Post has attachment
“1914 Olayları” : Kısaca 1. Dünya savaşında sözde müttefikimiz alamanya (mahsus böyle yazdım) ile Rusların cephesini hafifletmek için ve Kars Ardahan Batum’ u Ruslar’ dan geri almak için Doğu Anadolu’ dan Kafkaslara kadar Ruslarla boğuşmamız esnasında; Rusların da bize ayrı bir cephe açmamak için Ermenileri başımıza bela etme durumudur. O dönem de Almanlara geçen atalarımın hakları haram zıkkım olsun. Yanlış ülke için savaşmışlar yanlış ülke için cephe açmışlar. Ama Hak her zaman doğrunun yanındadır. Sonuç ta ; o sürecin sonunda alamanya madara oldu Ruslar da Bolşevik ihtilali oldu. ermeniler de Osmanlı dönemindeki imkanlarını mumla arıyorlar.
İt ürür kervan yürür
Saygılarımla,
O.S.Ç
www.caglasa.com


Post has attachment
Ketenpere !!!
İşim gereği evlere ve iş yerlerine servise gidiyorum Pazar günleri hariç. Bazen Pazar günü bir müşterim arıyor, başlıyor geçmiş işlerimizden bahsetmeye işte bilgisayarımı siz yapmıştınız. Evet, o günden berri kullanamıyoruz (yaklaşık 3 ay olmuş). Evet, bugün de çok önemli bir işim var.Evet, bu bilgisayarın hali ne olacak. Sanki bilgisayarını ben bozdum :) Hanımefendi hallederiz yarın getirin bakalım. Hayır bana hemen lazım. Hanımefendi bugün kapalıyız. Olmaz siz yapmıştınız olmamış, bugün lazım.Hanımefendi mümkün değil ben Güzelbahçe de bile değilim, yarın getirin halledeyim. Siz neredesiniz ? Ben oraya getireyim.( Tövbeestağfurullah) Hanımefendi yarın halledelim bugün çalışmıyorum. Ofis kapalı, üzgünüm. Bakın ekranda şöyle bir yazı çıkıyor deyip başlıyor anlatmaya ve bana telefonda işini çözdürme aşamasına geçiyoruz. Evet Hanımefendi F8 e basın, şöyle yapın , böyle yapın derken yarım saat telefon görüşmesinden sonra bilgisayar düzelir gibi oluyor. Heh tamam oldu heee bu muymuş yaaa tamam tamam hallettim diyor ve telefonu kapatıyor. Şimdiii..., buraya kadar sabırla okuduysanız teşekkür ederim. Normalde bu kadar uzun yazmam bilirsiniz.Konuyu bağlayayım…
Hanımefendi Biraz dinlenecek ! Yok, 15 Mayısta Tüzük Kurultayı olamaz ! Yok, Yargıya saygılıyız ! Yok, Kurultayımız 2018’ de zaten olacak ! Yok, 10 Temmuz da seçimli yapalım ! Yok,????
Biz Galiba Hanımefendiyi yanlış anlıyoruz. Hanımefendi bizi bir ketenpere ye getirmeye çalışıyor da, Tüzüğü kurultayı bahane ediyor. Ülküdaşım, lütfen paldır küldür neye alet edildiğini bir sorgula, senin vicdanına ve aklına güveniyorum.
Saygılarımla,
O.S.Ç
www.caglasa.com

Wait while more posts are being loaded