Post has attachment
ههه جونم ریدی

Post has shared content

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment


صفحه اصلیبیمارستان خانواده مافیلم های سلامتساختمان پزشکاناز دکتر بپرسیدسوالات شایع
گیاهان اسپرم ساز را بشناسید
آخرین بروزرسانی مارس 10, 2018

ممکن است شما راه های زیادی را برای افزایش اسپرم امتحان کرده باشید که علاوه بر هزینه ، نتیجه ای هم نداشته است، در این مطلب، شما را با گیاهان اسپرم ساز که افزایش دهنده اسپرم و درمان کننده ضعف اسپرم است، آشنا می کنیم.
نبض ما– تعدادی از گیاهان اسپرم ساز وجود دارند که نشان داده شده است که تقویت خوبی برای سیستم تولید مثل مردان انجام می دهند.

این گیاهان اسپرم ساز ممکن است برای افرادی که از تعداد کم اسپرم، تحرک اسپرم ضعیف، مورفولوژی اسپرم ضعیف، میل جنسی کم، استرس و یا اختلال عملکرد جنسی فیزیکی رنج می برند بسیار مفید باشد.

به یاد داشته باشید گیاهان نباید به عنوان جایگزینی برای تغییرات رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی مورد استفاده قرار گیرند. اگر تغییرات رژیم غذایی و شیوه زندگی در ابتدا صورت نگرفته باشد، بدن قادر به پاسخ و استفاده از این گیاهان نخواهد بود.

در ادامه به معرفی تعدادی از این گیاهان اسپرم ساز می پردازیم:

۱- جنسینگ آمریکایی
این ریشه دلچسب یکی از بهترین تونیکهای جنسی مردانه است. مشاهدات بالینی نشان می دهد جینسنگ آمریکایی برای تقویت میل جنسی سالم، درمان اختلال نعوظ و افزایش عملکرد جنسی مردان موثر است و به عنوان یک گیاه اسپرم ساز معروف است.

جینسنگ آمریکایی در مقایسه با جینسنگ آسیایی باعث تحریک بیش از حد سیستم عصبی نمی شود، بلکه پشتیبانی نرم و ملایم و عمیق و مغذی را برای سیستم عصبی فراهم می کند.

جینسنگ آمریکایی برای تقویت سیستم ایمنی عالی بوده و همچنین موجب تقویت محور HPA (هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال) می شود. محور HPA برای تعادل مناسب هورمونی، مدیریت استرس و قدرت سیستم ایمنی حیاتی است.۲- میوه خارخسک (تریبولوس)
خارخسک جزو یکی از گیاهان اسپرم ساز است و  هنگامی که با تغذیه مناسب و ورزش همراه باشد، می تواند در افزایش تعداد اسپرم، تحرک و مورفولوژی موثر باشد.

قسمت اصلی خارخسک، که به باروری مردان کمک می کند، ترکیبی است که به نام پروتوودوسین شناخته می شود. این مولفه سطح DHEA را در بدن مرد افزایش می دهد. در مردان مبتلا به ED، مشخص شده است که سطح DHEA کم است.

برخی مطالعات نشان داده اند که پروتوودیوسین، استخراج شده از خارخسک، سطح DHEA طبیعی را که برای نعوظ مناسب لازم است، افزایش می دهد. افزایش میل جنسی در هنگام استفاده از این گیاه توسط مردان و زنان گزارش شده است.

سیر یکی از گیاهان اسپرم ساز است و به عنوان یک داروی افزایش قوای جنسی طبیعی عمل می کند و تولید اسپرم و استقامت اسپرم را افزایش می دهد. 
مطالعه ای در بلغارستان که در سال ۱۹۹۸ انجام شد در مورد گیاهان اسپرم ساز ، نشان داد که برای زوج های مبتلا به آنتی بادی های ضداسپرم (زمانی که سیستم ایمنی به سلول های اسپرم حمله می کند) که خارخسک مصرف کرده اند، با ۶۱٪ افزایش باروری همراه بوده است.  خارخسک یکی از بهترین میوه ها  و گیاهان اسپرم ساز برای تقویت قوای جنسی مردانه است.


۳- ریشه ماکا
یکی از فعالیت های اصلی ماکا، تحریک و تقویت هیپوتالاموس است که غده هیپوفیز را تنظیم می کند و به عنوان یک تونیک برای سیستم هورمون عمل می کند.

هنگامی که غده هیپوفیز به طور مطلوب عمل می کند، کل سیستم غدد درون ریز متعادل می شود، زیرا غده هیپوفیز کنترل خروجی هورمون های سه غده دیگر را کنترل می کند.

در یک مطالعه انسانی از ۹ مرد که به مدت ۴ ماه با دوزهای ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی گرم در روز مورد آزمایش قرار گرفتند،  مشاهده شد قوای جنسی افزایش یافته است.

همچنین مطالعات روی این گیاه اسپرم ساز نشان داد، ریشه ماکا  تعداد اسپرم، تحرک اسپرم و سطح DHEA نیز بالاتر برده است.

علاوه بر این موجب کاهش اضطراب و استرس، کاهش فشار خون، متعادل کردن سطح آهن و افزایش آندروژن های آدرنال نیز می شود. این گیاه  اسپرم ساز همچنین موجب تقویت تیروئید، افزایش انرژی، استقامت و بهبود فعالیت ذهنی می شود.

مطالب مرتبط
روش های جلوگیری از بارداری در آقایان

ارد ۸, ۱۳۹۷
حقایقی در رابطه با ارگاسم در زنان

ارد ۴, ۱۳۹۷
صدمات باورنکردنی ناشی از رابطه جنسی

ارد ۲, ۱۳۹۷
چند داروی گیاهی برای خواب راحت

فرو ۱۸, ۱۳۹۷


۴- گیاه نخل اره ای
این گیاه، می تواند تمام سیستم غدد درون ریز را تغذیه کند که به بهبود عملکرد کلی تولید مثل در مردان کمک خواهد کرد. مردان با استرس زیاد، عملکرد سیستم ایمنی ضعیف، شیوه زندگی ضعیف و عادت های رژیم غذایی به خوبی به این گیاه پاسخ می دهند.

این گیاه یک آمفروتیک تولید مثلی است بدین معنا که عملکرد تولید مثل را عادی می کند. همچنین عمیقا بدن را تغذیه می کند.

زمانی که چند ماه به طور مداوم مصرف شود. مصرف مداوم این گیاه، بهترین فواید سلامتی آن را به طور بلند مدت به ارمغان می آورد.۵- آشواگاندا
مطالعاتی در سال ۲۰۱۳ توسط محققان هندی منتشر شد، دریافتند عصاره ریشه اشوآگندا می تواند به میزان قابل توجهی باعث افزایش تعداد اسپرم، حجم اسپرم و تحرک اسپرم شود.

خارخسک هنگامی که با تغذیه مناسب و ورزش همراه باشد، می تواند در افزایش تعداد اسپرم، تحرک و مورفولوژی موثر باشد. قسمت اصلی خارخسک، که به باروری مردان کمک می کند، ترکیبی است که به نام پروتوودوسین شناخته می شود.
شرکت کنندگان در این مطالعه ۶۷۵ میلی گرم عصاره ریشه اشوآگندا به صورت روزانه به مدت ۹۰ روز مصرف کردند. علاوه بر این، این گیاه موجب افزایش تولید تستوسترون سالم می شود. همچنین سلامت کلی شما را بهبود می بخشد و باعث افزایش قوای جسمی و کاهش استرس و اضطراب می گردد.

۶- سیر
سیر جزو یکی از قویترین گیاهان اسپرم ساز است و به عنوان یک داروی افزایش قوای جنسی طبیعی عمل می کند و تولید اسپرم را افزایش می دهد.

این گیاه شامل ترکیبی به نام آلیسین است که استقامت اسپرم را افزایش می دهد و همچنین گردش خون را بهبود می بخشد. علاوه بر این، سلنیوم معدنی در سیر، باعث افزایش تحرک اسپرم می شود.

۷- دامیانا
دامیانا یکی دیگر از گیاهان اسپرم ساز مفید برای تعداد کم اسپرم است. همچنین اعصاب را آرام می کند، اضطراب و خستگی ذهنی را کاهش می دهد و به عنوان یک آرام کننده عضلانی عمل می کند.۸- چای سبز
تحقیقات نشان می دهد که آنتی اکسیدان های بالا در چای سبز دارای پتانسیل بالا بردن باروری هستند زیرا آنها رادیکال های آزاد را خنثی می کنند که می توانند به سلول های اسپرم صدمه بزنند.

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ که در نشریه تغذیه مولکولی و تحقیقات غذایی منتشر شده است، دوز کم ترکیبی به نام اپیگالاکاکتایکین گالات (EGCG) که در چای سبز موجود است می تواند کیفیت اسپرم، از جمله تحرک آن را بهبود بخشد و به عنوان یکی از گیاهان اسپرم ساز شناخته می شود.

در نتیجه پتانسیل لقاح را بهبود می بخشد. با این حال، غلظت بالاتر EGCG می تواند یک اثر متضاد داشته باشد. بنابراین، مطالعات بیشتری هنوز مورد نیاز است.

در بررسی مردان اولین آزمایش که بعد از معاینه بیضه ها انجام می شود آزمایش اسپرم می باشد. برای اطلاع از آن روی لینک زیر کلیک کنید:

آزمایش اسپرم

نبض ما– ترجمه:حسین مقدس زاده

منابع:

top10homeremedies– natural-fertility-info

3.6 (71.43%) 7 رای
اسپرماسپرم سازافزایش تعداد اسپرمافزایش سرعت اسپرمباروری مردانتعداد اسپرمتقویت اسپرمتقویت اسپرم در طب سنتیتقویت اسپرم ضعیفتقویت حرکت اسپرمتولید اسپرمضعف اسپرمقدرت باروری مردانگیاه اسپرم سازمیل جنسی
ساختمان پزشکان

دکتر انتظاری
پوست و مو

دکتر گیتا مجیدزاده
لیزر موهای زائد

دکتر زینب حسینیان
دندانپزشک

دکتر لاجوردی
جراح بینی

دکتر فریبا هندسی
متخصص قلب و عروق و فشار خون

دکتر حسین نجفی
متخصص قلب و عروق

دکتر ناطق
متخصص ارولوژی

دکتر مجید نجفی
متخصص بیهوشی و درد

دکتر جناب
دندانپزشک زیبایی

دکتر انتظاری
پوست و مو

دکتر گیتا مجیدزاده
لیزر موهای زائد

دکتر زینب حسینیان
دندانپزشک

دکتر لاجوردی
جراح بینی

دکتر فریبا هندسی
متخصص قلب و عروق و فشار خون

دکتر حسین نجفی
متخصص قلب و عروق

دکتر ناطق
متخصص ارولوژی

دکتر مجید نجفی
متخصص بیهوشی و درد

دکتر جناب
دندانپزشک زیبایی

دکتر انتظاری
پوست و مو

دکتر گیتا مجیدزاده
لیزر موهای زائد

دکتر زینب حسینیان
دندانپزشک

دکتر لاجوردی
جراح بینی

دکتر فریبا هندسی
متخصص قلب و عروق و فشار خون
1
2
3


ممکن است شما دوست داشته باشید
مسائل جنسی
همه چیز درباره کاشت کپسول تستوسترون

مسائل جنسی
علت انزال معکوس چیست؟

دکتر سلام
دلایل کاهش تعداد اسپرم در مردان

دکتر سلام
۸ مکمل برای افزایش سطح تستوسترون

مسائل جنسی
این غذاها قاتل میل جنسی هستند

ارسال یک نظر
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


نظر شما


اسم شما *

ایمیل شما *
ارسال نظر
دکتر سلام

برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟

برای پیشگیری از سرطان دهانه رحم چه باید کرد؟

۱۰ شغل ضد باروری مردان +ویدئو

رفع چین و چروک پیشانی با روش های طبیعی+ویدئو

درمان و علل کلیه سنگ ساز +ویدئو

برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟

برای پیشگیری از سرطان دهانه رحم چه باید کرد؟

12345

دکتر محمدحسین نجفی


ویدیو های سلامت

فشار خون بالا چه بلایی سر ما می آورد؟

کاشت مو به روش Sut + فیلم کاشت مو

آیا سبزه گندم خوردنی است؟+ویدئو

پلاکت پایین خون نشانه چیست؟

رفع سریع دندان درد به روش خانگی

فشار خون بالا چه بلایی سر ما می آورد؟

کاشت مو به روش Sut + فیلم کاشت مو

12345
مطالب پیشنهادی

بهترین برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن

آبا ۲۲, ۱۳۹۶
عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!

آبا ۲۱, ۱۳۹۶
هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟

آذر ۲, ۱۳۹۵
گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟

مهر ۱۰, ۱۳۹۶
آنچه را که باید درباره کاربرد اسکن استخوان بدانید

مهر ۱۹, ۱۳۹۶
آزمایش ایدز یا عفونت HIV در بهترین آزمایشگاه

مهر ۲۳, ۱۳۹۶
چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟

اسف ۳, ۱۳۹۵
زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

دی ۲۶, ۱۳۹۵
کاشت مو به روش sut + فیلم کاشت مو

آبا ۱۷, ۱۳۹۶
روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

ارد ۲۷, ۱۳۹۶
مطالب پیشنهادی
علل ابتلا به بیماری کتوز و نشانه های آن

اسف ۱۴, ۱۳۹۶
علل مشکلات روانی بعد از سقط جنین و درمان

مرد ۴, ۱۳۹۶
آلاینده های هوا با ما چه می کنند؟

دی ۱۰, ۱۳۹۵
قبلی بعدی 1 از 1,015

نبض ما، پایگاه اینترنتی نشاط و سلامتی و دارای مجوز فعالیت است که تیم تولید کننده محتوای آن از پزشکان، اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه ، خبرنگاران و مترجمین و مشاورین مجرب تشکیل شده است.

نبض ما با ارائه جدیدترین مطالب علمی و کاربردی و با هدف بالابردن سطح آگاهی و اطلاعات عامه مردم در حوزه پزشکی و ارتقای سطح فرهنگ سلامت عمومی و بهبود سبک زندگی فارسی زبانان ؛میکوشد تا ، در جهت تندرسی، زیبایی، تغذیه سالم، تناسب اندام، مسائل مربوط به بهداشت مردان و زنان و مادر و نوزاد، مشاوره پزشکی ، روان درمانی ، بهداشت جنسی و زناشویی و سایر اطلاعات مفید در رابطه با سلامتی ، مخاطب را با ارائه مطالب صحیح و بروز رسانی شده یاری و راهنمایی نماید. لذا مطالب ارائه شده در سایت هیچگاه جایگزین پزشک و تشخیص و تجویز آن نیست.

ادامه مطلب ...
برچسب‌ها
ابتلا به بیماری قلبی ازدواج موفق استرس اصلاح طرح لبخند بارداری برگزیده بیمارستان بیماری های قلبی تزریق ژل و بوتاکس تناسب اندام جراحی بینی جراحی زیبایی جشنواره فجر 96 دندانپزشک دندانپزشک زیبایی دوران بارداری دکتر دکتر دندانپزشک دیابت رابطه جنسی رمضان 96 روابط زناشویی رژیم لاغری رینوپلاستی زایمان زگیل تناسلی سرطان سفید کردن دندان سقط جنین سکته قلبی سیسمونی عمل بینی فشار خون قطار قلب ماه رمضان ماه رمضان 96 متخصص قلب و عروق ناباروری نوروز96 نوروز 96 ویژه پیشگیری از سرطان کاهش وزن کودک
دسته بندی ها محبوب
تغذیه و رژیم سالم442
بیمارستان191
برگزیده185
زنان و زایمان160
پوست و مو142
مهارت کار و زندگی121
اسرار زیبایی119
نبض زندگی113
قلب و عروق99
کودک96
کلیپ هازیباکدهسوالات شایعارتباط با ما
کلیه حقوق برای سایت پزشکی نبض ما محفوظ است و باز نشر مطالب فقط با ذکر نام و آدرس nabzema.com مجاز است.

سارا حمیدی
آموزش تمرکز و تفکر

صفحه نخستدوره رایگانمقالاتمحصولاتمدیریت کاربریهدیهدرباره و تماس با ما
Homeمقالاتتقویت مغزچگونه مغز خود را فعال‌تر کنید؟ آیا پر مشغله بودن سبب فعال‌تر شدن مغز می‌شود؟
تقویت مغز
چگونه مغز خود را فعال‌تر کنید؟ آیا پر مشغله بودن سبب فعال‌تر شدن مغز می‌شود؟
By سارا حمیدی Last updated تیر ۲۲, ۱۳۹۶ 4
در جامعه امروز اکثر انسان‌ها مغز فعال‌تری می‌خواهند. آنها می‌خواهند کارهای متفاوتی را انجام دهند و باید بتوانند به‌درستی به همه کارها نظارت کنند. برخی در پی یافتن راه‌حلی هستند که مغز خود و یا به‌عبارتی تمرکز، حافظه، دقت، تیزبینی، مهارت‌های کلامی و دیگر توانایی‌های مغز خود را فعال و قوی کنند. گاهی اوقات می‌شنوم که برخی احساس می‌کنند کار زیاد سبب ضعیف شدن قدرت مغزی آن‌ها گردیده است. آنها احساس می‌کنند که قدرت حافظه‌شان در حال کاهش است. کلیدهایشان را گم می‌کنند و آن را به ضعف حافظه خود نسبت می‌دهند. در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که آیا کار
زیاد و یا مشغله زیاد داشتن سبب کاهش قدرت مغزی می‌گردد و یا برعکس شما را فعال‌تر ذهن و مغز شما را تقویت می‌کند؟

آیا با افزایش سن قدرت مغز کاهش می‌یابد؟
در گذشته چنین اعتقادی وجود داشت که با افزایش سن حافظه و یا به‌عبارتی توانایی‌های مغزی رو به زوال می‌رود و هیچ انسانی از این مشکل در امان نیست. این طبیعت مغز است و چاره‌ای ندارد.
امروزه می‌دانیم که مغز انسان‌ها قابل رشد و قابل تقویت شدن است. مغز انسان‌ها هیچ گاه ضعیف نمی‌شود بلکه این خود انسان است که با افزایش سن کمتر از مغزش استفاده می‌کند. مغز ما یک قاعده ثابت دارد. یا باید از آن استفاده کنی و یا آن را از دست می‌دهی. با افزایش سن مردم دیگر کمتر به یادگیری و فکر کردن اهمیت می‌دهند. آنها دوست دارند کارها را به بقیه بسپارند و توجه و دقت کمتری به اطراف خود می‌کنند. بنابراین بسیار طبیعی است
که قدرت مغز آنها کاهش یابد؛ زیرا از آن کمترین استفاده را می‌کنند.

بگذارید از دوران کودکی یک مثال بزنیم…
زمانی که به مدرسه می‌رفتید را به یاد آورید. هنگامی که اول مهر بعد از یک تابستان عالی قرار بود به مدرسه برویم، بسیار اذیت می‌شدیم. گاهی دوستان‌مان می‌گفتند که نمی‌توانند به‌خوبی بنویسند و گویی دستشان برای نوشتن سنگین شده است. آیا شما هم چنین موضوعی را تجربه کرده‌اید؟
باید بگویم که از آنجا که بچه‌ها در تابستان کمتر قلم به‌دست می‌گرفتند، این قدرت در آنها کاهش می‌یافت و اول مهر نمی‌توانستند همانند سال قبل به‌روانی بنویسند. البته موضوع بسیار مهم این است که پس از مدتی و با شروع سال تحصیلی توانایی نوشتن در آنها تقویت می‌شد. آنها پس از مدتی مشکل خود را از یاد می‌بردند و به‌عبارتی قدرت مغز مرتبط به هماهنگی دست و مداد تقویت میشد.
بنابراین در هر سن و هر موقعیتی که هستید با به‌کارگیری مغزتان می‌توانید آن را تقویت کنید و یا آن را بهبود بخشید.

آیا کار زیاد مغز شما را فعال‌تر می‌کند؟
طی تحقیقاتی که انجام شده است کار زیاد سبب فعال‌تر شدن مغز و تقویت توانایی‌های مغزی می‌گردد. هنگامی که شما در طی روز برنامه‌های متفاوتی داشته باشید و یا به‌عبارتی مشغله بیشری داشته باشید مغز شما مدام در حال فعالیت است و بنابراین مغز فعال‌تری خواهید داشت.
این جمله را شنیده‌اید که گفته می‌شود: زمانی که چندین کار برای انجام دادن داشته باشی نتیجه بهتری می‌گیری. من خودم به راستی این جمله را قبول دارم. زمان‌هایی که حس می‌کنم سرم خیلی شلوغ است و در طی یک روز باید کارهای زیادی را انجام دهم علاوه بر اینکه همه کارها را انجام می‌دهم؛ بازده کاری‌ام نیز افزایش می‌یابد. اما اگر در روز وظیفه خاصی بر عهده نداشته باشیم و فقط بخواهیم یک کار کوچک انجام دهیم مثلا خریدی بکنیم آن را هم به سختی انجام می‌دهیم.
بنابراین برنامه‌های کاری متفاوتی برای خود در نظر بگیرید تا مغز خود را فعال‌تر کنید.

آیا مشغله زیاد داشتن سبب افزایش استرس و ضعیف شدن حافظه نمی‌شود؟
استرس، نگرانی و افکار بیهوده همگی سبب تضعیف مغز انسان می‌شود. هنگامی که در برنامه کاری خود استرس زیادی را متحمل شویم به‌مرور قدرت مغزی ما کاهش می‌یابد و منابع مغزمان به استرس و نگرانی اختصاص داده می‌شود. در نتیجه از آن‌جا که کاملاً درگیر نگرانی و استرس هستیم از مغزمان استفاده نمی‌کنیم و حافظه‌ما ضعیف می‌گردد.
اما مشغله زیاد داشتن به معنای تحمل استرس زیاد نیست. اگر درگیری و نگرانی کاری شما آنچنان زیاد است که گاهی احساس می‌کنید نمی‌توانید به‌خوبی فکر کنید مطمئن باشید مغزتان در حال تضعیف شدن است. پس منظور ما در این قسمت نگرانی‌های و فشارهای بی‌پایان کاری نیست.
هنگام پر مشغله بودن انسان کمی تحت تاثیر استرس و نگرانی قرار می‌گیرد اما مزایای آن به‌قدری بیشتر است که این استرس و نگرانی را پوشش می‌دهد. این استرس و نگرانی به انسان کمک می‌کند که سریع‌تر به کارها رسیدگی کند و در نتیجه بیشتر از مغز خود استفاده کند و درنتیجه مغز فعال‌تری داشته باشد.
بنابراین برنامه‌های متفاوتی برای خود در نظر بگیرید و از امروز زمان خود را به انجام کارهایی در جهت اهدافتان و تقویت مغزتان اختصاص دهید.

استرسحافظهذهنمغز
4
Share

سارا حمیدی
من سارا حمیدی هستم و در این وبسایت به منظور آگاهی از توانایی های مغزی و افزایش عملکردمان در زندگی، محیط کار و خانه به ارائه مقالات، دوره ها و محصولات آموزشی می‌پردازم.

مطلب قبلی

تمرکز چیست و چگونه تمرکز کودکان را افزایش دهیم؟

مطلب بعدی

چگونه از مغز خود استفاده بهتری کنیم؟

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده
تقویت مغز
چگونه استراحت کنیم تا انرژی ذهنی خود را تقویت کنیم؟

تمرکز
چگونه تمرکز حواس داشته باشیم

تمرکز
کنترل ذهن خود و تمرین تمرکز ذهن

PREV NEXT
4 نظرات

شهرام تجزيه‌چي می گوید 1 سال پیش
استاد جمیدی گرامی
سلام
همه آرزو دارند مغز قوی‌تری داشته باشند ولی راه تقویت مغز را نمی‌دانند. ممنون از شما که این راه را نشان دادید.

پاسخ

فرزانه قهرماني می گوید 1 سال پیش
قلم بسيار روان و خوبي داريد ممنونم بابت مقاله خوبتان

پاسخ

Admin می گوید 1 سال پیش
سپاسگزارم خانم قهرمانی عزیز. شاد باشید.

پاسخ

مريم زينلي می گوید 1 سال پیش
مقاله جالبي بود /موفق باشيد

پاسخ
ارسال یک پاسخ
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


نظر شما


اسم شما *

ایمیل شما *

وبسایت شما

 اطلاع رسانی به من زمانی که به نظر من پاسخ میدهند

ارسال نظر
برای دریافت کتاب یادگیری در عمق 4 متری و دوره افزایش تمرکز فرم زیر را تکمیل نمایید


آدرس ایمیل خود را بدون www وارد کنید...*
کتاب را برایم ارسال کن!
تفکر مقالات

تقویت مغز
چگونه استراحت کنیم تا انرژی ذهنی خود را تقویت کنیم؟

سارا حمیدی اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷ 5
اولویت بندی کارها : آنچه می دانیم و انجام نمی دهیم

فروردین ۱۵, ۱۳۹۷
گزارش وبینار اسرار ذهن متمرکز دانلود رایگان فیلم وبینار

اسفند ۲۲, ۱۳۹۶
چگونه امیدوار باشیم؟

اسفند ۵, ۱۳۹۶
PREV NEXT 1 از 17
عضویت در تلگرام


عضویت در خبرنامه

آدرس ایمیل خود را بدون www وارد کنید...*
عضو می شوم!
اطلاعات تماس
جهت ارتباط با دفتر از شنبه تا پنچ شنبه از ساعت 17 - 9 با شماره: 09339726724 تماس حاصل بفرمایید.


طراحی و پشتیبانی توسط نت پایدار
محصولات
جلسات خصوصی کوچینگ
600,000 تومان 300,000 تومان
باشگاه کتاب‌خوانی
39,000 تومان–59,000 تومان
افزایش تمرکز و کنترل ذهن
49,000 تومان
کتاب چگونه خوب صحبت کنم
7,000 تومان–18,000 تومان
محصول ورزش مغز Brain Training

Post has attachment


خانه اخبار تکنولوژی
راه های باورنکردنی افزایش IQ
محمدرضا مرتضایی ۲۶ دی, ۱۳۹۴
227 2

Share on Facebook
Share on Twitter

آيا تا به حال آرزو كرده ايد كه فقط كمي باهوش تر باشيد؟ یا مي توانستيد كمي سريعتر فكر كنيد،كمي زيرك تر باشيد و مسائل پيچيده را به راحتي حل كنيد؟
برای هر فردی در دوره ای خاص، چنین افکاری به ذهنش متبادر می شود.اما به واقع چرا؟ اگرچه اغلب مردم تصور میکنند باهوش هستند اما برگ برنده این هوش یعنی هوش ذاتی را در اختيار ندارند؛ چرا که گرفتن نمره هاي خوب و مشاركت موفقيت آميز در مكالمات روشنفكرانه هيچ گاه برايشان سخت نبوده ولي هميشه افرادي بوده اند كه از لحاظ هوشی همواره يك پله بالاتر از آنها قرار داشته اند.
ولي هميشه این حقیقت وجود دارد كه نمي توان كار زيادي در اين مورد انجام داد؛ چراکه بعضي افراد به طور ذاتی فوق العاده باهوش هستند و بعضي افراد نیز در زندگی خيلي خوش شانس نيستند…اين موضوعی است كه واقعا در زندگی وجود دارد.
دانشمندان به این باور رسیده اند که هوش موضوعی نيست كه از قبل تعيين شده باشد.درجه هوشي كه با آن متولد مي شويم،تنها يك نقطه آغاز است و علي رغم خصوصيات ژنتيكي،ما اين امكان را داريم كه باهوش تر شويم و ميزان ضريب هوشي (IQ) خود را افزايش دهيم و حتي بي نهايت شويم.
كاشف علم عصب شناسي،کاندنس پرت در این باره معتقد است، انقلابي در حال رخ دادن است.دو حوزه عصبی در این زمینه وجود دارد:علوم سخت مانند شيمي،فيزيك،زيست فيزيك از يك سو و در سوي ديگر مجموعه اي از دانش كه در رفتارشناسي،روانشناسي و روانپزشكي وجود دارد و حالا يك رعد و برق ناگهاني،اين دو مجموعه را به هم متصل مي كند.همه اينها در يك مجموعه گرد هم مي آيند و نام آن مجموعه عصب شناسي”

آينده فرا رسيده است
٢٥ سال پيش زمانی که دیوید کرچ، دكتراي روانشناسي در دانشگاه Berkeley ايالت كاليفرنيا بود طی اظهار نظری گفت: “روزي را پيش بيني مي كنم كه ما بايد يك حدوسط داشته باشيم و بنابراين به ناچار نيازمند يك آزمايش براي دستكاري رفتار و عملكرد ذهني همه مردم و دستكاري محيطي و زيست شيمي مغز خواهيم بود.”
در زیر به بررسی کشفیات دکتر کرچ در زمینه راه های افزایش IQ می پردازیم:

دوستان من،اين روز فرا رسيده است.
در ٤ ماهي كه غرق در ماجرای باهوش تر شدن بودم، هنوز رمز اين كار را كشف نكرده ام ولي مي توانم با اطمينان ١٠٠درصد به شما بگويم كه من اكنون بسيار باهوش تر از هر زمان ديگر هستم(همانگونه كه در ادامه مشاهده خواهيد كرد).اکنون زيرك تر هستم،افكارم واضح تر هستند،مي توانم هر كاري را سريعتر انجام دهم و اتفاقات خيلي خوبي در زندگي شخصی اتفاق خواهند افتاد.
گاهي اوقات احساس مي كنم واقعا مانند Bradley Cooper در فيلم بي نهايت شده ام.

١. پرورش مغز براي تقويت حافظه
يكي از اولين مواردي كه كشف كردم اين بود كه مغز انسان از خيلي جهات شبيه يك ماهيچه بوده و به شدت قابل پرورش است و خود را با محرك هايي كه به آن وارد مي شوند،هماهنگ مي كند.اين همان چيزي است كه “انعطاف عصبي” ناميده مي شود.
و همانگونه كه هر فردي توانايي تغيير فرم بدن خود و رسيدن به اندام ورزشكاري را داراست،پرورش ذهني نيز يك تمرين ذهني در طول زمان براي ايجاد نورون و گذرگاه هاي عصبي جديد است.
من تمرين تقويت حافظه را از ٥ ماه پيش شروع كردم.
ولي در ابتدا خيلي آن را جدي نمي گرفتم.ولي وقتي فيلم “بي نهايت” را ديدم،مجددا انگيزه پيدا كردم و تمرين را به صورت ١٥ دقيقه در روز شروع كردم.
تمرين تقويت حافظه مجموعه اي از بازي هاي ذهني بود كه توسط دانشمندان عصب شناسي براي تحريك قسمتهاي خاصي از مغز طراحي شده بود و توسط وبسايت Science From Stanford،Cal Berkeley و دانشگاه Michigan پشتيباني مي شد.ولي بهترين قسمت داستان اينجا بود كه اين بازي ها بسيار مهيج بودند و شديدا فرد را به كسب بهترين امتياز براي روي فرم آمدن بيشتر مغز تشويق مي كردند.
بعد از اينكه چند ماه تمرين كردم،نسخه صوتي كتاب “مغزي كه خودش را تغيير مي دهد” نوشته Norman Doidge MD را گوش كردم و از معجزاتي كه توسط پرورش مغز رخ مي دهد و بيشتر در بين افرادي كه دچار سانحه مغزي شده بودند و يا از ناتواني هاي خاص ذهني رنج مي بردند،حيرت زده شدم.
بعد از آن وقتي فهميدم كه پرورش مغز تا چه حد مي تواند قدرتمند باشد،به فكر فرو رفتم “اگر افراد با اختلالات ذهني مي توانند چنين نتايجي كسب كنند،براي يك انسان “سالم” اگر مغزش را پرورش دهد چه اتفاقي خواهد افتاد؟”
بنابراين تمرين را به ٦٠-٣٠ و ٥-٤ بار در هفته افزايش دادم.در مورد اين موضوع خيلي جدي شده بودم و همه چيز بعد از آن اتفاق افتاد.
وب سايت تقويت حافظه خيلي خوب طراحي شده و عملكرد ما را با ديگر افراد هم سن و سال ما در گروه هاي ١٤ ميليون نفري مقايسه مي كند.اين وب سايت از معياري به نام شاخص قدرت ذهن ( BPI) استفاده مي كند كه معادل ضريب هوشي (IQ) است.اگر BPI فرد،١٠٠٠ باشد،فرد در ميان “ورزشكاران حرفه اي) در گروه سني ما قرار مي گيرد.
وقتي در ابتدا تمرين را شروع كردم،براي خود هدفي تعيين كردم كه رسيدن به ٩٩ درصد بود.هنوز به آنجا نرسيده بودم وليروز به روز ادامه مي دادم و نزديكتر مي شدم.
اين وب سايت،روند پيشرفت ما را در طول زمان ثبت مي كند و به ما كمك مي كند كه بدانيم مغز انسان در طول زمان چقدر تقويت مي شود.(هر نقطه روي نمودار، نشان دهنده يك هفته است)
اين نتايج،توسط يك نمودار به نمايش درمي آيد ولي ٩ مرحله باقي مانده كه برايتان در طول مسير شرح مي دهم نيز بسيار تأثيرگذار هستند.
٢. روزه گرفتن متناوب
تا كنون احتمالا خيلي از شما مقاله من در مورد مزاياي دميدن به مغز و روزه داري متناوب را مطالعه كرده ايد و مي دانيد كه من اخيرا ٢٥ روز را صرف روزه گرفتن در IF كرده ام و ١٦ ساعت در روز را روزه بوده ام و تنها در ٨ ساعت باقيمانده،غذا خورده ام.
اين كار را با هدف كاهش وزن،سلامت بيشتر و تناسب اندام انجام مي دادم و يقين دارم كه همه اين موارد تحقق يافته اند.(متأسفانه هنوز مقاله اي راجع به آن ننوشته ام) ولي اتفاق خيلي عجيبتري افتاد.اتفاقي كه هيچ گاه تصورش را نمي كردم.
روزه گرفتن متناوب مرا باهوش تر كرد
در ابتدا خيلي مطمئن نبودم.وقتي روزه مي گرفتم احساس مي كردم كه به يك شفافيت ذهني استثنايي مي رسم و پس از آن،وقتي شروع به كسب امتيازهاي بالاتري در تقويت حافظه كردم،متوجه شدم كه اتفاقي در حال رخ دادن است.
بنابراين تصميم گرفتم كه در آن دقيقتر شوم و جواب را پيدا كردم.
از نظر علمي ثابت شده كه روزه گرفتن،توليد فاكتور نورون زاي مشتق شده از مغز(BDNF) را كه پروتئيني در مغز است را افزایش می دهد. و از این طریق می توان به گسترش نورون هاي جديد و ايجاد سيناپس هاي عصبي(پيوند نورون ها) کمک کرد.
طبق نظر مایکل ایدز، فاكتور BDNF نقش “محافظ عصبي در مقابله با استرس و صدمات خطرناك مغزي ” را دارد و افرادي كه سطح بالاتري از BDNF را دارند،داراي درجات پايين تري از افسردگي هستند.
اساسا آنچه رخ مي دهد،اين است كه روزه گرفتن متناوب،استرس كمتري براي مغز ايجاد مي كند كه اين اتفاق به واسطه ترشح بيشتر BDNF صورت مي گيرد.همان گونه كه قبلا گفته شد،مغز انسان شديدا به محركهايي كه به آن مي دهيم،پاسخ مي دهد.
آنچه از اين موضوع برداشت مي شود اين است كه اگر روزه گرفتن را زودتر آغاز مي كردم،عملكرد ذهنم واقعا بالاتر مي رفت.
براي افزايش توليد BDNF در IF، من معتقدم كه حتي يك بار روزه داري در هفته هم سودبخش است.
مارک پاتسون دانشمند عصب شناس معتقد است که در موضوعات سلامت، روزه گرفتن متعادل مي تواند يك روز در هفته باشد و به كاهش كالري در بقيه روزهاي هفته كمك كند-اين كار براي تقريبا همه افراد مزايايي در پي دارد.
اگر بعد از مطالعه اولين مقاله من وسوسه شده ايد كه در ميزان IF خود تغيير سريعي ايجاد كنيد،ولي تا الان خيلي مطمئن نبوده ايد.شايد اکنون زمان مناسبي براي شروع باشد.به من اطمينان كنيد.آنقدرها هم كه فكر مي كنيم سخت نيست.
٣. ورزش براي باهوش تر شدن
جان راتی، روانپزشك دانشگاه هاروارد مي گويد: “مي خواهم روي اين نكته تأكيد كنم كه ورزش كردن نقش بزرگي در توانايي هاي ذهني و سلامت ذهن ايفا مي كند.”
حالا كه با BDNF آشنا شده ايد،راه ديگري براي افزايش توليد اين پروتئين حيرت آور توسط مغز وجود دارد:تمرين good ol
در واقع،در مطالعاتي كه هم بر روي انسان و هم موش ها انجام شده است،سطح BDNF در افرادي كه ورزش مي كنند بيشتر است.
و اين شرايط را بهتر مي كند.همانطور كه مي دانيد،ورزش كردن به افزايش ترشح هورمون اندورفين (كه معناي لغوي آن مورفين دروني است) كمك مي کند.
جان شالی در كتاب خود با عنوان جرقه های علم جديد و انقلابي در مغز ،داستان جذابي را در دبيرستان مرکزی ناپرویل در ايالت شيكاگو بيان مي كند كه در آن، برنامه اولين كلاس هر روز دانش آموزان تربيت بدني بوده است.اين كار به عنوان يك آزمايش در دهه ١٩٩٠ آغاز شد و نتايج آن واقعا تماشايي بود.
در سال ١٩٩٩،دانش آموزان كلاس هشتم،نه تنها جزء سالم ترين افراد در كشور بودند بلكه از باهوش ترين افراد جهان نيز بودند.اين دانش آموزان در بين ١٢٣٠,٠٠٠ نفري بودند كه در جهان در آزمون TIMSS (آزمون بين المللي رياضيات و علوم) شركت كردند و رتبه ٦ را در آزمون رياضي و رتبه ١ را در آزمون علوم بدست آوردند.در مقابل آنها گروهي از بهترين دانش آموزان كشورهاي چين و ژاپن و سنگاپور و نقاط خيلي دورتر از ايالات متحده قرار داشتند.
در سال ٢٠١٢،كلاس سوم اين دبيرستان هم در آزمون ACT نمره ١٤ را كسب كرد كه بسيار عالي بود.
حالا چرا مدارس ديگر،درس تربيت بدني را در برنامه هايشان مورد توجه قرار نمي دهند بحث ديگري است كه آن را به روزي ديگر موكول مي كنيم.
من معمولا هر روز بعد از بيدار شدن ١٠ دقيقه مي دوم و ١٠ دقيقه هم يوگا تمرين مي كنم و اين كار را با تمام توانم انجام مي دهم و خود را در وضعيت بهينه براي شروع يك روز كاري قرار مي دهم و بعد از آن،در بعد از ظهر نيز ١ ساعت ورزش مي كنم.
٤. يادگيري مهارت هاي چالشي
هرگاه يك مهارت چالشي جديد ياد مي گيريم،مغزمان را وادار به تكامل و ايجاد گذرگاه هاي عصبي مي كنيم.دو نوع عمده از مهارت هاي چالشي وجود دارد كه به ما كمك مي كند كه باهوشتر شويم.
5. مهارت هاي حركتي
در دبيرستانمرکزی ناپرویل، كلاسهاي تربيت بدني،فقط به دويدن اختصاص نداشت.آنها فعاليت هاي سخت تري هم مانند رقص روي خط انجام مي دادند كه مغز دانش آموزان را نيز در حين تمرين بدني مورد تحريك قرار مي داد.

ضربات دوگوشي، موجب ايجاد همزماني مغزي مي شود ؛ چرا که بالاترين كارايي اطلاعات در تمام مغز وقتي است كه امواج صوتي هر دو نيمكره مغز را وادار به كار در فركانس مشابه مي كنند، مغز نياز به ساخت گذرگاه هاي جديد به پل شماره ٢ دارد.
با گذر زمان،اين موضوع منجر به “فكر كردن با تمام مغز” مي شود كه مایکل گلب در كتاب مشهورش به نام “چگونه مانند لئوناردو داوينچي فكر كنيم” از آن به عنوان “ويژگي مشترك نوابغ” ياد كرده است.
اين تكنولوژي واقعا شگفت انگيز است.تمام آنچه كه بايد انجام دهيد اين است : يك جا بنشينيد(يا حتي دراز بكشيد)،آرام باشيد و بقيه كارها خود به خود انجام مي شود.مانند آنچه در مكتب بودا انجام مي دهند و قدرت هاي عظيم ذهني را افزايش مي دهند.
حالا چگونه تمرين ضربات دو گوشي را آغاز كنيم؟
من تحقيقات زيادي انجام داده ام و برنامه هاي متفاوتي را امتحان كرده ام و معتقدم كه سودمندترين آنها( تا حدود زيادي) انقلاب مغزي است.اين روش خيلي قدرتمند بوده و كمك زيادي به من كرده كه تمركز و خلاقيت بيشتر و استرس كمتري داشته باشم.
٦. از گوشي هوشمند خود به نحو هوشمندانه تري استفاده كنيد
بيشتر افراد از گوشي هاي هوشمند خود به روش اشتباهي استفاده مي كنند.اشتباهاتي مانند ايميل هاي پي در پي،بازي هاي بدون فكر و صرف زمان زياد براي چك كردن Facebook و Twitter .
ولي گوشي هاي هوشمند،اگر به درستي مورد استفاده قرار گيرند،در افزايش هوش تأثير بسزايي دارند.در ادامه چگونگي آن را توضيح خواهم داد.
الف. مطالعه مطالب جالب در Google Reader
مطالب اينترنتي،روش قدرتمندي براي يادگيري و به چالش كشيدن مغز با ايده هاي جديد هستند.
افرادي كه اطلاعات خوبي را به اشتراك مي گذارند،نقش مهمي در ايجاد محتواهاي مفيد و مختصر آموزشي و قابل اجرا ايفا مي كنند.اگر شما هر روز ٣ مطلب خردمندانه مطالعه كنيد(حدود ١٥-١٠ دقيقه)،حداقل ٣ ايده به ذهن شما خطور مي كند كه شما را به تفكر در مورد مراحل بالاتر و نگرشي متفاوت تحريك مي كند.
هميشه مي توانيد چند دقيقه در روز را به جاي كارهاي بي هدف در گوشي هاي هوشمند خود،به تغذيه ذهن با اطلاعات مفید، اختصاص دهيد.اين كار كمك زيادي به پيشرفت شما مي كند.
ب. يادگيري صوتي
كتابهاي صوتي،پادكست ها و Ted Talks روش هاي فوق العاده اي براي يادگيري آسان هستند.
باور كنيد تميز كردن آشپزخانه در حالي كه به مطلب جالبي در مورد موضوع موردعلاقه تان گوش مي كنيد،سريعتر انجام مي شود. گوش كردن به موضوعات محرك،مغز را به ايجاد نورون هاي جديد و پيوندهاي سيناپسي و استفاده كامل از BDNF توليد شده از روش هاي ديگر،تحريك مي كند.

تنظيم يادآورها و هشدار دهنده ها
اگر شما هم مثل من باشيد،با قرار ملاقات هاي آينده تان درگير هستيد. من هميشه از دستور جلسه(ليست كارهايي كه بايد انجام شود) متنفر بوده و بيشتر به حافظه ام متكي بوده ام.
براي من اين روش در ٩٩ درصد موارد خيلي خوب جواب مي دهد.بنابراين اخيرا از برنامه تقويم گوشي آيفونم استفاده مي كنم كه به من اين امكان را مي دهد كه هشداردهنده آن را ٢٤ ساعت قبل از هركاري تنظيم كنم و ٣٠ دقيقه قبل از موعد،هشدار مربوطه را دريافت كنم.
اين كار نه تنها موجب جلوگيري از فراموش كردن قرارها و ناراحتي ديگران شده و موجب خالي شدن حجم زيادي از حافظه RAM گوشي و استفاده آن براي موارد ديگر مي شود.
٧. بهينه سازي خواب
خوابيدن،بهترين روش تقويت نيرو است.
همه ما مي دانيم كه وقتي استراحت كافي داريم،بسيار باهوش تر از زمان خستگي هستيم.ولي اين يك سوم پنهان زندگي (خواب)، موردي است كه ما توجه كافي به آن نداريم.
معتقدم كه سه نكته مهم در مورد آن وجود دارد:
١. فهميدن بهترين زمان فعاليت ذهني و تنظيم زمان خواب در حدود آن
من هميشه بين ساعت ١١ شب تا ٣ صبح،در وضعيت سوپرمن هستم!بنابراين سعي مي كنم بيدار باشم و فعاليت هاي مهم خود را در اين زمان انجام دهم.بيشتر مطالبي كه شما در اين مقاله مشاهده مي كنيد در اين بازه زماني آخر شب نوشته شده است.
٢.امتحان روش خوابيدن چند مرحله اي در شبانه روز
هيچ منبعي براي اين موضوع پيدا نكرده ام ولي در جايي خوانده ام كه در يك تحقيق، افراد را در يك اتاق قرار دادند و آنها هيچ اطلاعي از اوقات روز نداشتند،افراد در هر ٢٤ ساعت،٢ بار تمايل به خوابيدن داشتند،يك دوره ٦ ساعته و يك دوره ٢ ساعته.
من شخصا هرشب ٦ ساعت مي خوابم و يك ساعت را در روز به چرت ( مديتيشن به همراه و چرت زدن) اختصاص مي دهم.
متفكران بسياري در طول تاريخ از جمله توماس اديسون،وينستون چرچيل،جان اف كندي و ناپلئون بناپارت به اين روش چرت مي زدند و زماني كه من با كمك همكارانم يك شركت تأسيس كردم،به آنها نه تنها اجازه چرت بعد از ظهر را مي دادم بلكه آنها را به اين كار تشويق هم مي كردم.
٣. خوردن قبل از رفتن به رختخواب
اين ايده خيلي ساده است: اگر ما قبل از خوابيدن،در آخرين ساعات شب چيزي نخوريم،ميزان قند خون ما كاهش مي يابد و خواب چندان راحتي نخواهيم داشت.
من هرشب قبل از خواب،٣ تكه شكلات به همراه يك ليوان شير و ٥ عدد بادام برزيلي مي خورم.
مصرف امگا٣
آيا مي دانستيد كه بخش عظيمي از مغز ما از چربي تشكيل شده است.من اين موضوع را اخیراً فهميده ام و در وهله ی اول عجيب به نظر مي رسد اما حقيقت دارد.
غشاء يا ديواره نورون،از چربي هاي “مفيد” براي ارتباط بهتر نورون ها تشكيل شده است.اين ديواره ها بايد قابل انعطاف باشند تا به مولكول هاي زيستي اجازه عبور بدهند.
مطالعات نشان داده است كه رژيم هاي غني از امگا٣، موجب افزايش قدرت يادگيري،مهارت هاي حل مسأله،تمركز،حافظه و ارتباط بين سلول ها مي شوند.تأثير امگا٣ بر ايجاد روحيه مثبت و توازن احساسات نيز ثابت شده و به افراد در حفظ توانايي ذهني به هنگام افزايش سن كمك مي كند به همین واسطه معمولا مقيد به مصرف حدود ١٠ گرم روغن ماهي در روز هستم.
8. نوشيدني هاي تقويت كننده مغز
نوشابه هاي انرژي زا از نظر من زياده روي بوده و سرشار از شكر و مواد شيميايي غيرعادي هستند و بدون شك جايگزين بهتري براي آنها وجود دارد.قهوه،بدون شك موجب تقويت عملكرد مغز مي شود ولي داراي ميزان اسيد بالايي است كه از ديدگاه زيست شيميايي مناسب نيست .(بدن در حالت قليايي عملكرد بهتري از خود نشان مي دهد)
سه نوشيدني تقويتي مغز كه در ادامه خواهم گفت،تنها يك تأثير موقت ايجاد نمي كنند بلكه موجب افزايش سطح سلامت و شادابي در طول زمان خواهند شد.
١.شكلات داغ تهيه شده از كاكائوي خام
طبق گفته پروفسور مک دونالد از دانشگاه ناتينگهام، غذاهايي مانند فلاونول كاكائو احتمالا در افزايش جريان خون در مغز و تقويت عملكرد مغز كمك مي كنند.
كاكائو از ديدگاهي ديگر نيز،هيجان انگيز است.اين ماده غذايي داراي بالاترين ميزان آنتي اكسيدان (دو برابر توت Acai و هشت برابر توت Goji و حدود ١٥ برابر شراب قرمز و چاي سبز) است و داراي منيزيم براي آرامش ماهيچه ها بوده و از نظر آهن،كروم زينك خيلي غني است.
ولي غيرمعمول ترين جنبه كاكائو،خاصيت تقويت عصبي آن است.اين ماده غذايي حاوي PEA ( مانند احساس خوبي كه در هنگام عاشق شدن داريم) ، AEA ،( كه با عنوان ماده شيميايي ” لذت بخش” شناخته مي شود) تريپتوفان و سروتنين است.
بي دليل نيست كه معناي لغوي كاكائو ریشه در زبان آزتك (بوميان مكزيك) داشته است.

اوايل امسال،١٣ كيلوگرم از بهترين پودر كاكائو خام در جهان از Roar Superfoods خريداري كردم.ابتدا قصد داشتم كه آن را بسته بندي كنم و بفروشم و سودي از اين راه بدست بياورم ولي اين ايده را رها كردم و شروع به جمع آوري آن در يك كيسه كردم.١٢ ماه بعد،يك كيسه ١٣ كيلويي پر داشتم.
كراتين چاي،قدرت مغز من
نوشیدنی Yerba Mate را از طريق Ferriss كه يكي از طرفداران اين نوشيدني هاي گياهي آرژانتين بود، شناختم كه شامل ٣ نوع متفاوت از محرك هاي عصبي است.
ولي من يك مرحله پيش رفتم و اكنون مرتبا ١ ليتر از نوشيدني كه از تركيب Yerba Mate و Gingko Biloba( كه گزارش شده جريان خون را در مغز افزايش مي دهد)و چاي سبز و جينسنگ با آب داغ(نه در حال جوش) درست مي شود،مصرف مي كنم.
چاي سبز Matcha
مطمئنم كه شما تا كنون در مورد تأثير عجيب چاي سبز در سلامتي شنيده ايد.Matcha هم مانند چاي سبز خاصيت دارويي دارد.
اين ماده براي اولين بار ٨٠٠٠ سال پيش براي اولين بار در ژاپن مورد استفاده قرار گرفت.راهبان مكتب بودا كه آن را مي نوشيدند،متوجه شدند كه داراي قدرت تمركز و هوشياري بيشتري هستند.اين نوشيدني از باكيفيت ترين برگ هاي چاي سبز Gyokuro كه خرد و كوبيده مي شود و پودري به رنگ سبز روشن از آن بدست مي آيد،درست مي شود.امروزه اين نوشيدني در مراسم سنتي چاي و موقعيت هاي خاص در ژاپن استفاده مي شود.ولي من هر روز صبح از آن مي نوشم.ميزان ماده مغذي گياهي و فلاونوئيد موجود در يك فنجان Matcha تقريبا معادل ١٠ فنجان چاي سبز است.
9. مغز آلفا
به خاطر داريد كه چگونه همه اين جريان از فيلم “بي نهايت” بوجود آمد؟جديدترين كشف من،بسيار نزديك به قرص به كار رفته در آن فيلم است.اين قرص “مغز آلفا” ناميده مي شود و يك مكمل غذايي است كه از تركيب عصاره گياهان سرشار از مواد مغذي عصبي ساخته مي شود و براي افزايش قوه ادراك مغز،جريان خون به مغز،پيوندهاي سيناپسي،توليد انتقال دهنده هاي عصبي،حافظه و … بسيار مؤثر است.
به نظر مي رسد كه اين دارو،تنها در كوتاه مدت اثربخش نيست و در كاهش از بين رفتن اعصاب نيز بسيار عالي عمل مي كند.
اكنون يك ماه است كه از مكمل مغز آلفا استفاده مي كنم و از نتايج آن بسيار راضي هستم.
روزي ١ عدد از اين قرص را به صورت ناشتا مصرف مي كنم و ٣٠ دقيقه بعد احساس مي كنم كه نيروي ذهنم رو به افزايش است.اين تأثير تا ٦ ساعت باقي مي ماند و گاهي اوقات بعد از چرت، يك قرص ديگر مي خورم و اين بستگي به برنامه هايم در عصر دارد.
تاكنون هيچ عارضه سوئي از مصرف اين دارو دريافت نكرده ام و ديگر افرادي كه از آن استفاده مي كنند نيز بسيار راضي هستند.
آخرين تفكر:آينده روشن است
دوستان من، اين تازه اول كار است.طبق آنچه از متون پزشكي و تحقيقات انجام شده بدست آمده و بر اساس تجارب شخصي، ما تنها به بخش محدودي از اين علم دست يافته ايم.من حتي با فكر كردن به آنچه ممكن است اتفاق بيفتد،هيجان زده مي شوم.ما امروزه از ابزار و تكنولوژي برخورداريم كه مي توانيم به وقوع اين انقلاب سرعت دهيم.
ما در طول زندگي خود،مي توانيم خود را به سوي يك نيمه ديگر از جهان عملكرد انسان،پرتاب كنيم.
امروز،بيش از هر زمان ديگري يقين دارم كه هر روز مي تواند به رشد و درخشش برسد و يك زندگي رويايي بسازد و يك تحول در جهان ايجاد كند.
همانگونه كه روزي دیویدگوچف گفت:”من كاملا مطمئنم كه هيچ حقيقتي وجود ندارد كه انسان با قدرت بي چون و چرايش نتواند آن را براي ارتقاء زندگيش كشف كند.”
ولي هيچ قرصي براي تحت كنترل درآوردن قدرت كامل مغز شما كافي نيست:مزاياي خارق العاده اي كه از تركيب همه ي اين استراتژي ها به دست مي آيد، موجب مي شود كه شيوه زندگي رضايت بخشي را در پيش بگيريد.
به من اطمينان كنيد،اگر شروع كنيد ديگر مايل به توقف نخواهيد بود.احساس بي نهايت بودن احساس واقعا بي نظيري است.
منبع:www.thefeelgoodlifestyle.com

تگ‌ها: boodtincreaseIQways


محمدرضا مرتضایی
از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون اینکه در ترافیک بمانید مواد غذایی را به راحتی خریداری کنید

آفر ابزارآلات فنی ویژه‌ی آقایان

انواع لوازم التحریر با قیمت‌های ویژه

با استفاده از این محصولات همیشه خوشبو بمانید

اگر در فکر تغییر دکوراسیون منزل هستید این آفر را از دست ندهید

در دسترس شما، اولین هتل فرودگاهی ایران
مرتبط

اپلیکیشن‌ها
استیکر و تماس ویدیویی گروهی به پیام رسان واتس اپ اضافه می شود
۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷

سخت افزار
نسبت تصویر 18:9 در گوشی های هوشمند چه نقاط قوت و ضعفی دارد؟
۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷

فید
آیفون نسل بعد به شارژر 18 واتی با تکنولوژی USB-C مجهز می شود
۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷

ارتباطات
بلوتوث از کجا آمد و چه تفاوتی بین نسخه های مختلف آن وجود دارد؟
۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
نظرات 6
nargil 2 سال ago
این دیدگاه بسیار شبیه به همان چیز هایی است که در اسلام گفته شده
انگار هر چه قدر که میگذره ابعاد تازه تری از این برنامه ی جامع زندگی روشن میشه

پاسخ
امیرحسین 2 سال ago
درود ، کجای این سایتی که به عنوان منبع زدید این پست رو گذاشتند ؟ آخه من هرچی توش جستجو کردم (IQ & …) چیزی ندیدم !

پاسخ
UnKnown 1 سال ago
بیا

http://www.thefeelgoodlifestyle.com/on-becoming-superhuman-how-to-get-smarter-increase-your-iq-become-limitless.html

پاسخ
محمدرضا 8 ماه ago
سایت تمرین حافظه چیه؟؟؟

پاسخ
A dumb one with smart phone 8 ماه ago
روش هایی که گفتید عالی بودند
البته هنوز سر این که ای کیو رابطه ای با حافظه یا نه بحث گفت و گو هایی وجود داره و هنوز به اثبات کامل نرسیده
+
روشی وجود داره به اسم image-streaming که فکر نکنم تو منابع خارجی ازش نوشته شده باشه
کاری که شما میکنید اینه که بدن خودتون رو ریلکس میکنید مانند حالت مدیتیشن ووقتی وارد خلسه شدید تصاویر عجیبی میبینید ولی دوباره با این تفاوت که باچشم بسته تصاویر رو میبینید و با زبانتون تعریف میکنید
پیشنهاد شده وسیله ای برای ضبط صدا همراه خودمون داشته باشیم
وقتی شما این کارو میکنید نورون های جدیدتری ساخته میشه و هر چقدر که بیشتر انجام بدید نتیجه بهتری میگیرید
مدت زمان پیشنهادی برای هر روز ۲۰ دقیقه میباشد…/

هوش انسان طی مدت زمان زندگیش تغییر میکنه …. قابلیتی وجود داره به نام neuroplasticity که میگه نورون های مغز و ارتباطات بین آنها طی این مدت زمان قابلیت تغییر کردن دارن
پس منتظر چی هستید ؟؟؟

پاسخ
تینا 6 ماه ago
سلام
مطلب بسیار خوبی بود
میشه برای خرید قرص مکمل مغز آلفا راهنماییم کنید
سپاسگزارم

پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه


نام *


ایمیل *

وبسایت

 −  2  = 

ارسال دیدگاه

آموزش
چگونگی حذف یا آفلود اپلیکیشن ها در آیفون و آیپد
سعید مزارعی ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷
رسانه کلیک - در این مطلب به چگونگی حذف یا آفلود اپلیکیشن ها در iOS می پردازیم که فضای زیادی...

بیشتر بخوانید

استیکر و تماس ویدیویی گروهی به پیام رسان واتس اپ اضافه می شود
۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷

نسبت تصویر 18:9 در گوشی های هوشمند چه نقاط قوت و ضعفی دارد؟
۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷

آیفون نسل بعد به شارژر 18 واتی با تکنولوژی USB-C مجهز می شود
۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷

بلوتوث از کجا آمد و چه تفاوتی بین نسخه های مختلف آن وجود دارد؟
۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷

رسانه کلیک – نبض فناوری و اطلاعات
دریچه ای به دنیای تکنولوژی

درباره ما تماس با ما تبلیغات
کلیه حقوق مادی و معنوی برای رسانه کلیک محفوظ است


جستجو...

خانه
اخبار تکنولوژی
فناوری ایران
اخبار بازی‌ها
استارتاپ‌ها
فیلم و سریال
کلیک تی وی
کلیه حقوق مادی و معنوی برای رسانه کلیک محفوظ است

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded