Post has attachment
Grafy z mé ambulance. Není velký rozdíl v tom, jak obézní děti přicházejí. V 6 či 16 letech jde o podobnou závažnost obezity. Z grafu je i vidět, v jakém věku přicházejí. Velmi by mne potěšilo, kdyby většina dětí přicházela před 10. rokem a nikoli poté.

Post has attachment
Takhle je to lepší.
Pro úplnost: Obezita I.st je 100-120%, obezita II.st. 120-140% a nejtěžší III.st. je nad 140%.
Photo

Post has attachment
Každý rodič by si měl podobné články přečíst a začít více dělat pro své děti, tedy nabídnout jim zážitky z reálného světa místo toho virtuálního!

Post has attachment
Less Recreational Screen Time Tied to Better Cognition in Kids http://www.medscape.com/viewarticle/902773?src=rss

Tak už i ve studiích vychází to, co nám zdravý rozum říká už dávno. Děti, které tráví mnoho času s obrazovkami (screen time), mají omezené rozumové schopnosti!!! Je to ale tak jednoduché dát dítěti místo skutečného světa ten umělý, virtuální.

Post has attachment
Veliký problém, kterého jsem si nemohl nevšimnout i ve své ordinaci. Drtivá většina českých rodin nevečeří společně! Každý si to jí někde u TV, PC nebo v posteli. Takže české rodiny spolu logicky ani nemluví. Srovnání se světem vyznívá šíleně! Z nejnovější české verze HBSC studie.

Ohledně prevence obezity se stále více se posouvá pozornost do nejnižšího věku dítěte. A stále více se hledá klíč ve spánkovém režimu. V této studii mělo efekt na BMI v 5 letech nejvíce spánkové poradenství. První před porodem a druhé ve 3 týdnech věku!! Další dle potřeby rodiny.
Bohužel jsem zatím nenašel obsah onoho poradenství. Je však zřejmé, že spánek a obezita velmi souvisejí.
https://www.medscape.com/viewarticle/902065

Post has attachment
Mindfulness - znáte to divné slovo? Pěkně vysvětluje Dr.Málková ve vztahu k jídlu. Plně souvisí s posledním příspěvkem o naší neschopností jíst společně. Jak prosté! Užívejte si to. Co? No všechno!

Post has attachment

Post has attachment
Pozvánka pro lékaře na seminář o obezitě.
pozvánka jihlava.pdf
pozvánka jihlava.pdf
drive.google.com

Post has attachment
Skutečně zdravá škola se už dostala fakt vysoko. Gratuluji!
Wait while more posts are being loaded