בונז'ור, אני המרקיז דה לה פאייט.
אני ליברל ששואף לתואר "גיבור החירות של שני העולמות", כמעין וושינגון צרפתי, אני היחידי מחברי אספת הנכבדים - לדרוש מהמלך כינוס מידי של אספת המעמדות.
נבחרתי כסגן הנשיא של האספה הלאומית, בה הצעתי את הצהרת זכויות האדם, על פי הצהרת העצמאות האמריקאית של תומאס ג'פרסון.
הצעתי את הצהרת זכויות האדם משום שאני מאמין שלכל אדם באוכלוסיה מגיעות זכויות שוות.

{איליי חן, עדי נפתלי וספיר משיח}.

Post has attachment
הדמות שלנו חושבת שלבני המעמד השלישי צריך להיות אותם זכויות כמו לאצילים ושגם לאצילים צריך להיות מסים. דמותנו חוששת לקראת אספת המעמדות. דמותנו דורשת שיבטלו את זכויות היתר שיש לאצילים ושיהיה שוויון כלכלי וחברתי.
Photo

בונז'ור,שמי ז'אק נקר.
נולדתי בז'נבה בתאריך 30 בספטמבר 1732,אני נשוי לסוזן קירשו ויש לנו ילדה ששמה אן לואיז ז'רמן דה סטאלי.
אני עובד בנק צרפתי  מבני המעמד השלישי.
.

(לואי דנטון)
על פי דעתי אין צורך לשנות את המהות של אספת המעמדות ולהשאיר אותה כמו שהיא מכיוון שאנחנו, האצילים והכמורה יודעים איך לשלוט ובאותו זמן האיכרים האלה שאף פעם לא הבינו בפוליטיקה ובכלכלה חושבים שהם יצליחו יותר מאיתנו.
(ערכו אור חזן חביב ושון לנדסברג)

בונז'ור גושפנקה ולנטיך,
כן זה אני לואי ה-16, מלך צרפת כמו שהבנתם אני ממעמד האצולה אבל דעתי שונה משל שאר אני המעמד שלי, אני בעד שכולם ישלמו מיסים כולל אותי!
אספת המעמדות מתקרבת ולדעתי הוויכוח בין שני האנשים לא צודק.
איש מהמעמד ה3 וזה ממעמד האצולה התווכחו על נושא שלא צריך להתווכח עליו.
אני ניסיתי מספר פעמים לגבות מסים מבני האצולה!
אבל לא הייתה הסכמה ביני לביניהם.
הרבה אנשים חשובים כמו דודי ז'אק שגם עשיר מאוד ושייך למשפחתי שטען שאנו לא צריכים לשלם כי אנו חשובים יותר..
הוא טועה בגדול אנחנו שווים לכולם וחייבים לשלם גם מסים!
מה שאני מסביר זה שאנו חייבים לשלם כמו המעמד השלישי ואפילו יותר בגלל השטח ששייך לי ולשאר בני מעמד האצולה.
כולם !
צריכים !
לשלם ! 
מיסים !
אני מקווה שתראה את המכתב לבני המעמד שלך כדי שהם יהיו בטוחים שאני בצד שלהם ושאני בסך הכל רוצה בטובת העם!

בונז'ור, 
כאן מוריס לה ברץ'. שמעתי לאחרונה על אסיפת המעמדות הקרבה, ועל חילוקי הדעות בין בני המעמד השלישי למעמדנו. לפי  דעתי, לבני המעמד השלישי אין שום זכות למחות על כך שאנו נולדנו למעמדות שונים ובשל כך קיבלנו זכויות שונות, המתעלמות מזכויות האדם הטבעיות ויוצרות אפליה. אני גם טוען שאסור לגבות מסים מבני המעמדות העליונים, משום שזה ממחיש את גודל מעמדנו, לעומת בני המעמד השלישי ומשום שחרף העובדה שאנחנו המיעוט, אנו אלו שמשפיעים הכי הרבה על צרפת, ובני המעמד השלישי יוכלו לעזר לנו, אם יתרמו מכספם למטרותינו.
לאחרונה שחתי על כך עם רעי ג'ון, בן המעמד השלישי, שטען שיש להטיל מסים גם עלינו, בטענה שאנו יוצרים אפליה בחברה ושיש לתקן אותה. אני הגבתי לדבריו בכעס והצגתי בפניו את טענתי הנ"ל, אך הוא, בעקשנותו הרבה, סירב לקבל את דברי ואף אמר כי הם "מטופשים" ו"חסרי היגיון". אך ג׳ון, ומרבית בני המעמד השלישי, החושבים כמוהו בנושא זה,אינם מבינים מה יקרה אם אספת המעמדות תתפרק, גם עלינו יוטלו מסים, ויהיה סוציאליזם בצרפת כולה, יעברו שנים עד שנתארגן מחדש, ומדינות שכנות ינצלו את אי הסדר בצרפת ויתקפו. ולכן אני טוען, למען צרפת ותושביה, שיש להשאיר את החלוקה למעמדות, את אספת המעמדות ואת שאר ארועי סדר היום, כמו שהם.

שלום אני מארי,בעקבות הסרטון אני מסכימה עם המעמד השלישי מפני שאני חושבת שכולם צריכים שיווין זכויות , למרות שאני מהמעמד הראשון. אני מסכימה איתם משום שכולנו נולדנו שווים ואין סיבה שיש אנשים שיקבלו יחס שונה או זכויות שונות,אנחנו חיים בתנאים דיי קשים למרות מעמדנו הראשון,אני מרחמת על בני המעמד השלישי כשאני רואה את מצבם,בגלל שאת שתי הוריי הוציאו להורג אני ואחי גרים בעוני ובקשיים רבים.

לכבוד: נציג המעמד השלישי באספת המעמדות
שלום רב,

שמי סדריק לה מארי ורציתי להציג בפניך את דעתי בנושא אספת המעמדות.      
דבר ראשון, אני חושב שאספת המעמדות לא שוויונית בכלל, אנחנו בתור המעמד השלישי לא זוכים להשמיע את קולנו. המיסים שמוטלים עלינו הם קשים ביותר והעובדה שבני האצולה פתורים מהם מגוחכת וצריכה להשתנות. אנחנו מספקים למעמדות הגבוהים את צרכיהם היומיומיים, ולכן מגיעה לנו הזכות להחליט ולהשפיע על הנעשה בארצנו צרפת. אנחנו הרוב המוחלט בעם ואנחנו יכולים להשפיע, עלינו ליצור גוף שוויוני שיספק לכל המעמדות אפשרות להשפיע ולהתקדם.
  
אודה לך עם תפעל בנושא ותקדם את הכתוב.
בתודה מראש,
סדריק לה מארי

Post has attachment
בונז'ור,
אני מלך צרפת כרגע, בתקופת המהפכה.
קוראים לי לואי ה- 16 אבל הרבה קוראים לי "לואי האחרון" כי.... עוד מעט נגיע לזה.
אני נשוי למארי אנטואנט וביחד אנחנו מולכים בצרפת.
אנחנו, בני האצולה, לובשים ביום יום גלימות צבעוניות וכובעי נוצה.
האמת היא שאחי היה אמור להיות מלך צרפת עכשיו אבל שרשרת טרגדיות הביאו למותו ונאלצתי למלא את מקומו כמלך צרפת.
אני מגושם והכישורים שלי לא מספיק טובים כדי ללמוד ריקוד ונגינה שפופולארים כיום, מסיבה זו אני עוסק בציד.
מונתי לתפקיד בשנת 1774, זו היתה תקופה קשה בצרפת מבחינה כלכלית מכיוון שסבי, לואי ה-15 רוקן את קופת הממלכה בבזבוז הכספים על חצר מלוכה מושחתת העוסקת ברכילות ומתנהלת בצביעות ובאנוכיות.
כדי לשפר את המצב ניסיתי לגייס כספים מהעם אך ללא הצלחה.
ניסיתי גם לגבות מיסים חדשים גם מבני האצולה אך הם התנגדו והבעיות הכלכליות הלכו וגדלו. לא ידעתי שבני האצולה גם יטילו וטו על החלטותי שנועדו לשפר את המצב של צרפת. הם אפילו יזמו נגד האצולה מחאה! דבר שהביא להריגתם של רבים מאיתנו.
אנשי צרפת לא אהבו אותי וכל דבר שעשיתי גרם להם להגיד עליי דברים שליליים.
עכשיו, הסיבה שקראו לי "לואי האחרון" היא שלאחר 18 שנים שבהן מלכתי בצרפת, הודחתי ונכלאתי באירועי העשרה באוגוסט.
בנוסף, נשפטתי על ידי האסיפה הלאומית ונמצאתי אשם בבגידה.
מאחר והודחתי אחד מבניי היה צריך להיות היורש שלי אך מתוך ארבעת ילדיי רק אחת שרדה את המהפכה, כך שלא היה לי יורש.
היה נחמד לדבר איתכם אבל אני חייב ללכת מסתבר שעכשיו מוציאים אותי ואת מארי להורג בגליוטינה.
ביי!
I
Photo

שמי מוריס לה ברץ׳, בן 42 (נכון למאי 1789), בישוף מחוז שפך הרון וגר במרסיי, בירת המחוז. נולדתי בפריז בשנת 1747, אמי מתה בלידתי, אבי נהרג על ידי פרוטסטנטים קנאים לדתם כאשר הייתי בן 3, ועד גיל 16 גודלתי על ידי נזירים קתולים במרסיי, ותפקידי היה ללמוד את כתבי הקודש בעל פה. בגיל 17 הפכתי לכומר בכנסיית "נוטרדאם גארדה" הנמצאת במרסיי, ועבודת האל הפכה לדבר היחיד למענו אני חי, ללא בני משפחה בין החיים, וללא חברי אמת. בשנת 1786, נהפכתי לבישוף המחוז, וכעת מעמדי בחברה השתפר פלאים, כל הקתולים במחוז רואים בי כמנהיג הרוחני הטוב ביותר שהיה להם במשך שנים, והפכתי לאגדה, על הילד היתום שהפך לאיש כנסייה בכיר, בגיל 39 בלבד. אך כעת נראה שמעמדי יהיה דווקא זה שיוביל לנפילתי, בשנים האחרונות קרו הרבה אירועים מהפכניים בצרפת או שקשורים לצרפת, כמו המלכתו של לואי ה 16, המלך הפילוסוף, שהעניק פולחן חופשי גם ל" לא קתולים"... התערבותנו במלחמת העצמאות של אמריקה, בתקווה להיות שם כמעצמה... וכעת נראה שגם מאבקי המעמד השלישי נגדנו מחמירים.
ואני חושש שתתחולל כאן בקרוב מהפכה...
Wait while more posts are being loaded