Post has attachment
Wi-Fi nebo-li elektrosmog. Co vám denně hrozí?

To, že by nebyla někde wi-fi síť je v dnešní době rarita. Bohužel v životě během 21. století se totiž jen těžko vyhneme radiaci z mobilních telefonů a množství wi-fi vysílačů. Bezdrátově s námi komunikují už i lavičky, lampy či nabíječky telefonů.

Prakticky není možné se radiaci z množství "přístrojů", které nás obklopují, vyhnout. Mnoho lidí i uléhá s tím, že si dá telefon pod hlavu, nebo má vedle, na nočním stolku blikající wi - fi připojení. Jak bychom pak mohli klidně spát?

Většina z nás žije v průniku mnoha elektromagnetických polí, pro něž se zažil lidový termín elektrosmog. Ve vysokých frekvencích nás obklopují vlny bezdrátového internetu, mobilních vysílačů, mikrovlnných trub, v nízkých frekvencích pak vedení vysokého napětí, rozvody a přístroje v domácnostech a další. Zní to až hrozivě, že?

Všudypřítomnému elektromagnetickému záření různí vědci připisují zvýšené riziko výskytu celé škály neduhů jako je bolest hlavy a kloubů, nespavost, poruchy soustředění a koncentrace či dokonce rakovina prsu nebo potraty a alergie.

Jak se preventivně chránit? Není to boj s větrnými mlýny?

Telefonujte krátce. Zapomeňte na hodinové hovory. Raději se s přáteli sejděte u šálku kávy a vše si řekněte osobně. Hovory zahajujte pokud možno jen při dobrém signálu, neboť při špatném signálu je výkon telefonu nejsilnější.

Netlačte telefon k uchu - mnoho z nás má tendenci držet aparát ramenem a při telefonování dělat ještě další činnosti, jako například vaření či úklid.

Nenoste telefony v kapsách. Mobil i v pohotovostním režimu stále komunikuje se základnovou stanicí a vydává záření.

Pokud to není nutné, mějte standardně vypnuté funkce wifi, bluetooth a datové přenosy. Nepoužívejte telefony v autě, autobuse a ve vlaku. Záření odražené od kovových konstrukcí zvyšuje expozici, při hledání sítí mobil navíc pracuje na plný výkon.

Neumísťujte wifi do místnosti, kde lidé pobývají a nenabíjejte mobilní telefony v ložnici. A nakonec, omezte na minimum hovory po mobilu pro děti do 16 let.

Je nad slunce jasné, že dodržovat tato pravidla alespoň z poloviny, je velmi těžký úkol. Zkuste si to dát ale jako jakousi osobní výzvu a vzít si to do budoucna za své. Jde nejen o zdraví vás samotných, ale i vašich dětí a okolí.

Například Francie letos zákonem zakázala používat wifi v jeslích a omezila jejich používání na základních školách pouze pro potřeby výuky. Zákon přikazuje, aby veškerá mobilní zařízení byla vybavena jasnými instrukcemi, jak chránit hlavu před elektromagnetickými vlnami. V budovách přístupných veřejnosti musí být pokrytí bezdrátovým signálem wifi jasně označeno a pod pokutou 75 000 euro se zakazuje veškerá reklama propagující mobilní telefony přímo u hlavy. To znamená logicky jediné - riziko není zanedbatelné.

Je alarmující, že podle odborníků se mohou účinky záření projevit třeba až za 20 nebo 30 let - stejně tak, jako trvalo léta, než se hodnověrně prokázal škodlivý vliv radioaktivního záření, azbestu či nikotinu. Jak víme, pýcha předchází pád a proto volte prevenci nyní, nežli "poplach" v budoucnu.

Zdroj článku: http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/
https://www.facebook.com/RunoShop.sk/posts/1521623661204648

Photo

Post has attachment
Priatelia.
Zvuk tvorí formy. Dnešný akustický smog tvorí len chaos.
Dbajme na to akými zvuky sa obklopujeme....a nezabudnite aj akými ľuďmi....:) .naše telo obsahuje 70% vody, tak zvuk-vibrácie s ním určite riadne zamáva ...
dnešná inspirácia od Sila pre zivot.

Voda a jej pamäť video:
https://www.youtube.com/watch?v=00kAci6FXgU

Post has shared content

Post has shared content

Post has attachment
Priatelia. :)

Máte už pobalené alebo sa pripravujete na dovolenku? Ak si so sebou beriete aj domácu lekárničku, tak si dávajte pozor na kvapky FENISTIL ...je to voľnopredajný liek, ktorý sa podáva pri alergických reakciách...ale niekomu môže aj uškodiť látky E210 alebo E386, hlavne deťom.. a často nám ho doporučia v samotnej lekárni..Kuknite sa na video...

Možno by bolo vhodné do lekárničky pribaliť skôr čajovníkový olej, aloe vera -masť alebo levanduľový olej či extrakt.....je toho veľa, čo nám prírodná lekáreň ponúka a pomáha :)

Určite do lekárničky pribalíme pre nás a deti - švédske kvapky , aloe vera, vlastnoručne vyrobenú nechtíkovú masť a levanduľový olej a čaj  :)

ŠVÉDSKE KVAPKY:  zaháňajú koliky a zlé trávenie, bolesti hlavy, všetky choroby žalúdka a žlčníkové bolesti, choroby pečene a obličiek, bolesti hlavy, uštipnutie hmyzom, na reumatické bolesti vo forme obkladov,...

LEVANDUĽA: ako POMOC pri popálení, po opaľovaní, na poranenia alebo na hnisavé miesta, na ekzém a zapálené rany, na miesto postihnuté lupienkou natrieť spolu s mandľovým krémom,  Migréna a bolesť hlavy

NECHTÍK: ošetrenie rán po popálení od slniečka, pleseň nôh, pošvy, zápal žíl, ..opuchy a hrče..

Tu je viac o levanduli:

http://runoshop.blogspot.sk/2013/07/levandula-liecivy-olej-caj-cukor-sol.html

Krásnu dovolenku  a pekné leto :))))

Post has attachment
Bobkový list/ vavrín

Ruský vedec Gannady Malakhov objavil, že BOBKOVÝ LIST , dokáže veľmi účinne zbavovať ľudí úzkosti a stresu. ( okrem iných priaznivých účinkov :)..bobkového listu

Keď sa bobkové listy spália, tak DYM z nich dokáže veľmi účinne zbavovať ľudí ÚZKOSTI A STRESU.

Ako postupovať pri aplikácií dymu

Jediné, čo potrebujete urobiť, je vziať jeden suchý bobkový list, vložiť ho do popolníka, zapáliť ho a opustiť miestnosť na 10 minút.

Nezabudnite tiež v danej miestnosti zavrieť dvere a okná, aby dym neunikol preč. Je však dobre, ak do miestnosti vidíte, napríklad cez sklenenú výplň dverí, kvôli požiarnej bezpečnosti.

Keď sa po 10 minútach vrátite, list nájdete kompletne zhorený a miestnosť bude plná voňavého a bohatého dymu, ktorý v izbe vytvorí špeciálnu atmosféru.

Ako funguje pálenie bobkového listu na stres
Keď bobkový list horí, uvoľňuje do vzduchu špecifické látky, ktoré vo vás posilňujú pozitívnu energiu a nabudzujú pocity relaxácie.
Uvedené látky pomáhajú nášmu telu sa uvoľniť a odbúrať nahromadený stres.

Po vstúpení do miestnosti zaplnenej dymom po spálenom bobkovom liste sa nosom zhlboka nadýchnite a relaxujte.

Ani sa nenazdáte a všetok váš stres, úzkosť či nepokoj sa razom, akoby mávnutím čarovného prútika, vyparia.

Ak si vložíte pár lístkov pod vankúš, budete spať ako bábätko. Vavrín má totiž schopnosť navodzovať dobrý spánok.
--------------------------------------------------------------------
Pri bežnom použití do jedál pôsobí na nás bobkový list nasledovne:
✿ detoxikuje telo
✿ spomaľuje starnutie
✿ chráni telo pred bakteriálnymi infekciami
✿ zlepšuje trávenie
✿ pomáha kontrolovať cukrovku
✿ zlepšuje zdravie srdca
✿ zmierňuje ťažkosti dýchacieho systému
✿ kĺbová očista
✿ bolestiach krížov, kostí
✿ bolestiach sedacieho nervu
✿ cukrovke 2 typu, znižuje hladinu cukru v krvi
✿ pri reume a artritíde
✿ podporuje trávenie a chuť do jedla
✿ priaznivo ovplyvňuje dnu
✿ zmierňuje opuchy
✿ má protizápalové a dezinfekčné účinky
✿ pôsobí aj ako sedatívum
✿ je účinný pri migréne
✿ zlepšuje prekrvenie organizmu
✿ podporuje pamäť, koncentráciu a sústredenie
-------------------------------------
Bobkový list obsahuje asi 3% silíc, glykosidy, partenolidy, éterické oleje, triesloviny a horčíny .

Pripravte si z neho odvar, olej, obklad, či sirup na kašeľ

✿ olej na boľavé miesta – 50 g bobkového listu dajte do fľaše a zalejte 2 dcl 70% liehu. Nechajte 24 hodín vylúhovať a pridajte ½ litra olivového oleja. Vo vodnom kúpeli túto zmes 5-6 hodín zahrievajte (zmes sa nesmie variť) a následne prepasírujte. Skladujte v chladničke a podľa potreby potierajte oblasti postihnuté reumou, alebo bolestivé miesta.
✿ obklad na kĺby – rozdrvte pár lístkov bobkového listu a zmiešajte ich s olivovým olejom. Naneste na čistý kus látky a prikladajte viackrát za deň na reumou postihnuté miesta.
✿ sirup na kašeľ – v 250 ml citrónovej šťavy rozpustite 500 g cukru a pridajte 15 lístkov bobkového listu. Varte asi 1 hodinu, kým nevznikne hustá konzistencia, podobná medu. Bobkové listy vyberte a masu nalejte do uzatvárateľných fliaš, pričom ich skladujte v chladničke. Užíva sa 1 lyžička denne.
✿ odvar na odstránenie solí z tela – 5 g bobkového listu dajte variť do 300 ml vody na 5 – 10 minút. Odvar nechajte cez noc vylúhovať, preceďte a po malých dúškoch pite počas celého dňa do ôsmej večer. Kúru opakujte tri dni po sebe, nasleduje týždňová pauza a znova opakujte. Kúra sa neodporúča dlhodobo a v žiadnom prípade sa neodporúča zvyšovanie dávky alebo jednorazové vypitie celého odvaru, nakoľko jeho efekt je dosť výrazný a mohli by sa objaviť negatívne prejavy. Pred kúrou je vhodné vyčistiť telo pomocou klystíra črevá. Po absolvovaní kúry môže dôjsť ku vylučovaniu ružového moču, čo znamená že soli sa už vylučujú z tela.

https://plus.google.com/+DankaStrokova/posts/gookQxH31iK

Zdroj: domacaliecba.s,  plnielanu.zoznam.sk
#bobkovylist #vavrin
Photo

Post has attachment
Máte radi červené melóny ? O prospešnosti melóna ste pravdepodobne dobre  informovaní... Pomocník pri chudnutí, fantastická  hydratácia,...multivitamínová bomba...
---------------------------------
Osobne mám melón veľmi rada, len ma " otravujú " tie jadierka............:) Ako deti sme ich s obľubou vypľuvali na chodník....tak odteraz to už ani vy nerobte...ani keď vás nik nebude vidieť...:-D

Budem tešiť a poctivo ich z melóna vyberať a odkladať :-D.....a možno aj vy priatelia ...:) Matka príroda vie, prečo sú tam tak hojne...aby nám pomohli.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
ČAJ Z MELÓNOVÝCH JADIEROK

Zdravotné prínosy melónových jadierok:

✿ vysoký obsah vlákniny podporuje tráviaci systém
✿ odstraňujú črevné parazity
✿ liečia zápaly v tráviacom trakte
✿ regenerujú pečeň po žltačke
✿ pozitívne vplývajú na svaly
✿ zlepšujú pamäť
✿ rozširujú krvné cievy a znižujú krvný tlak
✿ diuretikum (odstraňujú nahromadenú vodu z tela a opuchy)
✿ účinný vplyv na močový systém - melónové jadierka pri problémoch s močovým mechúrom a močovými cestami.
✿ odstraňujú a  podporujú vyplavovanie obličkových kameňov
✿ rozširuje cievy,
✿ znižuje vysoký krvný tlak,
✿ predchádza angine pectoris/ ischemickej choroby srdca a artérioskleróze.
Tým všetkým zabezpečuje výrazne lepšie prekrvenie tela a celkovo podporuje činnosť srdcovocievneho systému.

✿ OLEJ z  melónových jadierok pôsobí na obličky, má močopudný efekt, predchádza vzniku obličkových kameňov.
✿ OLEJ z  melónových jadierok - prospieva PROSTATE.
--------------------------------------------------------------------
MELÓNOVÉ JADIERKA= Prírodný multivitamín

✿ obsahujú  aj vysoké množstvo ďalších nutričných látok, ako sú: železo, horčík, vápnik, mangán a vitamíny A, B-komplex a vitamín C.
✿ citrulín – organickú zlúčeninu, ktorá má antioxidačné vlastnosti.
✿ ...a dôležitý OZNAM PRE  PÁNOV :) 
CITRULÍN-  látka, ktorá podporuje EREKCIU - je to prírodná VIAGRA
✿ Sú  v nich aj zdravé tuky, väčšie množstvo bielkovín a karotény.
-------------------------------------------------------------
Recept na domáci čaj z melónových jadierok

✿ 4 polievkové lyžice melónových jadierok- rozdrviť-pomlieť
✿ 1,5 až 2 litre vody

Melónové jadierka najprv rozdrvte alebo pomeľte.
Potom ich vložte do hrnca, zalejte vodou, zakryte pokrývkou a varte 15 minút na miernom ohni.
Po dovarení čaj sceďte a nechajte vychladnúť.

Pripravený čaj pite v priebehu dňa. Vyrobené množstvo si rozdeľte na 2 dni. Potom si dajte jeden deň pauzu a znova 2 dni pite.
Čaj užívajte týmto spôsobom niekoľko týždňov.
----------------------------------------------------
Alebo ak budete robiť zelené GREEN SMOOTHIE , pokojne jadierka dajte spolu s melónom do mixéra....a samozrejme s nejakými zelenými bylinami :) Najlepšie divokými :-D
----------------------------------------------
MOJA RADA:

Je dobré vyjesť dužinu melónu až po ZELENÝ OKRAJ, pretože najviac citrulínu je práve v bielej časti....ktorá je skoro bez chuti...ale mixér zvláda aj toto, dokonca som niekde videla, že do green smoothie mixovali úplne celý melón aj so zelenou šupkou :-D
-----------------------------------------------------------------------------
Melónové semienka: 6 dôvodov, prečo ich prestať vyhadzovať

1. Melónové semienka poskytujú niektoré z esenciálnych aminokyselín, vrátane tryptofánu a kyseliny glutámovej. Lyzín hrá dôležitú úlohu pri vstrebávaní vápnika a tvorby kolagénu a spojivových tkanív v tele. Arginín napomáha k zlepšeniu metabolizmu tela, kardiovaskulárnemu systému a sexuálnemu zdraviu.

2. Melónové semienka sú dobrým zdrojom vlákniny - rozpustnej aj nerozpustnej. Tá je užitočná pre plynulé pohyby čriev a liečbu zápchy.

3. Melónové semienka sú bohaté na horčík, ktorý je zodpovedný za normálnu funkciu srdca, podporuje normálny krvný tlak, energetický metabolizmus a syntézu proteínov.

4. Melónové semienka sa tradične používajú pri liečbe opuchov. Ako domáci liek na opuchy poslúži lyžička prášku z melónových semien skonzumovaná spolu s medom.
Funguje tiež pitie 3 šálok melónovej šťavy denne, pretože melón má močopudné vlastnosti.

5. Čaj z melónových semienok je tradične považovaný za detox. Používa sa na vyčistenie obličiek a pri liečbe porúch obličiek. Čaj z melónových semienok si urobíte z 2-3 lyžičiek melónových semienok, ktoré uvaríte v 2-3 šálkach vody po dobu asi 30 až 45 minút. Tento odvar stabilizuje hladinu cukru v krvi a kontroluje diabetes.

6. Výskum publikovaný v časopise European Journal of Medicinal Plants naznačuje výhody melónových semien pri liečbe zväčšenia prostaty.
Dve polievkové lyžice sušených melónových semienok, alebo prášku z nich zalejte pol litrom vriacej vody. Po pol hodine, by tento nápoj mal byť okamžite spotrebovaný, a je potrebné piť túto dávku každý deň po dobu niekoľkých týždňov.


ZDROJ: domacaliecba.sk, dennikrelax.sk, info.sk
Fotka: Sarah Illenberger
Photo

Post has attachment
Glutamát sódny E621

Veď je to obyčajná chemikália, ktorá všetko prehluší a na majoránku, bazalku, oregano, tymián, rozmarín, kôpor, cesnak, pažítku, ktoré majú na rozdiel od glutamátu silný antioxidačný a protirakovinový účinok, už miesto neostane. O prirodzenej chuti potravín ani nehovoriac...:)
-------------------------------------------------------------------------------
Ako sa vyrába?
Vyrába fermentáciou kukurice, cukrovej repy a trstiny. Proces je zložitý a využíva množstvo chemikálií. Výsledkom je biela, kryštalická látka, ktorá sa dobre rozpúšťa a mieša.
------------------------------------------------------------------------------
Kde sa glutamát sodný používa?

Pri výrobe potravín, na zvýšenie ich chuťovej príťažlivosti. Jeho pridávanie do potravín sa stále rozširuje: najviac ho obsahujú :

- práškové polotovary (polievky, omáčky),
- spracované mäsové výrobky, výrobky z hydiny a morských živočíchov,
- bujóny (aj čisté zeleninové a hubové),
- hotové omáčky,
- dressingy,
- mrazené potraviny,
-  rôzne slané keksy,
- zemiakové a kukuričné lupienky …

Glutamát sodný je aj tam, kde to nie je uvedené, pretože napríklad, ak potravina alebo jedlo obsahuje bujón, výrobca nemusí udávať prítomnosť glutamátu.
----------------------------------------------------------------
Zdroj: článok od DR. Bukovského
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=85&Itemid=30

KUKNITE Ako si vyrobiť svoju domácu zdravú vegetu:
http://runoshop.blogspot.sk/2014/06/domaca-bylinkova-vegeta-alebo-ochutena.html

https://plus.google.com/+DankaStrokova/posts/dhwa1qVFwCH
Photo

Post has attachment
Nezaškodí si zopakovať :)
---------------------------------------------
Tvárová diagnostika-MAPA tváre- čínska mapa tváre

Mapa tváre odhaľuje s čím vaše telo práve bojuje.

Koža je najväčším ľudským orgánom a dokáže na sebe manifestovať viaceré interné ťažkosti. Problémy s pokožkou tak často naznačujú rôzne zdravotné problémy.
Týmto spôsobom môže tvár odkrývať nerovnováhu, ktorá sa v organizme nachádza a to hlavne prostredníctvom akné, vyrážok alebo zmenami sfarbenia pokožky.
Tu už nasleduje popis, ako túto mapu tváre správne interpretovať a zistiť tak, ako na tom ste s vašim zdravím.
------------------------------------
Čelo je spojené s močovým mechúrom a tenkým črevom

Príčiny: Nadmerný príjem tukov a spracovaných potravín, veľa stresu, nedostatok spánku, cukor a alkohol, čo vedie k pomalému tráveniu.
Liečba: Piť veľa vody, vyhýbať sa alkoholu, konzumácia surového ovocia a zeleniny, dobrý spánok.
----------------------------------
Miesta medzi a po stranách obočia sú spojené s pečeňou

Príčiny: Nadmerná konzumácia mäsa, možná alergia na nejakú potravinu, žalúdok pracuje príliš veľa a nedostáva sa mu odpočinku.
Liečba: BIO potraviny,  surové a zdravé potraviny, čerstvý vzduch, meditácia, joga alebo rýchla chôdza.
-------------------------------------
Oblúky pod očami sú previazané s obličkami

Príčiny: Slabé srdce, zlá cirkulácia krvi, veľa alkoholu alebo fajčenia.
Liečba: Znížte konzumáciu alkoholu, kofeínu a sladených nápojov. Pite veľa čistej čerstvej vody.
----------------------------------------
Nos a oblasť medzi nosom a perami je spojená so srdcom

Príčiny: Zlá cirkulácia krvi, plyny v čreve, nevyvetrané miestnosti, nafúknutý žalúdok, znečistený vzduch, vysoký krvný tlak.
Liečba: Dajte si vyšetriť krvný tlak a úroveň cholesterolu. Mali by ste detoxikovať svoje telo, piť veľa bio zeleného čaju a pravidelne cvičiť.
--------------------------------------
Horná časť líc je spojená s pľúcami

Príčiny: Fajčenie, astma, znečistený vzduch.
Liečba: Vyhýbajte sa fajčeniu a znečistenému vzduchu a začnite mať viac fyzickej aktivity.
--------------------------------------
Líca sú spojené s žalúdkom a obličkami

Príčina: Zlá strava, stres, nadmerný príjem cukru a fajčenie.
Liečba: Vyhýbajte sa strave rýchleho občerstvenia a používajte kvalitnejšie kozmetické prípravky.
---------------------------------------
Ústa a brada sú spojené so žalúdkom a hrubým črevom

Príčiny: Vysoko mastné alebo sladené jedlá, alkohol, nápoje s kofeínom, stres, ponocovanie.
Liečba: Jedzte zdravú a vyváženú stravu bohatú na ovocie a zeleninu. Vyhýbajte sa vyššie uvedeným potravinám.
-----------------------------------------------
Sánka a krk sú spojené s hormónmi

Príčiny: Dehydratácia, príliš slaných potravín, veľa kofeínu alebo korenia.
Liečba: Pite veľa čistej vody, znížte príjem kofeínu, korenia a soli.

Fotka a zdroj:
Domáca liečba. sk
Photo

Post has attachment
Jin Shin Jyutsu- japonské staré liečiteľské umenie SAMOLIEČBY

Bolia vás zuby, hlava,...či žalúdok? Viete si pomôcť aj sami, jemnou tlakovou stimuláciou prstov na vašich rukách.. :)

Jin Shin Jyutsu je váš pomocník pre ukľudnenie, nájdenia rovnováhy a sily, doplnenie energie a uzdravenie

Podporujúce vyváženosť emócií  stimuláciou bodov na rukách.Vychádza z presvedčenia, že každý prst na ruke je prepojený s určitým orgánom a zodpovedá mu určitá emócia.

Ak chcete pôsobiť na niektoré orgány, stlačte jemu príslušný prst druhou rukou a držte 3-5 minút. Pritom zhlboka dýchajte.
-------------------------------------------------------------------------------
Můžete rovněž podstoupit celkovou harmonizaci vlastního těla, když uvedeným způsobem postupně vystřídáte všechny prsty na ruce.

1. Palec
Orgány: žaludek a slezina.
Emoce: úzkost, deprese, starosti, neklid.
Fyzické příznaky: bolesti břicha, kožní problémy, bolest hlavy, nervozita.

2. Ukazovák
Orgány: ledviny a močový měchýř.
Emoce: zklamání, strach a zmatenost.
Fyzické příznaky: bolesti svalů a zad, bolest zubů, trávicí problémy.

3. Prostredník
Orgány: játra a žlučník.
Emoce: nerozhodnost, hněv, podrážděnost.
Fyzické příznaky: problémy s krevním oběhem, menstruační bolesti, zrakové potíže, únava, migréna, bolesti hlavy v čelní oblasti.

4. Prsteník
Orgány: plíce a tlusté střevo.
Emoce: negativita, smutek, strach ze zavržení, hoře.
Fyzické příznaky: hučení v uších, respirační potíže, astma, nemoci podkoží, trávicí potíže.

5. Malíček
Orgány: srdce a tenké střevo.
Emoce: úzkost, nervozita, nízké sebehodnocení.
Fyzické příznaky: srdeční onemocnění, bolest v krku, nafouklé břicho, problémy s kostmi.
Teď už můžete ovlivňovat jak orgány svého těla, tak své emoce. Dokážete je uvést do náležité rovnováhy kdykoli to budete potřebovat.
----------------------------------------------------------------------------------------
Pár vyskúšaných trikov:

Pri ťažkom žalúdku: držte si 20 minút palec, podporí to trávenie. A že prečo si deti cmúľajú palce

Pri menštruačných bolestiach, alebo len ťahaní v krížoch a podbrušku: priložte na ľavej ruke špičku palca na špičku malíčka a na pravej ruke špičku palca na bok posledného článku prsteníka (toto držanie sa nazýva mudra).
----------------------------------------------------------
Několik cvičení podle Jin Shin Jyutsu

1.      Položte jeden nebo několik prstů nebo dlaň pravé ruky na temeno hlavy. Jeden nebo několik prstů levé ruky vložte mezi obočí.
Účinek: revitalizuje hluboký oběh energie v těle, paměť a odstraňuje senilitu.

2.      Nechte stále pravou ruku na temeni a položte jeden nebo několik prstů levé ruky na špičku nosu.
Účinek: revitalizuje povrchový oběh v těle a reprodukční funkce.

3.      Pravá ruka je stále na temeni hlavy, jeden nebo několik prstů levé ruky přitlačte na hrudní kost mezi ňadra.
Účinek: revitalizuje energii dýchání (plíce) a pánevní oblast.

4.      Stále si pravou rukou přidržujte temeno a přitiskněte jeden nebo několik prstů levé ruky pod hrudní kost, do míst, kde se nachází žaludek.
Účinek: revitalizuje životní energii, její vzestupnou a sestupnou část.

5.      Setrváváme ve stejné pozici (pravá ruka na temeni) a položíme jeden nebo několik prstů levé ruky na stydkou kost.
Účinek: revitalizuje životní energii a posiluje páteř.
--------------------------------------------------------------------------------
VIDEO ako na to :)
 https://www.youtube.com/watch?v=cdZbxcoipSQ

Zdroj:
www.prokondici.cz, www.mineralfit.cz
PhotoPhotoPhoto
2016-05-22
4 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded