Yarın gerçekleşecek olan After Google I/O 2017 etkinliğine kayıt olmayı unutmayınız....

Etkinlikte görüşmek üzere

Kayit icin;

Eventbrite: http://bit.ly/gdg-ankara-after-google-io-17-eb
Meetup: http://bit.ly/gdg-ankara-after-google-io-mu

15 Temmuz 2017 cumartesi günü gerçekleştirmeyi planladığımız After Google I/O 2017 etkinliğimizi bazı yolların kapalı olması ve o gün yaşanabilecek yoğunluklar sebebiyle ileriki günlere ertelemenin hem bizler hem de siz katılımcılar için daha doğru olacağını düşündük.


Bu nedenle After Google I/O 2017 etkinliğini 29 Temmuz 2017 Cumartesi günü yine Bilkent Cyberpark'da bulunan Kıvılcım'da gerçekleştirmeye karar verdik.


Sizleri planlarınızda değişiklik yapmak zorunda bıraktıysak özür dileriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.


Etkinlikte görüşmek üzere

Kayıt için;

Eventbrite: http://bit.ly/gdg-ankara-after-google-io-17-eb
Meetup: http://bit.ly/gdg-ankara-after-google-io-mu

Post has attachment
GeekTalks 29 Nisan Cumartesi tarihinde Bilkent Cyberpark'daki Kıvılcım'da.

GeekTalks'da bu ay iki konuğumuz var.

Biri henüz lise öğrencisi olmasına rağmen Software Developer olma yolunda sağlam adımlar atmış Oğuzhan Akıncı. Çevresindeki lise öğrencileriyle eğitimler düzenleyerek kendini ve çevresini geliştirmeye devam eden Oğuzhan React Native başlıklı sunumuyla konuğumuz olacak.

Diğer konuğumuz ise Java dünyasına kattığı değerlerle adından çok söz ettirmiş, "Optimus Prime" olarak da bilinen, PrimeTek firmasının kurucusu ve PrimeFaces'ın yaratıcısı Çağatay Çivici. Şu anda PrimeTek'de CEO olarak çalışmalarına devam eden Çağatay Çivici Web Components başlıklı sunumuyla konuğumuz olacak.

http://bit.ly/geektalks-nisan-17-meetup
Photo

Women TechMakers Ankara '17 Fotoğraf Albümü

#WTM Ankara '17 fotoğraf albümü hazır. Siz de etkinlik esnasında çektiğiniz fotoğrafları albüme ekleyerek katkı sağlayabilirsiniz. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz :) #WTM #IWD #IWD2017

http://bit.ly/wtm-17-photos

Post has attachment
Özlem Altunel - Veri Madenciliğinde Veri Seyrekliğinin Önemi

WTM Ankara 17'de bir sonraki konuşmacımız, Dataraphic Bilgi Teknolojileri'nde çalışmalarını sürdüren Özlem Altunel, Veri madenciliği yapılırken sınıflandırma, kümeleme, işbirliğine dayalı filtreleme gibi algoritmalar için veri seyrekliğinin çıkacak sonuçlara nasıl etki ettiğine yönelik bir konuşma yapılacaktır.

WTM Ankara 17'ye sayılı günler kaldı ve kontenjan dolmak üzere! Kayıt için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket

#wtm #wtmankara #wtm17 #gdgankara
Photo

Post has attachment
Yasemin Şahin - Yeni Doğan ve Ölen Meslekler

Yasemin Şahin WTM Ankara '17 sahnesinde! Teknolojinin gelişimi ile birlikte bir takım mesleklere ya tamamen ortadan yok oluyor ya da insan emeği gerektirmeyecek şekle dönüşüyor. Diğer taraftan da yeni doğan, henüz lisans programlarına bile dahil olmamasına karşın dünyanın en sayılı kariyer sitelerinde en değerli seçilen mesleklere de dikkat çekip ülkemizin genç ve dinamik kitlesini bu yeni mesleklere yönlendirmenin oldukça önemli olduğunu vurgulayacak.

Hala yerinizi ayırtmadıysanız, kayıt olmak için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket adresinden ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

#wtm #wtmankara #wtm17 #gdgankara
Photo

Post has attachment
Google Cloud Next ’17 Extended & Barış Yesugey - Keynote

WTM Ankara'ya son 24 saat! Kontenjan dolmak üzere, yoksa siz hala kayıt olmadınız mı?

WTM Ankara saat 10:00'da Google Cloud Next ’17 Extended ve sonrasında Google Developer Ekosistem Bölge Lideri Barış Yesugey'in WTM topluluğundan bahsedeceği ve açılışı yapacağı Keynote konuşmasıyla başlayacak.

Kayıt için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket

#wtm #wtmankara #wtm17 #gdgankara
Photo

Post has attachment
Makbule Gülçin Özsoy & Esin Işık - Google'da Fırsatlar(Panel)

WTM Ankara'da Orçun Madran'ın yönetimiyle, Makbule Gülçin Özsoy ve Esin Işık ile gerçekleştirilecek Panel'de Google'da Fırsatlar üzerine konuşulacak. Hepiniz davetlisiniz. WTM Ankara'ya saatler kaldı. Siz hala kayıt olmadınız mı? Kayıt için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket

#wtm #wtmankara #wtm17 #gdgankara

Photo

Post has attachment
Erol Kaftanoğlu - AndroidThings Getting Started

WTM Ankara'da GDG İstanbul aktif üyelerinden Erol Kaftanoğlu, Google'ın neredeyse yeni tanıttığı kendi IoT platformu olma yolunda ilerleyen Android Things'e nasıl başlanacağı ve nasıl ilerlenileceği. Android Things hangi teknolojileri destekliyor, hangilerini kullanabiliriz hakkında bir sunum yapacak. Kayıt için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket

#wtm #wtmankara #wtm17 #gdgankara

Photo

Post has shared content
Unity 3D Çalıştayı Barış Erdem Çalıştayı için Barış’in Önerdikleri :)

Çalıştaya katılacak arkadaşlara duyurulur; Çalıştay için versiyon 5.3.2 kullanılacak. Daha önceden kurulu başka bir versiyon varsa korkmayın, birkaç versiyon aynı anda kurulabilir :)

Unity 3D 5.3.2: https://unity3d.com/get-unity/download/archive?_ga=1.190889194.1339867873.1484830832
ARToolKit SDK for Unity 5.3.2: http://artoolkit.org/download-artoolkit-sdk

Android ortamında yayınlamak için;

Java JDK: http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index-jsp-138363.html
Andoid SDK: https://developer.android.com/studio/index.html
Barış Erdem - Unity 3D ile Arttırılmış Gerçeklik

WTM Ankara 17'de Barış Erdem ile Unity 3D oyun motoru ile arttırılmış gerçeklik (AR) uygulaması geliştireceğiz. İşaretçiler yardımı ile gerçek dünyada yeralan öğelerle tasarladığımız dijital içerikleri birleştireceğiz. Ortaya çıkacak olan uygulama mobil cihazlarda çalışacak çekilde tasarlanacak.

Hadi gel sen de bu heyecana ortak ol! Kayıt için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket adresinden ücretsiz bir şekilde yerinizi ayırtabilirsiniz.

Detaylar: http://wtm.gdgankara.org/

#wtm #wtmankara #gdgankara #wtm17
Photo
Wait while more posts are being loaded