Post has attachment
Photo

Post has attachment
Nazar boncuğu, insanı kem gözlerden koruduğuna inanılan boncuk. Tarih boyunca, çoğu kültürde ve dinsel inançta, göz figürü kötülükleri savan güçlü bir tılsım olarak kabul edilmiştir.

Genelde nazar boncukları göz şeklinde olur. Göze aynı zamanda boncuk da denmektedir. Bu bağlamda bakıldığında kişinin dünyaya açılan penceresi gözdür ve göz her türlü, iyi ve kötü, düşüncelerin ilk çıkış noktası olarak kabul edilir. Bu yüzden bakışlardan, kötü gözlerden korunmak amacıyla emici özelliği olduğuna inanılan mavi renkli taşlar eskiden beri kullanıla gelmiştir. Ve son halini günümüzdeki çeşit çeşit nazar boncukları olarak almıştır.

Şu an, gerek inanç gerek gelenek, gerekse de süs eşyası olarak pek çok kişi nazar boncuğunu günlük yaşantısında çok sık kullandığı yerlerde bulundurmaktadır.
Photo

Post has attachment
📣HANIMLAR ÇOK KAZANDIRAN BİR İŞ İSTERMİSİNİZ 📣📣📣İÇİNDE TAKI💍💎 KOZMETİK 💄💅👌SAAT KONSANTRE TEMİZLİK URUNLERİ MUTFAK🍝🍔🍟🍶 GERECLERİ GECELİK👘👗👕💼👜 PİJAMA ÇESİTLERİ OLAN BİR KATALOKTAN SATIŞ YAPMAK İSTERSENİZ buradan ücretsiz üye olabilirsiniz
Detayli bilgi icin yazin ya da http://forivia.com/Register/NjIzNDM= tıklayarak formu doldurunuz.....İyi bir ekiple çalışmak sizinde hakkınız.....
Wait while more posts are being loaded