Rabbim bizi hakkıyla namazını eda edenlerden eyle!...

Post has attachment
Photo

TAM GÜNÜMÜZÜ ANLATAN BİR HADİS. DİKKATLE OKUYUN...
İbn Ömer (radıyallâhu anh) anlatır:
“(Bir gün) Rasûlullah (sallallâhu aleyhi ve sellem) yanımıza gelip şöyle buyurdu: “Ey muhacirler! Beş şey vardır ki, onlarla imtihan olacağınız zaman artık cemiyette hiçbir hayır kalmamıştır. Onların siz hayatta iken zuhurundan Allah’a sığınırım. (Bu beş şey şunlardır:)
1- ZİNA: Bir toplumda zina ortaya çıkar ve alenî işlenecek bir hale gelirse, mutlaka o toplumda tâun hastalığı (bulaşıcı hastalık) yaygınlaşır ve onlardan önce gelip geçmiş toplumlarda görülmeyen hastalıklar yayılır. (Dün frengi, bugün AIDS, kanser..., yarın?!)
2- ÖLÇÜ-TARTIDA HİLE: Ölçü ve tartıyı eksik yapan her toplum, mutlaka kıtlık, geçim sıkıntısı ve sultanın zulmüne uğrar.
3- ZEKÂT VERMEMEK: Hangi toplum mallarının zekâtını vermezse mutlaka gökten yağmur kesilir. Hayvanlar da olmasaydı tek damla yağmur düşmezdi.
4- AHDİN BOZULMASI: Hangi toplum Allah ve Rasülü'nün ahdini bozarsa, Allah, o toplumda, kendilerinden olmayan bir düşmanı musallat eder ve ellerindeki (servet)lerin bir kısmını onlar alır.
5- ALLAH’IN KİTABI İLE HÜKMETMEYİ TERK: Hangi toplumun liderleri Allah'ın kitabı ile hükmetmeyi terk ederse, Allah onları kendi aralarında savaştırır.” (İbn Mâce, 4019. Hadis “hasen”dir.)
Wait while more posts are being loaded