Post has attachment
Kerkük’te son durum: Peşmerge kenti terk etti, gerilla direnişte Peşmerge güçleri Kerkük’ten temamen çekildi, gerilla şehirde direniyor
ANF
PhotoPhotoPhoto
16.10.2017
3 Photos - View album

Post has attachment
Yürek yakan zindanların kara yuzunu
Ben nice duygu Sɑvɑşlɑrındɑn gɑlip Çıktım Nice Kɑlpleri feth Ettim Şimdi özgürlüğümü Almɑyɑ çɑlışmɑ benden Ben özgürce Severim yürek acısı
Photo

Post has shared content
ÖNEMLİ DUYRUDUR........
..Tüm yoldaşlarin dikkatine..
Önemli bi açiklama ve bazilari gidip gelip ne uduğu belirsiz grup kurarak insanlari oraya çekip beli bi zamandan sonra ahlaksiz oyunlar oynayarak özellikle kadin yoldaşlarimizi etiketleyip aşağlica ifşa etmektedirler... Yine gelmişler ne uduğu belirsiz kişiler özellikle ..
ŞİRİN.47..ve NIKO SEVER...
GÜNEŞİN ÇOCUKLARİ ADİ ALTİNDAN.TOPLULUK KURARAK.. insanlari toplayip kimilerini ifşa edip kimilerini ajanlaştirarak ortaliği kariştirnaya çalişmaktalar..ve herkesin bilgisine sunuyorum .üye olanlara veya olacaklara uyarimdir.... çünkü 3 senedir burdayim dava adamiyim ve bı dava adami olarak yoldaşlarimi uyarmak zorunluluğum var... her kesin duyarlilik içinde davranmasini bekliyorum..tşkrlerrrr😠😠😠
Photo

Post has attachment
Merhaba arkadaşlar
Photo

Post has shared content
Sn.S.DEMİRTAŞ'N yargilama
Hakinin kısıtlanmasi vede
Hukuksuzca,kannunsuzca
İçerde tutulmasi ..t.c nin bi yargi
Skandalidir. .peki burada sesleniyorum t.c..o hukuk insanlarina eğer özgürce bu şahsi yargilama yetkisini kendilerinden bulumiyorlarsa ne diye o makamda hala duruyorlar....
Bu kadar mi hukçular ve kişiliksizleşmişlerdir... bu kadar mi açikça onur vede namus ve şerefini bi kahpe dikta bozuntusuna satmişlardir.... bi dikta alçağin sözüne bakarak mi o makamda oturmaktalar ve faliyetlerini yürütmekteler.... böyle kahpece bi hukuk demiyecem orman kanunlari uygulatılır mı 6 milyon oy almiş başkan vede vekillere uygulana bilinir mi.. ..peki bu t.c devleti mi yoksa kabile çete devleti mi...
Böyle kahpeleşmiş çete hükmetinin t.c nin yasalarina göre ikinci anamuhalefetli bi partin liderinin nasil keyfice tutuklayip vede yargisiz infaz yapirilarak içerde tutmaya çalişmakta olur....
Bi.t.c devleti eğer yargilamasi için güvenlik vede masrafi karşilamiyorsa niye devlet olma özeliğini taşimaktadir.. o zaman çöküntüsünü vede iflasini versin tüm dünya devletlerine.....
Burada tüm dünya devletleri de elini vicdanina koyup t.c ye baski uygulamali keyfi bi yargilamanin önünü kesilmesi ve de bi an önce yargilamali ayni zamanda serbest birakilmasi . Kamu oyuna duyrulur vede tüm duyarli yurt sever✌✌✌ arkadaşlarin paylaşmasini👏👏👏 bekliyorum...sagilarimla.👍👍👍👍

Post has attachment
Anadilin Ölümü Bir Halkın da Ölümüdür.....!!
Photo
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
Konu olunca, lafa gelince "biz yahudilerin cenazesi gecerken ayaga kalkan peygamberin ümmetiyiz "derler ..fakat konu kürdún cenazedi olunca, tekbir esliginde " Vatan
Millet bayrak" diye bøgure bøgure, mezardan ölüyu cikartacak kadar ahlaksiz ve fasist irkci serefsiz oluyorlar,ølmus bir insana bunu yapanlar" insan" sifatinda nasil yasayabilirler bunca zaman!?
Søzum o alcaklara" siz ne ara
Bu kadar alcak serefsiz mahluklastiniz"
Yaziklar olsun , ve bunlar sokakta bizlerin icinde dolasan isidcilar! Yanarimda 7 iklim 4 mevsim olan cennet guzeliginde bu ulkeyi bu vahsilere vampirlere alcaklara teslim edildiya buna yanarim!


DAMARIMIZDAKİ IRKÇI FAŞİST VAMPİR KAN !

Yer yüzünün en barbar yaratığı insandır .yer yüzünü Yok eden de'yer yüzünü cehenneme çevirende ..
Hiç bir dönem en barbar savaşlarda bile bu kadar da olmaz denilecek bir vahşet yaşanmamıştır .hitler dönemini saymazsak ..

Yeryüzünün en kutsal varlıkları kadınlar çocuklardır. kadına çocuğu yapılan vahşet bir insanlık suçudur..

HDP milletvekili 'Aysel tuğluğun annesinin cenazesinin topraga verilme merasimi esnasında 'kendine insan diyen iki ayaklı yaratıklar tarafında gömülen cenazeye saldırılarak 'ülkeye vatana millete sahip çıkmışlardır..

Hiç bir insanlığa sığmayan bu saldırı 'Türkiye'deki her partiden her ırktan insanların tepkisine neden olmuştur .
Dini rengi dili ne olursa olsun .hiç bir insan bu saldırıyı haketmiyordur..

Ama 'kendine vatan perver milliyetçi diyen bir kaç kafatasçı faşist 'ölen bir annenin bile mezarına saldırıp kan içmek istemiştir ..
her daim cennetin anaların dizinin dibinde olduğunu söyleyenler 'ölen bir anneyi mezarından çıkarıp parçalamak istemişlerdir ..

Bu nasıl bir vahşettir ? bu nasıl bir insanlıktır ?hangi ara insan eti yiyecek duruma geldik ? ne zamandan beri insan olduğumuzun yitirdik de 'bir annenin mezarını ankaradan tekrar çıkartıp Kendi memleketi tünceli de mezar koyar duruma geldik ?
Bu insanlık suçu vahşetten 'yeryüzü utandı insanlık utandı ama ırkçı kafatasçı yaratık utanmadı ..

Ben yazımı burada bırakarak 'nazım Hikmet'in anneler ,çocuklar ve yaşlılar için yazdığı şiirle bitirelim..

BULUTLAR ADAM ÖLDÜRMESİN!

Analardır adam eden adamı
aydınlıklardır önümüzde gider.
sizi de bir ana doğurmadı mı?
analara kıymayın efendiler.
bulutlar adam öldürmesin.

koşuyor altı yaşında bir oğlan,
uçurtması geçiyor ağaçlardan,
siz de böyle koşmuştunuz bir zaman.
çocuklara kıymayın efendiler.
bulutlar adam öldürmesin.

gelinler aynada saçını tarar,
aynanın içinde birini arar.
elbet böyle sizi de aradılar.
gelinlere kıymayın efendiler.
bulutlar adam öldürmesin.

ihtiyarlıkta aklına insanın,
tatlı anıları gelmeli yalnız.
yazıktır, ihtiyarlara kıymayın,
efendiler, siz de ihtiyarsınız.
bulutlar adam öldürmesin.
Photo

Post has shared content

Post has attachment
Lice'de katledilen 60 yaşındaki Celal Yıldırım'ın kızından valiğe tepki: Babam geçim derdindeydi, kendilerini temize çıkarmaya çalışıyorlar

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Bağlan köyünde askeri helikopter tarafından açılan ateş sonucu biri ağır üç sivil yaralanmış ardından iki kişi ise gözaltına alınmıştı. Valilik tarafından yapılan ilk açıklamada ağır yaralanan Celal Yıldırım için “işbirlikçi” denilmişti. Ardından yapılan ikinci açıklamada ise “bölücü terör örgütü mensubu” olduğu söylendi. Sonra bir üçüncü açıklama yapıldı ve bu kez Celal Yıldırım'ın el bombasıyla yakalandığı ifade edildi.

Ağır yaralanan Yıldırım, tedavi altında tutuluyor. Yıldırım’ın ailesi ise Valiliğin açıklamasına tepkili. Artı Gerçek'e konuşan Yıldırım’ın kızı Maviş Yıldırım, babasının eski bir adli bir suçtan dolayı arandığını, siyasi hiçbir olaya karışmadığını ifade ederek, “Yaptıkları hatanın farkına varıp, kendilerini temize çıkarmak için böyle bir açıklama yapma gereği duymuşlar” dedi. 

Olay günü kendisinin de köyde olduğunu belirten Maviş Yıldırım yaşanılanları şöyle anlattı:

“Biz ailece yazları köye gelip kışın da Diyarbakır’a geçiyoruz. Burada tütün ve sebze tarlamızda çalışıyoruz. Babam köye gelip giden biri değildi. Diyarbakır’da kıraathane işletiyordu. Olaydan iki gün önce babam köye geldi, olay günü biz yemek yemek için sofra kurmuştuk. Tarlamız köy meydanındadır, babam ve ağabeyim traktöre binip, tarlayı sulamaya gittiler. Birden silah sesi ve dumanların yükseldiğini gördük. Köylüler ilk önce traktörün kaza yaptığını bize söylediler.

OLAYDAN SONRA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR DEDİLER

Oraya gittiğimizde her yer askerler tarafından çevrilmişti. Yaralı olduklarını öğrendik. Traktörün yayına gitmemize izin vermediler. Olay akşam 20.30’da oldu. Biz oradayken askerler sokağa çıkma yasağı olduğunu söylediler. O saate kadar yasak olup olmadığını bilmiyorduk, bize bu yönde bir açıklama yapılmamıştı. Olay yerinde köylüler yardım için toplandılar, ama yasak olduğu açıklanınca bazıları evlerine gitmek zorunda kaldılar. Biz beklemeye devam ettik. 

AMBULANSIN KÖYE GİRİŞİ YASAK DENİLDİ

Ambulansı aradık ancak bize, ‘gelemeyeceklerini, ambulansın köye girişinin yasak olduğunu’ söylediler. Kaymakamlığı aradık, ardından milletvekillerine ulaştık. Sonrasında helikopter getirip babamı aldılar. O sırada babamın kalbi durmuş, müdahale etmişler. Askerler olay yerinden çekilince baktığımızda ağabeyimin kanlı gömleğini gördük. Olay öncesinde bizim bölgede herhangi bir operasyon olup olmadığını bilmiyoruz. Bir ses duymadık. Her şey 10 dakika içerisinde olup, bitti.”

BABAM 13 ÇOCUK, 4 GELİN, 9 TORUNUNA BAKIYOR

Valiliğin olaydan sonra yaptığı açıklamalara ilişkin Maviş Yıldırım, “Babamın eski bir adli suçtan dolayı araması var. Kendisi oy bile kullanmayan biri. 13 çocuğu, 4 gelin ve 9 torununa babam bakıyor. Bunların geçimden babam sorumlu. Siyasi hiçbir şeyle ilgisi yok. Geçim derdinde olan biri. Aramasından dolayı gelip kelepçe vurup, yakalasalardı hiçbir şey demezdik. Yaptıkları hatanın farkına varıp, kendilerini temize çıkarmak için böyle bir açıklama yapma gereği duymuşlar” diyerek tepki gösterdi. 

Dün olayın yaşandığı Lice’nin Bağlan köyünde incelemede bulunan HDP heyetinde yeralan Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğiltap, Diyarbakır Valiliği’nin olaya ilişkin açıklamasına “Olay yerine gittik. Bunlar köyde yaşayan siviller. Valilik, olayın ardından kamuoyu oluşunca kendini aklamak ve buna bir kılıf uydurmak için böyle bir açıklama yaptığını düşünüyoruz” dedi.
Photo

Post has attachment
Lice'de köylüler askeri helikopterle tarandı, yardım engelleniyor

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Diyarbakır Lice Köylüler askeri helikopterle tarandı. Yaralılar var, yardım engelleniyor." ifadelerini kullandı

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Lice'nin Bağlan (Mişref) köyüne askeri helikopterle ateş açıldığını ifade etti.

HDP Genel Merkezi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise, "Lice'de köylüler helikopterle tarandı. Lice'nin Mişref köyünde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasak öncesi helikopterle köy tarandı, 2 köylü yaralandı. Helikopterden açılan ateşle Münir Serin ve Celal Yıldırım isimli 2 sivil yaralandı. Köy giriş çıkışları tutuluyor. Ambulans gönderilmesine izin verilmiyor. Milletvekillerimizin Diyarbakır Valisi'ne ulaşmak için girişimleri sürmektedir" ifadelerine yer verildi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir ise, olaya ilişkin Twitter hesabından “Lice’nin Bağlan (Mişref) köyü askerler tarafından tarandı. 2’si ağır 3 sivil yaralı var” paylaşımında bulundu
Photo
Wait while more posts are being loaded