Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhoto
۱۳۹۵/۱/۲۶ ه‍.ش.
4 Photos - View album

سلیاک چگونه تشخيص داده می شود؟
در بيماران مشكوك ابتدا تست خوني براي اندازه گيري آنتي باديهای اختصاصي سلياك انجام و در صورت مثبت شدن آزمايش خون(TTG)، آندوسكوپي و نمونه برداري از ابتداي روده باريك انجام می گردد. اگر تغييرات مربوط به سلياك (از بين رفتن پرزهاي مخاطي و افزايش سلولهاي دفاعي در ديواره روده) مشاهده شد بيماري بصورت قطعي تشخیص داده شده و بيمارتحت درمان قرار می گيرد.
چه کسانی نیاز به بررسی از نظر سلیاک دارند؟
علاوه بر کسانی که دارای علامت هستند، افراد با زمینه ژنتیکی بیماری شامل فامیل درجه یک بیماران ( خواهر و برادرها، فرزندان و پدر و مادر حتی اگر هیچ علامتی هم ندارند ) و تمامی بیماران مبتلا به بیماریهایی که همراهی زیادی با سلیاک دارند خصوصا کودکان مبتلا به نارسایی رشد و یا بیماری دیابت، بیماران مبتلا به بیماریهای تیروئید، بیماریهای خودایمن کبد و سایر اختلالاتی که در بالا به آنهااشاره شد باید از نظر سلیاک بررسی شوند.
درمان :
در حال حاضر تنها راه درمان رعایت رژیم غذایی فاقد گلوتن برای تمام عمر می باشد. این رعایت رژیم باید با دقت و حساسیت فراوان و تحت نظرمشاور تغذیه مورد تایید انجمن باشد. البته پژوهشهای زیادی در دنیا روی روشهای درمانی نوین درحال انجام است ولی هنوز راه درمانی دیگری جایگزین رژیم نشده است.

هنگام خرید حتما واژه ی بدون گلوتن به هر زبانی رو مشاهده کنین و بعد خرید کنید.
sin gluten
sem gluten
gluten free
gluten icermaz
معنی بدون گلوتن رو میدن

Post has attachment
Photo

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
۱۳۹۴/۱۰/۲۹ ه‍.ش.
6 Photos - View album

Post has attachment
Photo

سلام این انجمن تازه تاسیس شده .امیدوارم بتوانیم با کمک هم به کسانی که از سلیاک رنج میبرن کمک کنیم
Wait while more posts are being loaded