Post is pinned.Post has attachment
Prosta grafika i równie prosty wiersz...

Inka

Na krzyżach, które dziś wyrosną,
mogiłach leśnych braci Polsko,
wspomnij dziś na mnie drzewom,
sosnom, w konarach, które pozostały
nasz duch jedynie się w nich ostał.

W mym domu już Cię nie ugoszczę,
w swym domu, jasnej, pięknej Polsce
miej lekki umysł, serce czyste
w biegu zatrzymaj się na chwilę
i za mych Braci zmów Zdrowaśkę.

I tylko oto Cię dziś proszę,
byś nie zmarnował ofiary naszej,
abyśmy, gdy zakwitną brzozy
mogli odetchnąć pełną piersią
w tej wymarzonej, wolnej Polsce.

(16.01.11)
Photo

Post has attachment
Dosyć niedawno pojawił się tryptyk na Instagramie poświęcony autorowi, stąd publikacja odświeżonych graficznie tekstów w nowej postaci.

(...) Rozgrywki polityczne wielkich mocarstw w tym w dużej mierze samej Rosji miały istotny wpływ na to, co zdążył zdziałać Anders tuż przed zerwaniem stosunków dyplomatycznych polsko-sowieckich. Wśród kilku osób, które pozostały w Rosji na własne życzenie, kiedy Anders i jego ludzie opuścili granice Rosji sowieckiej był podpułkownik Zygmunt Berling.

Post has attachment
(...) Przez blisko pół wieku kultywowany mit Wielkiego Brata, który zdemolował i ograbił nasz kraj do gołej ziemi. Geograficzne położenie Polski sprawiło niewyobrażalne wojenne tsunami. To, czego nie udało się zniszczyć we wrześniu 1939 roku dopełniło się w momencie wycofywania się wojsk niemieckich i gigantycznego natarcia armii czerwonej, które najpierw z premedytacją umarło nad Wisłą, w tym czasie demolując wschodnie pierzeje Polski Lubelskiej, aby pod koniec 1944 roku skierować wszystkie siły w stronę Berlina.

Post has attachment
Dosyć niedawno pojawił się tryptyk na Instagramie poświęcony autorowi, stąd publikacja odświeżonych graficznie tekstów w nowej postaci.

Post has attachment
(...) Mamusia i ciocia boją się, kiedy słychać huki. Są głośne i czasem bolą mnie od nich uszka. Mamusia powiedziała, że Pan Bóg jest zły na ludzi. Zapytałem dlaczego jest zły. Mamusia powiedziała, że ludzie robią straszne rzeczy, których Pan Bóg nie lubi. Pokiwałem głową, rozłożyłem rączki i odbiegłem na bok, bawiąc się w samolocik. Nie wiem, dlaczego Pan Bóg jest zły. Nie wiem, dlaczego mamusia i ciocia boją się huków. Kiedy wróci tatuś?

Niesamowita Nagroda Główna, młodzież górą!
Piękna praca piętnastoletniej Zuzanny!

Post has attachment
Nagroda Specjalna magazynu Imperium Kobiet, który objął patronat medialny nad naszym konkursem.
Nasze ukłony przesyłamy w stronę Pani Jadwigi Hochlinger, która miała niespełna szesnaście lat, gdy wybuchło powstanie.

Post has attachment
Wyróżnienie w Konkursie literackim Kartka z Powstania Warszawskiego.
Wyjątkowa dojrzałość uczennicy z małej wioski w województwie podkarpackim głęboko nas poruszyła.

Post has attachment
Wyróżnienie w Konkursie literackim Kartka z Powstania Warszawskiego.
Piękny głos młodego pokolenia.

Post has attachment

Post has attachment
Jutro pojawią się wyniki Trzeciej edycji Konkursu literackiego, Kartka z Powstania Warszawskiego, a dziś pragnę zaprosić do spojrzenia na ludzi, którzy być może zasłużyli na miano wyróżnienia Nagrodą im. Jana Rodowicza, "Anody".

Muzeum Powstania Warszawskiego pielęgnuje pamięć o Powstańcach Warszawskich oraz promuje te wartości, którymi kierowali się oni, walcząc o wolną Polskę. Nagroda upamiętnia postać Jana Rodowicza „Anody” – legendarnego żołnierza Batalionu „Zośka” Armii Krajowej, uczestnika akcji pod Arsenałem, kawalera Orderu Virtuti Militari, dwukrotnie odznaczonego Krzyżem Walecznych oraz pośmiertnie Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, a przede wszystkim wspaniałego kolegi. 
Wait while more posts are being loaded