznej Europy:

Post has attachment
Jest pierwsza w nocy – skończyłam czytać powieść Kena Liu – Królowie Dary i musiałam, po prostu musiałam od razu podzielić się z Wami swoimi przemyśleniami na temat tej książki, gdyż nie tylko zawładnęła moim sercem, ale także zasmuciła mnie swoim przekazem. To opowieść o przyjaźni, która ginie, gdy nasze marzenia i plany się urzeczywistniają, a my stajemy się zbyt ambitni. Zbyt zapatrzeni w swoją wizję. O walce znudzonych bogów i przeznaczeniu, które tworzą lub stają mu na drodze. O trudzie i znoju zwykłych ludzi, którzy są zmuszeni wykonywać rozkazy i przestrzegać praw tworzonych przez kapryśnych tyranów. O tęsknocie za tradycją i pragnieniu czegoś więcej, ale także o zerwaniu ze skostniałymi zasadami. W zależności od tego, po której stronie konfliktu stoimy. O uczuciu bycia gorszym lub lepszym jednocześnie. O tym, że w miłości i na wojnie nie ma żadnych reguł, a dobrocią i honorem nie wygrywa się bitew. Jednocześnie przypomina nam, że świat jest tak skonstruowany, że zawsze trafimy na kogoś bardziej ambitnego, chciwego czy niedocenionego, – kto zapomni, czym jest lojalność, przyjaźń czy godność.
Więcej pod linkiem: http://okiemmk.com/krolowie-dary-ken-liu-opinia/

Post has attachment
Sięgają po książkę Córka wytwórcy masek – Holly Webb tak naprawdę nie wiedziałam, czego mam się spodziewać. Zaintrygowała mnie fabuła tej opowieści i byłam ciekawa jak została ona przedstawiona. Zagłębiając się w tę historię otrzymałam magiczny obraz Wenecji oraz historię dziewczyny, która uchodziła za zwykłą córkę szwaczki, a okazała się kimś znacznie ważniejszym. Warto zaznaczyć, iż jest to książka dla dzieci i młodszej młodzieży w wieku od 8 do 13 lat. Czytelnicy Ci nie tylko będą mogli identyfikować się z bohaterką, ale i poznać świat, w którym magia daje ogromna przewagę lub może powodować kłopoty.
http://okiemmk.com/corka-wytworcy-masek-holly-webb-opinia/

Post has attachment
Ostatnio świat oszalał na punkcie duńskiego hygge. Szwedzi zaczynają intensywnie lansować lagom. Japończycy mają ikigai. Polecam ten poradnik za kompaktową formę, przejrzystość i pozytywną energię.

Post has attachment
#PatrzCzytajMyśl odc.4 - Quo vadis, czyli świat ze zdjęcia


W tym tygodniu o współpracy gigantów, czyli jak blisko jesteśmy spersonifikowanym, cybernetycznym szafom? O magnetyzmie Greya, kawowych impresjach Włoszki, smutku, rysunkowych enigmach. I spora porcja fotograficznych refleksji - World Press Photo.

http://ksiazkisaniebezpieczne.blogspot.com/2017/02/patrzczytajmysl-odc4-quo-vadis-czyli.html 
Wait while more posts are being loaded