Post has shared content
روش خاموش کردن کامپیوتر از طریق گوشی
در این مقاله قصد داریم نحوه اتصال گوشی به کامپیوتر و اعمال برخی فرامین مثل خاموش کردن را آموزش دهیم.
ادامه لینک زیر..
https://goo.gl/kWDoAU

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
آیا شما هم با فایلهای فشرده و آرشیو زیاد سر و کار دارید؟ آیا میخواهید شما هم دستور extract کردن را برای همه ی فرمت های رایج یاد بگیرید؟ پس پیشنهاد میکنم این مطلب را از دست ندهید...
در لینک زیر دستور خارج کردن فایلها از حالت فشرده را برای اکثر فرمت های رایج، آموزش داده شده است. البته بعضی از آنها ممکن است در بعضی از توزیع های لینوکس احتیاج به نصب برنامه ی مربوطه داشته باشند.

Post has attachment
درخشش لینوکس در نمایشگاه CES 2015 با تلویزیون ها و لوازم خانگی هوشمند
هر سال که در نمایشگاه CES نگاه می کنیم، شاهد انواع و اقسام لوازم و گجت های جدیدی هستیم که هسته ی لینوکس بر روی آن ها اجرا می شود. در نمایشگاه امسال بحث اینترنت اشیا و خانه های هوشمند بسیار داغ بود و لیست انواع لوازم و کالاهای خانگی هوشمند که لینوکس بر روی اکثر آن ها اجرا می شد به طور بالقوه ای بزرگ تر شد.

بسیاری از فروشندگان آشکارا اعلام می کنند که سیستم عامل موجود بر روی محصولاتشان مبتنی بر لینوکس است و عده ای دیگر هم با این که اسمی از لینوکس نمی برند، ولی مشخص است که سیستم عاملی که از آن استفاده می کنند از هسته ی لینوکس بهره می برد. برای مثال سیستم عامل اندروید جزو این دسته قرار می گیرد.

دسته بندی محصولات ساده است: به دنبال یک تلویزیون هوشمند جدید هستید؟ اکثر آن ها مشخصاً مبتنی بر لینوکس هستند و از سیستم عامل هایی مانند تایزن، اندروید، وب او اس و ... استفاده می کنند که در همه ی اینها از هسته ی لینوکس استفاده شده است. در ابزارهای خانگی دیگر مانند مدیاسنترها و هاب ها و روترهای مخصوص ساختن یک خانه ی هوشمند، نیز لینوکس بیشترین فراوانی را داشته است و البته اکثر تلفن های همراه و تبلت های معرفی شده از اندروید استفاده می کنند.

در لوازم و ابزارهای ساده تر دیگر نیز ما شاهد لینوکس هستیم. برای مثال انواع دستگاه های پخش موسیقی از جمله اسپیکرهای وایرلس معمولا بر پایه ی لینوکس هستند. دستگاه های هوشمندسازی کوچکتر و همچنین سنسورهای مختلف نیز در دل خود لینوکس را اجرا می کنند. همچنین ابزارهای پوشیدنی مختلف و کامپیوتر موجود در خودروها و به طور کلی اکثر مواردی که در دسته بندی اینترنت اشیا قرار می گیرند مبتنی بر هسته ی لینوکس هستند.

ربات ها و مولتی کوپترهای هوشمند و نیمه هوشمند معمولا مبتنی بر APM یا فقط ROS هستند اما ابزارهای بسیار زیادی هم در این دسته دیدیم که مبتنی بر لینوکس بودند. مخصوصاً ربات های مختلف زمینی که در این نمایشگاه به نمایش در آمدند. تعداد زیادی از این ربات ها و مولتی کوپترها توسط تلفن های هوشمند قابل کنترل بودند.

اکنون با ما همراه باشید تا در ادامه ی این مطلب با چند مورد از بهترین محصولات مبتنی بر لینوکس در این نمایشگاه بیشتر آشنا شویم...

Post has attachment

Post has attachment

man soale avvalo miporsam :D

tu ubuntu chetori graphic card e khodamo nasb konam ke unity badesh kollan nabud nashe?

3 4 ta ravashe ke tu internet bud o raftam :D kare dg e soragh nadarid?
Wait while more posts are being loaded