Post has shared content
Chętnie odkupimy takie stare gaśnice śniegowe. Zapraszamy do współpracy.
Photo
Photo
14.11.2017
2 Photos - View album

Post has attachment
Wędrówkę Czeską Ścieżką do schroniska „Pod Łabskim Szczytem” – a właściwie dalej, bo na Szrenicę – polecili mi moi przyjaciele ze Szklarskiej Poręby, za co jestem im niezmiernie wdzięczny. To było coś wspaniałego! Jazda w górę wyciągiem krzesełkowym jest wprawdzie przyjemna, ale to nie to, co wejście na ten czy ów szczyt na własnych nogach. Jestem też zdania, że góry nie są po to, aby się po nich bujać przy pomocy mechanicznych urządzeń. Tych mamy dość na co dzień, a o czasu do czasu dobrze jest chyba poświętować ;) Inaczej po co byłoby wybierać się akurat w góry?

#SzklarskaPoręba #ŁabskiSczyt #Karkonosze #Sudety #PolskieGóry

http://szklarskaporeba.innelektury.pl/sz/csls/

Post has attachment
Zapraszam na nową, oryginalną i wyjątkowo optymistyczną stronę o Szklarskiej Porębie. Mnóstwo informacji, zdjęć, aktualności, przewodników i map w księgarni – i dużo, dużo więcej! Zaglądajcie śmiało!

#SzklarskaPoręba #WysokiKamień #Karkonosze #Sudety #GóryIzerskie #PolskieGóry

http://szklarskaporeba.innelektury.pl/

Post has attachment
Czy wiecie, że Szklarska Poręba i okolice stały się po II wojnie światowej tłem wielu znanych filmów? Najwcześniejszy z nich to „Droga na Zachód” Bohdana Poręby z 1961 r. W rolach głównych wystąpili Władysław Opaliński, Ryszard Pietruski i zmarły kilka dni temu Władysław Kowalski.

Sceny kolejowe do filmu realizowano na linii 311 pomiędzy Jakuszycami a Jelenią Górą. W kadrach rozpoznać można Szklarską Porębę Górną, ale pojawia się także stacja Szklarska Poręba Dolna i Szklarska Poręba Średnia. W epizodzie prawdopodobnie również Jelenia Góra.

Dworzec Szklarska Poręba Górna jest położony o rzut beretem od Willi Paweł. Pieszo zajdziemy tam spokojnie w dziesięć minut.

Film jest dostępny w sieci (link poniżej), więc może warto sprawdzić, jak się ogląda go dziś. Mnie osobiście oglądało się świetnie. Z dużym sentymentem do starego, dobrego polskiego kina.

#WillaPaweł #SzklarskaPoręba #Karkonosze #GóryIzerskie #Sudety #Film

https://www.youtube.com/watch?v=B2m_xKkb7bM

Post has attachment
Drodzy Państwo, strona Willi Paweł w Szklarskiej Porębie ma nowego administratora, czyli mnie ;) Postaram się tchnąć w nią trochę życia, a jak się znam, to nie obędzie się także bez sporej dawki nie zawsze uzasadnionego optymizmu. Wychodzę bowiem z założenia, że źle uzasadniony optymizm jest pod każdym względem lepszy niż dobrze uzasadniony pesymizm ;) Poza tym, kocham Szklarską Porębę i inaczej niż z uniesieniem – co najmniej lekkim – mówić o niej nie umiem.

Na początek proponuję krótki filmik o Wysokim Kamieniu, przy oglądaniu którego serce rośnie aż miło. Rośnie poniekąd dosłownie, zdjęcia są bowiem robione z lotu ptaka. Sprawdźcie sami!

Nawiasem mówiąc, Willa Paweł leży pomiędzy centrum Szklarskiej Poręby a Wysokim Kamieniem, a więc mamy stąd bliżej ;) To raptem jakaś godzinka drogi wolnym marszem. A wolny marsz jest bardzo wskazany, jako że szlak jest przedniej urody i warto się nim trochę podelektować.

#SzklarskaPoręba #WillaPaweł

https://youtu.be/bXS68U64WSE

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Śnieżka widok ze Skalnego Stołu
Photo

Post has shared content
Karkonosze- śnieżne kotły
Karkonosze - śnieżne kotły
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
27.05.2017
7 Photos - View album

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
30.04.2017
24 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded