Post has attachment
تغذیه مناسب برای درس خواندن و موفقیت در مطالعه*قبل از رفتن به مدرسه در هنگام صبح زود صبحانه خود را کامل بخورید.
*صبحانه وعده ای مهم است ، دانش آموزانی که صبحانه نمی خورند، در مدرسه یادگیری و کارآیی کمتری دارند.
* خوردن ماست، سالاد، میوه، ماهی، سبزیجات، تخم مرغ، لبنیات، گردو، بادام و… را درتغذیه خود به جای تنقلات و لواشک و پفک قرار دهید.
* خوردن 6 الی 8 لیوان آب در روز موجب جلوگیری از کاهش توانائی حافظه می شود.
*اگر احساس سرگیجه می کنید مواد شیرین بخورید تا بتواند قند بدنتان را تامین کند.
* برای رفع خستگی ذهنی پس از ساعات مطالعه زیاد یک لیوان شیر به همراه خرما یا عسل بخوریم.
*سر امتحان شکلات یا کیکی را همراه داشته باشید تا بتوانید از آن سر امتحان استفاده کنید تا بتوانید مغز خود را برای پاسخ به سوالات آماده سازید.


برای مشاوره تحصیلی ، برنامه ریزی درسی و موفقیت در درس خواندن و آشنایی با روش های مطالعه با مشاوران شریف با شماره بالا از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.
9099071569Post has attachment
تمرکز در هنگام درس خواندن ،موفقیت در درس خواندن

1- داشتن عدم تمرکز حواس امری طبیعی است . پس نباید برای این موضوع خود را نگران کنیم و فقط باید سعی کنیم آن را در اختیار بگیریم.
2- سعی کنید افکاری را که ذهن شما را درگیر می کند باید آنها را دور بریزید و بتوانید سر کلاس بر آنها تمرکز کنید.
3- مطالعه در یک مکان و زمان ثابت و طبق برنامه در تمرکز حواس موثر است.
4- یادداشت‌ برداری و خلاصه نویسی هنگام مطالعه می تواند برای جذب تمرکز بسیار مفید باشد.
5- برای بعضی افراد گاهی بلند خوانی (بصورتی که مزاحمتی برای دیگران نداشته باشد) در تمرکز حواس موثر می باشد.
6- مرتب بودن روی میزمطالعه و فقط کتاب بودن روی آن می تواند بسیار مفید باشد.
7- بعد از کمی مطالعه اگر حواستان پرت شد از مطالعه دست بردارید و استراحت کنید تا بتوانید تمرکز حواستان را دوباره پیدا کنید.
8- افزایش تمرکز حواس ارتباط مستقیمی با میزان انگیزه فرد دارد بنابراین انگیزه مطالعه را با توجه به اهداف تحصیلمان افزایش دهیم.
9-در صبح زود بعد از این که از خواب بیدار شدید ورزش کنید. ورزش و تحرک جسمانی متعادل و در زمان مناسب شادابی و نشاط و آمادگی روانی را برای دقت و تمرکز در ما بوجود می آورد.شما با تمرکز بالا به مطالعه بپردازید.

برای مشاوره تحصیلی ، برنامه ریزی درسی و موفقیت در درس خواندن و آشنایی با روش های مطالعه با مشاوران شریف با شماره بالا از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

9099071569

Post has attachment
برای موفق شدن چگونه درس بخوانیم؟

یک توصیه بسیار مهم برای دانش آموزان این است که هر روز که به خانه می‌آیید تکالیف درسی مربوط به همان روز را انجام دهید و مطالب تدریس شده در آن روز را در بعد از ظهر همان روز مطالعه کنید و بعد مشغول تفریح شوید و زمان کمی را نیز برای یادآوری دروس فردا صرف کنید. اما ما می بینیم تمام وقت بعد از ظهر را صرف دروس و مسائل عقب افتاده دیروز، پریروز و روزهای قبل می کنند و یادگیری دروس امروز را به فردا و پس فردا و روز جمعه موکول می کنند. و این کار باعث می شود که مطلب بعد از گذشت یک هفته در ذهن دانش آموز تازگی داشته باشد و مثل این است که تازه برای اولین بار بها آن برخورد می کند، بنابراین دانش آموز همیشه از درس ها عقب می‌ماند و هیچگاه همگام با معلم و کلاس درس نمی‌باشد.
یک مثال جالب در رابطه با درس این است که مطالب درسی چون آهن رباست، هرچه بیشتر به آن نزدیک شوید شما را با نیروی مغناطیسی بیشتر بسوی خود جذب و به خود علا‌قمند می‌کند. هرچه از مطالب درسی دوری کنید و سعی در یادگیری آنها نکنید اثر انها در شما کمتر می شود و دیگر به سختی می توانید رو به آنها بیاورید.
این کار که گفته شد در واقع باعث ایجاد یک حس دوری در دانش آموزان می شود و که کم‌کم از کتب درسی دوری کرده و با سرگرم نمودن خود به اموری دیگر وقت گرانبهای خود را از دست می دهند و حس می کنند این کارها بهتر است که با بالا رفتن سن نیز این حس در آنها بیشتر می شود و از درس دوری می کنند.
تا به حال این سوال را از خود پرسیده اید که چگونه درس بخوانیم تا در تحصیل موفق شویم؟
برای رسیدن به این مهم عوامل زیادی در میان می باشد که در اینجا چند مورد را بیان نمودیم و از دانش آموزان می خواهیم که روی موارد زیر فکر کنند و برای آشنا شدن با موارد زیر مطالب بعدی سایت را که به تحلیل موارد زیر می پردازند دنبال کنند.

1- داشتن هدف
2- مهارت در کلاس درس
3- برنامه مطالعه در منزل
4- نکات مهم در هنگام مطالعه
5- شرایط و مکان مطالعه
6- مدیریت زمان
7- تمرکز حواس
8- تغذیه
9- استراحت
10- مهارت در جلسه امتحان

برای مشاوره تحصیلی ، برنامه ریزی درسی و آشنایی با روش های مطالعه با مشاوران شریف با شماره بالا از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

9099071569


Post has attachment
هزینه زندگی در آمریکا


مهمترین مسئله ای که متقاضی تحصیل و یا مهاجرت هزینه هایی است که او باید در این مدت صرف کند.در زیر به مواردی که به هزینه های متقاضی مریوط است اشاره می کنیم.
بزرگترین مشکل هزینه ای که متقاضیان به آن دچار می شوند مسئله اسکان است که بسیار پر هزینه می باشد هزینه اسکان منزل آپارتمان ها با توجه به محل آن ،متراژ و مدت اجراه کردن آن متغیر می باشد.
معمولا در امریکا و تمام مناطق برای اجاره یک آپارتمان تک خوابه مبلغی در حدود 500 تا 800 دلار در نظر گرفته شده است. که اکثرا برای دانشجویان بورسیه مورد استفاده قرار می گیرد. هزینه اجاره آپارتمان در یکی از شهر های بزرگ نظیر نیویورک، بوستون، سانفرانسیسکو، لس آنجلس و … به مراتب بیشتر می باشد .
آپارتمان ها معمولاً مجهز به امکاناتی نظیر دارای امکاناتی نظیر سیستم تهویه هوا، ماشین ظرفشویی، مایکروویو و دیگر امکانات لازم برای زندگی هستند. البته این که برای در اختیار گذاشتن برخی از امکانات هزینه را به طور ماهیانه دریافت کنند عادی است. بعضی اوقات چنانچه قرارداد بلند مدت برای اجاره آپارتمان ببندید امکان استفاده از اینترنت رایگان نیز برای شما فراهم می گردد.
آپارتمان ها در آمریکا معمولا مبله نیستند. چرا که در صورت مبله بودن هزینه اجاره آنها بسیاربالا می رود.
میانگین درآمد یک نفر پس از کسر مالیات و به صورت خالص ۲۷۷۰ دلار میباشد.


شهریه در آمریکا
در امریکا دانشگاه ها به دو دسته ی دولتی (با پشتیبانی دولت) و خصوصی (مستقل) تقسیم می شوندمسلم است که شهریه دانشگاه های دولتی نسبت به دانشگاه خصوصی کمتر است لازم به ذکر است که هزینه ی یک برنامه در یک دانشگاه آمریکایی لزوما با کیفیت آن مرتبط نیست.
شهریه دانشگاه ها متفاوت است و بطور معمول نسبت به هر دوره متغیر است. این هزینه ها می تواند از مقدار کمی مثلا ۵,۰۰۰ دلار در سال برای دانشگاه های دولتی گرفته تا ۳۰,۰۰۰ دلار در سال برای برخی دانشگاه های خصوصی، تغییر کند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر، لطفا با دانشگاه ها ارتباط برقرار کنید.

برای اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا و تحصیل در آمریکا، زندگی در آمریکا ، تحصیل در مقطع کارشناسی آمریکا، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آمریکا، هزینه تحصیل کارشناسی در آمریکا، هزینه تحصیل ارشد در آمریکا، هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا و نیز آگاهی از شرایط تحصیل در شهرهای تحصیلی آمریکایی و مدارک لازم برای اپلای و تهیه مدارک لازمی مانند رزومه تحصیلی و انگیزه نامه تحصیلی با مشاوران شریف تماس بگیرید.


9099071569


Post has attachment
چرا تحصیل در ترکیه؟


زبان:
زبان غالب در کشور ترکیه زبان ترکی می باشد که حدود 200 میلیون نفر با این زبان تکلم می کنند.البته بخش های کرد نشین این کشور به زبان کردی صحبت می کنند.
تحصیل در ترکیه به شما طرز فکری جدید داده و ابزارهای جدیدی را برای زندگی حرفه ای و علمی شما فراهم می کند. زندگی در ترکیه برای شما تجربه ای خواهد بود که هرگز فراموش نخواهید کرد.

فرهنگ:
ترکیه کشوری است کهدارای فرهنگ های متنوعی می باشد، شما می توانید فرهنگ عثمانی، رومی، یونانی، عربی، مدیترانه ای، بالکان و غیره را در مکان های مختلف آن پیدا کنید. آنهایی که در شهرهای کوچک زندگی می کنند بسیار انسان دوست و سخاوتمند هستندو همچنین مردمی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند نسبت به تنوع نژادی خوش بینمی باشند. آب و هوا، طبیعت، تاریخ و فرهنگ در این کشور، از شهری به شهری دیگر و حتی از روستایی به روستای دیگر تفاوت می کند. فعالیت های بسیاری برای انجام دادن وجود دارد. از اسکی گرفته تا شنا کردن، تورهای فرهنگی، لذت بردن از حضور در میان جمعیت پرشور در شهرهای بزرگ و .... البته مردم این کشور با اکثریت مسلملن فرهنگ نزدیکی را به ما ایرانیان دارند که این خود می تواند بسیار برای ادامه زندگی مفید باشد.

هزینه های زندگی:
هزینه های زندگی در ترکیه با توجه به کیفیت زندگی بسیار کم است. حتی در شهرهای بزرگی مانند استانبول، شما می توانید غذا و یا محل اقامت با قیمتی مناسب پیدا نمایید. شهریه های دانشگاه های دولتی بسیار معقول می باشد و دانشگاه های خصوصی نیز، در مقایسه با دانشگاه های اروپا و آمریکا و استرالیا بسیار کمتر پول می گیرند.

جایگاه آموزش و پژوهش:
ترکیه چندین قرن برتری علمی و دانشگاهی را در کارنامه خود ثبت کرده است. دانشمندان نه تنها مجرب بلکه داراری رابطه ای دوستانه با دانشجویان خود و همیشه قابل دسترس می باشند. نظام دانشگاهی ترکیه تعادل قابل مشاهده ای بین رشته های علمی موجود در علوم اجتماعی و علوم انسانی برقرار می کند. اکثر مدارس و دانشگاه ها از بالاترین امکانات پیشرفته تحصیلی برخوردارنداین نکته نیز قابل توجه است که مدارک تحصیلی دانشگاههای ترکیه در سراسر جهان دارای اعتبار است و به راحتی امکان ادامه ی تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکایی را برای فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور آماده می سازد.

موقعیت:
ترکیه با آب و هوایی بی نظیر ت متصل کننده ی اروپا و آسیا، آفریقا و روسیه، خاورمیانه و بالکان است و از همین لحاظ می توان گفت که این کشور پلی بین فرهنگ های مختلف می باشد.این کشور دارای تاریخی غنی و همچنین دارای آب و هوایی ویژه می باشد که می تواند تجربه ای عالی و متفاوت برای زندگی نیز تلقی گردد.

برای تحصیل در ترکیه، بورسیه تحصیلی ترکیه، نظام آموزشی ترکیه و مدارک لازم برای تحصیل در ترکیه از جمله رزومه تحصیلی و انگیزه نامه تحصیلی با مشاوران شریف تماس بگیرید.

9099071569


Post has attachment
دوره‌هاي‌ تحصيلي‌ در فنلاند


1- دوره‌هاي‌ پلي‌ تكنيك‌ها(AMK/YH) :كه‌ سبب‌ گرفتن‌ مدرك‌Bachelor مي‌شود، 4 سال‌ طول‌ مي‌كشد و شامل‌ گذراندن‌ 140 تا 160 واحد است. این تعداد واحد ها بنا بر رشته مورد نظر فرد است و مهارت های عملی در آن بسیار مهم تلقی می شود و در پایان دوره مدرک پایان دوره ارائه می گردد.
Kandidaati / Kandidat (Bachelor) -2: كه‌ شامل‌ سه‌ تا چهار سال‌ تحصيل‌ تمام‌ وقت‌ است. اين‌ دوره‌ در نظام‌ جديد آموزشي‌ فنلاند در دانشگاه‌ها گذرانده‌ مي‌شود كه‌ حداقل‌ شامل‌ 120 واحد است‌ این دوره همان دوره لیسانس یا کارشناسی در ایران می باشد.
Maisteri (Master)-3كه‌ شامل‌ 5 تا 7 سال‌ تحصيل‌ تمام‌ وقت‌ است. اين‌ دوره‌ بعد از ديپلم‌ دبيرستان، شامل‌ گذراندن‌ حداقل‌ 160 تا 220 واحد تحصيلي‌ و انجام‌ پژوهش‌هاي‌ علمي‌ و ارايه‌ پايان‌ نامه‌ است.
افراد دارای مدرک لیسانس تنها با گذراندن 40 واحد می توانند به این مدرک نیز دست پیدا کنند.
4- دركشور فنلاند اعطاي‌ مدرك‌Lisensiaatti / Licentiat نيز ممكن‌ است‌ كه‌ دانشجو براي‌ گرفتن‌ آن‌ موظف‌ به‌ گذراندن‌ 30 واحد خواهد بود. اين‌ دوره‌ پژوهشي‌ است.
دانشجو موظف‌ به‌ نوشتن‌ پايان‌ نامه‌ و دفاع‌ موفقيت‌آميز در مقابل‌ استادان‌ است. اكثر دانشجويان‌ اين‌ دوره‌ را به‌ عنوان‌ مرحله‌ ابتدايي‌ دوره‌ دكترا مي‌گذرانند كه‌ 2 تا 3 سال‌ تحصيلي‌ طول‌ مي‌كشد.
Tohtori / Doktor (Ph.D.)-5شرط‌ ورود به‌ دوره‌ دكترا، داشتن‌ مدركMasterيا كارشناسي‌ ارشد است. دوره‌ دكترا نيز در فنلاند پژوهشي‌ است‌ و 4 تا 5 سال‌ طول‌ مي‌كشد و فرد باید در این دوره مقالات و ارائه هایی را درباره ی موضوع مرتبط با رشته خود داشته باشد.

برای اطلاع از شرایط تحصیل در فنلاند و مدارک و شرایط لازم جهت اپلای و اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند، نظام آموزشی فنلاند با مشاوران شریف تماس بگیرید.

9099071569

Post has attachment
چگونه از جعبه لایتنر استفاده کنیم؟

روز اول : تعدادی از برگه ها را تکمیل میکنید و پس از اینکه هر دو روی برگه را یکی دو بار مرور کردید برگه ها را در خانه اول قرار دهید.
روز دوم : برگه های خانه اول را بردارید و سعی کنید به سوالات جواب دهید . اگر توانستید به سوالات پاسخ دهید آنها را در خانه دوم قرار دهید و آنها را که نتوانستید پاسخ دهید در همان خانه دوم قرار دهید.در پایان برگه هایی را که در روز دوم برای اولین بار تهیه کرده اید در خانه اول قرار دهید.
روز سوم : به برگه های خانه دوم دست نمیزنید زیرا خانه دوم هنوز تکمیل نشده است و ظرفیت دو گروه برگه را دارد.باز هم از برگه های خانه اول شروع کنید و مانند همان قسمت بالا عمل کنید و هر چه توانستید جواب دهید به خانه ی دوم و هر چه نتوانستید جواب دهید به خانه ی اول با سوالات جدید قرار دهید.
روز چهارم : چون ظرفیت خانه دوم روز قبل تکمیل شده از این خانه شروع میکنیم ولی فقط برگه های ردیف جلوتر را برمیداریم و اگر به سوالات پاسخ صحیح دادیم آنها را در ابتدای خانه سوم قرار میدهیم و پشت این برگه ها یک کاغذ رنگی با ارتفاع بیشتر قرار دهید. و دوباره طبق موارد بالا که گفته شد عمل کنید.
خانه سوم برای چهار گروه برگه در نظر گرفته شده و باید چهار روز صبر کنبد تا این قسمت تکمیل شود. بعد از این کار باید بتوانید از جعبه به درستی استفاده کنید.
خانه چهارم جای هشت گروه برگه را دارد و هشت روز پس از ورود اولین برگه ها پر خواهد شد. خانه پنجم جای پانزده گروه برگه را دارد و شانزده روز طول میکشد تا تکمیل شود.
اگر در کار مرور وقفه ای نیندازید 30 روز طول خواهد کشید تا هر 5 قسمت جعبه تکمیل شود.همیشه بین هر دو گروه برگه یک کاغذ رنگی با ارتفاع بیشتر قرار دهید تا برگه های مربوط به روزهای مختلف با هم مخلوط نشوند .بعد از گذشت 30 روز باید برگه ها را از جعبه خارج کنید و آنها را بر دارید شاید برای شما مفید باشد که جعبه را از 5 قسمت به 6 یا 8 قسمت تقسیم تقسیم کنید و از 30 روز به 40 یا 60 روز تقسیم کنید.
در پایان می توانید از یادگیری مطالب با این روش لذت ببرید و آنها را به حافظه ی بلند مدت بسپارید.

برای مشاوره تحصیلی ، برنامه ریزی درسی و آشنایی با روش های مطالعه با مشاوران شریف با شماره بالا از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

9099071569

Post has attachment
برنامه ریزی برای قبولی در آزمون نمونه دولتی

در زیر برای رسیدن به موفقیت در آزمون نمونه دولتی مواردی را برای شما عزیزان عنوان کردیم لطفا با دقت موارد زیر را بخوانید:

قبل از هر چیز باید بیان کنیم که گام های زیر بدون داشتن یک برنامه ریزی درست امکان پذیر نیست. برای یک برنامه ریزی دقیق برای موفقیت در آزمون نمونه دولتی با مشاوران ما تماس بگیرید
تماس از طریق تلفن ثابت با شماره بالای
مشاوران ما از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند

1- تعیین هدف
برای رسیدن به موفقیت در هر کاری باید برای خود هدفی را تعیین کنید آزمون نمونه دولتی مستثنی نیست و باید دارای هدف باشید.
هدف چیزی است که فرد برای رسیدن به آن تلاش می کند، پس اگر تلاش نکنید هدف خود را اشتباه انتخاب کرده اید یا آن را هدف نام گذاری کردید در صورتی که هدف نیست.
هدف شما از درس خواندن چیست؟
اگر هدف بزرگی را در نظر دارید آن را به اهداف کوچک تر تبدیل کنید.
بعد از این کار ببینید که چقدر در رسیدن به آن هدف در زمان معین موفق هستید.

2-داشتن مهارت در کلاس
دوستان درس خوان را انتخاب نمایید تا بتوانید در هنگام نشستن پیش آنها سر کلاس حواس خود را جمع کنید.
در کلاس درس مشارکت داشته باشید و فعالانه در بحث های کلاسی شرکت کنید.
تکالیف کلاسی خود را انجام دهید و جزوات خود را مرتب دسته بندی کنید.
تمرکز خود را در کلاس حفظ کنید.
درس را در کلاس یاد بگیرید. یادگیری خوب در کلاس درس صورت می گیرد.
از سوال کردن نترسید و هر مطلبی را که یاد نمی گیرید از معلم سوال کنید تا برای شما توضیح دهد.

3-تنظیم برنامه مطالعاتی در منزل
داشتن برنامه در هر کاری می تواند انسان را در موفقیت در آن کار یاری زیادی کند.برای درس خواندن نیز اگر دارای برنامه باشید می توانید راه رسیدن به موفقیت را برای خود هموار سازید.
قبل از تنظیم برنامه، نسبت به اجرای برنامه خود حساس باشید و حتما طبق آن پیش بروید.
هرکسی به روش خودش یک برنامه مطالعاتی تنظیم می کند.
در برنامه خود، ساعت مطالعه و انجام تکالیف را مشخص کنید.
داشتن برنامه امکان بررسی وضعیت را برای شما به وجود می آورد.

4-رعایت نکات مهم در مطالعه
برای هر درس به صورت جداگانه باید یادداشت هایی از نکات مهم درس تهیه کنید.
بین مطالعه استراحت داشته باشید معمولا بعد از هر 60 دقیقه مطالعه، 10 دقیقه مطالعه می کند.
برای دروس حفظی بهتر است با صدای بلند درس بخوانید تا بهتر یاد بگیرید.
از انباشته شدن تکالیف درسی دوری کنید.
هنگام درس خواندن، از فکرهای منفی خودداری کنید، چون باعث افت تمرکز و یادگیری شما می شود.

5-شرایط و مکان مطالعه
سعی کنید از میز استفاده نمایید زیرا نشسته درس خواندن به خواب رفتن را سخت می کند.
سکوت در مکان مطالعه. مکان مطالعه باید به دور از سر و صدا و مزاحمت باشد.
لوازم مورد نیاز برای مطالعه را در کنار خود قرار دهید.
دمای اتاق متعادل باشد.

6-عملکرد مناسب در آزمون های تستی
آزمون تستی آزمونی است که نیاز به مهارت در این آزمون ها بسیار مهم می باشد مثلا می توان جواب سوالی سخت را بدون حل کردن از روی گزینه ها بدست آورد.
مشکلی که بسیاری از دانش آموزان در آزمون ها تستی با آن مواجه می شوند، کمبود وقت است.
– مدیریت زمان
– تکنیک های غلط در حدس زدن پاسخ درست
– اشتباهات سهوی و ناخواسته مانند بی دقتی!
سعی کنید راه و روش تست زدن را بیاموزید اگر نمی دانید از مشاوران ما استفاده کنید تا شما را یاری کنند.

برای آگاهی از شرایط آزمون تستی و موفقیت در آزمون های تستی نمونه دولتی با مشاوران ما تماس بگیرید

7-تغذیه
خوردن صبحانه که مهمترین وعده غذایی می باشد را قبل از رفتن به مدرسه فراموش نکنیم.
دانش آموزانی که صبحانه نمی خورند، در مدرسه یادگیری و کارآیی کمتری دارند.
بجای خوردن مواد غیر مغذی مانند لواشک پفک و ... اصلا توصیه نمی شود و بجای آن خوردن ماست، سالاد، میوه، ماهی، سبزیجات، تخم مرغ، لبنیات، گردو، بادام و… را به شما توصیه می کنیم.
خوردن 6 الی 8 لیوان آب در روز موجب جلوگیری از کاهش توانائی حافظه می شود.
در عصر یک وعده غذای سبک و مقوی بخورید.
برای رفع خستگی ذهنی پس از ساعات مطالعه زیاد یک لیوان شیر به همراه خرما یا عسل بخورید.

8-شرکت در آزمون
کارهایی که روز امتحان و در آزمون باید انجام دهید، مهم است.
از مداد، پاک کن و خودکار تا کارت ورود به جلسه را باید از قبل باید آماده و مهیا سازید.
در پایان امتحان حتما و حتما پاسخ‌ها را دوباره مرور کنید تا چیزی از قلم نینداخته باشید.
اگر استرس دارید نفس عمیق بکشید و قرآن بخوانید.
به صندلی‌ تکیه داده و کمی آرام بگیرید.
پس از چند دقیقه به آرامی سوالی را که می‌خواهید پاسخ دهید، بخوانید و احتمال دارد که پاسخ آن به یادتان بیاید.
اگر سوالی را نمی دانید به آن پاسخ ندهید و در کنار آن علامتی بگذارید که اگر وقت اضافه آوردید بعد بیایید و به آن جواب دهید.
9099071569

Post has attachment
چگونه درک مطلب خود را افزایش دهیم؟

درک مطلب یکی از مهمترین قسمت هایی است که می تواند به یادگیری بیانجامد. هر چه ادراک و دریافت بهتر باشد، یادگیری و یادآوری مطالب نیز آسان تر می‌‌شود. برای درک بهتر باید هدف و انگیزه داشت. به خاطر داشته باشید که مطالعه بدون هدف و پیش زمینه همچون گردابی است که فرد را در خود گرفتار می‌‌کند.
هدف مطالعه ارتباط دادن مطالب جدید با مطالبی است که از قبل می‌‌دانید، اگر راجع به موضوع پیش زمینه ای نداشته باشید و بخواهید آن را در ذهن خود جای دهید، مثل این است که بخواهید آب را در دستان خود نگه دارید. می‌‌بینید که این کار غیر ممکن است و به زودی مطالب از ذهن شما خارج می‌‌شود.

برای مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی درسی با مشاوران ما تماس بگیرید.

چند نکته برای تقویت درک مطلب:
1- اطلاعات عمومی خود را افزایش دهید.
به رویدادهای اطراف خوددقت داشته باشید و به آنها علاقه نشان دهید. با خواندن کتاب، روزنامه و مجله اطلاعات عمومی خود را زیاد کنید که همیشه دستی پر داشته باشید.
2- ساختار پاراگراف را دریابید
همه پاراگراف ها با جمله ای در ابتدا به عنوان مقدمه شروع می شوند که خلاصه ی پاراگراف را در بر می گیرد و با جمله ای در پایان به عنوان نتیجه به پایان می رسد. پس به جملات اول هر پاراگراف بیشتر توجه کنید تا بتوانید موضوع بحث را بهتر تشخیص دهید. همچنین به دنبال نشانه ها، کلمات و عباراتی باشید که نشان دهنده تغییر موضوع مورد بحث می‌‌باشند.
3- حدس بزنید و پیش بینی کنید.
یک خواننده باهوش با خواندن بخشی از متن می تواند نظرات نویسنده، سؤالها و موضوعهای بعدی را حدس بزند. این کار باعث کنجکاوی و افزایش دقت خواننده می‌‌شود.
4- توجه به شیوه تنظیم مطالب
از خود سوال هایی نظیر سوال های زیر بپرسید:
آیا مطالب بر اساس ترتیب زمانی نوشته شده اند و یا بر اساس درجه اهمیت؟ ترتیب مطالب بر اساس کاربرد آنهاست و یا بر اساس دشواری آنها؟
5- ایجاد انگیزه و علاقه.
با نگاهی اجمالی و یا با دیدن خلاصه یک کتاب در خود علاقه به یادگیری آن کتاب را زیاد کنید که با خواندن آن دچار دلسردی نگردید.
6- نکاتی به فهم مطلب کمک می کند را توجه ویژه داشته باشید
به عکس ها، نمودارها، جدول‌ها و سرفصل‌ها توجه کنید. اولین و آخرین پاراگراف هر بخش را بخوانید.
7- مطالب را خلاصه نویسی و دوره کنید.
سعی کنید چند برا کتاب را بخوانید. حداقل از خلاصه برداری های خود استفاده کنید و درس را دوره کنید.برای فهم عمیق تر باید زیر مطالب مهم را خط بکشید، خلاصه کنید.
8- از تکنیکی منظم و منسجم استفاده کنید.
هنگام مطالعه از یک روش منظم استفاده کنید تا به آن روش مسلط شوید. یکی از بهترین روشها، شامل مراحل پیش خوانی، پرسش، خواندن، بازگویی و تعریف و دوره مطالب می‌‌باشد.
9- با تمرکز مطالعه کنید .
داشتن تمرکز یکی از مهمترین راه های دریافتن درس می باشد اگر درس را با تمرکز بخوانید می توانید به خوبی آن را دریابید. در این سایت روش های بالا بردن تمرکز نیز ذکر شده که شما را به خواندن آن دعوت می کنم.

برای مشاوره تحصیلی ، برنامه ریزی درسی و آشنایی با روش های مطالعه با مشاوران شریف با شماره بالا از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.Post has attachment
اطلاعات عمومی درباره آمریکا

آب و هوای آمریکا
با توجه به وسعت زیاد و پراکندگی توپولوژی در آمریکا، آب و هوای آن در نقاط مختلف به طور باورنکردنی متغیر است. اگر بخواهیم یک آب و هوای کلی برای آمریکا در نظر بگیریم باید بگوییم آب و هوای آن معتدل است، البته در فلوریدا و هاوایی آب و هوایی گرمسیری (حاره ای)، در آلاسکا سردسیری، در دشتهای بزرگ (Great Plains) نیمه خشک و در قسمت جنوبی ناحیه جنوب غربی (Southwest) آب و هوایی خشک وجود دارد. محدوده درجه حرارت از 62- درجه سانتیگراد در آلاسکا تا 57 درجه سانتیگراد در بعضی نقاط کالیفرنیا در تابستان متغیر است.
بطور کلی ایالات شمالی آمریکا سردترین ایالات هستند که زمستانهای سخت همراه با یخبندان دارند به ویژه در نواحی دشتها (Plains)، غرب میانه (Midwest) و شمال شرق (Northeast). در مقابل، درجه حرارت ایالات جنوبی آمریکا - که به کمربند خورشیدی (sunbelt) معروفند - به ندرت به زیر صفر می رسد. به غیر از ایالات اورگان و واشنگتن و منطقه نیوانگلند، بقیه نقاط آمریکا معمولا تابستانهای داغی دارند. ایالات شمال غربی آمریکا در مجاورت اقیانوس آرام (Pacific Northwest) دارای آب و هوای معتدل هستند در حالیکه بخشهای جنوبی، ایالات شمال شرقی آمریکا در مجاورت اقیانوس آرام (Pacific Northeast) و غرب میانه آمریکا (Midwest) آب و هوای مرطوب دارند.
فصول بهار و پاییز در آمریکا معمولا معتدل، گرم و آفتابی هستند. (البته رطوبت در برخی نواحی به ویژه Pacific Northwest وجود دارد.)
همچنین فصل توفانهای تورنادو بین آپریل و جون است و از بخش غرب میانه آمریکا وارد می شوند، گردبادها نیز معمولا در اوایل تابستان در طول ساحل جنوب شرقی و ساحل خلیج مکزیکو وجود دارند.

تعطیلات رسمی آمریکا
کنگره امریکا طی قانونی در روز های تعطیل تمام ادارات را نیز تعطیل اعلام کرده است که از سال 1971، تعدادی از این تعطیلات به جای اینکه در تاریخ تقویمی خاصی باشند در روزهای دوشنبه تعیین شده اند تا کارکنان از تعطیلات آخر هفته طولانی تری بهره ببرند.
اول ژانویه: روز اول سال نوی میلادی (New year's day)
سومین دوشنبه ماه ژانویه: به یاد سالروز تولد مارتین لوتر کینگ رهبر جنبش حقوق مدنی (Birthday of Martin Luther King)
سومین دوشنبه ماه فوریه: بزرگداشت جرج واشنگتن اولین رییس جمهور آمریکا (Washington's Birthday)
آخرین دوشنبه ماه می: روز یادبود از دست رفتگان جنگهای داخلی (Memorial Day)
چهارم جولای: روز استقلال (Independence Day)
اولین دوشنبه ماه سپتامبر: روز کارگر (Labor Day)
دومین دوشنبه ماه اکتبر: سالروز اولین ورود کریستوف کلمب (Columbus Day)
11 نوامبر: روز قدردانی از سربازان بازنشسته (Veterans Day)
آخرین پنجشنبه ماه نوامبر: روز شکرگزاری (Thanksgiving Day)
25 دسامبر: تولد حضرت عیسی مسیح (Christmas)

برای اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا و تحصیل در آمریکا، زندگی در آمریکا ، تحصیل در مقطع کارشناسی آمریکا، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آمریکا و نیز آگاهی از شرایط تحصیل در شهرهای تحصیلی آمریکایی و مدارک لازم برای اپلای و تهیه مدارک لازمی مانند رزومه تحصیلی و انگیزه نامه تحصیلی با مشاوران شریف تماس بگیرید.


Wait while more posts are being loaded