Post has attachment
Yasemin Şahin - Yeni Doğan ve Ölen Meslekler

Yasemin Şahin WTM Ankara '17 sahnesinde! Teknolojinin gelişimi ile birlikte bir takım mesleklere ya tamamen ortadan yok oluyor ya da insan emeği gerektirmeyecek şekle dönüşüyor. Diğer taraftan da yeni doğan, henüz lisans programlarına bile dahil olmamasına karşın dünyanın en sayılı kariyer sitelerinde en değerli seçilen mesleklere de dikkat çekip ülkemizin genç ve dinamik kitlesini bu yeni mesleklere yönlendirmenin oldukça önemli olduğunu vurgulayacak.

Hala yerinizi ayırtmadıysanız, kayıt olmak için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket adresinden ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

#wtm #wtmankara #wtm17 #gdgankara
Photo

Post has attachment
Makbule Gülçin Özsoy & Esin Işık - Google'da Fırsatlar(Panel)

WTM Ankara'da Orçun Madran'ın yönetimiyle, Makbule Gülçin Özsoy ve Esin Işık ile gerçekleştirilecek Panel'de Google'da Fırsatlar üzerine konuşulacak. Hepiniz davetlisiniz. WTM Ankara'ya saatler kaldı. Siz hala kayıt olmadınız mı? Kayıt için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket

#wtm #wtmankara #wtm17 #gdgankara


Photo

Post has attachment
Erol Kaftanoğlu - AndroidThings Getting Started

WTM Ankara'da GDG İstanbul aktif üyelerinden Erol Kaftanoğlu, Google'ın neredeyse yeni tanıttığı kendi IoT platformu olma yolunda ilerleyen Android Things'e nasıl başlanacağı ve nasıl ilerlenileceği. Android Things hangi teknolojileri destekliyor, hangilerini kullanabiliriz hakkında bir sunum yapacak. Kayıt için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket

#wtm #wtmankara #wtm17 #gdgankara


Photo

Post has attachment
Özlem Altunel - Veri Madenciliğinde Veri Seyrekliğinin Önemi

WTM Ankara 17'de bir sonraki konuşmacımız, Dataraphic Bilgi Teknolojileri'nde çalışmalarını sürdüren Özlem Altunel, Veri madenciliği yapılırken sınıflandırma, kümeleme, işbirliğine dayalı filtreleme gibi algoritmalar için veri seyrekliğinin çıkacak sonuçlara nasıl etki ettiğine yönelik bir konuşma yapılacaktır.

WTM Ankara 17'ye sayılı günler kaldı ve kontenjan dolmak üzere! Kayıt için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket

#wtm #wtmankara #wtm17 #gdgankara
Photo

Post has attachment
Google Cloud Next ’17 Extended & Barış Yesugey - Keynote

WTM Ankara'ya son 24 saat! Kontenjan dolmak üzere, yoksa siz hala kayıt olmadınız mı?

WTM Ankara saat 10:00'da Google Cloud Next ’17 Extended ve sonrasında Google Developer Ekosistem Bölge Lideri Barış Yesugey'in WTM topluluğundan bahsedeceği ve açılışı yapacağı Keynote konuşmasıyla başlayacak.

Kayıt için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket

#wtm #wtmankara #wtm17 #gdgankara
Photo

Post has attachment
Şeyda Küçük - S.O.L.I.D. Yazılım Prensipleri

WTM Ankara'da Şeyda Küçük ile Robert Martin tarafından ortaya konan nesne yönelimli programlamanın ilk 5 prensibinin kısaltması olan "SOLID" prensiplerini detaylı olarak inceleyeceğiz. Bunun yanında, yazılım geliştirirken bu prensipleri nerelerde nasıl uygulayabileceğimizi ve bu prensipleri uygulamanın kazanımlarını konuşacağız.

WTM Ankara 17'ye sayılı günler kaldı ve kontenjan dolmak üzere! Hala yerinizi ayırtmadıysanız, kayıt olmak için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket adresinden ücretsiz kayıt olabilirsiniz...

#wtm #wtmankara #wtm17 #gdgankaraPhoto

Post has shared content
R Programming Hazel Kavılı Çalıştayı için Hazel’in Önerdikleri :)

Çalıştaya katılacak arkadaşlara duyurulur; Çalıştayın daha verimli geçmesi için R ve R Studio’nun son sürümünü bilgisayarlarınıza kurmanız rica olunur.

R indirmek için: https://www.r-project.org
R Studio indirmek için: https://www.rstudio.com/products/rstudio/download/
Veri Seti : R programming klasöründen indirebilirsiniz. http://bit.ly/r-dataset

Ayrıca Hazel sizin için bir katılım formu hazırladı: http://bit.ly/2mrGZL2
Hazel Kavılı - R Programlama ile Şık Grafikler ve Tekrar Üretilebilir Raporlar Oluşturma

R ile birçok istatistiksel problemi nasıl çözebilir, nasıl simülasyonlar yapabilir ve nasıl grafikler çizdirebilirsiniz? Tüm bu soruların yanıtları için R-Ladies İstanbul kurucusu Hazel Kavılı WTM Ankara 17 sahnesinde! WTM Ankara 17 için hala yerinizi ayırmadıysanız kayıt için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket adresinden ücretsiz bir şekilde yerinizi ayırtabilirsiniz.

Detaylar: http://wtm.gdgankara.org/

#wtm #wtmankara #gdgankara #wtm17
Photo

Post has shared content
Unity 3D Çalıştayı Barış Erdem Çalıştayı için Barış’in Önerdikleri :)

Çalıştaya katılacak arkadaşlara duyurulur; Çalıştay için versiyon 5.3.2 kullanılacak. Daha önceden kurulu başka bir versiyon varsa korkmayın, birkaç versiyon aynı anda kurulabilir :)

Unity 3D 5.3.2: https://unity3d.com/get-unity/download/archive?_ga=1.190889194.1339867873.1484830832
ARToolKit SDK for Unity 5.3.2: http://artoolkit.org/download-artoolkit-sdk

Android ortamında yayınlamak için;

Java JDK: http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index-jsp-138363.html
Andoid SDK: https://developer.android.com/studio/index.html

Barış Erdem - Unity 3D ile Arttırılmış Gerçeklik

WTM Ankara 17'de Barış Erdem ile Unity 3D oyun motoru ile arttırılmış gerçeklik (AR) uygulaması geliştireceğiz. İşaretçiler yardımı ile gerçek dünyada yeralan öğelerle tasarladığımız dijital içerikleri birleştireceğiz. Ortaya çıkacak olan uygulama mobil cihazlarda çalışacak çekilde tasarlanacak.

Hadi gel sen de bu heyecana ortak ol! Kayıt için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket adresinden ücretsiz bir şekilde yerinizi ayırtabilirsiniz.

Detaylar: http://wtm.gdgankara.org/

#wtm #wtmankara #gdgankara #wtm17
Photo

Post has attachment
WTM Ankara Android Uygulaması

WTM Ankara '17 uygulama sponsoru Cleva™ App Maker tarafından geliştirilen, WTM Ankara Android uygulamasını http://bit.ly/wtm-android bağlantısından indirebilirsiniz. Uygulama sayesinde konuşmacılar ve sunumları hakkında bilgilere, etkinlik programına ve detaylarına rahatlıkla erişebilirsiniz :)

#wtm #wtmankara #wtm17 #gdgankara

Post has attachment
Aydan Şentürk - Emniyet Kritik Sistemlerde Test Aktiviteleri

STM'de Kıdemli Yazılım Test Mühendisi olan Aydan Şentürk, Emniyet Kritik Sistemlerde Test Aktiviteleri başlıklı sunumuyla WTM Ankara 17 konuşmacıları arasında yerini aldı!

WTM Ankara 17'ye sayılı günler kaldı! Hala yerinizi ayırtmadıysanız, kayıt olmak için http://bit.ly/wtm-ankara-17-ticket adresinden ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

#wtm #wtmankara #wtm17 #gdgankara

Photo
Wait while more posts are being loaded