Post has attachment

Post has attachment
המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין
המרכז ללימודי תעודה והשתלמויות

כל התכניות בפיקוח אקדמי, עם טובי המרצים בתחום, ומשלבים לימודים עיוניים וחווייתיים עם התנסות מעשית מודרכת, כך שכבר בסיום הלימודים תהיו מוכנים לפרוש כנפיים ולצאת בביטחון לדרככם המקצועית החדשה, או פשוט לפרוח ולצמוח באופן אישי.
התכניות המיוחדות שלנו:

* ניתוח התנהגות יישומי ABA
התכנית מוכרת בארגון הבינלאומי של מנתחי התנהגות
לפרטים - יפית שמואל:
053-5558075 , abady@dyellin.Ac.il


* גינון טיפולי ככלי מסייע בחינוך ובטיפול
העבודה בגינה מתמקדת באדם, בחוויותיו ובצרכיו, ולאו דווקא בתוצרת או ביבול החקלאי ועשויה להיטיב עם כל אדם באשר הוא - מתלמידי גני ילדים ובתי ספר ועד קשישים.
לפרטים - ד"ר מיכל יובל:
myuval@dyellin.ac.il

http://www.dyellin.ac.il/unitacademic/studyingcontinue

* ניהול טיפול ללקויות תקשורת בתפקוד גבוה
עבודה אפשרית במסגרות שונות, עם משפחות וקהילות
לפרטים - ורד בורה לוי: 052-2678958 ,
יעל להמן: lehaman@dyellin.ac.il


* התכנית להכשרת מאמנים
שלוש התמחויות: תזונה ואורח חיים בריא, לקויות למידה והורות ומשפחה.
לפרטים - רונית ליין:
050-7428319, ronitmak@dyellin.ac.il


* הנחיית קבוצות
להובלת תהליכים בקבוצות בעלות עניין- ארגונים, הורים, נוער, קהילה ועוד.
לפרטים - ד"ר איילה שעשוע:
054-5244871, shashoa@dyellin.ac.il


* ליצנות רפואית וקהילתית
קורס ייחודי המקנה כלים מעשיים לשילוב חשיבה חיובית, צחוק והומור בתחומי החינוך והקהילה.
לפרטים - מתי סידס:
mtsds@dyellin.ac.il

חייגו עכשיו:
02-6587541 , 02-6587528
hemshech@dyellin.ac.ilלימודי המשך לפסיכולוגים תעסוקתיים בגישה אינטגרטיבית
שמחה מאוד לבשר שהמרכז ללימודי המשך קורם עור וגידים! הובנתה תוכנית ובה מגוון קןרסים והדרכות המתלוות אליהם שמטרתם לסייע לפסיכולוגים לשלב מימדים תהליכיים-טיפוליים בייעוץ תעסוקתי.
בקרוב אשלח את רשימת הקורסים כדי שתסמנו את אלו המעניינים אתכם ולפי ההעדפות שלכם תיבנה התוכנית באופן סופי.
הלימודים יחלו באוקטובר 2018,יתכן שיפתח קורס אביב באפריל 2018.אשמח לענות על שאלות ולשמוע הצעות. טלי שפר.

Post has attachment
גישת ה CBT) ACT גל שלישי)
מכון מפרשים 2017-2019
מנהל אקדמי: ד"ר רן אלמוג

ACT) Acceptance and Commitment Therapy) , טיפול קבלה ומחויבות קיים כגישה טיפולית כבר מעל לשלושה עשורים. במהלך תקופה זו, הלכה והתבססה הן כגוף טיפולי והן כגוף מחקרי עשיר ופורה. משנה לשנה, הבסיס המחקרי גדל, ולצידו גדל גם הידע הקליני וקהילת המטפלים בעולם אשר עובדים לפי גישה זו בחדר הטיפול.

כגישת טיפול, ACT משתייכת ל'גל השלישי' של הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, השם במרכז החקירה והעיסוק שלו את תהליכי החשיבה והאופן בו התודעה פועלת, ולאו דווקא את תכני החשיבה עצמם (מעבר לגישה מטא-קוגניטיבית). כפי שניתן להבין משמה של הגישה, היא שמה במרכזה תהליכים של קבלה (למשל של מחשבות ורגשות קשים) לצד פעולה מחויבת המכוונת לכיוון הדברים החשובים לאדם בחייו. המטרה המרכזית של הטיפול היא לקדם את האדם לכיוון של גמישות פסיכולוגית ובגמישות זו עוסק הטיפול, דרך עבודה על שישה תהליכים מרכזיים.

התוכנית ללימוד גישת ACT היא תוכנית חלוצה בתחומה. עדיין לא קיימת תוכנית בקנה מידה ובהיקף כגון זה בארץ או בעולם. ייחודה של תוכנית זו היא בכך שהיא מרכזת תחת קורת גג אחת, ובתהליך מובנה ושלם, בסיס ידע תיאורטי וקליני רחב, אשר מטרתו לאפשר לבוגריה שליטה תיאורטית ומעשית בגישת טיפול זו.

הלימודים בתוכנית מחולקים לשישה קורסים שונים אשר מטרתם לאפשר בין היתר:

היכרות מעמיקה עם ששת התהליכים המרכיבים את הגמישות הפסיכולוגית.
הבנה ושליטה בבסיס התיאורטי והפילוסופי בבסיס הגישה.
היכרות ויכולת עבודה מעשית במגוון כלים ומודלים של ACT.
התנסות חווייתית וצבירת ביטחון וניסיון בעבודת ACT.
היכרות עם יישומים קליניים שונים של ACT לאוכלוסיות שונות.
השתתפות בקבוצות הדרכה והתנסות בהמשגת מקרה ברוח ACT ובניית תוכנית טיפול.
בנוסף לכל אלה, ההשתתפות בתוכנית נועדה לאפשר ללומדים בה שייכות לקבוצה לומדת ולקהילה הולכת וגדלה של מטפלים בגישה זו.

קורסי היחידה:

ACT בסיסי – אור פרי

ACT מתקדם - ד"ר רן אלמוג

יישומים קליניים של ACT – ליאור גלעד

ארגז הכלים של ACT - ליאור בירן

סדנה קלינית – ד"ר רן אלמוג, ליאור בירן, ליאור גלעד, אור פרי

להרשמה:
https://goo.gl/khappM

למטפלים באיזור הצפון, קורס EMDR-2 בהדרכת אודי אורן Udi Oren
מיקום: יקנעם עילית
מועדים: 4.1.2018, 11.1.2018, 25.1.2018 בשעות 9:00-18:00. לאחר מכן יקבעו 5 מפגשי הדרכה, 1 לחודש.
מחיר: 2250 ש"ח (יש להתחייב מראש, כדי לוודא פתיחת הקורס)
לפרטים נוספים: מיכל 0526200950 michalhason@gmail.com
בבקשה שתפו בקרב מכרים רלוונטים

סכמה תרפיה - הקורס המקיף

בהנחיית ד"ר עופר מאורר

גישה אינטגרטיבית לעבודה טיפולית מעמיקה עם מטופלים הסובלים מהפרעות אישיות

הלימודים בקבוצה קטנה המאפשרת העמקה ותרגול בליווי צמוד

13 מפגשים בימי חמישי בבוקר מ-9 עד 13 בצפון תל אביב

מתחילים אחרי החגים בתאריך 26.10.17 ומסיימים ב-18.1.18

סכמה תרפיה (Schema Therapy) הינה שיטת טיפול חדשנית שהתפתחה לכדי טיפול אינטגרטיבי ייחודי המותאם לכל קשת הפרעות האישיות וכן לקשיים רגשיים ובין-אישיים מתמשכים. השיטה פותחה על-ידי דר' ג'פרי יאנג ומעוררת עניין רב בעולם, במיוחד לאחר שבשנים האחרונות זכתה לתיקוף מחקרי מרשים בכל הנוגע ליעילותה הרבה בטיפול בהפרעות אישיות קשות.

על פי הסכמה תרפיה, יש לכל בני האדם צרכים רגשיים מרכזיים ומשותפים (לדוגמא, צורך בביטחון, אישור, אוטונומיה, גבולות מציאותיים וכדומה). כאשר צרכים אלו אינם מסופקים או כשהם מסופקים באופן בלתי-הולם נוצרות באדם סכמות בלתי אדפטיביות, מעין תבניות פנימיות מתמשכות המכילות מחשבות, רגשות, תמונות, זיכרונות ותחושות גוף. סכמות אלה ממשיכות לכוון ולהנחות את האדם בתפיסתו ובהתנהלותו בעולם.

נוסף על הצרכים האוניברסליים והסכמות, תשומת-לב רבה מוקדשת בסכמה תרפיה גם למצבי-הסכמה (modes): הסכמות, הרגשות, מצבי הרוח, או ההתנהגויות הנובעות מהם, שפעילים אצל האדם ברגע מסוים. מצבי-סכמה הם בני-חלוף: בכל רגע נתון נמצא הפרט בעיקר במצב-סכמה מסוים (למשל: במצב-הסכמה של 'הילד הפגיע'). רוב האנשים עוברים בין מצבי-סכמה שונים לאורך זמן, אך בהפרעות אישיות המצבים הללו קיצוניים יותר והמעברים ביניהם עלולים להיות חדים ופתאומיים, עם דיסוציאציה ניכרת ביניהם. למעשה, מושג מצב-הסכמה פותח בדיוק בשל ההבנה שמושג הסכמה לבדו מתקשה להסביר את התנודתיות הרבה המאפיינת את תפקודם של הסובלים מהפרעת אישיות גבולית או נרקיסיסטית, אנשים החווים תנודות מהירות ועזות בתחושות הזהות שלהם ובמצב רוחם.

עמדה טיפולית עיקרית בסכמה תרפיה היא עמדת העימות האמפתי (empathic confrontation). בעמדה זו, מגלה המטפל אמפתיה כלפי המטופל ומתקף את הגורמים ההתפתחותיים שהובילו להתפתחות הסכמה שלו (כלומר, לסבל הטבוע במצב-הסכמהשל 'הילד הפגיע', ולסיבות שככל הנראה הובילו להופעת הסכמות או מצבי-הסכמה הטיפוסיים), וגם לרגשותיו וכאבו של המטופל בהווה. באותה עת, המטפל גם מעמת את המטופל עם המציאות ועם השלכותיו האמיתיות של מצב הסכמה הבלתי-אדפיטיבי. במילים אחרות, המטפל מצביע על האופנים בהם נקודת המבט של הסכמה הינה בלתי-מסתגלת ואינה הולמת עוד את המציאות בהווה. חשוב לומר כי את העימות האמפתי מאזנת כל העת עמדה בסיסית נוספת: עמדת ההורות המתקנת החלקית (limited reparenting). עמדה זו מנחה את מאמצי המטפל ליצור, בתוך הקשר הטיפולי, חוויה רגשית (ובין-אישית) מתקנת, על ידי מתן מענה (חלקי אמנם) לצרכים הרגשיים הבלתי-מסופקים הדוחקים ביותר של המטופל מעמדה זו, מספק המטפל לחלקי העצמי השונים של המטופל את אותם צרכים התפתחותיים להם היו זקוקים בעבר ושאותם לא קיבלו במידה מספקת.

הקורס כולל מספר יחידות הוראה שנוגעות למרכיבים השונים של הסכמה תרפיה:

היכרות עם הרקע ההיסטורי להתפתחות הגישה, המודל הרעיוני-תיאורטי: צרכים בסיסיים, סכמות, סגנונות התמודדות ומצבי סכמה, השלבים של הטיפול והמעבר ביניהם, קצב הטיפול, שלב ההערכה, כלי הערכה עם דגש על ניטור עצמי ועבודה בדמיון, המשגה טיפולית בסכמה תרפיה, ארגז הכלים: טכניקות חוויתיות של עבודה בדמיון ועבודה עם כסאות, העמדה הטיפולית הבסיסית: הורות חלקית מתקנת ועימות אמפתי, הסכמות ומצבי-הסכמה של המטפל/ת, עבודה עם הפרעות אישיות מסוגים שונים: נרקיסיסטית, גבולית, תלותיות-המנעותיות וכן שילוב של סכמה תרפיה עם גישות טיפוליות אחרות.

בקורס ייעשה שימוש בהרצאות, סרטי וידאו של פגישות טיפוליות ותרגולים חווייתים במודל fishbowl, עבודה חווייתית בזוגות ובקבוצות קטנות.

בוגרי הקורס יקבלו תעודה המעידה על סיום קורס ההכשרה המתקדם בסכמה תרפיה מטעם המכון הישראלי לסכמה תרפיה.
השתתפות בקורס תמלא שניים מהמרכיבים הנדרשים לצורך הגשת בקשה להכרה כמטפל סכמה-תרפיה מוסמך ומוכר על-ידי ארגון ה-International Society of Schema Therapy (ISST): המרכיב הדידקטי (השתתפות בלמידה פרונטלית) והמרכיב ההתנסותי (השתתפות בסדנאות הכוללות תרגול והתנסות). לשם קבלת הכרה זו יש צורך בעמידה במרכיב שלישי (של הדרכות והגשת הקלטות של פגישות טיפוליות). מרכיב זה לא יכלל בקורס עצמו, אך למשתתפים בקורס תוצע אפשרות של הדרכה קבוצתית ברצף אחד עם מפגשי הקורס. אפשרות זו תידון עם המרצה עם תחילת הקורס.
אודות המרצה

ד"ר עופר מאורר (Ph.D) הוא פסיכולוג קליני ומרצה לפסיכולוגיה ופסיכותרפיה, חבר סגל במרכז ללימודים אקדמיים. בוגר תוכנית ההסמכה הבינלאומית בסכמה תרפיה בניו-יורק של פרופ' ג'פרי יאנג מפתח הגישה. מייסד ומנהל תוכנית הגל החדש בפסיכותרפיה במרכז הבינתחומי הרצליה (לשעבר בית הספר החדש לפסיכותרפיה) וממקימי המכון הישראלי לסכמה תרפיה. בוגר תוכנית ההכשרה הארבע-שנתית למטפלים בגישה ההתייחסותית ב'מכון שיח' וכיום יו"ר הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית. מייסד ומנהל של 'צוות מטפלים גיי-פרנדלי', מכון בפריסה ארצית המציע פסיכותרפיה להומואים, לסביות ביסקסואלים וטרנסג'נדרים. מרצה ומדריך בתוכניות לימוד שונות בארץ ובחו"ל, מטפל ומדריך בקליניקה פרטית בתל-אביב.

תנאי הקבלה
הקורס מיועד לפסיכולוגים קליניים, חינוכיים, שיקומיים, רפואיים והתפתחותיים, עובדים סוציאליים קליניים, קרימינולוגים קליניים, פסיכיאטרים מומחים ופסיכותרפיסטים בעלי תואר שני בתחום בריאות הנפש בעלי ניסיון קליני של ארבע שנים לפחות, ומגע עכשווי עם מטופלים איתם ניתן ליישם את שיטת הטיפול. על כל הנרשמים לעמוד בהליך הרישום הפורמלי. חלק מהפונים יוזמנו לראיון קבלה אישי.

מבנה הקורס

הקורס כולל 13 מפגשים, סה"כ 60 שעות אקדמיות. הקורס יתקיים מידי שבוע בימי חמישי משעה 9 עד 13 בצפון תל אביב (שימו לב: אחת לחודש מסיימים בשעה 12). מתחילים אחרי החגים בתאריך 26.10.17 ומסיימים בתאריך 18.1.18.

שכר הלימוד

5500 ש"ח (אפשר לחלק עד 10 תשלומים בקרדיט או בהמחאות).

תהליך ההרשמה

יש לשלוח קורות חיים (רזומה) אל תיבת המייל של עופר: offer.maurer@gmail.com

לאחר קבלת קורות החיים יוזמנו חלק מהמועמדים לראיון אישי. בתוך מספר ימים תימסר תשובה למרואיין/ת ובמידה והתשובה חיובית יתבקשו לשלם 500 ₪ דמי הרשמה (כלולים בעלות שכר הלימוד).

Post has attachment
פורום העמיתים של העמותה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית
בניהול ד״ר #רז_אבן

ניתן להצטרף:
https://goo.gl/dTc7fV
Photo

פוסט טראומה מורכבת והפרעות דיסוציאציה
רוב המטופלים שסובלים מהפרעות נפשיות משמעותיות: הפרעות אכילה, הפרעות אישיות, הפרעות במערכות יחסים, התמכרויות, דיכאון וכדומה עברו טראומות מורכבות בילדותם, וזקוקים לטיפול מומחה ומותאם לטראומה. בקורס נלמד על טראומה ודיסוציאציה ועל גישות הטיפול העדכניות והמיטיבות שמובילות לתוצאות טיפול מפתיעות גם עם מטופלות/ים שנתפסים כקשים לטיפול
מחזור נוסף של הקורס יפתח בנובמבר 2017 בהנחיית ד"ר ענת גור:
https://goo.gl/M6GNxT

Post has attachment
פסיכותרפיה בילדים ובנוער בגישה פסיכואנליטית - מסלול תלת-שנתי

שנה"ל תשע"ח 2017-2018

התכנית מוכרת ע"י האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית

לפרטים נוספים לחצו כאן
https://goo.gl/vjtxvK

הכשרה למטפלים בילדים ובנוער, המעוניינים להתמקצע ולהעמיק ידיעתם

בתיאוריות הפסיכואנליטיות הקלאסיות והעכשוויות,

על מנת שיוכלו להתמודד באופן אפקטיבי

עם שלל האתגרים הטיפוליים הנקרים בדרכם.

התכנית שמה דגש על העבודה הקלינית ועל הסוגיות עמן מתמודד המטפל בעבודתו.

תכני הלימוד כוללים מבט תיאורטי מעמיק, עכשווי ואינטגרטיבי, תוך שילוב גישה

פסיכואנליטית עם ראייה התפתחותית ועם ממצאי המחקר הנוירופסיכולוגי.מועדי הלימוד

יום ה', בין השעות 09:00 - 14:00, החל מ- 9/11/2017.


ההרשמה עד ה- 31/7/2017 או עד למילוי מכסת התלמידים בתכנית

מספר המקומות מוגבל


למידע נוסף: טלפון 03-6409559 | דוא"ל sivansau@tauex.tau.ac.il

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded