Post has attachment
Equestria Girls jsou studenti na Canterlot High - škole pro lidi z Equestrie. Na téma My litlle pony byl vytvořen film, kde se Twilight Sparkle i Spike pomocí zrcadla přenesou do světa lidí a sochou koně před Canterlot High a zase zpět. Equestrijští lidé mají stejnou barvu pleti a vlasů jako v Equestrii a ocas, roh ani křídla nemají. Cutie mark mají zobrazeno na oblečení, i když ne vždy sedí (například cutie mark Rainbow Dash). Všichni kromě Twilight Sparkle, Spika a Sunset Shimmer mají na Canterlot High (kde dělá Celestia ředitelku a Luna zástupkyni) dvojníka.

Děj
Část 1: Equestria girls (2012) Editovat
Twilight dorazila do Křišťálové říše na svůj první sjezd princezen. První noci jí však Sunset Shimmer - bývalá studentka princezny Celestie - ukradla korunku a odnesla ji záhadným zrdcadlem neznámo kam. Twilight a Spike se vydávají za ní. Ze Spika se stane pes a z Twilight podivné, vytáhlé stvoření s malým čenichem, podivně se kroutícíma předníma nohama, co nemá křídla ani roh a ještě má chodit po zadních! V Canterlot High se seznámí s dvojníky svých kamarádek z Equestrie a od ředitelky se dozví že korunku má ona a že jí může získat pouze vítězka podzimního plesu. Zároveň se Twilight dozví, že Sunset Shimmer má celou školu pod palcem a že dvojnice bývalých kamarádek z Equestrie se mezi sebou nepřátelí a do toho všeho se Twilight musí koruny zmocnit do tří dnů, nebo si na další otevření portálu počkat třicet lun!!!

Část 2: Rainbow Rocks (2013)
Princezna Twilight Sparkle si odnesla korunu plnou magie do Equestrie, ale jistá magie tu zřejmě zůstala. Chystá se školní hudební přehlídka a dominantní dívky se rozhodnou založit kapelu jménem Rainbooms. Při hraní jim za pomoci magie přátelství narůstávají uši (Applejack, Pinkie Pie, Rarity, Rainbow Dash, Fluttershy), křídla (Rainbow Dash, Fluttershy) a vlasy se prodlužují do délky ohonu (všem). Současně do školy přijdou tři nové dívky a přihlásí se také. Ukáže se, že jestliže nové dívky zazpívají nahlas, zapůsobí na všechny „hudební" druh černé magie, rozpoutá nesváry a promění přehlídku na souboj kapel - na všechny kromě slečen ze skupiny Rainbooms, jíž tvoří zakladatelka Rainbow Dash, Rarity, Pinkie Pie, Fluttershy a Applejack, kterým to připadá podezřelé. A tak pošle jedna z nich zprávu princezně Twilight (pošle ji Sunset Shimmer, kterou dívky do kapely nepozvaly, přestože jí odpustily). Potřebují pomoc, protože nové dívky si znepokojivě rychle podmaňují všechny na škole (včetně Celestie a Luny). Jenže brána je stále ještě zavřená! Dívky z Rainbooms se mezi sebou hádají a tím přichází o svou sílu a přátelství. Zlé Dazzlings to posiluje. Kde zklamala i princezna přátelství, musí všem dát naději někdo jiný. Ale kdo? Začátek přehlídky se blíží a kouzlem posílená ctižádostivost ostatních studentů komplikuje i ty nejsnazší pokusy o záchranu Canterlot High. Ať už ji může zachránit kdokoli, měl by sebrat sebedůvěru a pospíšit si!!!

Část 3: Friendship Games (přelom let 2015-2016)
Když ředitelka Celestia prohlásí, že se jako vždy po 4 rocích budou konat Přátelské Hry s Krystal Prep,Canterlot High moc není nadšena, že se musejí konat. Rainbow Dash ale je povzbudí, že to nemůže být takhle dál a ze musí do toho teď trochu víc přidat na tréninku. To ale nevěděli, že je v Krystal Prep Twilight Sparkle z lidského světa, která chce zjistit hodně věcí o magii v Canterlot High. Vyrobí náhrdelník, který vysává magii, a ona si myslí, že ji to pomůže ve výzkumu. Abracus Cinch, ředitelka Krystal Prep, donutí Twilight jet do Canterlot High na Přátelské Hry. Ona tam ale nechce, protože je v Krystal Prep nejchytřejší a proto ji nemají rádi a bála se, že se ji tam také budou vyhýbat. Pak tam přišel i její bratr a i on se ji snažil donutit tam jet. I zástupkyně ředitele a děkanka Cadence s tím souhlasila. Twilight neměla na vybranou. Musela podstoupit první kolo Přátelských Her. Postoupila dohromady se studenty, kteří mají opačné vlastnosti než hlavni hrdinové: Sour Sweet je zlá na ostatní - je opakem Fluttershy. Indigo Zap je sobecká - je opakem Rainbow Dash. Sugar Coat lže - je opakem Applejack. Sunny Flare nedá nikomu žádnou věc - je opakem Rarity. Lemon Zest nikoho nerozesměje - je opakem Pinkie Pie. Twilight z Krystal Prep krade magii - je opakem Sunset Shimmer. Potom se rozdělili na dvojice ve 3 disciplínách: Sunset Shimmer a Rainbow Dash vs. Sugar Coat a Indigo Zap - Motocross, Fluttershy a Applejack vs. Twilight a Sour Sweet - Lukostřelba, Pinkie Pie a Rarity vs. Lemon Zest a Sunny Flare - Rychlobruslení, Později Twilight omylem vypustí magii a Sunset Shimmer ji uvidí a rozčílí se na ni. Ředitelka Chinch to sleduje a pak vše svede na studenty Canterlot High. Twilight musí na nátlak spolužáků vypustit magii a ta ji pohltí a promnění ji v Midnight Sparkle, démonku, která otevírá dimenze Equestrie. Sunset Shimmer tomu chce zabránit a proto se promění v Daydream Shimmer a začne s ni bojovat. Ostatní hrdinky se málem propadnou do portálu do Equestrie, ale studentky Krystal Prep je zachrání a stanou se přáteli. Daydream Shimmer porazí Midnight Sparkle a Canterlot High poprvé vyhraje Přátelské Hry.
Photo

Post has attachment
Rarity je jednorožec se zálibou v módě. Touží se v tomto odvětví proslavit a dostat se do lepší společnosti. Je pečlivá (občas až příliš), nápaditá, důvtipná a dbá na detaily. Pracuje jako módní návrhářka a švadlena ve vlastní prodejně Carousel Boutique a vlastní bílou perskou kočku Opalescence. Je trochu jako straka, má velkou zálibu v čemkoli blyštivém, hlavně v krystalech, kterými často zdobí své modely. Zná speciální kouzlo, pomocí kterého je umí najít. Nenávidí cokoli jakkoli zamazaného, pokud ovšem nejde například o případ Applejack. Ví se, že má pro ni Spike slabost. Reprezentuje element štědrosti.
Photo

Post has attachment
Zecora je zebra. Ze začátku se jí všichni báli, jen proto, že jí nikdo neznal a vycházela ze zapovězenýho lesa se strašidelným přehozem. Vždy si tam chtěla koupit jednu květinu do jejího lektvaru. Ale zavřeli se jí dveře obchodů před nosem. Vždy odešla s prázdnou ,ale pak jí naše známá ŠESTKA poznala a zjistila ,že není zlá, ale hodná. Pinkie Pie o ní i složila i písničku. Nemá růžek ,ale přesto ovládá magii ,jako by to bylá hračka. Skoro vždy jim poradí, protože je velmi moudrá a chytrá. Má velmi hluboký hlas a mluví v rýmech.
Photo

Post has attachment
Applejack je poník, žijící a pracující na farmě jménem Sweet Apple Acress (česky sladko-jablečné lány) na okraji Ponyville společně se svým starším bratrem Big Macintoshem, babičkou Smithovou, mladší sestrou Apple Bloom a se svou fenou Winonou. Její rodina je však mnohem početnější a věnuje se pěstování a zpracovávání jablek po celé Equestrii. Applejack velmi nerada sundává svůj klobouk a mluví typickým jižanským přízvukem (mluví úplně normálně - jde tu jen o vyjádření životního stylu). Také umí úžasné kousky se svým obočím a její zjev skutečně působí dojmem holky, která vyrostla na farmě. Jak je trochu znát z jejího jména i klobouku, žije trochu v kovbojském stylu a často používá fráze ve stylu: u všeho sena, u všech jablek, tři nůše příprav, atd., a na Equestrijském tzv. divokém západě v Applevillu má také vzdálené příbuzné. Stejně jako Rainbow Dash, i ona je velmi pohybově nadaná a rády spolu soutěží. Je poctivá, upřímná, dobromyslná, někdy však až příliš tvrdohlavá. Reprezentuje element upřímnosti.
Photo

Post has attachment
Fluttershy je stejně jako Rainbow Dash pegas. Oproti ní je však naprosto klidná, trpělivá, empatická, hodná a bojácná, avšak je ochotna riskovat cokoliv pro dobro svých přátel. Nežije jako ostatní pegasové v největším městě na obloze Cloudsdale (česky Mrakodal), ale v chatě na kraji Ponyville, a také oproti ostatním pegasům téměř nikdy nelétá - nebo alespoň chodí mnohem častěji. Má mnoho skrytých talentů, o kterých buď neví, uplatňuje je v soukromí nebo se je stydí nebo bojí použít, jako např. zpěv, šití nebo skládání písní a skladeb. Má ale i talent, který používá docela často: svůj hypnotický pohled. Úžasně si rozumí se všemi druhy zvířat a často je doprovázena svým svérázným králíkem Angelem. Díky své mírné a laskavé povaze reprezentuje element laskavosti.
Photo

Post has attachment
Pinkie Pie (celým jménem Pinkamena Diane Pie) je poník se zálibou v oslavách, které organizuje při každé příležitosti. Má veselou, bezstarostnou, často až chaotickou povahu. Navzdory tomu ale vůbec není hloupá - naopak má často lepší informace a důvtipnější a promyšlenější (i když ne vždy nejlepší) reakce než většina poníků v jejím okolí. Pracuje v místním pekařství Sugarcube Corner jako pekařka, pomáhá panu a paní Cakeovým při práci (i zákazníkům při konzumaci jídla), a hlídá jim děti. Pochází však z kamenné farmy, kde žije i její rodina. Má spoustu sester (např. Maud Pie), ale všechny jsou zamlklé, chladné a tak trochu jako lenochod - nebo spíš kámen. Naopak Pinkie Pie je živá až běda (navíc je známo, že se pohybuje pomocí skoků vyšších, než je ona sama). Má ve zvyku v celku běžně porušovat fyzikální zákony. Umí nadměrně protahovat končetiny i obličej, zbrzdit pád ještě ve vzduchu a dopadnout hladce jako list a měnit polohu až nadkosmicky rychle. V celém seriálu je pravděpodobně nejvýraznějším komickým prvkem, zvláště díky svým naprosto neadekvátním reakcím na dané situace. Má také pinkiesmysl - schopnost, s jejíž pomocí dokáže „předpovídat" budoucnost na několik minut dopředu, a to pomocí pocitů a tiků jednotlivě, nebo v sérii. Většinou předem ví, co to znamená a kdy se to stane. Nejznámější z nich je „třesoucí se ocásek" který předpovídá pád (ať už předmětu nebo bytosti).Ve filmu Equestria girls také ,,údajně" odhadem naprosto přesně uhodla to, o čem vlastně nic nevěděla... Jejím mazlíčkem je bezzubý krokodýl Gummy, je s ním spoustu legrace! Je milovnice všech sladkostí. Reprezentuje element radosti.
Photo

Post has attachment
Twilight Sparkle je hlavní protagonistka seriálu. Je to jednorožec (od poslední epizody třetí série alicorn) a je mimořádně nadaná schopností magie. Je velmi chytrá, zodpovědná, odhodlaná a racionální. Je i nevlastní neteř a od dvacátého šestého dílu druhé serie švagrová princezny Cadance. V prvním díle první série se přestěhuje z Canterlotu (hlavního města Equestrie) do malého městečka Ponyville, aby zde zkontrolovala přípravy na oslavu, trávila zde dovolenou a našla si nové přátele. Žije i pracuje v knihovně společně se svým dračím asistentem Spikem a sovou Owloysiusem (Sovicií). Twilight pravidelně zaznamenává studium přátelství prostřednictvím dopisů, jež posílá ona (1. série) nebo její kamarádky (2., 3. série) princezně Celestii. Od 4. série zaznamenává tyto poznatky psaním do deníku svého a svých kamarádek. Od konce třetí série se stává princeznou, a od konce čtvrté serie je známa pod titulem princezny přátelství. Reprezentuje element magie.
Photo

Post has attachment
Rainbow Dash je pegas, žijící v oblačném domě nad Ponyvillem. Je vedoucí pegasího týmu. Miluje rychlost a létání, je velmi sebevědomá, průbojná a pyšná. Jako jediný pegas na světě dokáže letět rychleji než zvuk a protože má duhovou hřívu a ocas, tak když letí svou oblíbenou rychlostí, vytváří na obloze duhu (odtud odvozeno její jméno). Dokáže zvláštní trik, který se nazývá Sonic Rainboom a který dokáží jen ti nejlepší z nejlepších (pouze ona). Spočívá v tom, že když letí až nadpřirozeně rychle (i na ni), tak se ozve rána a na nebi se objeví třpytivý, duhový kruh. Později zjistí, že díky této její dovednosti získaly Cutie mark všechny její kamarádky (zápletka v posledním dvojdíle 5. série). Je obrovskou fanynkou Wonderbolts a sní o tom, že se jednoho dne přidá do této elitní skupiny letců (díky tomu, že je často zkoušena její věrnost, si však bude muset několikrát zvolit namísto Zázračných šípů své přátele). Také velmi obdivuje svou literární hrdinku jménem Daring Do. Jejím mazlíčkem se paradoxně stane těžkopádná želva jménem Tank. Reprezentuje element věrnosti.
Photo

ZDE MENŠÍ ČLÁNEK:Můj malý Pony: Přátelství je magické (v anglickém originále My Little Pony: Friendship is Magic) je kanadsko-americký animovaný seriál vysílaný americkou televizní stanicí The Hub. Pořad běží od 10. října 2010 až do současnosti.

Seriál vznikl na motivy světa My Little Pony, vytvořeného společností Hasbro, přičemž Friendship is Magic je čtvrtá a nejnovější generace těchto animovaných poníků. Za vznikem této generace stojí americká animátorka Lauren Faust, kterou Hasbro vybralo jako výkonného producenta tohoto pořadu.

Příběhy nás zavedou do země, zvané Equestria, kterou obývá 5 různých druhů poníků:

unicorni (jednorožci) - mají magickou moc vykonávat kouzla spjatá se svým talentem

alicorni - okřídlení jednorožci, kteří mají výjimečné postavení. Alicorni mají jiný tvar křídel než pegasové. (nejvzácnější druh poníků)

pegasové - umí létat, pohybovat se po mracích a mají v Equestrii na starosti počasí

zemní poníci - nemají žádné rohy ani křídla, ale zato mají sílu v nohách, jsou vynalézaví a mají dobrý vztah k přírodě

křišťáloví poníci - poníci bez rohů a křídel, zato však s pableskující srstí a hřívou, která zešedne když jsou nešťastní. Mají schopnost dopomoci k aktivaci křišťálového srdce (vyskytují se vzácně).

Děj se odehrává okolo šesti mladých klisen, které zažívají různá dobrodružství a zjišťují to, na co mnozí z nás zapomínají: že není nic lepšího, než mít dobré přátele, na které se můžeme spolehnout, a že jedna pravda je lepší než tisíc lží.
Wait while more posts are being loaded