Post has attachment
2020'ye kadar HODL için 4 Altcoin (Görüş)

Körü körüne “kumar oynama” ya da normal seyirden daha fazla yatırım yapmadığınızdan emin olun. Dolayısıyla, bu makaleyi teknik ve organik, pazarlama üzerinde uzun vadeli büyüme ve yapay bir imaj üzerinde durduğumuzu hissettiğimiz 4 blockchain ve altcoin projelerine girişiniz olarak kabul edin.

Devamı için; http://bit.ly/2DHBVKQ

#Altcoin #Hodl #Projeler #SophiaTX #SPHTX
Photo

Post has attachment
Yenilenebilir ve temiz bir enerji kaynağı olan Güneş enerjisinin, elektrik üretimindeki payı her geçen gün artmakta, bu alanda yapılan çalışmalar önem kazanmaya başlamaktadır.
Photo

Post has attachment
Yenilenebilir Enerji Kaynakları hakkında bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Alt kategorileri ise; jeotermal enerji, güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, nükleer enerji, biyoenerji, hidroelektrik enerji, gelgit enerjisi...

Post has attachment

Post has shared content
ESKİŞEHİR YENİLENEBİLİR ENERJİ FESTİVALİ
         Ölümcül tasarım, kullandığım bilgisayar telefon ve bunların ileride bize vereceği zararlar bunları nasıl kullanmalıyız . Çok önemli bir konu olarak işlenmiş.              İklim değişimlerini durdurabilir miyiz? Yada buna olumsuz etkilere hazırmıyız...

Post has attachment

GÜNES ENERJİLİ SU POMPALARININ KULLANIMI VE ÇALIŞTIRILMASI:

Şebeke hatlarından uzak yerlerde kalan tarımsal arazilerin, köy içme sularının, her türdeki, güçteki motorların, derin kuyu pompalarının ve yüzey pompalarının elektrik ihtiyacının karşılanması için en uygun çözüm güneş enerji sistemlerdir.

Su temini islemi genellikle yer altı su kaynaklarına sondaj yöntemiyle ulaşılarak yapılır. Açılan kuyuya sarkıtılan sulama pompaları vasıtasıyla su yeraltından veya kuyudan çekilerek sulama kanallarına ulaştırılır. Tarımsal sulamada güneş enerjisi sistemi mevcut olan AC Monofaze veya Trifaze pompanın off grid sistem ile beslenmesi ya da akü ve inverter kullanımı gerektirmeyen DC solar pompa sistemi kurulması şeklinde iki farklı tasarımla kullanılabilir.

Günes Enerjili Tarımsal Sulamalarda Kullanılan Ekipmanlar:

• Solar Pompa: Sistem tasarımı yapılırken en önemli husus linsanslı programlar ile ihtiyaca uygun solar pompanın saptanması ve sistemin hesaplanmasıdır. Sistemde kulanılan özel üretilmiş solar pompalar sayesinde sistemin çektiği enerji miktarı düşecek, daha düşük güçlerde güneş paneli kullanılarak sistem maliyetini uygun hale gelecektir. Ayrıca inverter ve akü kullanılmadığı, enerjinin üretim yerinde tüketim sağlandığı için sistem yüksek verimle çalışacaktır. Solar sistemler için özel olarak tasarlanan pompaların yanı sıra, her türde AC monofaze ve trifaze motorlarda çok sağlıklı ve verimli çalıştırılmaktadır.

• Günes Paneli: Güneş panelleri, sistemin güç üretim kaynağı olması sebebiyle doğru ve profesyonel bir şekilde tasarlanmalıdır. Panel boyutlandırılması yapılırken yıl boyunca gündüz süresinin en kısa olduğu zaman (21 Aralık) değerleri alınmalı ve bu gündeki güneş ısınım değerlerine göre sistem simülasyonu yapılmalıdır. Çoğu zaman sistem tasarımındaki en büyük hata panel seçiminde yapılmaktadır. Panel gücünün hatalı seçilmesi sistemin kıs aylarında çalışmamasına neden olacaktır.

• Sensörler:

a)Kuyu sensörü: Kuyudaki su seviyesini ölçmek için kullanılır.

b)havuz sensörü: Havuzdaki su seviyesine göre motoru kontrol eder.

• Montaj aparatları ve kablolama:

Sistemin kurulacağı alana uygun olacak şekilde panellerin konstrüksiyonlarının ve kablo kesitlerinin belirlenmesi gerekir.

Belirtilen ekipmanlar dışında pompaların modeline ve sistem tasarımına göre DC kesici, Power Pack gibi aparatların kullanılabilir.

Sistem tasarımı yapılırken aşağıdaki bilgilerin belirlenmesi gerekmektedir;

-Suyun çıktığı kuyu derinliği,

-Var ise deponun büyüklüğü depo yoksa günlük su ihtiyacının ne kadar olduğu,

– Sulama sıklığı (Kaç günde bir sulama yapıldığı)

-Kuyu ile depo arasındaki kot farkı

-Yatayda suyun taşınacağı mesafe

-Sistemin kullanılacağı aylar

-Sistemin kurulacağı şehir

Günes Enerjili Tarımsal Sistemlerin Avantajları:

• Sadece ilk yatırım maliyeti vardır.

• İsletme maliyeti hemen hemen sıfırdır. (gerekli durumlardaki bakım maliyetleri hariç)

• Yüksek verimlidir ve elektriksel kayıplar azdır.

• Kolay montaj imkanı vardır.

• Şebekeye bağımlılık yoktur.

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded