Post has shared content

Post has shared content

Post has shared content
#توجه. توجه!!!!!#

اخیرا پیامایی در مورد تحریم حج پخش میشه و توی اون #عرب ها رو سوسمار خور و... خطاب کردن
🔴🔴🔴
اینکه اون خبیث ها کار زشتی کردن و باید به اشد مجازات برسن و رجم بشن، عذرخواهی رسمی، تکریم .... توش شکی نیست
اما فقط همینو بگم که این پیاما داره از فرصت پیش اومده سوء استفاده میکنه و سعی داره با موج سواری و سوءاستفاده از احساسات پاک، #ایرانی ها رو مقابل عرب ها بذاره به جای اینکه مقابل سعودی ها بذاره.
و کینه دیرینه لامذهبا رو از اسلام عزیز و چه بسا شعایر اسلامی و مذهبی عقده گشایی کنند...
درحالی که همین الان هم ما داریم از مردم مظلوم عرب یمن و عراق و سوریه در مقابل وحشی های وهابی عرب و .. حمایت میکنیم.
جنگ و دشمنی ما با تفکر تکفیری سعودی هاست و رژیم خبیث سعودی نه نژاد عرب.
مواظب باشیم بی بصیرتی باعث نشه آبروی خودمون رو ببریم. این خواست دشمنان اسلام و ایران...
امید خیلی از #مستضعفین جهان به ایران هست و ما در این برهه از زمان اگه بخوایم مدام نژادپرستی کنیم و به عرب ها که یه مجموعه ی عظیمی از مردم منطقه هستن این حرفا رو بزنیم نشون دهنده کوچکی و حقارت خواهد بود نه عزت و بزرگواری ما.
#مراقب حمله ی ناجوانمردانه ی فرصت طلب ها باشیم.
Photo

Post has shared content

Post has shared content
چگونه در حفظ آب صرفه جویی کنیم
#آب #صرفه_جویی #ایران  
1.    هرگز آب "بدون مصرف" از نظر خودمان را دور نریزیم آنهم تا استفاده ای مانند آبیاری گیاه، باغچه و یا نظافت را می توان متصور شد.مقداری تامل کرده و آب را تا مدتی در ظروف مناسب نگهداری کنیم، قطعا مورد استفاده ای ایجاد خواهد شد.
2.    با یک بررسی ساده در سیستم لوله کشی منزل خود، اطمینان حاصل کنید که نشت در مسیر وجود ندارد. جدی بگیرید؛ سیستم لوله کشی بسیاری از منازل فرسوده و مبتلا به "بیماری نشتی آب" است. به شماره انداز کنتر در هنگامی که هیچ استفاده ای از آب ندارید، بسیار دقت کنید. با مقایسه دو زمان مختلف می توانید به نتایج دقیقی دست یابید.
3.    برای جلوگیری از چکه، شیرآب سرویس های مختلف منزل خود را با کنترل و تعویض منظم واشرهای پلاستیکی، بیمه کنید. اگر شیرآب شما در هر ثانیه یک قطره آب را تلف کند، این میزان طی یک سال برابر با 27 هزار گالن خواهد بود. پس "چکه کردن" شیرهای آب را جدی بگیرید.
4.    مخزن سیستم سیفون و تانک توالت فرنگی سرویس بهداشتی منزل خود را با اضافه کردن مقداری "آبرنگ" کنترل کنید. اگر این سیستم دچار نشت آب باشد، رنگ طی 30 دقیقه در توالت نمایان می شود.
5.    از کاسه توالت و سیستم سیفون به عنوان سطل آشغال برای حذف مواردی چون دستمال کاغذی، حشرات و سایر موارد استفاده نکنید!
6.    در حمام از دوش آب با طول کمتر استفاده کنید. همچنین سردوش های پیشرفته با امکان تنظیم آب خروجی نقش مهمی در مصرف بهینه دارند.
7.       در هنگام اصلاح و شستن صورت و یا مسواک زدن شیرآب باز نماند.
8.    از ماشین ظرفشویی و لباسشویی تنها زمانی استفاده کنید که ظرفیت آنها تکمیل شده است. برابرسازی حجم آب مورد استفاده این دستگاهها با میزان ظروف و یا البسه بسیار اهمیت دارد. برای یکبار هم شده راهنمای استفاده از وسایل برقی خود را مطالعه کنید!
9.       در هنگام شستن ظروف بصورت دستی، سینک(لگن ظرفشویی) را آب و مایع ظرفشویی پر کرده و تنها در پایان کار، آبکشی کنید.
10.  آب آشامیدنی با دمای موردنظر خود را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید. باز گذاشتن شیرآب برای رسیدن آب به دمای مورد نظر امری بسیار نامناسب و ابتدایی است.
11.  از آب برای یخ زدایی گوشت و یا سایر مواد غذایی استفاده نکنید. برای این منظور چندساعت پیش از پخت و پز برنامه ریزی کنید و یا از مایکروویو خود استفاده کنید.
12.  عایق کاری لوله های آب اهمیت بسیار بالا و البته کمترین توجه مشترکان شبکه آب را نیز دارد! با هزینه ای مناسب سیستم لوله کشی خود را عایق کاری کرده و در مصرف انرژی نیر صرفه جویی کنید.
13.   استفاده از آب برای سیستم خنک کننده منازل(کولر آبی) روشی غیراستاندارد با هدررفت آب بالا محسوب میی شود.
14.  اگر برای افزایش فشار از پمپ آب استفاده می کنید صدای ضربات روشن و خاموش پمپ را زمانی که استفاده ای وجود ندارد،  کنترل کنید. وجود صدای پمپ  در زمان عدم استفاده نشانگر نشتی در مسیر لوله کشی است.
15.   پیش از استحمام درجه حرارت سیستم گرم کننده آب خود را کنترل کنید تا در حمام بیش از حد منتظر آب گرم مطلوب نباشید.
16.  اگر دسته سیستم تانک و سیفون سرویس بهداشتی شما گاهی اوقات "گیر" می کند. با صرف هزینه ای اندک آنرا تعویض کنید زیرا هر ثانیه اختلال در عملکرد آن مقداری قابل توجه آب را هدر می دهد.
17.  اگر باغ یا باغچه ای دارید به قوانین عمومی آبیاری دقت کنید. پوشش چمن در تابستان هر 5 تا 7 روز یکبار نیاز به آبیاری دارد و در زمستان نیز 10 تا 14 روز یکبار کفایت می کند.(در برخی شرایط آب و هوایی این میزان ها تغییر می کنند که نیاز به مطالعه و بررسی دارد). باید توجه داشت که کاشت گلها و گیاهان قطعا نیاز به دانش و تخصص دارد زیرا با کاشت هوشمند شما می توانید در آب، خاک و سرمایه خود صرفه جویی کنید. در کشورهای پیشرفته تهیه مکتوبات معتبر در رابطه با باغبانی بسیار مورد توجه شهروندان قرار دارد.
18.  گیاهان خود را در ساعات اولیه صبح آبیاری کنید زیرا درجه حرارت و سرعت باد ملایم تر است. این مساله زیان های تبخیر را کاهش می دهد.
19.   خیابان و مقابل محل کار و زندگی خود را آبیاری نکیند!
20.  برای آبیاری گل و گیاه از وسایل به روز این کار استفاده کنید یا حداقل از سر  شلنگ های مجهز به فشار شکن و آبیاری قطره ای استفاده کنید.
21.   نشتی در طول شلنگ و همچنین محل اتصال آن به شیرآب را جدی بگیرید.
22.  حتی کوتاه کردن علمی چمن در فضای سبز نیز اهمیت بسیاری دارد. بالابردن تیغه های ماشین چمن زن به اندازه 3 اینچ موجب برش های بلندتری روی پوشش چمن می شود که در نتیجه آن سایه گیاه روی ریشه افزایش می یابد و ریشه در عمق، رشد بیشتری خواهد داشت. این امر میزان نیاز گیاه به آب را کاهش می دهد.
23.   مصرف بیش از حد کود، نیاز به آب را در زمین افزایش می دهد.
24.  برای نظافت برگ ها و سایر موارد در خارج از محیط زندگی خود از فشار آب استفاده نکنید. جارو وسیله ای است که از اختراع آن مدت زیادی می گذرد! استفاده از آب بدین روش صدها گالن آب را هدر می دهد.
25.  رها کردن شلنگ آب در کنار درختان و گلها به منظور آبیاری، روشی کاملا غیر علمی است که موجب اتلاف مقدار قابل توجهی آب می شود.
26.   برای شستشوی اتومبیل خود، بی رحمانه شلنگ و آب را به کار نگیرید. یک اسفنج و سطلی از آب روشی منطقی تر خواهد بود.
27.   ساخت آبنما در هر مکان تنها زمانی توجیه دارد که سیستم گردش آب در یک چرخه بسته کار خود را دنبال کند.
28.   اهمیت حفاظت از آب را به کودکان خود بیاموزید و از خرید اسباب بازی های آبی اجتناب کنید.
29.   همواره با دقت اخبار مربوط به وضعیت آب در منطقه زندگی و البته کشورتان را پیگیری کنید.
30.  کارفرمایان با ارائه آموزش های لازم اول به خود و سپس به کارمندان، ضمن صرفه جویی در مصرف آب، هزینه های خود را نیز کاهش دهند.
31.   دولت ها توجه خود را به مدارس و اقدامات لازم در راستای کاهش هدررفت آب از اینگونه مکان ها افزایش دهند.
32.   تخصیص بودجه مناسب برای آموزش اهمیت آب به نسل آینده ساز جامعه.
33.   تشویق دوستان و همسایگان به منظور کاهش مصرف آب و فواید توجه به این مساله مهم.
Photo

Post has shared content

Post has shared content
بخوانید لطفا
وحید یامین پور در اینستاگرام خود نوشت:
بعضی می گویند "توافق قرن" و برخی می گویند "ایران ذلیلانه به فروش رفت"؛ فکر میکنم هر دو طرف خیلی خوشحال و خیلی ناراحت از پیش جملات شان را آماده کرده بودند. هنوز متن اصلی منتشر نشده و آنچه در دست ماست سخنرانی دکتر ظریف، اوباما، کری و از همه مهمتر اطلاعیه وزارت خارجه آمریکاست. بنابراین هرچند بسیاری از جزییات ابهام دارد لیکن مطالب زیر را می شود فهمید:

1- غنی سازی واقعی ایران تقریبا متوقف شده و تعداد 19000 سانتریفیوژ به حدود 6000 تا کاهش و آنهم از نوع عقب افتاده خواهد بود. بنابراین کاهش بیش از دوسوم ظرفیت غنی سازی را پذیرفته ایم.
2- بیش از 90 درصد ذخایر اورانیوم ایران نابود شده و از 8500 کیلو به 300 کیلو کاهش خواهد یافت.
3-مرکز فوق پیشرفته فردو رسما تعطیل و فقط به مرکزی براى مطالعه و پژوهش تبدیل خواهد شد.
4-ایران به مدت 15 سال حق ساخت نیروگاه و مرکز هسته ای جدید را ندارد.
5-رآکتور آب سنگین اراک بطور کامل تغییر ماهیت داده و با طراحی و نظارت امریکا به مجموعه ای جدید بدل خواهد شد.(که از مطالب ارائه شده معلوم نیست چه چیزی خواهد بود)
6- آمریکا و غرب برای اولین بار حق انرژی هسته ای صلح آمیز ایران را به رسمیت شناخته اند.
7-امریکا تحریم های هسته ای را تا هنگام اطمینان به عدم انحراف برنامه هسته‌ای ایران‌بسوی فعالیتهای نظامی اجرا و در صورت اطمینان متوقف میکند. (توجه کنید ما سالهاست که نتوانسته ایم این موضوع را به امریکا اثبات کنیم!)
8-تحریم های مرتبط با حقوق بشر و حمایت از تروریسم که بدنه اصلی تحریم های آمریکا ست ربطی به این توافق نداشته لذا نه متوقف و نه لغو خواهد شد.
9-تحریم های بانکی، بیمه ای و... اتحادیه اروپا و شورای امنیت بعد از اطمینان از انجام تعهدات ایران لغو می شوند.
10- از فحوای اظهارات وزیر خارجه کشورمان و وزیر خارجه آمریکا می توان فهمید که توافق احتمالا دو مرحله ای شده و ماراتن جدیدی تا 11 تیرماه برای تنظیم متن اصلی درپیش است.

تکرار می کنم که اینها فعلا برداشت هاییست پیش از این که اصل متن منتشر شود. اصل ماجرا که توازن توافقات است مبهم است. چون واقعا نمی دانیم غرب و امریکا به چه کیفیتی تحریم ها را کنار خواهند زد ضمن اینکه کل تحریم هایی که احتمالا لغو شوند در برابر معماری اصلی تحریم ها ناچیزند و همچنان استراتژی اصلی ایران اقتصاد مقاومتی و بازگشت به درون خواهد بود. اینکه این توافق یک فاجعه است یا یک پیروزی به تفاوت رویکردها بر می گردد. بنابراین بهتر است از تعابیر اغراق آميز پرهیز کنیم.
به تیم سخت کوش مذاکره کننده خداقوت می گوییم.
تحلیل های بیشتر بعدا
Photo

Post has shared content

Post has shared content
آیا امام حسین هر عربی را از هر ایرانی  بهترو هر ایرانی را از  دشمنانش بدتر می داند؟
لطفا بازنشر کنید
شبهات مطرح شده :
نظرتان درباره ی این سخن حسین چیست ؟ ما از تبار قریش هستیم و هواخواهان ما عرب و دشمنان ما ایرانی ها هستند. روشن است که هر عربی از هر ایرانی بهتر و هر ایرانی از دشمنان ما هم بدتر است. ایرانی ها را باید دستگیر کرد و به مدینه آورد و زنانشان را به فروش رساند و مردانشان را به بردگی و غلامی اعراب گماشت. امام سوم شیعیان / کتاب «سفینه البحار و مدینه الحکام و الآثار» صفحه ۱۶۴ نوشته شیخ عباس قمی

پاسخ :

در فیس بوک که سیر می کنی، نمونه های فراوانی را می بینی که این روزها به نام حدیث و روایت نقل می شوند تا نشان بدهند اسلام، مکتب خرافی و دین عرب هاست.

نمونه زیر، مشتی از خروارهاست که این روزها با ایمیل و اس ام اس دست به دست می شود؛ و در این روزگار ما چه بسیارند ذهن های شکاک و پر تردید درباره دینداری و دل های فراری از دین که دل به این روایات فیس بوکی می بندند.

از مدتی پیش حدیثی از امام حسین(ع) در صفحات فیس بوک نقل می شود که مثلا متن حدیث را هم برای مستند و متقن بودنش، اسکن کرده اند تا به شما بگویند مو، لای درز کارشان نمی رود.

نوشته اند: " ما از تبار قریش هستیم و هواخواهان ما عرب و دشمنان ما ایرانی ها هستند. روشن است که هر عربی از هر ایرانی بهتر و بالاتر و هر ایرانی از دشمنان ما هم بدتراست. ایرانی هارا باید دستگیر کرد و به مدینه آورد، زنانشان را بفروش رسانید و مردانشان را به بردگی و غلامی اعراب گماشت."
حسین بن علی، امام سوم شیعیان، سفینه البحار و مدینه الاحکام و الاثار، نوشته حاج شیخ عباس قمی، صفحه ۱۶۴."

متن اسکن شده حدیث در فیس بوک که عده ای این روزها برای یکدیگر ایمیل می کنند:


نکاتی خیلی ساده درباره ظاهرحدیث
۱- کتاب عربی "سفینة البحار" احادیث انتخاب شده از بحارالانوار است که توسط مرحوم محدث قمی جمع آوری شده است. صفحه ۱۶۴ کتاب مربوط به توضیح لفظ "العجم" است.

بگذریم که در این قسمت کتاب روایتی از امام حسین (علیه السلام) وجود ندارد.

داخل متن عربی کتاب آمده است: "قال سمعت اباعبدالله". یعنی " گفت شنیدم از اباعبدالله "، کسانی که اندک آشنایی با روایات داشته باشد، می‌دانند که مراد از «اباعبدالله» در روایات به صورت مطلق، امام صادق(ع) است، نه امام حسین(ع). پس اول اینکه این حدیث از امام حسین (ع) نیست، اما زیر متن نقل شده در فیس بوک، با فونت نزدیک به متن نوشته اند: "حسین ابن علی، امام سوم شیعیان"

۲- مترجمان فیس بوکی، کل متن عربی بالا را متن اصلی حدیث امام تلقی کرده اند. با وجودی که متن حدیث شنیده شده از امام این است: قال سمعت اباعبدالله: " نحن قریش و شیعتنا العرب و عدونا العجم"

حدیث در اینجا تمام می شود. مابقی، شرح و بیان مولف کتاب است که با کلمه "بیان" یعنی شرح حدیث شروع می شود. که نوشته شده:
بیان: "عربی که شیعه ما باشد ممدوح و شایسته است (پس معیار شایستگی، شیعه بودن است) اگر چه عجم و غیر عرب باشد و اما عجم (غیر عربی) که دشمن ما اهل بیت باشد مذموم و ناشایسته است (پس معیار مذموم بودن، دشمنی با اهل بیت است) اگر چه عرب باشد."

ادامه سخن مولف کتاب با کلمه "رای الثانی" آغاز می شود. یعنی نظرخلیفه دوم (عمر) را آورده است: "هنگامی که اسیران عجم وارد مدینه شدند، خلیفه دوم خواست که زنهایشان را بفروشد و مردانشان را بردگان عرب قرار دهد..."

اگر دقت کنید بالای کلمه بیان و رای الثانی یک خط سیاه وجود دارد که در متون حدیثی به معنی جداکننده است. داخل تصویر بالا با دایره قرمز رنگ مشخص شده است.

۳- نکته مهم دیگر اینجاست که این حدیث ادامه دارد اما انگار غرض ورزان صلاح ندانسته اند ادامه حدیث را بیاورند. بنابراین در ادامه این متن سخن امیرالمومنین علی(ع) حذف شده است. در ادامه آمده که وقتی علی(ع) این جملات را از عمر شنید، اعتراض کرد و فرمود: " پیامبر فرموده کریمان هر قومی را احترام کنید، هرچند مخالف با شما باشند. این جماعت عجم حکیمان و کریمان هستند که آغوششان را به روی ما گشوده و اسلام را قبول کرده‌اند."

اما نکات محتوایی حدیث و سند و منبع آن:

۱-از نگاه مولف کتاب:
باز نکته جالب ماجرا اینجاست که اصلا مولف کتاب " سفینه البحار" این بخش کتاب را درباره فضائل عجم بیان کرده و با بیان این حدیث و قبل و بعد آن، قصد دارد تا در این بخش کتاب، به شرح و توصیف عجم بپردازد. مرحوم شیخ عباس قمی، حتی قبل از نقل حدیث، یک آیه و حدیث را در تایید سخنش در فضیلت عجم نقل می کند:

در سوره شعراء آیه ۱۹۸ می فرماید: " ولو نزلناه على بعض الأعجمین فقرأه علیهم ما کانوا به مؤمنین." یعنی : "هرگاه ما قرآن را بر بعضى ازعجم (غیرعرب) ها نازل مى کردیم ... و ایشان آن را بر اعراب مى خواندند، (اعراب به دلیل شدت تعصب) به قرآن ایمان نمى آورند.

وهمچنین امام صادق(ع) در حدیثی در تفسیر این آیه می فرماید: " لو نزل القرآن على العجم ما آمنت به العرب ، وقد نزل على العرب فآمنت به العجم ، فهذه فضیلة العجم" یعنی : " اگر قرآن بر عجم نازل می شد اعراب به آن ایمان نمی آوردند و این قرآن بر اعراب نازل شد و عجم ایمان آوردند و این خود برای عجم فضیلتی است."

۲- از نظر علمای لغت شناس:
اول اینکه اینجا هم اصل حدیث را جعل کرده اند وهم آن را با غرض ورزی ترجمه کرده اند. آنها که عربی نمی فهمند، هر متن عربی را ترجمه ظاهری کلمه به کلمه می کنند.

اگر به لغت نامه های عربی مراجعه کنید "العرب" در لغت به معنای " با فهم و فصاحت و واضح و شفاف سخن گفتن" است. همچنین در زبان عربی واژه "العجم" معانی فراوانی دارد که یکی از آنها " با ابهام و غیر شفاف سخن گفتن یا چیز گنگ" است.

بنابراین معنای سخن امام صادق این است که : "ما بنی هاشم و کسانی که پیرو ما هستند، اهل شفافیت و فهم و فصاحت هستند و دشمنان ما اهل ابهام و گنگی .

چرا این تعریف و معنا درست است؟

به واژه های متن عربی دقت کنید: در کلام عربی حدیث بیان نشده : " العرب شیعتنا و العجم عدونا" بلکه بیان شده "شیعتنا العرب، وعدونا العجم. " در برگردان فارسی هم می توان تفاوت این دو نوع بیان را فهمید. این دو معنی کاملا با هم تفاوت دارند.
در بیان اولی این مطرح می شود که گروه اعراب شیعه هستند و گروه عجم، دشمن اهل بیت که این با متن آیات قرآن و روایات گوناگون تضاد دارد.

یعنی اگر در حدیث گفته شده بود "العرب شیعتنا و العجم عدونا" این معنی را می داد، اما حدیث این گونه بیان نشده .بلکه به گونه دوم بیان شده یعنی گفته شیعتنا العرب. یعنی شیعه ما کسی است که اهل فهم و فصاحت و شفافیت است.

دوم اینکه معنای "العجم" درلغت عربی بعدها در سیر تاریخی به معنای قوم فارس و ایرانی ها ترجمه شده و یکی از معانی اش در زمان پیامبر و اهل بیت، به هرغیرعربی گفته می شده است. اما هم چنان که در ترجمه فیس بوکی ملاحظه می کنید کلمه عجم به معنای ایرانی ترجمه شده است.

سوم اینکه خود مولف کتاب هم در شرح این حدیث اینگونه بیان می کند:

"عربی که شیعه ما باشد ممدوح و شایسته است(پس معیار شایستگی، شیعه بودن است) اگر چه عجم و غیر عرب باشد و اما عجم (غیر عربی) که دشمن ما اهل بیت باشد مذموم و ناشایسته است (پس معیار مذموم بودن، دشمنی با اهل بیت است) اگر چه عرب باشد. به طور خلاصه یعنی این که : "شیعیان ما ممدوح و مورد ستایش اند چه عرب باشند چه غیر عرب و دشمنان ما مذموم اند چه غیر عرب باشد و چه عرب"

همچنین در ادامه همین حدیث روایات فراوانی در مدح عجم آمده است .حالا این ترجمه صحیح را باترجمه ناقص وسراسر غلط و مغرضانه ای که از این عبارت داده شده مقایسه کنید: "ایرانی هارا باید دستگیر کرد و به مدینه آورد، زنانشان را به فروش رسانید و مردانشان را به بردگی و غلامی اعراب گماشت !"

۳- از نگاه علمای علم رجال :
مساله ریشه ای تر اینکه در روایات باید سند حدیث بر اساس "علم رجال" بررسی شود.

تا همه افراد نقل کننده آن شناخته شده و معتبر باشند. آیت الله خویی در جلد ۴ کتاب "معجم الرجال" صفحه ۹ می گوید که در سند این روایت فردی به نام "سلمة بن خطاب" وجود دارد که علمای رجال او را فردی ضعیف و غیر قابل اعتماد می دانند. علاوه بر این سند این روایت به دلیل فاصله زیاد زمانی بین دو راوی از اتصال برخوردار نیست و از این جهت غیر قابل اعتماد است. پس اصل این حدیث تقطیع دارد و نزد علما رجالی اصلا اعتبار ندارد.

۴- از نگاه مفسران قرآن
مساله آخر بررسی محتوای حدیث و تطبیق آن با آیات قرآن است. چون خود پیامبر اکرم(ص) و امامان معصوم(ع) فرمودند: "اگر حدیثی از ما مخالف با صریح آیات قرآن و یا سنت قطعی ما باشد آن را نپذیرید و قبول نکنید."

به فرض محال اگر همین ترجمه ظاهری فیس بوکی را هم قبول کنیم، به راحتی می توان گفت که این معنی مخالف با آیه ۱۳ سوره حجرات است که ملاک برتری را فقط تقوی و ایمان قرار داده و تبعیض نژادی و قومی را باطل می داند.

در سوره حجرات می خوانیم: "یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُم مِّن ذَکَرٍ وَأُنثَى وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ"

"اى مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را اقوام و قبیله‏ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید؛ (اینها ملاک امتیاز نیست،) گرامى‏ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست؛ خداوند دانا و آگاه است."

به راستی بهتر نیست که با اعتقاد به آزاد اندیشی، از اسارت بیماری های قوم پرستی وعقده مندی های ناسیونالیستی بیرون بیاییم و بدون غرض ورزی نسبت به مکتب اسلام و آموزه های راستین و انسان ساز دین روشن، راه زندگی انسانی را بیابیم؟


در پایان توجه شما را به متن زیر جلب میکنم:

در ۲۸ ذی‌الحجه سال ۶۳ هجری قمری ( یعنی ۲ سال پس از واقعه ی کربلا) در شهر مدینه انقلابی علیه دستگاه ظالم یزید به وقوع پیوست، زیرا این انقلاب در راستای عکس العمل به شهادت امام حسین(ع) بود، این واقعه را به دلیل آن که در ریگزارى در اطراف مدینه به نام «حّره» واقع شد و پایگاه لشکر یزید نیز در آن جا بود، آن را در تاریخ به نام «واقعه حرّه» ثبت کرده‌اند.

*آماری  از جنایت لشکریان یزید در مدینه

جنایت وحشیانه لشکریان یزید در واقعه حرّه که مؤرخان در کتب تاریخی نقل کرده‌اند، در ادامه می‌آید:

۱- کشتار هزاران نفر از مردم مدینه

مورّخان از جمله «ابن قتیبه دینورى» آمار کشته‌شدگان را بیش از ۱۰ هزار نفر اعلام کرده‌اند که از این تعداد ۸۰ تن از اصحاب پیامبر و ۷۰۰ نفر از مهاجرین و انصار و ۱۰ هزار نفر از تابعان و موالى بوده‌اند. (الامامة والسیاسة، جلد ۱، صفحه ۲۱۶)

۲- قتل اصحاب رسول خدا(ص)

مسعودى مى‌نویسد: از خاندان ابوطالب دو نفر و از بنى‌هاشم بیش از ۹۰ نفر و از قریش به همان تعداد و ۴ هزار نفر از مردم دیگر کشته شدند. (مروج الذهب، جلد ۳، صفحه ۸۵.)

۳- مخفى شدن بزرگان اصحاب

ابن کثیر نوشته است: گروهى از بزرگان صحابه مانند جابر بن عبدالله و أبوسعید خدرى براى حفظ

جانشان به کوه پناه برده و أبوسعید در غارى مخفى شدند.

(البدایة والنهایة، جلد ۸، صفحه ۲۴۱)

۴- کشتار حاملان قرآن

از مالک بن انس نقل شده است که گفت: در واقعه حرّه هفتصد نفر از قاریان و حافظان قرآن که سه نفر آنان از اصحاب بودند، کشته شدند. (المعرفة والتاریخ، جلد ۳، صفحه ۳۲۵).

۵- آزادى سربازان براى استفاده از زنان

به نقل از ابن کثیر و مورّخان دیگر آمده است که؛ سپس مسلم بن عقبه همان‌گونه که یزید فرمان داده بود، سربازانش را سه روز در شهر مدینه آزاد گذاشت تا به کشتار و غارت و اعمال زشت و شهوت رانى بپردازند. (البدایة والنهایة، جلد ۸، صفحه۲۴۱).

۶- هزار زن باردار از راه غیر مشروع

نتیجه این آزادى تجاوز به حریم دختران و زنان مسلمان و هتک عفّت آنان بود که بنا بر نقل مدائنى، هزار زن پس از واقعه حرّه فرزندان نامشروع به دنیا آوردند، هزار زن از أهالی شهر مدینه بعد از واقعة حرّه بدون این که شوهر داشته باشند وضع حمل کردند. (البدایة والنهایة، جلد ۸، صفحه ۲۴۱).

یاقوت حموى مى‌گوید: سربازان یزید وارد مدینه شدند و اموال را غارت کردند و فرزندانشان را اسیر کردند و زنان براى آنان آزاد شد که در این جسارت هشتصد زن باردار شده و فرزندان نامشروع به دنیا آوردند که به آنان فرزندان حَرّه مى‌گفتند. (معجم البلدان، جلد ۲، صفحه ۲۴۹).

۷- پیمان بردگى مردم مدینه

مسعودى مى‌نویسد: مسلم بن عقبه سه روز شهر مدینه را غارت کرد و با بازماندگان از مردم بیعت کرد تا بنده و برده یزید باشند، یعنى نه تنها خود او برده مى‌شد، بلکه پدر و مادرش نیز برده مى‌شدند، فقط دو نفر از این بیعت استثنا شدند یکى امام سجّاد(ع) و دیگرى على بن عبد اللّه بن عباس.

. (التنبیه والإشراف، مسعودی، صفحه ۲۶۲)

#حدیث_امام_حسین_درباره_ایرانی_ها
#امام_حسین
Photo

Post has shared content
صدام 34 سال قبل می خواست تهران را بگیرد اما امروز "روح الله" قلب عراقی ها را گرفته
Photo
Wait while more posts are being loaded