Stream

Pinned by moderator

mohsen salimi
owner

اختصاصی اعضا  - 
 
آهای عضو ثابت هرکی هستی دمت گرم 
خواستم بگم خوشحالم که هستی 
فقط یه خواهش کوچولو ازتون دارم
برای جذب دوستان بیشتراین پست را اشتراک گذاری کنید .ممنون
 ·  Translate
50
33
esmaeil faraji's profile photomohsen salimi's profile photoshah rokh's profile photoبلور باران's profile photo
34 comments
 
+سونر دیل
ممنون دوست عزیز و مهربانم 
فدای قدمت
 ·  Translate
Add a comment...

sanaz saghari

روش زیستن - بگذارزندگی کند-(lifestyle)- طریقة الحیاة  - 
 
صبورانه در انتظار زمان بمان،
هر چیز در زمان خود رخ می‌دهد، حتی اگر باغبان باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود میوه نمی‌دهند.
 ·  Translate
6
2
morteza sh's profile photoMohammad Rezai's profile photoMaryam Mm's profile photoAvin Rasoli's profile photo
2 comments
 
جز صبر وانتظار چاره دیگری هست نه قطعاً چون زمان در دست ما نیست اما میشود از فرصت های بدست آمده استفاده اعظمی برد
 ·  Translate
Add a comment...

داداش وفا

مطلب وتصاویرغیر مرتبط (other images)- وسایر التصاویر  - 
 
 
دغدغه های بعضی ها:
1. وقتی برق میره کجامیره؟
2. چراتخم مرغ فحش نیست ولی تخم سگ فحشه؟
3. استامینوفن از کجا میدونه ما کجامون درد میکنه؟
4. وقتی میگن بگیر بخواب، ما چی رو باید بگیریم؟
5. وقتی میگن به افتخارش دست بزنید، دقیقا به کجاش باید دست بزنیم؟
6. چرا از جمعه تا شنبه اینقدر کم طول میکشه ولی از شنبه تا جمعه اینقدر طول میکشه؟
7. این که میگن بین خودمون باشه دقیقاکجامون باید باشه؟
8. پس کی این حقوق بشر رو میریزن به حسابمون؟
9. پلیس+10 چند میشه؟
10. دفتر مقام معظم رهبری چند برگه؟
11. آیا میشه رو میز نهارخوری شام هم خورد؟
12. پشم شیشه دقیقا کجای شیشه در میاد؟
۱۳. چرا جعبه پيتزا مربعه، خودش گرده،موقع خوردن مثلثه!!؟
۱۴. آیا برای آزمایش الهی باید ناشتا بود؟
۱۵. آیا برای گرفتن شناسنامه المثنی، اصل شناسنامه هم لازمه؟
۱۶. كانال كولر شبكه چنده!؟
۱۷. اینکه تو دعوا بهت میگن حالا نشونت میدم دقیقا چیو میخوان نشون بدن؟!!!
۱۸. آیا توی اتاق خواب میشه بیدار بمونیم؟
۱۸. این حقوق بشر تقریبا چند تومنه ؟
۱۹. حقوق بشر رو فقط به بشر میدن یا به اونا هم میدن ؟
۲۰. چرا "ترکیه" داریم ولی "لر کیه" نداریم؟
 ·  Translate
11
1
آقا فرشاد's profile photoحسن شیرازی's profile photo
 
داداش وفای گل خیلی مخلصتم امروز بد جور حالگیری بود از صبح ولی با این مطلبت خیلی حال کردم و خندیدم برات ارزو میکنم هرگز غم نبینی و دلخوشیهای زندگیت هر روز بیشتر و بیشتر بشه مرسی عزیرم 
 ·  Translate
Add a comment...

Fozieh Tabdili Azar

عرفان،هیپنوتیزم،دراویش ومشابهMysticism-dervishes-hypnos)-hg  - 
 
:energy healing
انرژي درماني يا شفا از قوانين و انرژيهاي طبيعي هستند. در بدن ما نيروهايي وجود دارد كه به ما كمك مي‌كند تا بيماريها و زخم‌هايمان خوب شوند، همين انرژي درماني است. بنابراين انرژي درماني چيزي جز استفاده از قانون Self healing يا قانون خود بهبودي نمي‌باشد. قانون نيروي حيات و قانون خود بهبودي از اصول انرژي درماني هستند. بنابراين انرژي درماني چيزي جز استفاده از قانون‌هاي شفاي طبيعي نمي‌باشند. گاهاً ممكن است بعضي افراد يا حتي سازمانها با انرژي درماني مخالفت كنند و يا آنرا رد كنند.
انرژي درماني چيزي نيست كه بشود آن را رد كرد به خاطر همين كسانيكه آن را رد مي‌كنند يا اطلاعي ندارند يا اينكه به صلاحشان است انرژي درماني را رد كنند. به هر حال انرژي درماني در ميان دوستان و مخالفان راه خود را پيدا كرده است. البته كساني بوده‌اند كه از موضوع انرژي درماني و عدم اطلاع مردم از انرژي درماني سوء استفاده‌هاي كرده‌اند. اما انرژي درماني يك مبحث كاملاً علمي است. هر چند در ايران آن را بعنوان يك علم نمي‌شناسند ولي در كشورهاي ديگر جز علوم مكمل مي‌باشد. زمانيكه ما روشهاي درماني بوعلي سينا را مورد برسي قرار مي‌دهيم مي‌بينيم كه او نيز از انرژي درماني بي بهره نبوده است و سعي مي‌كند علاوه بر دارو چيز ديگري نيز در اختيار بيمارش قرار دهد تا به بهبودي او كمك كند. بنابراين انرژي درماني در فرهنگ ايراني نيز وجود داشته و دارد.
. هر كسي با تمرين و ممارست متوسط مي‌تواند بر روي آنها تسلط يابد و خود و خانواده خود تنها با انرژي حيات كه در دسترس همگان مي‌باشد، مدارا كند. انرژي درماني نيازي به لمس كردن ندارد. بنابراين انرژي درماني يك روش بدون لمس مي‌باشد كه تنها از طريق انتقال انرژي(نيروي حيات، پرانا، چي يا كي)اقدام به درمان مي‌كند. كه اين مكانيسم از طريق فعال كردن سيستم ايمني و قانون خود بهبودي بدن صورت مي‌گيرد.
انرژي درماني با هيچ روش درماني مخالفت يا مبارزه نمي‌كند. اساس انرژي درماني بر پاكسازي انرژيهاي كثيف از بدن و جايگزين كردن انرژيهاي تميز مي‌باشد. روشهايي براي تشخيص بهتر در انرژي درماني بنام اسكن كردن وجود دارد. تكنيك‌هاي اسكن به ما كمك مي‌كند كه مطمئن شويم چه جاهايي از بيمار دچار مشكل شده است. يا چه جاهايي از نظر انرژيكي آسيب ديده است. پس انرژي درماني براي خود اصولي دارد و كسانيكه ادعا مي‌كنند توانايي انجام اين روش را دارند بايد با تكنيك‌هاي علمي و عملي آن كاملاً آگاه باشند و بر روي آنها تسلط يابند.
بهر حال انرژي درماني پس از طي شايد ده هزار سال هم اكنون به اينجا رسيده است كه مورد نقد و برسي ما قرار مي‌گيرد. اين علم كهن همراه با تاثيرات عالي پرانا و انرژي حيات وارد تمام سيستم‌هاي درماني ما شده است كه ممكن است از آن اطلاعي نداشته باشيم. اما روشهايي همانند، طب گياهي، ماساژ، شياتسو، هميوپاتي، مغناطيس درماني، روشهاي الكساندر، كاپروپرانيك، هاله درماني، چاكرا درماني، يوگا درماني، شفاي لمسي، شفاي كوانتومي و بسياري از آنها كه قابل ذكر در اينجا نيستند همه از قوانين پرانا يا انرژي درماني استفاده مي‌كنند. باشد كه انرژي درماني بتواند زندگي شما را متحول نمايد و در درمان بيماريهاي خودتان و عزيزانتان شما را ياري دهد.
 ·  Translate
4
2
herat ghazali's profile photoحبیبه حکیمی زاده's profile photomohsen salimi's profile photo
2 comments
 
سلام خیلی ممنون از پستهای قشنگتون 
 ·  Translate
Add a comment...

Fozieh Tabdili Azar

راهکارهای متافیزیکی  - 
 
كانال هاي انرژي چيست؟
در سراسر تاریخ، مناطق خاصی به عنوان راهنما، خصوصاً به سوی حالاتی از آگاهی به ثبت رسیده است. معمولاً این مناطق دارای خصوصیات بسیار ویژه‌ٔ طبیعی‌اند. مثلاً اینکه همیشه به طرزی وصف‌ناپذیر زیبا هستند. این مکان‌ها ممکن است آبشار یا جنگل‌های وسیع و سرسبز با درختان سر به فلک کشیده و یا ممکن است از ویرانه‌های باستانی تشکیل شده باشد. اغلب ما با محل‌های مشهور و اسرارآمیزی چون ستون‌های سنگی در انگلستان، اهرام بزرگ مصر، ماچو پیکچو، گراند کانیون Grand canyon (دره‌ٔ عمیق رود کلرادو در شمال غربی آریزونا)، آشنا هستیم. آنچه که به این مکان‌ها ویژگی عرفانی می‌بخشد وجود کانال‌های انرژی است. در واقع کانال انرژی با جریان‌های انرژی بزرگ و کوچک خود به ما الهام، سکوت، روح و انرژی بزرگ و کوچک خود به ما الهام، سکوت، روح و انرژی می‌بخشد. اما این طور نیست که کانال‌های انرژی فقط در مکان‌های مشهور باشند. آنها در همه‌جا وجود دارند. ممکن است این کانال‌ها از میان شهرتان و یا حتی حیاط خانه‌تان بگذرند.
● کانال انرژی چیست؟
کانال انرژی، مکانی با نیرو و انرژی متمرکز است که در هماهنگی با آگاهی انسان عمل می‌کند. انرژی الکتریکی، مغناطیسی و معنوی در نقطه‌ای بر سطح زمین کانونی شده و میدان الکتریکی، شما را به میدان زمین و کل کیهان متصل می‌کند. این جریان‌های انرژی ممکن است قوی باشند همانند انرژی‌های عظیم مکان‌های مقدس و یا ضعیف باشند همانند جریانی که ممکن است در پارک محل سکونت شما جاری باشد.
جریان‌های انرژی مذکر و مؤنث باعث ایجاد حس‌های متفاوتی می‌شوند. کانال‌های انرژی مذکر، در تفکر متمرکز و تصمیم‌گیری به شخص کمک می‌کند. کانال‌های انرژی مؤنث، روح و ذهن را آرامش بخشیده و به شما کمک می‌کند تا پیام‌ها را از دنیای بیرونی و از جهان درون، دریافت کنید.
یک کانال انرژی به این صورت به وجود می‌اید که انرژی ذاتی زمین و ضربان آن، در اتصال با کیهان قرار گرفته و متمرکز می‌گردد. این انرژی طبیعی و لایزال در بسیاری از مکان‌ها به چشم می‌خورد، از کریستال‌های طبیعی گرفته تا نیروی حیاتی حیوانات و گیاهان. مثلاً انرژی‌های شخصی ما می‌توانند با هماهنگی با محیط اطراف، منجر به ایجاد یک جریان انرژی شود و اینگونه است که مثلاً در پارک نزدیک منزل شما یک کانال انرژی شکل می‌گیرد. همهٔ پارک‌ها حاوی جریان‌های انرژی نیستند اما آنهائی که به علت زیبائی طبیعی مورد حفاظت قرار گرفته‌اند، احتمالاً چنین جریان‌هائی را در دل خود دارند. ممکن است نیروی ذاتی چنین مکان‌هائی با احساسات مردمی که در آنجا گرد هم آمدند و برای نخستین بار به ویژگی مکان پی برده و به حفاظت آن همت گماشتند بر هم تأثیر گذاشته باشند.
مکان ایجاد و رشد تمدن‌ها و فرهنگ‌های گذشته نیز حاوی جریان‌های انرژی است. انرژی‌های شخصی و گروهی نیز می‌توانند با زمین و آسمان اثری متقابل داشته و منجر به ایجاد مکان‌های حاوی انرژی شوند. منطقهٔ موسوم به تپه خرس در داکوتای جنوبی که سرخپوست‌ها سال‌ها مراسم آئینی خود را در آنجا برگزار می‌کردند یکی از این نقاط است. در اصل، خود آن کوه از تقدس بالائی برخوردار نبوده بلکه انرژی انسان‌ها به آنجا تقدس بخشیده است. ما به شیوه‌ای خلاق با انرژی‌های اطراف خود تأثیر متقابل داریم و به این ترتیب، هم از محیط، انرژی می‌گیریم و هم به آن انرژی می‌بخشیم. مکان مورد علاقه شما در باغ یا جنگل، به واسطهٔ انرژی که شما به آن می‌دهید می‌تواند به یک کانال انرژی، مبدل گردد.
لحظهٔ وقوع حوادث دارای انرژی هستند. قتل و یا اندوه شدید می‌تواند منجر به شکل‌گیری یک کانال انرژی منفی شود.
● یافتن یک کانال انرژی
یافتن یک جریان انرژی، بسته به میزان آگاهی و گیرندگی شما و همین‌طور بسته به نوع انرژی کانال مزبور، می‌تواند آسان یا دشوار باشد. به مکانی که همواره برایتان معنی خاصی داشته و یا در آنجا احساس خوبی به شما دست می‌دهد بروید. بهتر است زمانی را انتخاب کنید که خلوت‌تر باشد به این ترتیب بدون مزاحمت دیگران می‌توانید تمرکز کرده و آرامش بگیرید. زمانی به آنجا بروید که فشار هیجانی زیادی نداشته باشید.
بهترین زمان برای یافتن جریان‌های انرژی، هنگام غروب یا سپیده دم است. همچنین هنگامی که زمین در مه فرو می‌رود (یعنی دریا و خشکی به هم می‌پیوندند) و هنگام اعتدالین (شروع یک فصل و اتمام فصل دیگر که فصل‌ها به هم می‌پیوندند) در این زمان‌های گذرا، جدائی ما بین جهان‌ها محو می‌گردد. سلت‌های (celtانسان‌های پیش از تاریخ که در غرب اروپا زندگی می‌کردند) باستان بر این امر واقف بوده و این زمان‌ها را زمان‌های اقتدار می‌نامیدند.
متأسفانه، نیروی یک جریان انرژی، انرژی‌های ناخوانده را هم به سوی خود جذب می‌کند. در واقع آنها هم احتمالاً به دلیلی مشابه دلیل شما به آن امکان جذب می‌شوند.
بهتر است با یک همراه به مکان مزبور بروید، همراهی که در حضورش بتوانید انرژی‌های آنجا را حس کرده و ضمناً باعث پریشانی حواس شما نگردد.
پس از آنکه مکانی را که احتمال می‌دهید حاوی یک کانال انرژی باشد یافتید، به ذهنتان اجازه دهید که آرام گیرد تا بتواند انرژی محیط را جذب کند. به صدای باد، تکان خوردن برگ‌ها یا صدای پرندگان گوش بسپارید. گویا چیزی می‌خواهد با شما ارتباط برقرار کند. به شاخهٔ درختان بنگرید که آسمان را لمس می‌کنند. ذهنتان را آرام کنید. اندیشهٔ کارهای روزمره زندگی را به کناری بگذارید. با خالی کردن خود از چنین همهمه‌هائی می‌توانید آنچه که رنجتان می‌دهد را بیابید.
تصور کنید که از خودتان بیرون رفته‌اید، به درون زمین، تصور کنید که بالا می‌روید و با کیهان یکی می‌شوید. چه حسی دارید؟ اگر جریان انرژی در آن مکان وجود داشته باشد، حسی در درونتان جاری خواهد شد، احساس آرامش یا شگفتی. اولین چیزی که به نظرتان خواهد رسید، بالا رفتن سطح انرژی جهان است؛ چه آسمان زنده‌ای! گلبرگ‌های بنفشه چه لطیفند! چه علف‌های سبزی! حس می‌کنید انرژی زمین از درونتان بالا می‌رود و ذهنتان گشوده می‌گردد. اگر جریان انرژی مذکری یافته باشید واژه‌ها، جمله‌ها، اندیشه‌ها و افکار از درونتان همانند آب چشمه بیرون می‌زند. اگر جریان انرژی، مؤنث باشد احساس گشایش، باروری و یکپارچگی خواهید داشت و اگر چنانچه انرژی‌های مذکر و مؤنث هر دو شما را احاطه کرده باشند، ترکیبی از آثار آن دو در شما القاء خواهد شد.
این تمرین را در مکان‌های مختلف انجان دهید، پارک کنار خانه‌تان، محل عبادت یا حیاط منزل. بعضی اشخاص به این طریق یک یا دو جریان انرژی را در منزل خود یافته‌اند. اگر در منزل تازه‌سازی زندگی می‌کنید، جریان انرژی احتمالاً صرفاً از شما ناشی شده است، از نیرو و انرژی شخصی شما. اما اگر در خانه‌ای قدیمی به سر می‌برید جریان انرژی احتمالاً از ساکنین قبلی خانه ناشی شده است. گاهی اوقات ممکن است از وجود بعضی چیزها در آنجا آگاه شوید. حتی ممکن است یک روح کشف کنید!
البته به هیچ یک از کارهای گفته شده نیازی نیست. بدون هیچ آگاهی قبلی، ناگهان جریان انرژی به درون شما وارد می‌شود. در حالیکه مشغول انجام دادن کار خود هستید، ناگهان احساسات و اندیشه‌هائی در شما القاء می‌گردد که گوئی از همه سو به سوی شما روانند.
● جریان انرژی مورد علاقه خود را پیدا کنید
شما هرگاه پاسخ پرسشی را نمی‌دانید به دامان طبیعت بروید و به یک درخت بلوط پیر تکیه کنید. درختان چیزهای زیادی برای گفتن دارند اما به شرط آنکه به دقت به آنها گوش بسپارید چرا که درختان به آرامی سخن می‌گویند. چون ریشه‌هایشان در اعماق زمین فرو رفته و شاخه‌هایشان به آسمان می‌رسد. آنها شما را به یاد انرژی نهفته در وجود خودتان می‌اندازند.
مکان‌های مقدس مشهور پر از کانال‌های انرژی به مقدار فراوان هستند. اما برای تجربهٔ نیروی یک جریان انرژی، منتظر رفتن به چنین مکان‌هائی نباشید. این کانال‌ها در بسیاری از مکان‌ها وجود دارند. پس از مختصر تمرینی می‌توانید آنها را به راحتی تشخیص دهید.
نقاط بسیاری در روی زمین، کانون‌های تمرکز نیرو و انرژی هستید. آنها را فرا بخوانید تا بیابید و شاید هم آنها را شما را بیابند! ·  Translate
6
2
mehdi k's profile photomohsen salimi's profile photoFozieh Tabdili Azar's profile photo
2 comments
 
+mohsen salimi شكسته نفسي مي فرماييد 
شما استاد من ميباشيد 
 ·  Translate
Add a comment...

آوا ارغوان

زندگی ، مرگ  - 
 
اجساد کلمات

که

  محو

     می شوند  

دست از سر کاغذ

                  برمی دارم   

وصیت می کنم

     بعد از مرگ

         خاکسترم

          در باد رها شود

شاید کلمه ای

        جا مانده در من

که باید در سرزمینی

بدون پاک کن ها

        دوباره متولد شود. ·  Translate
14
shabnam shayeste's profile photomohsen salimi's profile photo
4 comments
 
+shabnam shayeste افرین
 ·  Translate
Add a comment...

Fozieh Tabdili Azar

راهکارهای متافیزیکی  - 
 
مانترا چیست؟

مانترا از ریشه سانسکریت است و از دو جز" مان " و "ترا" پایه ریزی شده است. ( مان ) به معنی فکر کردن است و ( ترا) از ریشه ی ( تری) به معنی آزاد شدن از دنیای مادی است. تکرار همیشگی و درازمدت مانترا ایجاد خلع یا بی ذهنی ( No Mind ) می کند. اثر این بی ذهنی آزاد شدن وجود از بند فکر کردن است . مانترا واژه یا گروهی از واژه های است که امواج آن یک انرژی روحانی و شفابخشی را در خود دارند که افزون بر ایجاد تمرکز، کمک می کنند تا انرژی نهفته در درون انسان آزاد شود و فرد از موانع حواس عبور کرده و به درک و شناخت حقیقت برسد، و در مرتبه ی والاتری با حق یکی شود.
مانترا ، خوراک معنوی برای روح گرسنه است.
تکرار همیشگی مانترا آرامش درونی و شعف را به ارمغان میاورد.
هندوها بر این باورند که نخستین صوت در آغاز آفرینش، اوم(OM) بوده و آفرینش از ( اوم) سرچشمه گرفته است. اوم ، صدای لزرش خلاق خداوند است . اوم خود یک مانترا است و برای مدی تیشن به کار برده می شود. تکرار مانترا کمکی است برای از میان بردن کارماهای بد.


آشنایی با چند نوع از مانتراها:
بيجا مانتراها يا مانتراهاي بذري

اين دسته از مانتراها معني خاصي ندارند و مستقيما بر روي نِيدي ها که لوله هاي عصبي در جسم روحاني (آسماني)، هستند اثر مي گذارند. اين دسته از مانتراها، ارتعاشاتي را در چاکراها، در طول ستون فقرات ايجاد مي کنند و به عنوان پيام ظريفي عمل مي نمايند. گرفتگيها را باز کرده و اجازه مي دهند که انرژي ک.نداليني به طور آزادتري جريان يابد.
در اين دسته از مانتراها، اسم، فرم و صدا در يکديگر ادغام مي شوند و نمي توان آنها را از يکديگر تفکيک نمود.
مديتيشن هاي پيشرفته، بيجا مانتراها و برخي از مانتراهاي پنهاني را نمي توان بدون راهنمائي گورو، يا معلمين فرستاده شده از جانب گورو انجام داد، زيرا ممکن است که تکرار غير صحيح اين مانتراها، لطمه هائي را به سيستم روحي، رواني فرد وارد آورد.

نيرگونا مانتراها يا مانتراهاي آبسترَکت

اين دسته از مانتراها معاني قابل ترجمه اي دارند و ارتعاشات بسيار قوي را در بدن ايجاد مي کنند و موجب وحدت فرد با آگاهي خالص در سطح غير آشکار مي گردند.

1- سُ _ هام : مفهوم آن اين است که من با او (خداوند) به وحدت رسيده ام. او (خداوند)، فاقد شکل، کيفيت، گذشته، حال يا آينده مي باشد.
در اينجا "مديتيتور"، نيز خود، هستي مطلق است. با تکرار اين مانترا، "مديتيتور"، به وراء محدوديت دست مي يابد.
اين مانترا بسيار قوي است و اثرات بسيار قابل ملاحظه اي را بر اثر چند هفته تمرين ظاهر مي سازد.

2- آهام برَهما آزمي : مفهوم اين مانترا اين است که من برَهمان هستم، و به عبارت بهتر، با ذات مطلق به وحدت رسيده ام. اين مانترا يکي از فرمول هاي بسيار باارزش ودائي است.
با تکرار اين مانترا، فرد از محدوديت هاي جسم و ذهن مي گذرد و به وحدت با مطلق دست مي يابد.

3- تات توآم آزي : اين مانترا نيز يکي از باارزش ترين فرمول هاي ودائي است و به مفهوم وحدت با برَهمان يا قدرت مطلق و هستي بخش مي باشد.
اُم : ترجمه اي براي اُم متصور نيست. اُم از سه کلمه A,U,M، ساخته شده که اشاره به سه مرحله زماني (گذشته، حال، آينده) و سه مرحله آگاهي (بيداري، رويا و خواب عميق)، مي باشد.
تکرار اين مانترا به اين ترتيب است که قسمت "اُ" را هرچه طولاني تر مي کشيد: اُووووو....، تلفظ قسمت "م"، با لب هاي بسته انجام مي شود که به ختم مانترا منجر مي گردد.
يوگي ها، براي آغاز مديتيشن اين مانترا را با صداي بلند و سه بار به طريق فوق تکرار مي کنند.
اُم، مانتراي انتخابي مادر ماتا آمريتا ناندامائي، نيز مي باشد. وي آن را نور الهي مي نامد. او اين مانترا را همراه با "ما"، به معني عشق الهي ارائه مي دهد.

گاياتري مانترا

اُم بوربوآ، سواها، تات ساويتور، وارِِنيام، بارگُ دِواسيا، دي ماهي، ديُيُناه، پراچُ دايات
ستايش در مقابل خداوندي که جهان را آفريده است و شايسته عبادت مي باشد، خداوندي که مظهر دانش و نور و از ميان برنده گناهان و جهالت است؛ باشد که بزرگي او موجب روشن بيني ما گردد.
گاياتري مانترا، مانتراي کيهاني است که از وداها که قديمي ترين دانش بشري مي باشند استخراج گرديده است. تکرار مرتب اين مانترا، موجب رهائي مي گردد.
گاياتري مانترا، مانتراي انتخابي سوآمي ساتياساي بابا مي باشد.
اين مانترا را در هر کجا که هستيد و در هر زماني تکرار نمائيد. اين مانترا بايستي بسيار جدي گرفته شود.
اگر گاياتري مانترا با ايمان تکرار شود؛ بيماري ها و مشکلات را از زندگي فرد دور نموده و همه خواسته هاي او را برآورده مي کند و آنچه را که به نفع فرد است به او اعطا مي نمايد.
گاياتري مانترا بي نهايت قوي است. الهه حکمران در اين مانترا خورشيد مي باشد.
گاياتري، مادر وِداها، است. گاياتري، ساويتري و ساراسواتي؛ سه نام گاياتري هستند که هر سه در هر انساني موجودند.

تکرار مانتراها

قبل از تکرار مانترا، موارد زير را رعايت نماييد:
مانترا را با بدن تميز، البسه تميز و از ته دل و با خلوص نيت تکرار کنيد.
تکرار مانترا (جاپا)، مستقيم ترين راه براي رسيدن به روشن بيني است.
مانتراي مناسب را انتخاب نماييد و هر قدر بيشتر، حتي ضمن راه رفتن و کارکردن تکرار کنيد.
مي توانيد مانتراهاي متعددي را، براي منظورهاي مختلف انتخاب نماييد.
هر مانترا را 108 بار و در صورت عدم فرصت 9 بار يا مضربي از عدد 9 تکرار کنيد.
براي شمردن از جاپامالا (چيزي شبيه دانه هاي تسبيح ولي تکان نميخورند)، يا انگشتان استفاده نماييد.
در صورتيکه مانترا را با چشمان بسته تکرار مي کنيد؛ توجهتان را روي چاکراي ششم (محل چشم سوم، بين دو ابرو، کمي بالاتر)، يا روي چاکراي قلب (بين دو سينه کمي به طرف راست)، بگذاريد.
مي توانيد مانترا را در ابتدا با صداي بلند تکرار کنيد، سپس با صداي آهسته و در انتها به طور ذهني تکرار نماييد.
تکرار ذهني مانترا قوي ترين اثر را دارد.
تکرار مانترا با صداي بلند، موجب مي شود که توجهتان از صداهاي خارج بريده شود و به درون معطوف گردد.
مانترا را با نيت پاک و با تلفظ صحيح تکرار کنيد.
مي توانيد مانترا را با قلم اختصاصي و در دفتري که به اين کار اختصاص داده ايد، هر روز به مدت ده دقيقه تا نيم ساعت بنويسيد و در طي اين مدت نيز در سکوت و تمرکز باشيد و در ذهن نيز مانترا را تکرار نماييد.
مدت مناسب براي تکرار مانتراها، بيست دقيقه تا نيم ساعت مي باشد.
با توجه به قدرت مانتراها، خستگي هايي که طي سالها روي هم انباشته شده اند، شروع به آزاد شدن مي کنند. بنابراين اگر پس از چند دقيقه تکرار مانترا احساس بي حوصلگي کرديد، يا به ياد کارهاي عقب افتاده، افتاديد و احساس کرديد که بايد از جا بلند شويد و به دنبال انجام آن کارها برويد، اينها همه علائم موثر بودن مانتراها و آزاد شدن خستگي هاست و علائم خوبي مي باشند.
به تکرار مانترا ادامه دهيد به ياد آوريد که کار پر اهميتي را انجام مي دهيد. با تکرار مانتراها به سلامت و موفقيت خود و خانواده خود کمک مي کنيد.

استراحت بعد از مديتيشن بسيار مهم است؛ در اوايل، دو تا سه دقيقه استراحت کافي است. در ازاء هر ماه مديتيشن، چند دقيقه به مدت استراحت بيافزاييد. براي کساني که سالها مديتيت طولاني مي کنند، بيست تا سي دقيقه استراحت بعد از مديتيشن ضروري است.

جنبه عملي

بر حسب درجه تمرکز، نتايج حاصل از تکرار مانترا تشديد مي شود براي بهره برداري حداکثر از تکرار مانترا، بايستي ذهن به منشاء خود بازگردد و در آنجا ثابت شود.

هر مانترا داراي قدرت فوق العاده اي است. مانترا توده اي از انرژي تابان يا تِجا مي باشد. با ايجاد جريان فکري خاص، مانترا موجب تغيير شکل ماهيت ذهن مي شود. ارتعاشات موزوني که بر اثر تکرار مانترا ايجاد مي شود، ارتعاشات غير پايدار مربوط به پنج لايه ذهن را تنظيم مي نمايد.

مانترا گرايش هاي طبيعي ذهن مادي را کنترل مي نمايد.
مانترا نيروي روحاني را کمک و تقويت مي نمايد.

ذهن بهترين دوست و بدترين دشمن فرد است. مهمترين مانع فرد براي مديتيشن بي قراري و تفرقه ذهن مي باشد. به همين دليل گاه افرادي مديتيشن را مشکل مي بينند و از مديتيشن کناره گيري مي کنند که البته اشتباه بزرگي است.

در طي مديتيشن پرت شدن حواس و فکر کردن به مسائل مختلف، جزئي از مديتيشن مي باشد و نشان دهنده آزاد شدن خستگي هاست.

مسائلي که در طي روز براي فرد پيش مي آيند، رد پائي را در وجود فرد بجا مي گذارند و با گذشت ساليان متمادي و قرن ها و زندگي هاي مکرر، به تدريج فرد اشباع از اين رد پاهاست که بر روي هم انباشته شده اند. با شروع مديتيشن و به خصوص با تکرار مانتراها اين خستگي ها شروع به آزاد شدن مي کنند و آن را با به ياد آوردن مسائل ريز و درشت ملاحظه مي کنيم.

با انجام مرتب مديتيشن به تدريج اين خستگي ها آزاد مي شوند و کساني که مديتيشن را براي سالها ادامه داده اند و از اين خستگي ها رها شده اند از آرامش و ثبات زيادي برخوردار هستند.

شادي هائي که از لذت هاي دنيوي حاصل مي شوند، در مقايسه با سرور حاصل از مديتيشن هيچ هستند. ادامه مديتيشن را به هيچ بهائي متوقف نکنيد. صبور باشيد و بالاخره موفق خواهيد شد. ممکن است در طي مديتيشن با اشکالاتي برخورد نمائيد، که در مواجهه با استرس هاي جمع شده پيش مي آيند؛ ولي با صبر و پايداري و کوشش از آنها خواهيد گذشت.

به مرور زمان و با پيشرفت در مديتيشن، بر حواس خويش مسلط مي شويد. در مراحل پيشرفته، جسم و محيط اطراف، اثري را بر روي مديتيشن کننده باقي نمي گذارند و فرد جذب سرور دروني مي گردد.

تکرار مانترا ) جاپا)، وسيله اي است که بشر را از فرم کوچک (مايکروکازم)، به فرم کيهاني (ماکروکازم)، مي رساند. تکرار مانترا (جاپا)، وسيله اي است که فرد را به منشاءاش متصل مي کند.

در اينجا لازم به يادآوري است که مايکروکازم (وجود هر انسان(، فرم کوچک و مينياتوري از ماکروکازم (جهان هستي)، مي باشد و مانند جهان آفرينش، انسان نيز به طور پيوسته اي مراحل شکوفائي و تجزيه را در زندگي هاي بي شماري مي گذراند و مانند طبيعت، دوره هاي فعاليت و استراحت را داراست و در بدن انسان نيز هم چنانکه در پُست بعد گفته خواهد شد، نادا که قدرت حياتي آفرينش است، به فرم کونداليني وجود دارد.برای برطرف کردن موانع و کسب موفقیت ها در مدیتیشن:
OM SRI MAHA GANAPATAYAI NAMAHA ( اُم شِری ماهاگانا پاتایه ناماها )

برای گشایش چاکرای هفتم، شنیدن اصوات از چهار بُعد :
OM GAJAKARNAKAAYA NAMAHA ( اُم گاجاکارناکایا ناماها )

برای رفع موانع درونی :
OM VIGHNA NASHANAAYA NAMAHA ( اُم ویگنا ناشانایا ناماها )

پیشرفت سریع بدون موانع، حل مشکلات :
OM VINAYAKAAYA NAMAAHA ( اُم وینایاکایا ناماها )

برای گشایش چاکرای ششم :
OM BHALACHANDRAAYA NAMAHA ( اُم بَهالاچاندرایا ناماها )

برای آگاهی وسیع :
OM GAJAANANAAYA NAMAHA ( اُم گاجانانایا ناماها)

رفع موقعیت های خطرناک :
OM KSHIPRA PRASADAYA NAMAHA ( اُم کشیپرا پراسادایا ناماها )

برای تمرکز ذهنی و قلبی در مدیتیشن :
OM AEKADANTAAYA NAMAHA ( اُم آکادانتایا ناماها )

برای افزایش حافظه :
OM SHRI GANESHAAYA NAMAHA ( اُم شری گانشایا ناماها)


مانترای "Om Mani Padme Hum" بیشتر از تمام انواع دیگر مانتراها در دنیا استفاده می‌شود. این مانترا وضعیتی دلسوزانه ایجاد می‌کند که راههای شهودی را بوجود می‌آورد. راه ساده تدریس این مانترا به صورت مفهومی است. زمانی که قلب و ذهن یکی می‌شوند هر چیزی امکان پذیر می‌گردد.

Om: صوت دانه‌ای (بذر صوتی) برای چاکرای چشم سوم است. اینجا جایی است که مذکر و مونث به صورت دائمی یکدیگر را ملاقات می‌کنند. شما همچنین انرژی جاریي را می‌بینید که معرف مار می‌باشد که در سمبل پزشکی بنام “Caduceus” بکار رفته است. قسمت مرکزی این سمبل نشانگر ستون فقرات است و صدای Om چاکرای چشم سوم را فعال می‌کند. Om نام وضعیت بودن است، جایی که ما با روح خداوند یکی شده و ما را آزاد و رها می‌سازد. به تمام مقاومتهای درونی و موانع که در طول این چهل روز تمرین بوجود می‌آید توجه کنید. هر روز تمرینتان را در جایی که باعث آرامش شماست انجام دهید. و همیشه براي این تجربه دعای تشکر را انجام دهید.
OM MA NI PAD ME HUM
Om: درب رنج بشری را می‌بندد و باعث مي‌شود بشر دوباره در حیطه خداوند زاده شود. رنجی که از دوری خداوند دچار شخص شده است. منشاء این رنج از غرور است.
Ma: درب رنج بشری را جهت دوباره زاده شدن در نگرانی و استرس می‌بندد.(قلمروasuras) این رنج حاصل مبارزه پایدار است. منشاء این رنج از حسادت می‌آید.
Ni: درب رنج بشری را جهت دوباره زاده شدن در حیطه انسانی را می‌بندد. رنج انسانی تولد است، بیماری است، پیری و مرگ است. منشاء این رنج بردن از آرزوهاست.
Pad: درب رنج بشری را جهت تولد دوباره در قلمرو حیوانی می‌بندد. رنج حیوانی حماقت است، برتری‌جویی بر دیگری و کشته شدن بدست انسان به خاطر گوشت، پوست و غیره است؛ دیو صفتی است. منشاء این رنج جهالت و نادانی است.
Me: درب رنج بشری را جهت تولد دوباره در قلمرو ارواح گرسنه می‌بندد. رنج ارواح گرسنه، گرسنگی و تشنگی است. و منشاء این رنج حرص و طمع است.
Hum: درب رنج بشری را جهت تولد دوباره در قلمرو جهنم می‌بندد. رنج جهنم گرما و سرماست. منشاء این رنج از خشم و نفرت می‌آید.


AUM يك نواي خالص است: مانند صداي آبشار؛ آيا صداي آبشار معنايي دارد؟ ابدا. هيچ معناي ندارد.

يك صدا وقتي واژه مي‌شود كه به آن معنايي وصل كنيم.

يك صداي با معني، واژه يا كلمه مي‌شود و يك واژه‌ي بي معنا يك صدا است. نخستين چيزي كه بايد درك

شود اين است: AUM يك كلمه نيست، نوايي خالص است.

تمام كلمه‌هاي ديگر از آن برخاسته‌اند، ولي خودش كلمه نيست. منبع تمام صداها است و نمي‌تواند

هيچ‌گونه معنايي داشته باشد.

اين نواي AUM از سه صدا تشكيل شده: A,M,U اينها صداي مادر هستند؛ تمام صداهاي ديگر توسط اين

سه صدا خلق شده است. تمام كلمات ما، تمامي الفبا، از اين سه صداي مادر تشكيل شده‌اند. پس AUM
منبع اين سه صداي پايه است.

براي همين است كه در هندوستان AUM را با الفبا نمي‌نويسند. براي خودش يك نماد مخصوص دارد: اين

نماد نشان مي‌دهد كه: سردرگم نشو و AUM را همچون يك كلمه فرض نكن. در هندوستان، AUM تنها

صدايي است كه با حروف الفبا نوشته نمي‌شود، بلكه آن را با تصوير نشان مي‌دهند: يك تصوير دارد، يك

نماد مخصوص دارد كه خارج از الفبا است (شكل زير):
اين چيزها نمادين هستند. آن را خارج از الفبا قرارداده‌اند، زيرا منبع است. منبع و مبداء هميشه وراي
چيزها است و در بيرون و فراسو قرار دارد.
AUM
از سه صدا و يك آنوسوار (Anuswar) تشكيل شده. آنوسوار صدايي بسيار ظريف است و نوعي زمزمه‌ي

يكنواخت (Humming) را نشان مي‌دهد. وقتي مي‌گويي ((آ، او...))، آن ((م)) كه تكرار مي‌شود و ادامه

پيدا مي‌كند و به ا ارتعاش ادامه مي‌دهد، آن همان آنوسوار است. آنوسوار فقط به معني نقطه است؛ آن

نيز نشانگر چيزي است.

پس AUM از چهار چيز تشكيل شده: سه چيز مرئي: A,M,U و چهارمي كه نامرئي است: ((همان سايه‌ي

آهنگين و زمزمه‌ي مرتعش كننده)).

اين چهار چيز نشانگر تمام عرفان و متافيزيك هند است:
A
نماينده‌ي يك حالت ذهن است ، وقتي كه بيدار هستي، آگاهي بيداري.
U
نماينده حالت خواب و رويا است: آگاهي رويا.
M
نماينده حالت خواب عميق و بدون رويا (Sushupti) است: خوابي عميق و بي‌رويا.
اينها سه حالت ذهن انسان هستند و مراحل مختلف آگاهي انسان.
و آنوسوار، نقطه– آن همهمه و زمزمه كه به ارتعاش ادامه مي‌دهد نماينده‌ي حالت چهارم از آگاهي انسان است كه حالتي فراسويي دارد؛ حالتي كه تو نه خواب هستي و نه بيدار و نه رويا مي‌بيني؛ وقتي كه تو فقط شاهد هستي بر آنچه كه روي مي‌دهد. به اين وضعيت چهارم توريا (Turiya‌) مي‌گويند. (‌حالت بودا)
توريا به معني ((چهارمين)) است. اين حالت نام ديگري ندارد، فقط چهارم.
زيرا نمي‌توان آن را نام داد؛ وراي نام‌ها است. اين نكته را بايد نخست درك كني.
دومين چيز: وقتي به چهارمين حالت يا توريا مي‌رسي، ديگر چيزي جز شنيدن يك نوا (Melody) يا موسيقي آسماني باقي نمانده، چيزي كه فيثاغورث به آن موسيقي كائنات، موسيقي ستارگان و آن
موسيقي كه خود جريان زيرين هستي است نام داد. ·  Translate
4
1
mohsen salimi's profile photoFozieh Tabdili Azar's profile photo
 
البته شخصا اعتقادم بر اين است كه ذكر اسماء حق بهترين ذكر ميباشد.هر مانترا يا ذكري كه با تكرار آن احساس آرامش ميكنيد مفيدتر واقع ميشود
 ·  Translate
Add a comment...

داداش وفا

مطلب وتصاویرغیر مرتبط (other images)- وسایر التصاویر  - 
 
 
دوستی میگفت:گاهی وقت هادادن یه شانس دوباره به کسی مثل دادن یه گلوله ی اضافس برای اینکه باراول نتونست توروخوب هدف بگیره !!!

میگفت:یافتن عشق مانندیافتن کفش است گاهی آدمهابه دنبال آنهایی که زیباهستندمی روندامادرنهایت یکی که باآن احساس راحتی می کنند

رابرمیگزینند...

میگفت:یادت باشه...گذشته رواگربه دوش بکشی کمرت خم میشه ...ولی اگه بذاری زیرپات قدت بلندمیشه ...!!

میگفت:اشتباه کردن...اشتباه نیست!دراشتباه ماندن اشتباه است!

میگفت:گاهی اوقات کافیه فقط ازیه زاویه دیگه به دنیانگاه کنی ...

ومیگفت :برکت پروردگارمثل باران است اگه میبینی خیس نمیشوی جایت راعوض کن...
 ·  Translate
11
1
حسن شیرازی's profile photoshabnam shayeste's profile photoSaeid Ilaei's profile photo
5 comments
 
مرسی خیلی قشنگ بود 
 ·  Translate
Add a comment...

داداش وفا

مطلب وتصاویرغیر مرتبط (other images)- وسایر التصاویر  - 
 
 
هنگامی که یه خانم راهنمای سمت چپ ماشینش میزنه به چه معناست؟
1-از صبح که از پارکینگ در اومده یادش رفته
2-نکته انحرافیه می هواد بپیچه
3-داره دنبال برف پاک کن می گرده
4-می خواد صدای ضبط رو زیاد کنه
5-داره دنده معکوس می کشه
 ·  Translate
12
حسن شیرازی's profile photoداداش وفا's profile photo
4 comments
 
+داداش وفا داداشی ولی خداییش اشپزهای مرد و خیاطهای مرد به بهترین اشپزها و خیاطهای زن سرترند مردها کلا بهترن
خخخخخخخخ:)))))))))
 ·  Translate
Add a comment...

Fozieh Tabdili Azar

بحث و گفتگومرتبط با انجمن (discussion ) المباحثة  - 
 
همه ميگويند:
قانع باش !
چرا ؟!
در اين عمر كوتاه چرا بايد قانع بود ؟
پرواز كن ، هرچه رفيع تر
برقص ، هرچه ديوانه وار تر ...
 ·  Translate
16
ensafjoo khaled's profile photoshabnam shayeste's profile photo
13 comments
 
هر چه خواهی آن کن ولی خدا یادت نره 
 ·  Translate
Add a comment...

About this community

خوش امدید اینجا یک انجمن تخصصی ازاد است. عضوی به سادگی حذف نمی شود . ازگذاشتن پستهای غیراموزنده و سیاسی پرهیز کنید. اینجا را خانه امید خود و دیگران بدانید. سوال ومشکلاتتون را با هم در میان بذارید و عملا"پزشک وبیمارهم شوید تا به جواب برسید. ضمنا" ازگذاشتن پست وسایتی که عضواین انجمن نیستند جدا"پرهیز کنید تاحذف نگردد. پستهای سیاسی و اهانتی وغیرمرتبط و بی محتواواونا که تاریخ مصرفشون گذشته مثل تقدیر وتشکروتثلیت و مشابه کلا"حذف میشوند. که خواهشمندیم گله نکنید وبه مقررات انجمن احترام بگذارید .این عمل برای استفاده بهینه از پستهای مرتب و اموزنده صورت گرفنه است . English* You welcome! This forum is free and everyone can active here. The owner in this forum ( MR.SALIMI) enter as a member too and he never remove anyone unless there was nasty or rough issue .so active on related issues freely and know here as your hopping home. Suggest your problems to give your answers and also you answer other problems so we can solve our problems without reference to Center or Organization. Thank you very much. PROFESSOR - M. SALIMI)) العربیة* مرحباً بکم! هذا المجلسُ مستقلٌ وانتم تقدروُنَ بالعملِ هناک. صاحبُ المجتمع یدخل کما عضوٍ من الاعضا و هو لا یستبعد ابداً الّا یوجد مطلب غیر طبیعی او مقرف. هکذا اعملوا علی الموضوعات المرتبط مستقلا و اعلموا هنا کما البیت الامیالکم. اطرحوا مسایلکم واوخذوا اجابتکم و انتم اجابة سایر المسایل حتی نحن نقدر نحلّ مسایلنا دون الرجوع بالمراکز. غایة الامتنان (أستاذ م.سلیمی)

سونر دیل

روش زیستن - بگذارزندگی کند-(lifestyle)- طریقة الحیاة  - 
 
باتوام من سهراب
یک تمنا دارم
توخودت میگفتی
پیشه ات نقاشیست
میتوانی پرپروازبرایم بکشی
بتوانم بپرم
وازاین عالم خاکی بروم
تاکسی سخره نگیرد عشقم
جوی آبی برایم بکشی که کسی
آب راگل نکند
وکنار آن یاری
بهر دینار مرا ول نکند
وجهانی دیگر که درآن روح مرا
عین عشقم بکشی
میتوانی سهراب 
 ·  Translate
10
2
mahsome Golmohamadi's profile photoحسن شیرازی's profile photoسونر دیل's profile photo
3 comments
 
+سونر دیل عالی
به این میگن جواب دندان شکن :))))))))
شاد باشی انشا الله 
 ·  Translate
Add a comment...

Fozieh Tabdili Azar

جن،پری،دیو،جادو،طلسم-( elf,fairy,demon,spell)-الجن و...  - 
 
موجودات غيرارگانيك؛اين قسمت جنيان
جن جانوریست دارای شعور؛ و فیزیکی غیر ارگانیک ؛ که از لحاظ شان وجودی ؛ از دید ادیان پایینتر از انسان و بالاتر از حیوان جای می گیرد .در فرهنگ فارسی به آن دیو و در فرهنگ عرب به آن جن و در فرهنگ لاتین demon یا jinn نام گرفته است. جن به معنای چیزی است که؛ پوشیده شده ؛و منظور پوشیده ماندن او از حواس ماست.
۲) خصوصیات فیزیکی جن از دید انسان؛ اعجاب آور است. عنصر اصلی وجودی جن آتش است وبه علت نداشتن عنصر خاک ؛در وجودش می تواند به هر شکل و اندازه ای تبدیل شود. و بسیاری از چیزها را در یک آن ؛جا به جا کند .همچنین سرعت نقل مکان بسیار بالایی دارد. می تواند مثلا ظرف ۵ دقیقه فاصله بین لاهور و تهران را طی کرده و برگردد.
۳) جن ابزار ساز نیست ؛ وبه علت خصوصیات فیزیکی منحصر بفرد ؛قادر است در هر مکان و شرایطی زندگی کند ؛وبرای همین به خانه و مسکن نیازی ندارد. زیرا سرما و گرما و باد و بوران بر او کارگر نیست .جن به وسایل حمل و نقل بی نیاز است ؛ و از اینجا می توان فهمید که جن ها دارای صنعت و تکنولوژی نیستند ؛ و شهر و کاشانه ای ندارند مکان معمول زندگی آنها کوه وجنگل و دشت است.
۴) جن مانند همه جانداران غذا مصرف می کند . اما به مقداری بسیار کمتر از انسان.
۵) جن ها مثل انسان جنسیت ونر یا ماده دارند . تولید مثل می کنند و تشکیل خانواده می دهند ؛ و به صورت جماعت زندگی می کنند و جامعه ندارند.
۶) جن نسبت به انسان زیاد عمر می کند . حدود ۱۰۰۰ سال به بالا .جن هایی که در سوره ی جن از آنها نام برده شده ؛ که وقتی اولین بار آیات قرآن را شنیدند ؛ از شدت ازدحام داشتند بر سر هم خراب می شدند ؛ احتمالا هنوز زنده اند . جن ها مانند انسان داناونادان ؛ .فرمانده و فرمانبردار ؛ ارباب و بنده ؛ کافر و متدین ؛ شفیق و شرور دارند.وقتی که مردند از بین میروند و نیازی به قبر و گورستان ندارند.
۷) جن دارای عقل است . اما نه عقل ابزار ساز و عقل فلسفی و خلاقیت هنری .عقل جن به معنای قوه ی ارزیابی امور روزمره یا همان عقل معاش ؛ و قوه تشخیص است ؛ به اضافه هوشی سرشار ؛ اعم از قدرت خواندن فکر و جستجو و یافتن گذشته و آینده.
۸) جن ها مانند انسان نامگذاری می شوند ؛ و دارای اسم و رسم و شهرت هستند دارای زبان خاص ؛ و قوه تکلم هستند و قادر به فهم زبان آدمیان.
۹) معروف ترین جن ؛ ابلیس ؛ یا همان شیطان نام دارد ؛ که وصف حال او را شنیده اید ؛ که چون بسیار در قرب به حق کوشید به جایگاه فرشته های مقرب رسید ؛ اما چون حاضر به سجده بر انسان ؛ یعنی شریک قرار دادن بر خدا نشد از درگاه رانده شد.
۱۰) جن در شرایطی قادر به تسخیر انسان ؛ و انسان در شرایطی ؛ قادر به تسخیر جن است . انسان مسخر شده را مجنون؛ یا دیوانه ؛یا دیو زده ؛ و جن تسخیر شده را ؛موکل می نامند. گویند خود جنیان بر سه قسمند: دیو.؛جن وپری ؛که از لحاظ مکانی ؛ مادون فرشته هستند.
۱۱) جن می تواند در مواردی تربیت شده ؛ به انسان خدمت کند. چنین سنتی در میان جنگیران ایران و پاکستان وهند وجود دارد . اما به طور کل ؛ نه بودا ؛ نه دالای لاما ؛ نه اولیا الله ؛ و نه عرفا و نه پیامبران هیچکدام ؛به مدد خواستن از موجوداتی که مثل انسان ؛خطا و اشتباه و گناه می کنند ؛توصیه نکرده اند اما همگی؛ وجود آنها را تایید کرده اند .
۱۲) جنیان مانند امواج رادیویی و ماهواره ای ؛با ما هستند ظاهر نمی شوند ؛اما حاضرمی شوند و بعضی از انها ؛درخانه ها و بدن شخصیت های ضعیف ؛رفت و آمد می کنند. یکی از راه های دور کردن جنهای مزاحم ؛خواندن و آویختن ۴ آیه از قران است ؛ که با قل شروع می شوند . و بسیاری ادعیه ؛که درکتب مختلف وجود دارند.اماراه دورکردن انسان شرورچیست!؟
۱۳) جن ها ؛ بعضی از ما را؛ به شکل همزاد و غیر همزاد دوست دارند؛ کمکمان می کنند ؛همینطور جواهرات و اشیای قیمتی ما ؛ازجمله انگشترهایی با نگین سنگ (مخصوصا عقیق)را بسیار دوست دارند (ومخصوصا اگر بر آن آیات و اوراد حک شده باشند) .اگر دوستمان داشته باشندو سخنی باماداشته باشند ؛بیشتربه خوابمان می ایند و دلسوزی خود را اعلام می کنند .خیلی ازآنها خدمتگذار ارواح اولیا هستند و دست ماراگرفته اندو خیلی ها هم به کرداراکثرآدمیان اهل شیطنت.بیشتر آنها بی ضررند و مثل ما گرفتار این دنیا و درگیر و دار تقدیر خویشند.
۱۴) اما آنان که ماورای طبیعت ؛ و موجوداتش را باور ندارند؛ چند دسته اند :کسانی که انچه که نمی بینند را باور ندارند . اینها معمولا فقط آنتی تزقصه های جن وپری مادربزرگ ها هستند؛ که حتی زحمت دانستن کوچک ترین اطلاعاتی جز نقد داستان گرمابه های تاریک وکوتوله های پاسمی و عروسی جن ها رابه خودشان نداده اند. این تیپ آدمها از ۷ سالگی که مادر بزرگه داستان های جن وپری را برای ترساندن و خواب کردنشان تعریف می کرده ؛هنوز زیر لحاف هستند.و یا اینکه هارد دیسک کوچکشان از مسئله پر شده و دیگر تاب و یارای درک و پذیرش راز را ندارند.مثل من چهارتا کتاب خوانده اند و تمام ماجرا را در همان چهارتا دیده اند.و گروهی که پوچ یا ابسورد هستند: کسانی که خویش را منکرند چه رسد به ماورای خویش . و گروه آخر کسانی که جنها ؛ دستشان می اندازند و در مجالس احضار ارواح ؛در نقش یک روح برایشان شیرین کاری می کنند ؛تا فردا در مدح روح ؛کتاب چاپ کنند و جایزه بگیرند.
جن برای انسان ؛ از انسان خطرناک تر نیست . همانطور که انسان برای کوسه ؛ از کوسه خطرناک تر است!(در تاریخ بشر حتی یک مورد مرگ انسان به دست جن گزارش نشده در حالی که فقط در دوره حکومت استالین ۳۵ میلیون روس به قتل رسیدند آمار کشتار جنگ های مذهبی صلیبی و جنگ های جهانی و قومی و قبیله ای پیش کش) در حقیقت هیچ چیز ؛ هراس ناک تر و هوس ناک تر از انسان نیست ؛ که به قول توماس هابز :انسان گرگ انسان است.
۱۵) در کل؛ و بدون در نظر گرفتن موارد خاص ؛ آنها به ما کاری ندارند .ماهم به آنها کاری نداریم . ازدود و دم و سر و صداهای شهر و بوی فاضلاب و ...... فراریند .مثل ما کار و مکافات دارند
 ·  Translate
20
3
Billy youngwolf Floyd's profile photoSaeid Ilaei's profile photomohsen salimi's profile photoFozieh Tabdili Azar's profile photo
14 comments
 
خير استاد .شخصا ارتباط نزديك نداشتم.+mohsen salimi
 ·  Translate
Add a comment...

Fozieh Tabdili Azar

جن،پری،دیو،جادو،طلسم-( elf,fairy,demon,spell)-الجن و...  - 
 
هفت ، رقمي اسرار آميز و مقدس
● جادوی هفت
...============
هفت، از ترکیب دو عدد سه و چهار ایجاد شده است که بنابر حکمت فیثاغورثی و زمانی بسیار دورتر از آن، اعدادی خوش یمن شناخته میشدند. به عقیده بابلیان، مصریان و تمدنهای باستانی دیگر، به وجود ۷ سیاره مقدس اعتقاد داشتند. در زبان عبری لغت قسم خوردن، به طور تحت اللفظی به معنای قرار گرفتن تحت نیروی ۷ چیز است که برگرفته از هفت میشی است که در پیمان میان ابراهیم نبی و ابی ملک در بیرشیبا به آن اشاره شده است.

هرودوت نیز به یک قسم عربی اشاره کرده که در آن هفت سنگ به خون آغشته میشوند. آفرینش جهان در هفت روز انجام شده، هفته هفت روز دارد، هفت حسن خداداد، هفت گناه کبیره، هفت مرحله در زندگی انسان، هفت طبقه بهشت و جهنم و مثالهای بیشمار دیگری در میان ادیان، ملل و اعصار مختلف از جمله مصادیق حضور جادویی عدد ۷ در زندگی و مرگ انسانها هستند.

تعدادی از مشهورترین ۷ های جهان از این قرارند:

▪ هفت طبقه بهشت:
=================

بر اساس آیات قرآن و مفسران احادیث، بالاترین درجه سعادت معنوی، ورود به طبقه هفتم بهشت است. مسلمانان به وجود هفت طبقه یا مرحله آمرزش و بهشتی شدن اعتقاد دارند. این طبقات هفتگانه همانهایی هستند که حضرت محمد(ص) در شب معراج خود سوار بر "براق" آنها را طی نموده است.

▪ هفت گناه کبیره:
============
هفت گناه کبیره، گناهانی هستند که در زمان تاریخ بسیار قدیم رهبانیت مسیحی مشخص شده و در قرن ششم میلادی توسط پاپ گرگوری اول یا گرگوری کبیر در یک دسته قرار گرفته اند. این گناهان عبارتند از : تکبر، طمعکاری، شهوت –در معنای تمایل بیش از حد یا نامشروع جنسی، حسادت، شکم پرستی که معمولا مستی نیز در آن منظور میشود و تنبلی. هفت گناه کبیره از موضوعات مورد علاقه در وعظ و خطابه ها، نمایشنامه های اخلاقی و هنر اروپای قرون وسطا بوده است.

▪ هفت کلمه آخر:
=============
هفت کلمه آخر، به آخرین جمله حضرت عیسی بر صلیب اشاره دارد. این کلمات از این قرارند: " خدای من، چرا مرا به خود واگذاشتی؟"

▪ هفت علم انسانی (علوم سبعه):
==================
طبقه بندی آزاد موضوعاتی که از قرن پنجم میلادی به بعد، دربرگیرنده برنامه آموزشی غرب در قرون وسطا بود. به نظر میرسد که نام "علوم انسانی" برگرفته از رساله "سیاست" ارسطو باشد که در آن از "شاخه هایی از دانش که شایسته انسان آزاد است"، یعنی دانش اولیه ای که برای یک شهروند با تحصیلات مناسب لازم است، سخن گفته است. این علوم عبارتند از علوم سه گانه : دستور زبان (ادبیات)، علم بیان و دیالکتیک (مباحثه و مکالمه) و علوم چهارگانه که پیشرفته تر بوده و از این قرارند: حساب، هندسه، موسیقی و نجوم.

▪ عجایب هفتگانه طبیعی:
====================
کوه اورست در مرز نپال و چین، آبشار ویکتوریا در آفریقا، گرند کنیون Grand Canyonآمریکا، ساحل مرجان بزرگ استرالیا، سپیده دم شمالی قطب شمال، آتشفشان پاریکوتین Paricutinدر مکزیک و بندر ریو دوژانیرو برزیل

▪ هفت مرد فرزانه:
===================
نامی که در سنت یونانی به هفت تن از سیاستمداران، قانونگذاران و فیلسوفان قرن ۷ و ۶ قبل از میلاد داده شد. این فرزانگان عبارتند از: سولون قانون گذار یونانی، تالس فیلسوف اهل میلتوس، پیتاکوس فرمانده نظامی اهل میتیلن، کلئوبولوس فیلسوف اهل رودس، شیلون اسپارتی از ناظران شاه، بیاس فرزانه ترین هفت فرزانه، اهل پری ین و پریاندر حاکم مستبد کورنتی.

▪ هفت دریا:
===============
شامل دریاهای قطب شمال و قطب جنوب، اقیانوس آرام شمالی و جنوبی، اقیانوس اطلس شمالی و جنوبی و اقیانوس هند.

▪ هفت حس:
================
بر اساس تعلیمات باستانی، روح انسان یا "بدن مقدس درون" او مرکب از هفت خاصیت است که هر یک تحت تاثیر یکی از سیارات هفتگانه اند. آتش موجب زندگی، خاک به وجود آورنده توانایی احساس کردن، آب موجب قدرت بیان، هوا حس چشایی، مه موجد حس بینایی، گلها به وجود آورنده حس شنوایی و باد جنوب به وجود آورنده حس بویایی هستند.

▪ هفتمین پسر از هفتمین پسر:
========================
همانطور که گفتیم، هفت جادویی ترین اعداد است و در معرفت قومی، هفتمین فرزند پسر از هفتمین پسر یک خانواده با نیروهای قدرتمند جادویی و شفادهندگی متولد میشود. او پیشگو است و میتواند طلسمهای قدرتمندی را اجرا کند و میتواند با نهادندست خود بر بدن افراد رنجور، آنان را شفا دهد.

● عجایب هفتگانه قرون وسطی:
=======================
۱) آمفی تئاتر روم،

۲) کاتاکومبهای (سرداب) اسکندریه، مصر

۳) دیوار بزرگ چین

۴) استون هنج در ویلتشایر انگلستان

۵) برج کج پیزا

۶) برج چینی (از جنس چینی) نانکینگ، چین

۷) مسجد ایا صوفیه در استانبول


 ·  Translate
5
3
herat ghazali's profile photoSaeid Ilaei's profile photoHengameh Razipour's profile photoFozieh Tabdili Azar's profile photo
 
خیلی زیبا 
 ·  Translate
Add a comment...

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

علمی واموزشی-(literature-other science)-الدب والعلوم  - 
 
 
خواص و فواید درمانی سرکه سیب
سرکه سیب محصول طبیعی تخمیر سیب خرد شده می باشد. الان هزاران سال است که از سرکه برای درمان بیماری های مختلف از آن استفاده می شود. بااینکه هنوز علم خیلی از ادعاها در رابطه با سرکه سیب را ثابت نکرده است، بااینحال از آن در زمینه های مختلفی از زیبایی گرفته تا سلامتی استفاده می گردد. بعضی از افراد سرکه سیب را با عسل مخلوط کرده و مصرف می نمایند. در ادامه قصد داریم خواص و فواید سرکه سیب را بررسی نماییم.

چرا افراد سرکه سیب مصرف می کنند؟

نتایج تعدادی از تحقیقات نشان می دهند که سرکه ازجمله سرکه سیب به کاهش قند خون کمک می نماید. سرکه سیب می تواند برای افراد دیابتی فوایدی داشته باشد. همچنین بعضی از انواع سرکه نشان داده اند که می توانند به افراد در القای حس سیری کمک نمایند. این خاصیت به می تواند به افراد در کاهش وزن کمک نماید. در یک تحقیق انجام شده، برای مدت 12 هفته به افراد روزانه پانزده و سی میلی گرم سرکه سیب مخلوط در 500 میلی لیتر مایعات داده شد. بعد از 12 هفته، افرادیکه 15 میلی لیتر سرکه سیب مصرف کرده بودند، 1.2 کیلوگرم وزن و آنهایی که 30 میلی گرم سرکه سیب مصرف کرده بودند، 1.5 کیلوگرم وزن کم نمودند. هردو این گروه ها کالری مشابهی دریافت کرده بودند. هرچند سرکه سیب به شکل قرص نیز موجود است، اما شواهدی درباره اثرگذاری آنها وجود ندارد.

تحقیقات برروی حیوانات آزمایشگاهی نشان داد که سرکه سیب به کاهش کلسترول خون و فشار خون کمک می نماید، به سلامت قلب کمک کرده و از سرعت رشد سلول های سرطانی را کاهش می دهد. از آنجاییکه این تحقیقات در مراحل اولیه هستند، هنوز این نتایج تایید قطعی نشده است و مدرکی برای تایید این یافته برروی انسان ها وجود ندارد.

از سایر مواردیکه از سرکه سیب بعنوان ماده درمانی استفاده می شود، اما دلایل و مدارک علمی برای تایید آنها وجود ندارد، شامل:

درمان رفلاکس معده - برخلاف باور افرادیکه تصور دارند تولید زیاد اسید باعث رفلاکس معده می باشد، دلیل رفلاکس معده در خیلی از افراد کمبود اسید معده می باشد. درمان شامل مصرف روزانه 1 تا 2 قاشق چایخوری سرکه سیب می باشد.
پیشگیری از سوءهاضمه - اگر قصد دارید غذایی مصرف کنید که فکر می کنید برای شما هضم آن ساخت بوده و اذیتتان می کند، 1 قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کرده و بعد از حل کردن در آب ولرم و نیم ساعت قبل از خوردن مصرف نمایید.
براق کردن پوست - خیلی از افرادیکه دچار مشکلات پوستی  از پسوریازیس گرفته تا اگزما می باشند، از سرکه سیب برای کاهش التهاب و کاهش عمومی مشکل استفاده می نمایند. سعی کنید جاهای تحت تاثیر را با پنبه آغشته به سرکه سیب تر نمایید.
چقدر سرکه سیب باید مصرف نماییم؟

از آنجاییکه سرکه سیب درمانی تایید شده نیست، پس اطلاعاتی برای میزان توصیه شده ی مصرف آن وجود ندارد. بعضی از افراد 2 قاشق چاخوری سرکه سیب که با آب و یا آب میوه مخلوط شده است، مصرف می نمایند.

خطرات و عوارض جانبی سرکه سیب

عوارض جانبی - مصرف مقادیر کوچک سرکه سیب، عموما بدون مشکل می باشد. اما مقادیر زیاد و یا مصرف طولانی مدت می تواند خطراتی در پی داشته باشد. مصرف سرکه سیب خالص و مخلوط نشده با آب می تواند باعث ساییده شدن مینای دندان و سوختن دهان و گلو شود.
خطرات مصرف سرکه سیب - زنانیکه پوکی استخوان دارند، باید با احتیاط سرکه سیب مصرف نمایند. مصرف مرتب سرکه سیب می تواند باعث کاهش تراکم استخوان شود. از آنجاکه سرکه سیب می تواند باعث تغییر سطح انسولین شود، افراد دیابتی باید سرکه سیب را با مشورت پزشکشان مصرف نمایند.
تداخلات - افرادیکه ملین، دیورتیک و داروی بیماری های قلبی و دیابت مصرف می نمایند، باید قبل از مصرف سرکه سیب با پزشکشان مشورت نمایند.
http://rastineh.ir/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5-%D9%88-%D9%81%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DA%A9%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%A8/
 ·  Translate
6
Add a comment...

آوا ارغوان

زندگی ، مرگ  - 
 
نبضم را بگیر

شاید

خودم را زده ام به زندگی

-----


 ·  Translate
12
mohsen shirmard's profile photo
 
بزن به زندگی ولذت ببر
 ·  Translate
Add a comment...

آگهی همشهری

تبریک،تشکر،تسلیت،تبلیغات(publicity)- الدعایة  - 
 
http://www.hamshahriagahi.com

پذیرش آگهی روزنامه و نیازمندیهای همشهری،پیامک وتلفن ویژه 88757115_021
(سامانه ثبت سفارش آگهی،دریافت صورتحساب،پرداخت آنلاین در کلیه ساعات شبانه روز)
www.hamshahriagahi.com
 به وب سایت  آگهی همشهری خـوش آمدید
 تمامي  خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
 هدف وب سایت همشهری آگهی،تسهیل در ارائه خدمات پذیرش و درج آگهی در نشریات خانواده همشهری است.
کاربران با استفاده از این وب سایت قادر خواهند بود تا نسبت به پیش سفارش آگهی های خود درنشریات کثیرالانتشار کشور اقدام کنند.
بدین منظور کافیست تنها یکبار در وب سایت ثبت نام کرده و پس از آن با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، وارد شده  ، آگهی های خود را در هر زمان از شبانه روز سفارش ،ویرایش ، تایید و پرداخت نمایید.
اين مجموعه با كادر پرسنلي مجرب و دو دهه سابقه در امور تبليغات   آماده ارائه مشاوره  در راستاي بهره وري بیشتر وكاهش هزينه هاي تبليغات به مشتريان محترم ميباشد .
روزنامه همشهری
روزنامه همشهری به عنوان نخستین روزنامه رنگی ایران از ابتدای تاسیس، طرحی نو در عرصه تبلیغات روزنامه‌ای پدید آورد و با گذشت زمانی کوتاه گوی سبقت را از رقبای خود ربود، به نحوی که امروزه این نشریه به مرجعی معتبر جهت انتخاب کالا و خدمات برای بسیاری کسب و کارها و یا مخاطبان عام تبدیل شده است. موفقیت همشهری تنها در پوشش خبری مناسب، ارایه تحلیل‌های کاربریدی و شیوه توزیع مناسب نیست؛ حضور پررنگ آگهی‌های بازرگانی در صفحات این روزنامه از یک سو و صفحات پرشمار نیازمندی‌های تهران و نيازمنديهاي كشوري، جمعه بازار و ساير رسانه هاي این نشریه از سوی دیگر، نشان از تلاش مناسب گروهی دارد که در این عرصه به رابطه برد-برد میان یک نشریه پرمخاطب و یک صاحب کالای معتبر می‌اندیشد.
با تبليغ در يك روزنامه خوش نام ، پر تيراژ و باگستره توزيع وسيع ، شما در اولين ساعات روز به هزاران خانه ، اداره و محل كسب و مراكز عمومي ميرويد و در معرض ديد صدها هزار مخاطب و يا مشتري بالقوه قرار ميگيريد.
  نیازمندیهای صبح تهران
  نیازمندیهای صبح تهران جهت برقراري ارتباط بي واسطه ميان خريداران و فروشندگان كالا و خدمات تمامي ايرانيان است .
 نیازمندیهای صبح کشور
انتشار راهنماي كشوري كه در تاريخ مطبوعات كشور بي نظير است امکان معرفی کالا و خدمات یا خرید و فروش را به تمامی  استانهای کشور بصورت روزانه فراهم میاورد.
نیازمندیهای کــرج
تعرفه آگهی در نیازمندیهای کــرج ( غرب استان تهران )
 جمعه بازار همشهری
جمعه بازار همشهری هر پنجشنبه به ضمیمه راهنمای همشهری منتشر و توزیع میگردد و با رویکرد استفاده بهینه از ثروت و دارایی به شما امکان خرید یا فروش لوازم و اثاثه
 دست دوم را بدون واسطه داده و به همین دلیل رسانه ای مناسب برای ارانه دهندگان کالا و خدمات مرتبط میباشد.
 همشهری محله
نشريات همشهري‌ محله اولين نشريات جدي شهري با رويكرد منطقه‌اي و محلي هستند كه با گستره انتشار در 22 منطقه شهر تهران به صورت هفته‌اي منتشر مي‌شوند.
هر يك از نشريات همشهري محله در هفته يك نوبت و بر اساس برنامه زماني تعريف شده در گستره جغرافيايي كلانشهر تهران به چاپ مي‌رسند؛ که رسانه ای مناسب
برای معرفی کسب و کارهای  محلی میباشد.
 بنرهاي سايت
 - درآمد حاصل از بنرها صرفا صرف امور خیریه(مشارکتهای مردمی بهزیستی شمیرانات)میگردد
جهت دریافت اطلاعات تکمیلی اینجــــــا کلیک نمایید.
 سایـــر رسانه ها:
امکان سفارش آگهی در دیگر نشریات کثیر الانتشار ، جهت دریافت جزئیات اینجــــــــا کلیک نمایید
پرداخت وجه خدمات :
- پرداخت از طریق درگاه اینترنتی، جهت ورود به صفحه  اینجـــــــــا کلیک نمایید
-پرداخت با تلفن همراه ،جهت ورود به صفحه راهنمـا اینجـــــــــا کلیک نمایید
   تمـاس با مـا:
_ ثبت سفارش آنلاین از صفحه سفارش آگهی پس از عضویــــت در وب سایت
_ارسال پیام ازصفحه تماس باما
_ارسال ایمیل:  info@hamshahriagahi.com
_ ارسـال فــکس(24ساعته):    88502027_021
_ ارسـال پیـامـک (24ساعته):   02188757115
_ پــیام گیــر (24ساعته) :   88522090_021
_ تلفــن سفارش آگهی (9الی17): 88757115_021
 _ نشانی: تهران،خیابان استاد مطهری،ابتدای سهروردی شمالی،جنب پمپ بنزین،ساختمان مهرگان 88757115_
 ·  Translate
1
Add a comment...

Fozieh Tabdili Azar

روش زیستن - بگذارزندگی کند-(lifestyle)- طریقة الحیاة  - 
 

به آرامی آغاز به مردن می‌كني
اگر سفر نكنی،
اگر كتابی نخوانی،
اگر به اصوات زندگی گوش ندهی،
اگر از خودت قدردانی نكنی.
به آرامی آغاز به مردن می‌كنی

زمانی كه خودباوری را در خودت بكشی،
وقتی نگذاری دیگران به تو كمك كنند.
به آرامی آغاز به مردن می‌كنی

اگر برده‏ عادات خود شوی،
اگر همیشه از یك راه تكراری بروی،
اگر روزمرّگی را تغییر ندهی،
اگر رنگ‏های متفاوت به تن نكنی،
یا اگر با افراد ناشناس صحبت نكنی.
تو به آرامی آغاز به مردن می‏كنی

اگر از شور و حرارت،
از احساسات سركش،
و از چیزهایی كه چشمانت را به درخشش وامی‌دارند،
و ضربان قلبت را تندتر می‌كنند،
دوری كنی.
تو به آرامی آغاز به مردن می‌كنی

اگر هنگامی كه با شغلت‌ یا عشقت شاد نیستی، آن را عوض نكنی،
اگر برای مطمئن در نامطمئن خطر نكنی،
اگر ورای رویاها نروی،
اگر به خودت اجازه ندهی،
كه حداقل یك بار در تمام زندگیت
ورای مصلحت‌اندیشی بروی.
تو به آرامی آغاز به مردن می‌كنی

امروز زندگی را آغاز كن!
امروز مخاطره كن!
امروز كاری كن!
نگذار كه به آرامی بمیری!
شادی را فراموش نكن!
 ·  Translate
16
1
shabnam shayeste's profile photoSima Fakhri's profile photoherat ghazali's profile photo
4 comments
 
+++++++20+++++++
Add a comment...

داداش وفا

مطلب وتصاویرغیر مرتبط (other images)- وسایر التصاویر  - 
 
 
ﺩﻻﯾﻞ ﺑﺎ ﺍﺭﺯﺵ ﺑﻮﺩﻥ ﺯﻥ: ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺑﺰﺭﮔﺎﻥ: ﺯﻥ ﺍﮔﺮ ﭘﺮﻧﺪﻩ ﺁﻓﺮﯾﺪﻩ ﻣﯿﺸﺪ ﺣﺘﻤﺎ " ﻃﺎﻭﻭﺱ " ﺑﻮﺩ .. ﺍﮔﺮ ﺣﯿﻮﺍﻥ ﺑﻮﺩ ﺣﺘﻤﺎ " ﺁﻫﻮ " ﺑﻮﺩ .. ﺍﮔﺮﺣﺸﺮﻩ ﺑﻮﺩ ﺣﺘﻤﺎ " ﭘﺮﻭﺍﻧﻪ " ﺑﻮﺩ .. ﺍﻭ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺁﻓﺮﯾﺪﻩ ﺷﺪ .. ﺗﺎ ﺧﻮﺍﻫﺮ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﻣﺎﺩﺭ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﻋﺸﻖ .. ﺯﻥ ﭼﻨﺎﻥ ﺑﺰﺭﮒ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻭﻋﺪﻩ ﺯﻧﺎﻥ ﺑﻬﺸﺘﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻣﺆﻣﻦ ﺩﺭ ﺑﻬﺸﺖ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ.... ﺯﻥ ﺑﺎ ﺍﺣﺴﺎﺳﺘﺮﯾﻦ ﻣﻮﺟﻮﺩﺍﺕ ﺧﺪﺍﺳﺖ ﺗﺎ ﺣﺪﯼ ﮐﻪ ﯾﮏ ﮔﻞ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺭﺍﺿﯽ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﻭ ﯾﮏ ﮐﻠﻤﻪ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺸﺘﻦ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ .. ﭘﺲ ﺍﯼ ﻣﺮﺩ ﻣﻮﺍﻇﺐ ﺑﺎﺵ .. ﺯﻥ ﺍﺯ ﺩﻧﺪﻩ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﭘﺲ ﺗﮑﺒﺮ ﺭﺍ ﮐﻨﺎﺭ ﺑﮕﺬﺍﺭ .. ﺯﻥ ﺍﺯ ﺳﻤﺖ ﭼـﭗ ﺗﻮ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﺑﻪ ﻗﻠﺒﺖ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺗﺎ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻗﻠﺒﺖ ﺟﺎ ﺩﻫﯽ .. ﺷﮕﻔﺖ ﺍﻧﮕﯿﺰ ﺍﺳﺖ ... ﺯﻥ ﺩﺭ ﮐﻮﺩﮐﯽ ﺩﺭﻫﺎﯼ ﺑﻬﺸﺖ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺭﻭﯼ ﭘﺪﺭﺵ ﻣﯽﮔﺸﺎﯾﺪ .. ﺩﺭﺟﻮﺍﻧﯽ ﺩﯾﻦ ﺷﻮﻫﺮﺵ ﺭﺍ ﮐﺎﻣﻞ ﻣﯿﮑﻨﺪ .. ﻭ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﻣﺎﺩﺭ ﻣﯿﺸﻮﺩ ﺑﻬﺸﺖ ﺯﯾﺮ ﭘﺎﯼ ﺍﻭﺳﺖ .. ﻗﺪﺭﺵ ﺭﺍ ﺑﺪﺍﻧﯿﻢ! . * ﺗﻘﺪﯾﻢ ﺑﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﺑﺎﻧﻮﺍﻥ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺯﻣﯿﻦ*** پيشاپيش روز زن مبارك باد
 ·  Translate
22
1
shabnam shayeste's profile photoAvin Rasoli's profile photo
8 comments
 
خيلی زيبابود
 ·  Translate
Add a comment...

Sepehr Javidan

موضوعات متافیزیکی- (images forum ) - التصاویر المنتخب فی  - 
15
Add a comment...

Fozieh Tabdili Azar

عرفان،هیپنوتیزم،دراویش ومشابهMysticism-dervishes-hypnos)-hg  - 
 
عطر درماني چيست؟
در واقع این روش درمانی جزو قدیمی‌ترین درمان‌هاست. گفته شده که به‌ طور سنتی مصریان از روغن‌های خوشبو برای ماساژ و درمان بیماری‌های گوناگون استفاده می‌کردند.در دوران شیوع طاعون بسیاری از افراد جهت جلوگیری از انتشار این بیماری، روغن‌های معطر را می‌سوزاندند، زیرا اعتقاد داشتند که بوی خوش، طاعون را ریشه‌کن می‌کند.این روش از دو طریق عمل می‌کند:

روش مستقیم: تحریک‌کننده‌های اعصاب بویایی در واقع بوهایی هستند که می‌توانند از طریق دستگاه عصبی سبب تحریک‌شدن و در نتیجه فعال‌شدن غدد درون‌ریز شوند که این عمل باعث می‌شود که پیک‌های شیمیایی- عصبی مانند آدرنالین و ایندورفین و... که نقش زیادی در تنظیم تعادل بدن دارند، ساخته شوند و در نتیجه تعادل در بدن ما ایجاد می‌شود و عدم تعادل‌ها از بین می‌رود.

روش غیر مستقیم: در این روش با استنشاق یک بو، مرکز حافظه بویایی فرد فعال می گردد. در این قسمت هر بو، همراه با حس ما نسبت به آن بو ذخیره می‌شود (اغلب احساسی که اولین بار با استنشاق یک عطر به ما دست داده است). وجود چنین مرکزی در مغز سبب می‌شود که یک بو به نظر ما خوب و دیگری بد باشد.

بعد از فعال شدن این بخش، دستگاه لیمبیک پیک‌های شیمیایی آزاد می‌کند و شما احساسی را پیدا می‌کنید که اولین بار با تماس با این بو پیدا کرده بودید و در نتیجه ما احساس خوب یا بد خواهیم داشت. اگر ما برای درمان از مواد معطری استفاده کنیم که حالتی خوب در بیمار ایجاد کند، می‌تواند سبب درمان شود.

به طور کلی این روش، درمان روانشناسی و درمان فیزیکی را توأماً به همراه دارد و با کمک به بدن و ذهن به درمان بیماران کمک می‌کند.

چگونه از عطر درمانی استفاده می‌شود؟

به این روش، بهبود با لذت نیز می‌توان گفت. زمان خاصی برای استفاده از این درمان بیان نشده و عطرهای مورد استفاده را می‌توان به صورت اسپری در محیط زندگی فرد بیمار پخش کرد.

برای مثال چند عطر و موارد استفاده آن را معرفی می‌کنیم:

اسانس رز:

این اسانس یکی از اسانس‌هایی است که به سختی به دست می‌آید، زیرا به طور مثال 6 تن گلبرگ رز تنها یک کیلوگرم اسانس یا روغن معطر می‌دهد. با الکل یا حلال‌ها، عصاره‌گیری انجام می‌شود. این روش دو مزیت دارد؛ یکی اینکه روش ارزانی است و دیگر اینکه به بوی گلبرگ تازه نزدیک‌تر خواهد بود.

از بوی رز در روان‌ درمانی‌ها استفاده می‌شود، زیرا که حس هارمونی و امنیت در بدن ما ایجاد می‌کند و به ما کمک می‌کند تا به غرورمان مسلط شویم. انرژی دوست‌داشتن در فکر و فعالیت‌هایمان ایجاد می‌کند و در کل به قلب ما انرژی تازه می‌بخشد.

از سقط جنین‌ جلوگیری می‌کند، گرفتگی‌های عضلات و خونریزی‌ها را متوقف می‌کند، مشکلات قاعدگی و یائسگی را حل می‌کند و بهترین حمایت‌کننده روانی در دوران حاملگی است که بسیار بهتر از حمایت‌کننده‌های فیزیکی عمل می‌کند.

اسانس لیمو ترش:
این عطر از پوست لیمو ترش بدست می‌آید و سبب بهبود قدرت تمرکز در افراد و نیرو بخشیدن به فعالیت‌های ذهنی و تحریکات عصبی می‌شود.

عطر لیمو ترش، عطر قابل توصیه برای محیط‌های کار است، زیرا که جو محیط کار را آرام می‌کند و باعث می‌شود که از اشتباهات انسانی پیشگیری شود. همچنین خستگی، تنبلی و استرس را از بین می‌برد و ایجاد ارتباط را در محیط کار آسان‌تر می‌کند.مانند دیگر اعضای خانواده مرکبات، لیمو ترش در ضدعفونی کردن محیط قدرتمند است و در درمان کم‌خونی، اسهال، فشار خون بالا، کلسترول بالا، رماتیسم، بی‌اشتهایی، سردرد، خارش و آسم مؤثر است.

اسانس وانیل:
این اسانس از دانه‌های گیاهی که در ماداگاسکار و اندونزی رشد می‌کند گرفته می‌شود. خاصیت درمانی برای پوست دارد و به همین دلیل در ساخت وسایل آرایشی از آن استفاده می‌شود.

از نظر روانشناسی داروی ضد افسردگی است، زیرا که با بوییدن عطر آن احساس آرامش در افراد ایجاد می‌شود.
همچنین از نظر فیزیکی نیز فوایدی را به همراه دارد که می‌توان از آنها خاصیت ضد درد بودن را نام برد. ·  Translate
9
2
مریم روزخوش's profile photoحسن شیرازی's profile photomohsen salimi's profile photoFozieh Tabdili Azar's profile photo
9 comments
 
+Fozieh Tabdili Azar خیلی عالی بود ممنونم 
 ·  Translate
Add a comment...