Post has attachment

Post has attachment
Hrátky s infografikou u nás měli pokračování - tentokráte jsme ji ale s deváťáky netvořili "ručně" jako v případě goniometrických funkcí. Od tvorby formuláře na sbírání dat (Google formuláře), oslovení partnerské školy na Slovensku (Gmail), až po zpracování odpovědí do tabulek (MS Excel nebo Google Tabulky) a vytváření samotných grafů (Beam Venngage, Infogram, Creately), jsme využívali ICT. Finální vizuální podobu pak infografika dostala opět na počítači, a to v online aplikaci Creately.
Vzhledem k časovému presu souvisejícímu s koncem školního roku (tohle mi organizačně moc nevyšlo - pracovní morálka deváťáků, jejich nechození do školy, odpadání hodin...prostě na to, jak jsem starej, jsem to malinko neodhadl :D ) jsem do výsledku musel zasahovat víc než bych si přál. Ale nechávat to v "polotovaru" mi bylo líto - třeba to poslouží někomu jako inspirace... ;)
Photo

Post has attachment

Post has shared content
Jééé, tak tohle je super. Škoda, že už tenhle nápad asi nikdy nebudu moct využít... :D

Post has attachment
Rozhodl jsem se vyřešit problematiku goniometrických funkcí na ZŠ trochu netradičně - deváťáci tvořili infografiku. Něco vypadá na první pohled líp, něco hůř (podle elánu a schopností jedinců), ale to je asi klasika. Navíc předpokládám, že i když si to připravovali "nanečisto" a pak to společně kontrolovali, stejně ve výsledku budou někde matematické bludy (ještě jsem to neopravoval)... Ale na tu bídu, co momentálně prožíváme, si myslím, že se asi celkem zadařilo... ;)
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
25.05.17
8 Photos - View album

Post has attachment
Asi všichni znáte webovky MatMat (https://www.matmat.cz) a Umíme česky (https://www.umimecesky.cz/). Nyní spustil tým další dva zcela nové projekty: Umíme anglicky (https://www.umimeanglicky.cz/) a hlavně https://www.umimematiku.cz/uvod. A protože to vypadá zajímavě, dávám k dispozici. ;)

Post has attachment

Post has attachment
Zase nějaké pracovní listy, i když spíše pro SŠ.
http://panucitel.vande.cz/elementarni-teorie-cisel/

Mimochodem pro SŠ matiku tu není skupina, co? Nebo jsem jen špatně hledal?

Post has attachment

Post has shared content
Jednotky délky – puzzle
Puzzle na převody jednotek délky pro procvičování či opakování. Vhodné pro individuální práci či práci ve dvojici.
#rvpcz
http://dum.rvp.cz/materialy/jednotky-delky-puzzle.html
Photo
Wait while more posts are being loaded