Post has attachment
Photo

Post has attachment
بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر +عکس
پسر 18 ساله‌ی فرانسوی به نام «مارسل رویدا» در 12 سپتامبر 1940 میلادی به دنبال سگ خانگی خود بود که ناگهان غار باستانی لاسکو را کشف کرد، اما این تنها مورد کشفیات ناگهانی انسان‌ها نیست.
وبسایت فرادید: پسر 18 ساله‌ی فرانسوی به نام «مارسل رویدا» در 12 سپتامبر 1940 میلادی به دنبال سگ خانگی خود بود که ناگهان غار باستانی لاسکو را کشف کرد، اما این تنها مورد کشفیات ناگهانی انسان‌ها نیست.

به گزارش تلگراف، تفریح و سفر همیشه از هیجان خاصی برخوردار بوده است. انسان همیشه از طریق ماجراجویی توانسته چیزهای جدید و جالبی را کشف کند، اما گاهی پیش می‌آید که این کشفیات کاملا ناگهانی باشد. کشف مارسل رویدا 75 سال پیش اتفاق افتاد و توانست خدمتی بزرگ به تاریخ فرانسه کند. به مناسبت هفتاد و پنجمین سال کشف رویدا، در اینجا قصد داریم چندین مورد مشابه را به شما معرفی کنیم.

غارهای لاسکو - فرانسه

همان‌طور که گفتیم مارسل رویدا این غار را کشف کرد. درون این غارها، نگاره‌هایی با قدمت 17.300 سال وجود دارد. این مکان باستانی در سال ۱۹۷۹ میلادی در میراث جهانی یونسکو ثبت شد. غارهای لاسکو به سرعت به یکی از مقاصد محبوب گردشگری تبدیل شد، اما حالا درهای آن به دلیل آسیب‌های وارد شده به نگاره‌ها علاوه بر گردشگران، بر روی دانشمندان نیز بسته شده است.

😃😃😃😃

ماچو پیچو – پرو

هیرام بینگام، تاریخ‌نگار آمریکایی، در سال 1911 ماچو پیچو را به شهرت جهانی رساند و از آن موقع به یکی از مقاصد گردشگری مهم آمریکای جنوبی بدل شد. نام ماچو پیچو در سال 1983 در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد. سفر شما به ماچو پیچو می‌تواند دو، هفت و یا 14 روز به طول انجامد.

☺☺☺☺☺

توت‌‌آنخ ‌آمون – مصر

آرامگاه توت‌‌آنخ ‌آمون در ۴ نوامبر ۱۹۲۲ در دره پادشاهان توسط هاوارد کارتر یافت شد. این کشف به عنوان یکی از مهم‌ترین اکتشافات باستان‌شناسیِ قرن بیستم محسوب می‌شود. نگاه‌های بین‌المللی با این کشف متوجه مصر و تاریخ آن شد و باعث هجوم گردشگران به مصر شد. ماسک کشف شده در مقبره توت‌آنخ ‌آمون امروزه در موزه قاهره نگهداری شده و به نمادی برای مصر باستان و فراعنه‌ی آن بدل گشته است. جسد مومیایی شده‌ی توت‌‌آنخ ‌آمون هنوز در مقبره‌اش در دره‌ی پادشاهان در نزدیکی اقصر نگهداری می‌شود.

😉😉😉😉😉😉

ارتش تراکوتا - چین

ارتش تراکوتا یا «لشکر سفالین» به مجسمه‌های سفالیِ هزاران سربازِ مربوط به پادشاهی چین شی هوانگ، نخستین امپراتور چین (در ۲۲۰ پیش از میلاد) اشاره دارد. این کشف باستانی نیز از مهم‌ترین یافته‌های باستان‌شناسی جهان در دهه‌های اخیر به شمار می‌رود. ارتش تراکوتا به شکلی تصادفی در سال 1974 توسط یک کشاورز و در حال کندن چاه یافت شد. در این مجموعه، ارتش سفالی 8000 سرباز، 130 ارابه، 520 اسب و 150 اسب سواره نظامِ متعلق به امپراتوری چین شی هوانگ کشف شد.

این ارتش برای محافظت از پادشاه در زندگی پس از مرگ او، در محله لینتونگ در شهر شی‌آن چین ساخته شده بود. گفتنی است تمام شخصیت‌های از یکدیگر متمایز بوده و در سه گودال اصلی پراکنده شده‌اند.

😄😄😄😄😄😄

تروآ – ترکیه

تروآ زمانی مرکز جنگ مشهور و تاریخی بود و حالا مخروبه‌های آن را می‌توان در ترکیه امروزی پیدا کرد. شهر تروآ که امروزه به آن حصارلیک گفته می‌شود در دهه 1860 میلادی یافت شد و گردشگران می‌‎توانند به راحتی از آن دیدن کنند.

😙😙😙😙😙😙😙😙

ساتون هوو – انگلستان

آثار پیدا شده در محل کشتیِ دفن شده در وودبریجِ آنگلیای شرقی نیز به نوبه خود حائز اهمیت است. آثار موجود در آن در سال 1939 میلادی خارج شد و در دهه‌های 60 و 80 میلادی نیز بقیه کار آن انجام شد. اکثر آثار کشف شده آن امروزه در موزه بریتانیا نگهداری می‌شود.

😆😆😆😆😆

پترا – اردن

پترا در میان کوه‌های شِرا واقع شده و از 200 هزار سال پیش زندگی در آنجا جریان داشته است. اما شهر باستانی پترا توسط پادشاهی نَبَطی‌ها در قرن یک پیش از میلاد ساخته شد. پترا تا سال 106 پس از میلاد پایتخت حکومت نبطی‌ها بود و پس از آن در دست رومی‌ها افتاد. پترا پس از مدتی از ذهن‌ها پاک شد. سرانجام در سال 1812، یک ماجراجوی سوئیسی به نام «جوهان لودویگ بورکاردت» آن را دوباره به جهان معرفی کرد.

😐😐😐😐

کاراکول – بلیز

کاراکول یکی از شهرهای اصلی مایاها در عصر خود بود و امروزه در شرق کشور بلیز در آمریکای مرکزی قرار دارد. زندگی در این شهر در سال 950 میلادی به پایان رسید. الوار سازانی که در سال 1937 میلادی برای قطع کردن درختان ماهون به منطقه رفته بودند، کاراکول را کشف کردند. امروزه کاراکول یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های گردشگری منطقه محسوب می‌شود. کاراکول بزرگترین مکان باستانی مربوط به قوم مایا در کشور بلیز است. ارتفاع معبد اصلی آن نسبت به سطح جنگل 41 متر است و حتی امروزه نیز یکی از مرتفع‌ترین سازه‌های ساخته شده توسط بشر در این کشور محسوب می‌شود.
👳👳👳👳


پمپئی – ایتالیا

پمپئی شهری است که زیر زمان دفن شده است. شهر پمپئی و شهر هرکولانیم در همسایگیِ آن تقریبا توسط آتشفشان کوه «وزوو» از بین رفتند. ویرانه‌های پمپئی در نزدیکی ناپل در ایتالیا واقع شده است. پس از آتشفشان، این شهر برای قرن‌ها زیر ۴ تا ۶ متر خاک و خاکستر مدفون شده بود. با این حال شهر پمپئی به صورت کاملا اتفاقی یک بار در سال 1599 و یک بار هم در سال 1748 میلادی کشف شد و در نهایت نیز در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد. این شهر تاریخی با بیش از دو میلیون و پانصد هزار بازدید کننده در سال، یکی از جاذبه‌های مهم ایتالیا به شمار می‌آید.

👴👴👴👴👴

معبد بوروبودور – اندونزی

معبد بوروبودور (Borobudur) متعلق به آیین بودا بوده و بزرگترین عمارت باستانی نیمکره جنوبی محسوب می‌شود. این معبد در وسط یک جنگل بارانی در اندونزی ساخته شد و قدمت آن به قرن هشتم میلادی بازمی‌گردد. در آن زمان، دودمان سیلندرا در منطقه حاکم بود. معبد بوروبودور تا قرن 15 میلادی، یعنی پیش از روی آوردن اکثر مردم به دین اسلام هنوز هم استفاده می‌شد. این معبد زیر خاکستر و پوشش گیاهی پنهان شده بود و تا سال 1814 تنها مردم محلی از وجود آن مطلع بودند. در آن سال اما حاکم بریتانیایی جاوا «سر توماس رافلز» این معبد را جهانی کرد. گفتنی است در این معبد زیبا حدود 500 مجسمه بودایی وجود دارد.

💀💀💀💀💀

سنگ روزتا – مصر

سنگ روزتا کتیبه‌ای متعلق به دوران مصر باستان است. این کتیبه را سپاهیان ناپلئون در سال ۱۷۹۹ میلادی در روستایی به نام رشید که در غرب به آن روزتا گفته می‌شد، پیدا کردند. کتیبه روزتا استون در حال حاضر در موزه بریتانیا نگهداری می‌شود و مصر نیز همواره خواستار پس گرفتن آن بوده ‌است.

👽👽👽👽

اوتسی – ایتالیا

اوتسی یا مرد یخی نام پیکر مومیایی شده‌ای است که در سال ۱۹۹۱ در یخچال کوه‌های اوتسال آلپ در مرز اتریش و ایتالیا یافت شد. اوتسی به شکلی کاملا طبیعی مومیایی شده و بین سال‌های 3105 تا 3359 قبل از میلاد مرده است. او کهن‌ترین مومیایی طبیعی یافت‌شده در سراسر اروپا است. در بررسی‌های انجام شده بر روی مومیایی مشخص شد که اوتسی بر اثر جراحت ناشی از اصابت تیر به شانه‌اش جان داده بود. اوتسی و متعلقاتش در حال حاضر در موزه شهر بولزانو نگهداری می‌شوند.

💦💦💦💦💦💦

آبشار ویکتوریا – زیمباوه

آبشار «ویکتوریا» آبشاری طبیعی در جنوب قاره آفریقا است که در مرز زامبیا و زیمبابوه قرار گرفته است. دیوید لیوینگستن، کاشف مشهور اسکاتلندی، در سال ۱۸۵۵ میلادی آبشار ویکتوریا را پیدا کرد و آن را به افتخار ملکه ویکتوریا، آبشار ویکتوریا نامید. او در مورد آبشار ویکتوریا می‌گوید: «زیباترین منظره‌ای بود که در آفریقا دیدم... این مناظر را باید از زوایای مختلف و با فاصله دید.»

🙋🙋🙋🙋🙋

شهری باستانی در هندوراس

در ماه مارس سال جاری، شهری در باستانی در هندوراس یافت شد که هنوز هیچ نامی برای آن انتخاب نشده است، ولی احتمالا گفت که نسل‌های آینده به آنجا هجوم خواهند برد.

Photo

Post has attachment
کاراکول – بلیز

کاراکول یکی از شهرهای اصلی مایاها در عصر خود بود و امروزه در شرق کشور بلیز در آمریکای مرکزی قرار دارد. زندگی در این شهر در سال 950 میلادی به پایان رسید. الوار سازانی که در سال 1937 میلادی برای قطع کردن درختان ماهون به منطقه رفته بودند، کاراکول را کشف کردند. امروزه کاراکول یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های گردشگری منطقه محسوب می‌شود. کاراکول بزرگترین مکان باستانی مربوط به قوم مایا در کشور بلیز است. ارتفاع معبد اصلی آن نسبت به سطح جنگل 41 متر است و حتی امروزه نیز یکی از مرتفع‌ترین سازه‌های ساخته شده توسط بشر در این کشور محسوب می‌شود.
Photo

Post has attachment

آيا ميدانستيد…
حلزون می تواند سه سال بخوابد.
اگر جمعیت چین در یک صف مقابل شما راه بروند، این صف به خاطر سرعت تولید مثل هیچ وقت تمام نخواهد شد.
خطوط هوایی آمریکا با کم کردن فقط یک زیتون از سالاد هر مسافر در سال ۱۹۸۷ توانست ۴۰ هزار دلار صرفه جویی کند.
ملت آمریکا بطور میانگین روزانه ۷۳ هزار مترمربع پیتزا می خورند.
چشم های زيباي شترمرغ از مغزش بزرگتر است.
گربه ها می توانند بیش از یکصد صدا با حنجره خود تولید کنند. در حالیکه سگ ها کمتر از ده صدا.
تعداد چینی هایی که انگلیسی بلدند، از تعداد آمریکایی هایی که انگلیسی بلدند(!) بیشتر است.
فیل ها تنها حیواناتی هستند که نمی توانند بپرند.
هربار که یک تمبر را زبان می زنید، ۱/۱۰ کالری انرژی مصرف می کنید.
اگر یک ماهی قرمز را در یک اتاق تاریک قرار دهید، کم کم رنگش سفید می شود.
کوتاهترین جنگ در تاریخ ۱۸۹۶ بین نازی ها و انگلستان رخ داد که ۳۸ دقیقه طول کشید.
در هرم خئوپوس در مصر که ۲۶۰۰ سال قبل از میلاد ساخته شده است. به اندازه ای سنگ بکار رفته که می توان با آن دیواری آجری به ارتفاع ۵۰ سانتی متر دور دنیا ساخت.
.I am کوتاهترین جمله کامل در زبان انگلیسی است.
اگر تمام رگ های خونی را در یک خط بگذاریم، تقریبا ۹۷ هزار کیلومتر می شود.
آیا می دانستید که انسان برای اولین بار در ۱۷۸۳ پرواز را تجربه کرد و توانست ۸ کیلومتر با بالن پرواز کند؟
آیا می دانستید که جمیعت جهان تا ۵۰ سال آینده از مرز ۹ میلیارد نفر خواهد گذشت؟
آیا می دانستید که گرمترین سیاره زهره می باشد این سیاره درجه حرارت ثابتی دارد که ۴۶۲ می باشد؟
آیا می دانستید که عمر خورشید ۵ میلیارد سال می باشد؟
آیا می دانستید که عمر کهکشان راه شیری ۱۰ میلیارد سال می باشد؟
آیا می دانستید که نقره صدها بار از مواد ضد عفونی قوی تر است و ۶۵۰ نوع میکروب را از بین می برد؟
آیا می دانستید که مساحت کره زمین ۵۱۵ میلیون کیلومتر است؟
آیا می دانستید که کهکشان راه شیری بیش از ۱۰۰ میلیون ستاره دارد؟
آیا می دانستید که حنجره زرافه تار صوتی ندارد و گنگ است؟
آیا می دانستید که تنها غذایی که فاسد نمی شود عسل است؟
آیا می دانستید که پلک زدن زنان ۲ برار پلک زدن مردان است؟
آیا می دانستید که قدیمی ترین بنا در شمال توکیو است که ۵۰ هزار سال قدمت دارد؟
آیا می دانستید که روزانه ۱۴۰۰۰ نفر به بیماری ایدز مبتلا می شوند؟
آیا می دانستید که مقاوم ترین ماهیچه در بدن زبان است؟
آیا می دانستید که لایه پوستی که آرنج دست را پوشانده هر ۱۰ روز یک بار عوض می شود؟
آیا می دانستید که در هر قطره آب ۳۳ میلیارد الکترون وجود دارد؟
آیا می دانستید که مرغ با شنیدن موسیقی بزرگترین تخم را می گذارد؟
Photo

Post has attachment
برترین نوآوری های نرم افزاری در سال 2016
در این مطلب قصد داریم به معرفی ۵ نرم افزار و بازی بپردازیم که از لحاظ نوآوری برترین های سال بودند.
وب‌سایت کلیک - بابک شالکونژاد: در این مطلب قصد داریم به معرفی ۵ نرم افزار و بازی بپردازیم که از لحاظ نوآوری برترین های سال بودند.۱ – مترجم زبان نرم افزار اسکایپ

امروزه دنیای اینترنت تمام افراد را به هم متصل کرده است. اما اگر نتوانیم زبان یکدیگر را بفهیم و منظور همدیگر را متوجه شویم، چه فایده ای خواهد داشت؟ مترجم نرم افزار اسکایپ که بر اساس هوش مصنوعی طراحی شده است، یک کار نشدنی را ممکن ساخته است. این نرم افزار این امکان را به ما می دهد که با هر کسی در هر کجایی بدون توجه به زبان مادری صحبت کنیم. مترجم این نرم افزار از لایه هایی از الگوریتم های machine-learning استفاده می کند که از اواخر سال ۲۰۱۵ برای سیستم عامل ویندوز عرضه شد.

زمانی که یک کاربر شروع به صحبت می کند هوش مصنوعی این نرم افزار یک میلیون نمونه از مدل های مختلف گفتاری را از آن صحبت کاربر استنتاج می کند، سپس کلمات را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و در نهایت آن ها را به صورت یک متن بر می گرداند. پس از آن صدای Ums (همان صدای مکثی است که افراد در هنگام صحبت کردن، می گویند) و تکرار کلمات حذف شده و متن سلیس و روان به مترجم تحویل داده خواهد شد.مطلب مهمی که باید درباره هوش مصنوعی به کار رفته در این نرم افزار بیان کرد این است که این هوش مصنوعی خودآموز است. در واقع هر چقدر که بیشتر یک لهجه را بشنود، هوش اون نیز به همان نسبت بالاتر رفته و در نتیجه بهتر عمل می کند. تماس گیرندگان می توانند به هشت زبان مختلف، صحبت های ترجمه شده مخاطب مقابل خود را دریافت کنند و نوشته ها را به بیش از ۵۰ زبان زنده دنیا مشاهده کنند.


۲ – رمزگذاری در پیام رسان واتس اپ

در ماه آوریل ۲۰۱۶ ، بیش از یک بیلیون کاربر این نرم افزار توانستند زمانی که Open Whisper Systems پروتکل رمزگذاری end-to-end واتس اپ را عرضه کرد به سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) با هر نرم افزار جاسوسی دیگر غلبه کنند. (پروتکل End-to-end یک عنصر اصلی طراحی اینترنت است که به گره های شبکه اجازه می دهد بدون نیاز به این که عناصر واسط شبکه، اطلاعاتی راجع به وضعیت انتقال بسته ها را نگهداری کنند، بسته های دیتا را به تمام گره های دیگر شبکه بفرستند.

به عبارت دیگر گره های واسط حذف شده و اطلاعات مستقیما از گیرنده به فرستنده منتقل می شود.) این پروتکل برای تماس های صوتی و هم چنین ارسال متن، عکس، ویدیو و فایل مورد استفاده قرار می گیرد. روش کار به این صورت است که این نرم افزار یک کد ۶۰ رقمی دیجیتال را بر روی دستگاه کاربری که آغاز کننده ارتباط است، ایجاد می کند و سپس این کد را در دستگاه فرد مقابل نیز کپی می نماید. با این روش تنها دو فردی که این کد ۶۰ رقمی بر روی دستگاه آن ها قرار دارد، می توانند اطلاعات را دریافت کرده و به صورت رمزگشایی شده ببینند.
۳ – بازی That Dragon, Cancer؛ بازی که قلب شما را می شکند

Ryan Green یک بازی ساز است. پسر او، Joel در سن ۱ سالگی دچار تومور مغزی شد. پس از این حادثه Ryan Green ، از هنرش برای کار بر روی این بیماری استفاده می کند. نتیجه آن یک بازی ویدیویی با پیچ و خم های درون ضمیر و روح انسان است که به بازیکنان اجازه می دهد تا پستی و بلندی های زندگی خانواده Green را در زمانی که پسرشان ۴ سال مشغول مبارزه با بیماری بود، درک کنند.

از جمله چالش کمک کردن به یک بچه که در حال درد کشیدن است، لذت بردن در طول زمان داستان بازی و غم و اندوه در مواجه شدن با مرگ او. Green می گوید: دقایق دوست داشتنی زندگی من زمانی است که شما با Joel همراه می شوید، با او بازی می کنید ، صدای نفس کشیدن یا صدای خندیدن او را می شنوید. این ها لحظاتی هستند که من از آن ها بیشتر از هر زمان دیگری لذت می برم.
۴ – حافظه DNA دانشگاه واشنگتن؛ متراکم ترین نوع اطلاعات

ممکن است روزی فرا برسد که به جای استفاده از سرورهای عظیم، کل اینترنت در درون یک جعبه کفش جا شود. این چیزی است که محققین شرکت مایکروسافت و هم چنین پژوهشگران دانشگاه واشنگتن توانستند در ماه جولای آن را به اثبات برسانند. در واقع زمانی آن ها به این موفقیت دست یافتند که توانستند ۲۰۰ مگابایت از فایل های دیجیتال را در دورن بلاک های ساخته شده از DNA رمزگذاری کنند. با این کار آن ها توانستند رکورد رمزگذاری ۲۰ مگابایت از اطلاعات را که قبلا ثبت شده بود، بشکنند.

آن ها این کار را با بکارگیری نوعی آنزیم که پلیمریز (polymerase) نامیده می شود، انجام دادند که این آنزیم کپی هایی از DNA، طبق یک برنامه زمانبندی شده تهیه می کند و اجازه می دهد تا هر قسمتی از یک رشته DNA قابل خواندن باشد.۵ – عکس های اسنپ‌چت

در نسخه جدید این نرم افزار امکانات مختلفی گنجانده شده است. شناسایی اجسام و افکت های بلادرنگ (real-time) که به شما اجازه می دهد تا رنگ چشم خود را در عکس تغییر دهید، چهره های مختلفی را بروی صورت خود قرار دهید، ماسک های حیوانات مختلف را به صورت بزنید و مکان ها و مناظر مختلف را در اطراف عکس خود قرار دهید. این ها نمونه هایی از این ویژگی ها هستند.

Photo

Post has attachment
فجیع ترین و وحشیانه ترین روش های اعدام در تاریخ (+16)
از همان ابتدای تاریخ، انسان به دنبال اختراع نوعی شکنجه یا مرگ از طریق شکنجه، برای مجازات گناهکاران بوده است. در این جا فهرستی از خشن ترین و دردناک ترین راه های اعدام، از نصف کردن با اره گرفته تا سوزاندن و تکه تکه کردن آورده شده است. به گزارش «تابناک باتو» از همان ابتدای تاریخ، انسان به دنبال اختراع نوعی شکنجه یا مرگ از طریق شکنجه، برای مجازات گناهکاران بوده است. در این جا فهرستی از خشن ترین و دردناک ترین راه های اعدام، از نصف کردن با اره گرفته تا سوزاندن و تکه تکه کردن آورده شده است.

12. سوزاندنیک روش ساده و رایج در تاریخ که تقریباً در همه جا مورد استفاده قرار می گرفته است. در این روش اگر زندانی اعدامی به تنهایی اعدام می شد، چاره ای جز تحمل سوختن بدنش را نداشت. اگر شانس با قربانی یار می بود، او را همراه با چند تن دیگر می سوزاندند که در این حالت، به احتمال زیاد قربانیان در همان ابتدای کار به علت استشمام گاز مونوکسید کربن حاصل از مقادیر زیاد چوب، بی‌هوش می شدند.


11. چرخ شکننده یا چرخ کاترین
این روش بیشتر در کشورهای اروپایی در قرون وسطی مورد استفاده قرار می گرفت. در این روش دست و پای قربانی به پره های یک چرخ بزرگ چوبی (معمولاً چرخ یک ارابه) بسته می شد. سپس هم زمان با چرخاندن چرخ، جلاد با استفاده از یک چکش آهنی بزرگ استخوان های بدن قربانی در هم می شکست. بعد پایان کار، قربانی به حال خود رها می شد تا بمیرد. معمولاً 2 تا 3 روز طول می کشید تا قربانی بر اثر کم آبی جانش را از دست بدهد. گاهی نیز برای تسریع فرآیند، قربانی به همراه چرخ واگن مانند یک پرچم به اهتزاز درمی آمد تا زنده زنده خوراک پرنده ها شود.

10. کباب کردناین روش هم تا حدودی شبیه به سوزاندن است؛ با این تفاوت که شانس بی‌هوش شدن بر اثر دود و گاز مونوکسید، از فرد گرفته می شود. در این روش فرد محکوم روی زغال داغ، زنده زنده کباب می شد.

9. دباغی (پوست کنی)همان طور که از نام این روش پیداست، فرد مفلوک باید نظاره گر کنده شدن پوست بدن خود می بود. قربانی معمولاً به علت عفونت، شوک یا از دست دادن خون، در بهترین حالت پس از چند ساعت، و در بدترین حالت پس از چند روز، جان خود را از دست می داد.

8 . بامبواین روش در آسیا شرقی و با الهام از طبیعت و بهره گیری از سرعت رشد بی نظیر درخت بامبو (که می تواند تا 30 سانتی متر در روز رشد کند)، انجام می گرفته است! در این شیوه قربانی روی تعدادی بامبوی تیز و آماد شده قرار می گرفت. به این صورت درخت بامبو به آرامی در داخل بدن فرد فرو رفته و شروع به رشد می کرد. به علاوه برای جلوگیری از مرگ زود هنگام، به قربانی غذا و آب داده می شده است.

7. قلقلک اسپانیاییدر این روش که همچنین به پنجه گربه نیز شهرت دارد، پوست قربانی توسط پنجه های آهنین و تیز مخصوصی خراشیده می شد. پس از اتمام کار او را به حال خود رها می کردند. قربانی نهایتاً به علت عفونت ناشی از همین زخم ها، جانش را از دست می داد.

6. ارهاگر به ادبیات فارسی علاقه داشته باشید، حتماً با این روش آشنا هستید (ضحاک، جمشید را با اره به دو نیم می کند). به طور کلی در این روش، بدن مجازات شونده مانند یک کنده درخت، از سر تا پایین اره شده و نصف می شد. این روش یک نسخه دردناک تر و کندتر هم دارد که در آن قربانی را به صورت بر عکس آویزان می کنند تا جریان خون به اندازه کافی به مغز برسد و قربانی مدت بیشتری هشیاری اش را حفظ کند. در این نسخه اره کردن از وسط پاها شروع می شود

5. لینگ چییک روش اعدام چینی دیگر که در آن بخش هایی از بدن قربانی با دقت و ظرافت بسیار، به آرامی و در طی یک فرآیند طولانی، قطعه به قطعه بریده می شد. ضمن این که اصل مهم شکنجه، یعنی زنده و هشیار نگاه داشتن قربانی نیز در این روش به خوبی انجام می گرفت.

4. عقاب خونینمنشأ و مکان استفاده از این روش به درستی مشخص نیست، ولی گفته می شود که وایکینگ ها برای ایجاد رعب و وحشت در دل دشمنان از این روش استفاده می کرده اند. در این روش، قربانی بر روی شکم خوابانده می شده است. ابتدا پوست و گوشت کمر برداشته شده تا ستون فقرات به درستی دیده شود. سپس دنده ها از ستون فقرات جدا شده، شکسته و به خارج برگردانده می شدند تا ظاهری شبیه به بالهای یک عقاب پیدا کنند. در انتها، جلاد اثر هنری خود را با بیرون کشیدن ریه های قربانی از پشت کمر، تکمیل می کرد.

3. گاو برنجی
این روش عمدتاً در ایتالیا مورد استفاده قرار می گرفت. مراسم اعدام با قرار دادن فرد در یک مجسمه تو خالی برنجی و به شکل یک گاو بزرگ آغاز می شد. پس از آن در زیر شکم این گاو آتشی برپا شده و قربانی به آرامی در داخل آن پخته می شد. انعکاس فریاد های قربانی در داخل مجسمه، صدایی همانند صدای گاو تولید می کرد.

2. دار زدن، کشیدن و چهار پاره کردنیک روش خلاقانه، ترکیبی و وحشیانه در انگلستان! در این روش ابتدا قربانی توسط اسب بر روی زمین کشیده شده و به جایگاه اعدام برده می شد. سپس او را به دار آویخته ولی پیش از آن که بمیرد، از دار پایین می آوردند. مرحله بعدی شامل بیرون کشیدن دل و روده فرد بخت برگشته بود. اگر قربانی هنوز زنده می بود، دست و پای او را در چهار جهت مختلف با طناب به 4 اسب بسته و می کشیدند تا به 5 قسمت (دستها، پاها و باقی بدن) تقسیم شود. این 5 قسمت در بخش های مختلف شهر به نمایش گذاشته می شود تا درس عبرتی برای دیگران باشد. اگر فیلم شجاع دل (Brave heart) را دیده باشید، این شیوه اعدام را در سکانس انتهایی فیلم (جایی که ویلیام والاس توسط دولت وقت انگلیسی اعدام می شود) مشاهده کرده اید!

1. قایق
گفته می شود این روش در ایران باستان برای مجازات گناهکاران مورد استفاده قرار می گرفته است ولی صحت این گفته به درستی مشخص نیست. در این روش قربانی در داخل یک قایق گذاشته می شود. سپس او را به همراه قایق در مرداب رها کرده تا بمیرد. کلیت روش اعدام همین است. اگر فکر می کنید این روش اعدام به اندازه کافی چندش آور نیست، باید این نکته را هم اضافه کنیم که بدن کاملا برهنه قربانی پیش از قرار داده شدن در قایق به شیر و عسل آغشته می شده است. یعنی پس از گذشت چند دقیقه در مرداب، هزاران حشرات به او حمله کرده و شروع به زاد و ولد در بدن او می کردند. البته کار به اینجا ختم نمی شود. مجریان حکم هر روز به اعدامی سر زده و به او شیر و عسل می دادند که هم جهت اطمینان از عدم مرگ بر اثر گرسنگی و بی آبی بوده است و هم جهت جذب حشرات بیشتر! این کار تا آن جا ادامه پیدا می کرد که کرم ها و حشرات کاملا بدن او را پر کرده باشند. متأسفانه این روش جزو طولانی ترین اعدام ها محسوب می شود که حتی ممکن بود تا 2 هفته نیز به طول بینجامد.
Photo

Post has attachment
عکس های جنجالی لخت وزیر زن
کشور اوکراین در روزهایی که برای پیوستن به اتحادیه اروپا تلاش میکند با رسوایی جدیدی در مورد آناستازیا دیوا رو به رو شد .

عکس آناستازیا دیوا وزیر زن
آناستازیا دیوا معاون وزیر زن کشور اوکراین که کارهای پیوستن کشور اوکراین به اتحادیه اروپا را انجام میدهد با انتشار عکس های برهنه اش جنجال ساز شد .
عکس های برهنه آناستازیا دیوا در دوران دانش آموزی در کشور انگلیس با یک پسر منتشر شده است این روزها آناستازیا را در زیر هجوم انتقادات شدیدی برده است .
آناستازیا دیوا Anastasia Deeva با سن 24 سال و متاهل هم اکنون جزو مقامات مهم کشور اوکراین برای پیوستن به اتحادیه اروپا می باشد .
عکس های لخت آناستازیا دیوا بهانه ای دست مخالفان داد تا با حمله به آناستازیا ، وزیر کشور اوکراین را نیز بازخواست کنند .

عکس آناستازیا دیوا
برخی گفته اند که آناستازیا برای بدست آوردن پول خودفروشی میکرده و به همین علت عکس های برهنه اش را منتشر کرده است .
برخی از لباس های گران قیمت آناستازیا دیوا انتقاد کرده و وی را موجب سرافکندگی کشور اوکراین میدانند .
آرسن آواکو Arsen Avakov وزیر کشور اوکراین در حمایت از آناستازیا گفت : این عکس ها خصوصی بوده و مربوط به دوران دانش آموزی آناستازیا می باشد .

آناستازیا دیوا و آرسن آواکو
برخی گفته اند که آناستازیا با آرسن آواکو رابطه داشته است و به همین علت آواکو از وی حمایت میکند که توسط منبعی در وزارت رد شد .
معاون اول رئیس اوکراین گفت : سوال بر روی عکس های برهنه آناستازیا است و این دلیل بر این نیست که وی با وزیر رابطه داشته باشد .
وزیر گفته است که این حملات به علت سن پایین آناستازیا بوده است .
آناستازیا دیوا هم اکنون ازدواج کرده و همسرش گروگوری دیو 33 ساله است و همسر آناستازیا در مورد اتفاقات پیش آمده هنوز هیچ صحبتی نکرده است .
تصاویر برهنه وزیر زن که جنجالی شد
16 نوامبر 2016
اخبار اجتماعی
اختصاصی تاپ ناز
برگزاری مسابقه رقص بین دختران و پسران تهرانی! + عکسزندگی یک زن در عربستان : بدون اجازه شوهرم از خانه خارج شدم و سخت کتک خوردم!دریافت “گواهینامه” بدون کارت پایان خدمت امکان پذیر شدازدواج سفید و رابطه ضربدری بین متاهلین معضل جدید در ایرانعکس های همسر رعنا رحیم پور مجری بی بی سی فارسی در تهران!رسم وحشتناک تجاوز به دختر باکره برای زن کردن دختر در مالاوی! +تصاویرعکس های برهنه همسر نامزد ریاست جمهوری آمریکا که جنجالی شد!فهرست مشاغل سخت و زیان آور کشور اعلام شددونالد ترامپ نامزد ریاست جمهوری با این بازیگر پورن استار زن رابطه داشته است! +عکسرابطه جنسی دونالد ترامپ با یک مرد دوجنسه و زن نما!
مطالب داغ
مجردها - با یک کلیک همسر آینده خود را انتخاب کنید
عکس های ملانیا ترامپ مانکن و مدلی که همسر دونالد ترامپ است و بیوگرافی ملانیا
خلاصه داستان قسمت آخر سریال دست سرنوشت
عکس های دختران سوپر نینجای ایرانی! (فیلم)
عکس لو رفته دختران ایرانی سواحل دوبی!
سریال هرگز تسلیم نمی شوم | عکس بازیگران و خلاصه داستان سریال ترکی
عکس دختر شیرازی در میان زیباترین دختران دنیا
خفن ترین عکس های خنده دار در کانال تلگرام!
داستان تلخ تجاوز جنسی به دختر 13 ساله توسط شوهر خواهر!
َآیا سایز سینه در رابطه جنسی تاثیر مثبتی دارد؟ +فیلم
کلیپ دوربین مخفی خنده دار شیطنت دخترها در آرایشگاه
“سریال ماه پیکر” تصاویر و داستان قسمت اخر سریال ماه پیکر
عکس های دختر 17 ساله زیباترین سوپر مدل جهان
زمان واریز یارانه تیرماه مشخص شد
حال اکبر عبدی چطوره؟
عکسهای فیلم زن، مرد، زندگی
آموزش نصب مسنجرها روی کامپیوتر
این گیاه قند خون را کاهش می دهد
مطالب جدید
ازدواج حامد تهرانی بازیگر ایرانی با kwon mina بازیگر زن کره ای + تصاویر همسرش
ورزش کاردیو برای سلامت قلب و لاغری
نظرات جالب همسر اول دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد همسرش + عکس
عکس های مدل موی متفاوت و جذاب سحر دولتشاهی در فیلم لابی
استفاده از دستگاه بخور در هوای آلوده برای سلامتی مضر است؟
شیوه های نوین زایمان طبیعی و روش های مختلف زایمان طبیعی
کیست های تخمدان را با داروهای خانگی درمان کنید
مشخصات و قیمت وان پلاس 3T | وان پلاس 3T پردازنده اسنپدراگون 821، دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسلی
عکس های جنجالی و لخت وزیر زن لو رفت و باعث دردسر برای وی شد! + تصاویر
زوج جوان در غذای خود دو میگوی زنده دیدند و غافلگیر شدند! + عکس
طوطی سخنگو رابطه جنسی نامشروع مرد کویتی با خدمتکار را لو داد!
مدل لباس عروس های زیبا و جدید اسپانیایی شیک
طرز تهیه خورش کرفس رژیمی
دانلود آهنگ جدید رضا صادقی بنام هم قدم
دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی بنام به خودم بد کردم
نحوه ست کردن کت و شلوار مشکی با لباس های به رنگ متفاوت
برترین عکس های حیات وحش سال 2016
تصاویر بازیگران در مراسم اکران فیلم نفس
دیدگاه خود را ارسال کنید ( اولین نفری باشید که دیدگاه خود را میفرستید )

اس ام اسجوک خنده دار و جوک جدید و جوک بامزه خفن تلگرامپیامک های جدید خنده دار و اس ام اس های خفن و بامزهاس ام اس غمگین دل شکته عاشقانهپیامک های جدید صبح بخیر گفتن برای عزیزاناس ام اس روز ورزش جدیدترین پیامک های روز تربیت بدنیاس ام اس و پیامک روز کودک و عکس های روز کودکاس ام اس پیشواز ماه محرم زیباترین پیامک های پیشواز ماه محرممدل لباسمدل لباس عروس های زیبا و جدید اسپانیایی شیکنحوه ست کردن کت و شلوار مشکی با لباس های به رنگ متفاوتعکس هایی از جدیدترین مدل های پالتو 2017راهنمای کامل خرید کفش مناسب برای فصل سرما و زمستانمدل لباس عروس فانتزی و فرانسوی شیک و کلاسیکعکس های جدیدترین مدل های مانتو سیاه و سفید زیباجدیدترین عکس های مدل مانتو بلند پوشیده و جادار اسلامیآرایش و زیباییمدل رنگ موهای 2017 که ستاره های زن دوست دارند + تصاویرعکس های مدل آرایش چشم و ابرو عروس شیک و جذابفوت فن عطر زدن و 8 راز عطر زدن خانم ها که همیشه بوی خوب می دهندمدل موی بافته شده بچه گانه دخترانه بسیار زیباعکس های مدل طراحی ناخن مناسب برای هر سلیقه و سنیخرید کرم ضد آفتاب در داروخونه ، داروخانه اینترنتیروش های ریمل زدن مژه کوتاه و مژه های بلند
دختر ایرانی
اس ام اس عاشقانه
جوک
عکس عاشقانه
عکس خنده دار
مدل مو
تست هوش
معما
سریال
لاغری
عکس اینستاگرام
مدل مانتو
مدل پالتو
مدل لباس مجلسی
مدل لباس عروس
فیلم
لیونل مسی
عکس جالب
عکس نوشته
عکس وحشتناک
تجاوز جنسی
عکس دختر
عکس بازیگران و همسرانشان
تبلیغ متنی
مبل راحتي و كلاسيكلیفتراک جراحی بینی تبلیغ بنریهمسریابیطراحی وب سایتتعبیر خواب
تمامی حقوق محفوظ و مربوط به تاپ ناز میباشد و کپی برداری از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز میباشدDesign:panab.ir | All Rights Reserved - © 2015
بستن تبلیغ

Post has attachment
شگفت انگیزترین مکان های گردشگری جهان
اقلیم شین جیانگ چین و در مرز قزاقستان از دورافتاده ترین مکان های دنیاست. معیار دورافتاده بودن یک منطقه یا کشور به میزان دور یا نزدیک بودن آن مکان نسبت به سطح دریاها و اقیانوس ها بستگی دارد. شین جیانگ با نزدیک ترین دریا ۲۶۴۵ کیلومتر فاصله دارد.


 اختصاصی «تابناک باتو»؛ آیا می دانید مرتفع ترین، پست ترین، سردترین و گرم ترین نقاط دنیا کجا هستند؟! نقاط مورد نظر از جمله عجیب ترین نقاط دنیا هستند و با توجه به ویژگی های خاصشان دومی و بدیل ندارند. در این گزارش درباره آنها خواهید خواند.

مرتفع ترین نقطه کره زمینقله اورست با ارتفاع ۸۸۴۸ متر مرتفع ترین نقطه جهان به حساب می آید. صعود از این قله، همواره یکی از رویاهای مشترک ماجراجویان جهان است و کوهنوردان زیادی با صرف هزاران دلار سفر سختريال بالا رفتن از اورست را به جان می خرند.

پست ترین و کم ارتفاع ترین نقطه زمینمنطقه ای که کشور اردن در آن واقع شده است و مناطق منتهی به دریای مرده ( بحر المیت ) کم ارتفاع ترین و مبسوط ترین نقطه کره ی زمین به شمار می روند. شن های گلی در این منطقه خاصیت درمانی و آرایشی دارند.

گرم ترین منطقه جهاندره مرگ، در ایالات متحده آمریکا با ۵۸ درجه سانتیگراد حرارت از جمله گرمترین مناطق دنیا به شمار می رود.

سردترین منطقه جهانچنانچه هوای یک سفر توریستی به سرتان زده و دوست دارید هوای بسیار سردی را تا نهایت سردی تجربه کنید، می توانید به قطب جنوب بروید. در این مکان، برای نمونه در سال 1983 دمای هوا به 89 زیر صفر رسید.

دورافتاده ترین منطقه جهانشاید با دیدن نقشه جغرافیایی تصور کنید که قطب جنوب یا قطب شمال دورافتاده ترین مکان های دنیا هستند، در حالی که این گونه نیست. اقلیم شین جیانگ چین و در مرز قزاقستان از دورافتاده ترین مکان های دنیاست. معیار دورافتاده بودن یک منطقه یا کشور به میزان دور یا نزدیک بودن آن مکان نسبت به سطح دریاها و اقیانوس ها بستگی دارد. شین جیانگ با نزدیک ترین دریا ۲۶۴۵ کیلومتر فاصله دارد.
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Photo
Wait while more posts are being loaded