Post has shared content
#به_نیت_شفای_همه_مَریضا_مَخصوصا_بَچــِهای_موسسه_مـَحَـک_امیـــن
#دوست-دارم-نـــــــگات-کنم-تــــــو-هم-منو-نگاه-کنی
#من-تــــــو-رو-صدا-کنم-تـــــو-هم-منو-صــــــدا-کنی

قربون صفات برم از راه دوری اومدم
جای دوری نمی ره اگه به من نگاه کنی
دل من زندونیه تویی که تنها می تونی
قفس و وا کنی و پرنده رو رها کنی
می شه کنج حرمت گوشه قلب من باشه
می شه قلب من و مثل گنبد طلا کنی
تو غریبی و منم غریبم اما چی می شه
این دل غریبه رو با دلت آشنا کنی
دوست دارم تو ایون آینه ات از صبح تا غروب
من با تو صفا کنم تو هم منو دعا کنی
دلمو گره زدم به پنجرت دارم می رم
دوست دارم تا من میام زود گره ها رو وا کنی
دوست دارم که از حالا تا صبح محشر همیشه
من رضا رضا بگم تو هم منو صدا کنی
چی می شه اگه منو راهی کربلا کنی
یا علی موس الرضا می شه به من نگاه کنی
اونقده رضا می گم تا دردمو دوا کنیفقط کافیست دلت بلرزد و دلتنگش شوی
چشمانت را که ببندی،
دست دلت را میگیرد
و میبرد درست روبروی ایوان طلا...

#السلام_علیک_یا_علی_بن_موسی_الرضا_علیه_السلام
#یا-امام-رئوف-بطلب-آقا-جان**********
امام رضا خودت حاجت همه بچه های پلاس رو روا کن امین
Photo

سلام من به شخصه مجری گری آقای علیخانی رو دوست دارم

Post has attachment
Photo

Post has attachment
تک عکسی از دختر کوچک کاپیتان (مهمان ماه عسل 93) با احسان علیخانی
تک عکسی از پشت صحنه قسمت هشتم ماه عسل 93 
با تشکر از آقای امیرحسین بزرگزادگان بابت عکس 
Photo

Post has attachment
دلیل این همه هجمه علیه علیخانی و برنامه اش آن هم در روزهای ابتدایی ماه رمضان که تازه چند قسمت از برنامه روی آنتن رفته چیست؟ آیا این هجمه ها از جایی سازماندهی می شود، مردم چه توقعی از او و برنامه اش دارند

روزنامه هفت صبح: دلیل این همه هجمه علیه علیخانی و برنامه اش آن هم در روزهای ابتدایی ماه رمضان که تازه چند قسمت از برنامه روی آنتن رفته چیست؟ آیا این هجمه ها از جایی سازماندهی می شود، مردم چه توقعی از او و برنامه اش دارند؟ آیا قیاس ماه عسل با خودش درست است؟ علی معلم در گفتگو یی این مسائل را بررسی می کند.
 
خیلی زودتر از آن که فکر می شد صف بندی مقابل «ماه عسل» شکل گرفت؛ یک عده سینه چاکند و عده ای معترض. شاه کلید جدل ها احسان علیخانی است و سوژه های برنامه. تا اینجا مشکلی نیست و اتفاقا تکثر دیدگاه های متضاد، بیانگر موفقیت برنامه است و از آن سو نشانه ای خوب از رواج دیالوگ میان هموطنان. ور تلخ ماجرا، جایی است که دیالوگ ها از قاعده ادب خارج می شود و الفاظ رکیک جای آن را می گیرد. حالا کار به جایی رسیده که از دو روز پیش در فیس بوک صفحه ای علیه «ماه عسل» و علیخانی راه افتاده تا این جماعت به ظاهر معترض، جایی برای بیان بد و بیراه داشته باشند! بله درست شنیده اید؛ این صفحه پر است از بدگویی به احسان علیخانی و برنامه اش.
 
چند دسته نظر داریم
 
با جستجویی مختصر در فضای مجازی و حتی با همکلام شدن با چند شهروند، به راحتی متوجه برآیند کلی نظرات درباره «ماه عسل» می شوید. عده زیادی به شدت آن را دوست دارند، برخی از اساس ماهیت برنامه را نمی پسندند، یک عده شیوه اجرای مجری منطبق با سلیقه شان نیست، بعضی ها که فقط فحش می دهند! و یک دسته انتظارت خارق العاده از برنامه دارند. آنها منتظر غافلگیری های بیشتر در «ماه عسل» هستند و توقعات شان از علیخانی به شدت بالا است
 
 
همه این نظرات در حالی رد و بدل می شود که «ماه عسل» سال پیش برنامه تراز ماه رمضان بود و حتی با پایان سال 92، در بسیاری از نظرسنجی های آخر سال دیده شد. احسان علیخانی در سری جدید برنامه اش چیزی از ایده و اجرا کم نگذاشته و حتی گاهی پرقدرت تر ظاهر می شود، ضمن آن که هنوز اول راه است و برای مخاطبانش حتما سورپرایزهای تازه ای خواهد داشت. پس این عجله نشان چیست؟
 
همه توقع دارند
 
از میان گزینه های پیش رو، انتخاب علی معلم برای پاسخ به چرایی مقایسه میان دو سری اخیر «ماه عسل» دلیلی چند وجهی دارد. اهل رسانه و خودش صاحب قلم است؛ تجربه اجرا دارد و در سینما فعالیت می کند.
 
او پیش از گفتگو تاکید می کند که «ماه عسل» را به صورت گذرا دیده و نمی تواند به طور مصداقی و جزء به جزء درباره آن صحبت کند. بنابراین محور گفتگو با معلم بر دو موضوع متمرکز است: مقایسه «ماه عسل» پارسال و امسال و نوع نگاه مدیران به تلویزیون.
 
به نظر علی معلم، برنامه علیخانی به خاطر موفقیت پیشین، بیش از پیش زیر ذره بین قرار گرفته است: «هر چیزی وقتی در ایران مورد پسند واقع می شود همه روی آن حساس می شوند و به خاطر فشارها از حالت طبیعی خارج می شود. بعد هم مسئولان می خواهند پیام هایشان را به برنامه بچسبانند و همین، کار سازندگان را سخت می کند.»
 
معلم این نگرش را آفت بزرگ تلویزیون می داند که حتی «ماه عسل» از آن مبرا نیست: «احسان علیخانی نماینده تفکری است که به او حقنه می شود. این ذهنیت نه تنها به او که به همه، از مجری های خبر گرفته تا گزارشگر و مجری تاک شو هم سرایت می کند. همه در موضع علامه حرف می زنند که این خیلی بد است.»
 
ماه عسل، علیه ماه عسل
 
اشاره کردیم که یک دسته از مخاطبان توقع شان از برنامه «ماه عسل» بالا رفته. علیخانی خودش به خوبی به این مسئله واقع است و حتی سال پیش در گفتگویی به آن اشاره کرد. این نکته که ماه عسل علیه ماه عسل شده را می توان در انبوه دیدگاه کاربران سایت های مختلف یافت: «فرم این برنامه تکراری است و دیگر جذابیتی ندارد...»، «سریال های مناسبتی را دیگر پیگیری نمی کنم و فقط مشتاق بودم «ماه عسل» را ببینم که آن هم هیچ ایده جدیدی نداشت»، «این برنامه نسبت به سال های پیش بسیار تکراری شده است و دیگر برایم جذابیتی ندارد، در صورتی که این سوژه ها را می توانند در بخشی از برنامه شان استفاده کنند نه کل برنامه شان».
 
ملاحظه کردید که مخاطبان برنامه همچنان «ماه عسل» را دوست دارند و هر لحظه منتظر اتفاقی ویژه هستند. این اشارات در حالی است که هنوز برای قضاوت درباره سری تازه برنامه خیلی فرصت باقی است.
 
سکوت علیخانی
 
طبیعتا احسان علیخانی به عنوان مرد شماره یک «ماه عسل» باید پاسخگوی هوادارانش باشد؛ کاری که مثلا مهران مدیری در سریال های شبانه اش می کرد و مدام تکیه کلام «بهتر می شیم» را در برنامه های ابتدایی به کار می برد. بر حسب وظیفه ژورنالیستی سراغ این مجری محبوب رفتیم اما علیخانی در برابر تماس و پیامک ما ترجیح داد سکوت پیشه کند.
 
مشکل از تلویزیون است نه علیخانی و دیگران
 
برگردیم به گپ و گفتمان با علی معلم. او بعد از اینکه نظرش را به شکل تلگرافی درباره چرایی قیاس دو سری «ماه عسل» بیان کرد، وارد بحث کلان تری شد و پای تلویزیون و مدیران این رسانه را به میان کشید و به معترضان «ماه عسل» هم حق داد و به علیخانی هم: «واقعیت ماجرا این است که تلویزیون چون خودش را بابابزرگ مردم می داند و فکر می کند باید ما را پند دهد و رستگار کند، جوری هم حرف می زند که گویا فهم جهان هم در دست اوست. این تفکر از محدودنگری و نگرشی ارتجاعی می آید که تصورش برای مردم ایجاد آگاهی نیست بلکه می خواهد نقش پدرخواندگی را بازی کند.»
 
 
 
به عقیده معلم این نگرش به مجریان هم تسری کرده: «به طور طبیعی مجریان تلویزیون هم دچار همین مشکل هستند و به جای اینکه تعریفی به مردم ارائه دهند، می خواهند آنها را نجات دهند. حال اینکه چقدر خودشان محتاج کمک و نجات هستند، بحران اخلاقی ایجاد می شود؛ همان که مردم می گویند: خودت چی؟»
 
مجری بیست ساله و حرف های غیرقابل باور
 
معلم در ادامه شیوه کنونی اجراهای تلویزیونی را بی خاصیت می داند و می گوید: «روزگار، روزگار یکسو سخن گفتن نیست، چون مردم حاضرند حرف های آدم های برگزیده را گوش بدهند اما حرف یک مجری بیست ساله تلویزیون که به مردم فرمان می دهد یا یک بازیگر جوانی که به مردم درس زندگی می دهد، برای عموم مخاطبان سنگین است.»
 
او بار دیگر به گفته اولش برمی گردد و تفکر نهادینه شده تلویزیون را مقصر این اتفاق می داند: «حتی در برنامه های سینمایی می بینیم که همه خودشان را در جایگاه تعلیم می بینند. این مشکل فقط مال مجری ها نیست بلکه به نگاه پدرخواندگی تلویزیون و جایگاه عجیبی که برای خودش در فرمان دادن به اذهان عمومی قائل است برمی گردد؛ این نگرش در روزگار جدید تحمل ناپذیر است.»
 
برنامه هایی که صادق نیستند
 
معلم بدون اشاره مستقیم به «ماه عسل» موفقیت هر برنامه را حاصل صداقت آنها می داند: «مردم به طور طبیعی با برنامه هایی که صداقت بیشتری دارد ارتباط برقرار می کنند. علم زیاد اهمیت ندارد. مردم به موضوعات علاقمندند. مشکل وقتی پیش می آید که صداقت در برنامه نباشد و نمایش جایگزین آن شود. یعنی وقتی بُعد نمایشی زیاد شود، مردم آن را پس می زنند.»
 
به گفته معلم غالب برنامه های تلویزیون نمایشی و از پیش مشخص شده هستند و همین باعث می شود مخاطبان از تماشای آنها دلزده شوند: «به خصوص در رئالیتی ها و تاک شوها یعنی اگر شما احساس کنید یک تالک شو از قبل برنامه ریزی شده است دیگر برایتان جذاب نیست. جذابیت عمده اینگونه برنامه ها وقتی است که وسط کار همه چیز به هم بریزد. وقتی ری اکشن ها و گریه و خنده ها حساب شده است، شکلی از نمایش حساب شده می بینیم و این باعث دلزدگی مخاطب می شود.»
 
این مدیر پاسخگو نیست
 
ماجرای عدم پاسخگویی مدیران تلویزیون برای ما خبرنگاران امری عادی است. این بار با فضل الله شریعت پناه، مدیر گروه اجتماعی شبکه سه، دیالوگ پیش از گفتگوی رسمی هم برگزار شد و جناب مدیر را از اتهامات موجود مطلع کردیم. گفتیم که قصد چالش نداریم و اتفاقا یک سویه نگری علیه «ماه عسل» به دور از اخلاق حرفه ای است. حتی بنا بود شنونده پاسخ های او در برابر دیدگاه معلم باشیم. گفته بودیم که در چندین سایت یادداشتی می چرخد که برنامه «ماه عسل» را متهم به تبلیغات نامرئی کرده اما به وعده وفا نشد و به رغم تماس های چندین باره و ارسال پیامک گفتگو شکل نگرفت
Photo

Post has attachment
احسان علیخانی کنار فرداد ظریفی
پشت صحنه قسمت هشتم ماه عسل ۹۳
Photo

Post has attachment
درنگی بر ماه عسل


اصلا مگر چند برنامه تلویزیونی داریم که به واسطه تعداد و دامنه مخاطبانش و هویت و شناسنامه رسانه ای که پیدا کرده به یک برند تبدیل شود. وقتی می گوییم برند یعنی ماهیت و کارکرد آن برای همگان روشن است و توقع مشتری و دراینجا مخاطب که مصرف کننده این کالای فرهنگی/ رسانه ای است از خدمات این برنامه روشن است.

مثلا کسی از شرکت همراه اول انتظار ندارد که برایش فیلم سینمایی پخش کند مهم این است که کیفیت خدمات ارتباطی آن خوب باشد و ارتقاء پیدا کند.
 
حالا حکم ماه عسل هم همین است. ماه عسل برنامه ای ترکیبی/ مناسبتی ویژه ماه مبارک رمضان است که رویکرد و نگاهش به زندگی و آدم ها به مهمانان و قهرمان های واقعی جامعه و اینکه قرار است درباره چه مسائلی سخن بگوید و پیام و غایت آن چیست.
 
 
 ماه عسل برنامه تازه به وران رسیده ای هم نیست که کسی آن را نشناسد. عقبه و سابقه این برنامه برهمگان مشخص است و اصلا به واسطه همین سابقه بوده که توانسته در دل مخاطبان جا باز کرده و هوادار و طرفدار پیدا کند. پس نقد از این برنامه نمی تواند نقدی ماهوی باشد که اساسا محبوبیت برنامه از این ماهیت برآمده است. آنهایی که پای این برنامه می نشینند و اشک میریزند اعتراضی به این وضعیت ندارند و حتما حالشان خوب می شود که بازهم مشتاقانه آن را دنبال می کنند.
 
 
 
کسانی که تحمل رنج و درد دیگران را ندارند می توانند تماشای این برنامه را انتخاب نکنند. انتخاب حق مخاطبان است. دیدن یا ندیدن، مساله این است! البته این به معنای مسدود بودن مسیر انتقاد نیست. انتخاب و انتقاد دو حق مسلم هر مخاطب تلویزیونی است اما نقد می تواند به راهکارها و ساختار اجرایی برنامه ناظر باشد نه ماهیت آن. ماهیتی که ذات برنامه را صورت بندی کرده و موجب جلب رضایت مخاطب شده است. ماه عسل دقیقا به خاطر همین سبک و سیاق ماهوی خود است که به ماه عسل تبدیل شده وگرنه می توان براساس پیشنهاداتی که برخی ارائه می کنند برنامه دیگری ساخت و چقدرهم خوب.
 
واقعیت این است که ماه عسل به واسطه ماه مهربانی و رحمت الهی تلاش می کند تا نگاه همدلانه و فرهنگ دستگیری و نوع دوستی را که این روزها کمرنگ شده احیا و زنده کند. برای همدلی و حل مشکلات یکدیگر ابتدا باید واقعیت های زندگی که گاه تلخ و گزنده است بیان شود. تا صورت مساله روشن نشود که نمی توان به حل مساله اهتمام ورزید. ماه عسل این جسارت را داشته که به واقعیت زندگی مردم نفوذ کند و درد و رنج ها، سختی ها و دشواری های زندگی را به تصویر بکشد. بر خلاف گمان برخی این افراد آدم های بدبخت و بیچاره ای نیستند کسانی هستند که ازبدبختی، خوشبختی ساختند، ازشکست به موفقیت رسیدند، ناامید نشدند تلاش کردند.ماه عسل نشان داده که بن بست های زندگی، قهرمان پرورند! شاید طعم این عسل کمی تلخ باشد اما مقوی است، آدمی را در مقابل سختی ها و مشکلات مقاوم می کند.. ممکن است اشک بر چشمها بنشاند اما نور امید را در دلها زنده می کند. اشک هایی که همه از درد نیست گاه اشک شوقی است که آدمی پس از غلبه بر غول درون و بیرون می ریزد، اشک پیروزی!
 
واقعیت این است که ماه عسل، قند تمام نیست. گاهی عسل هم از شیرینی زیاد، شکرک می زند باید مراقبش بود، نیاز به محافظت و نگهداری دارد. ماه عسل برنامه ای است که از دل ناکامی ها چگونه به کامیابی رسیدن را نشان می دهد. گاه می توان از تلخ بودنش زبان به شکوه گشود اما گاه باید این تلخی را چشید و هضم کرد تا به شیرینی ها زندگی دست یافت.
 
یادمان نرود ماه عسل به ما آموخت چگونه مهربان تر باشیم، قدرزندگی و خودمان و همه نعمت هایی که خدا به ما داده را درک کنیم و شکرگزار باشیم. واقعا اگر کلاه خود را قاضی کنیم باید منصفانه به این پرسش پاسخ دهیم که یک برنامه مناسبتی باید چه کار کند تا روح و قلب مخاطب را با خود همراه کرده و حتی بلرزاند؟ چگونه یک برنامه تلویزونی می تواند یک قدم حتی یک قدم ما را به انسانی و اخلاقی زیستن نزدیک کند؟ اگر ماه عسل توانسته باشد همین یک قدم را بردارد برایش کافیست باقی بقایش باد
Photo

Post has attachment
دفاع احسان علیخانی از تلخی ماه عسل

احسان علیخانی - تهیه‌کننده و مجری «ماه عسل» - این برنامه را اثری سوژه‌محور می‌داند که با بهره‌گیری از تم‌هایی محدود قصه‌هایی نامحدود در بستر آن روایت می شود.
علیخانی با تاکید بر سوژه محور بودن این برنامه گفت: ما در «ماه عسل» مبتنی بر سوژه‌ها پیش می‌رویم. من هیچ تفکیکی بین قصه‌ها قائل نیستم. ممکن است قصه‌ای مخاطب را به خنده وادار کند. قصه‌ای باعث بغض مخاطب شود. در ذهن او سوال ایجاد کند یا اساسا هیچ احساسی را برای او به دنبال نداشته باشد. مثل این که بخواهیم 10 فیلم را 10 شب ببینیم. طبیعی است که نسبت به هر یک واکنش خاصی خواهیم داشت.
وی درباره تلخ بودن روایت بعضی از سوژه‌ها در این برنامه ادامه داد: به دلیل این که مبتنی بر قصه پیش می‌رویم، ممکن است در جاهایی احساس کنیم که بعضی قصه‌ها بیش از حد مخاطب را آزرده خاطر می‌کند و از آن‌ها صرف نظر کنیم اما باز هم خود من اعتقاد ندارم که قصه‌ای تلخ است بنابراین باید از آن پرهیز کرد. چراکه فکر می کنم طرح قصه‌های تلخ اتفاقا تاثیرگذارتر است.
 
تهیه‌کننده و مجری برنامه «سه ستاره» در پاسخ به این که چرا برنامه با تغییرات بسیار کم نسبت به سری های قبل روی آنتن رفته است، بیان کرد: «ماه عسل» یک برنامه برند است و بینندگان ما را با یک شاکله نسبتا ثابت پذیرفته‌اند و برنامه برایشان با ویژگی‌های مشخصی تعریف شده است. تغییر آن ریسک‌پذیری بالاتری دارد تا حفظ این ثبات. ضمن این که خود برنامه بستری است برای این که سوژه های مختلفی در آن اتفاق بیافتد. این برنامه فضایی کلی در ذهن مخاطب ایجاد کرده است که دستکاری آن ریسک دارد.
 
وی همچنین درباره این که بعضی از موضوعات برای دومین یا چندمین بار در برنامه طرح می شوند، توضیح داد: این یک اتفاق طبیعی است. ما تنها چند تم محدود در سینما داریم اما از همان چند تم هزاران قصه کار می‌شود. زیرا داستان‌ها نامحدودند و درام‌های متفاوتی را می‌توان به واسطه‌شان خلق کرد. در اینجا هم همین است. هر قصه را می‌توان زیر پرچم یک تم جای داد و یک عنوان برای دسته‌بندی آن پیدا کرد، اما قصه‌ها متفاوتند. 
Photo

Post has attachment
در روزگاری که مدارک تحصیلی کارشان به دم کوزه کشیده !
معرفت
تنها مدرک افتخاریست
که نه به تلاش هایت در دانشگاه دولتی می دهند
نه به پولهایت در دانشگاه آزاد!
بیخودی دلت را صابون نزن
که معرفت آن حالی هم نیست که از جیب پر و پیمان خودت یا بابایت به رفقایت می دهی!
معرفت یعنی در روزگاری که مردم چشم زیاد دارند
اما چشم دیدن هم ،کم!
چشم دیدن کسی باشی، که با هر قدم دلش هزار راه می رود
که خدایا! نکند چند قدم جلوتر چاله ای چیزی باشد زمین بخورم!
معرفت ، مدرک افتخار کوچکی نیست که در حساب بانکی و جیب و کیف و دفتر و دستک مدرسه و دانشگاه جا شود!
کمی که سایز دلمان را بزرگتر کنیم
خودش ، خودش را جا می کند!

با تشکر از پیج رسمی برنامه ماه عسل 
Photo

Post has attachment
سلام دوستان 
برنامه امروز هنوز تموم نشده نظرسنجی گذاشته: 

بهترین تیتراژ ماه مبارک رمضان در سالهای اخیر؟؟؟؟ 
1-شهر باران محمد علیزاده 
2-ماه عسل مهدی یراحی 
3-شهر باران شهاب رمضان 
4-ماه عسل محسن یگانه 
5-شهر باران میثم ابراهیمی 
6-ماه عسل فرزاد فرزین 
7-شهر باران حامد زمانی 
8-شهر باران سعید شهروز 
 
شماره پیامک برنامه 30000116 
Photo
Wait while more posts are being loaded