Zaktualizoval jsem žebříčky na www.f3k.eu. Pokud najdete chyby, dejte mi vědět.
Přidal jsem výsledky za Lomnici, Martin a Přibyslav.

Ať tady máme taky něco jiného, než pozvánky na soutěže, popíšu zkušenost z posledních závodů. Třeba to někomu pomůže. Takže tady máte malý příběh ze života:

V neděli jsme zahajovali v totálním klidu, takže jsem den začal s lehkým Progressem. Během hodiny, než jsem šel do dalšího kola, se ale podmínky úplně změnily - z nuly se vítr zvedl na 6 m/s nárazy kolem 9m/s. Volba tedy byla jasná - vzít Progresse do větru a přidat balast. Potud všechno v pořádku. Nastoupil jsem na plac s tím, že si éro cvičně hodím. Výsledek byl ale ten, že po odhodu nezačalo letadlo stoupat, ale šlo na plocho do země. Výsledek je ještě docela dobrý - nikoho jsem netrefil, éro vyvázalo s přelámaným trupem, křídlo je na několika místech delaminované, nosník naštěstí v pořádku a výškovka taky bez škrábnutí.
Hned na místě se mě pár lidí ptalo, co se přihodilo. Nevěděl jsem, pouze jsem vylučoval technickou příčinu, protože se zdálo, že všechno fungovalo normálně.
Teprve večer po závodech doma v klidu jsem si uvědomil příčinu. Po tom, co jsem vyměnil letadlo z lehkého na těžké jsem zapomněl přepnout model ve vysílačce - soustředil jsem se na doplnění balastu, navíc jsem u pořadatelského pultu dával pozor, abychom před zahájením kola vyhlásili, kdo má letět atd. Prostě jsem se nesoustředil tak, jak bylo potřeba.
A jak je možné, že jsem nepoznal, že mám navolený špatný model? Oba Progresse mám osazené a naprogramované identicky, hlavně proto, aby bylo možné přehodit v případě potřeby křídlo na jiný trup. Rozdíly jsou jenom malé, pokud bych křídlo na trupu přehazoval, stačilo by jen velmi mírně doladit neutrály serv křidélek. Po zapnutí tedy všechno fungovalo na první pohled správně - směr i velikosti výchylek kormidel v pohodě. Jediné, co se lišilo byl neutrál (trim) výškovky...

Post has attachment
Přátelé, těšíme se na vás v Přibyslavi!
Photo

Post has attachment
Ahoj,
ode dneška jsou k dispozici propozice a možnost přihlášení na přibyslavskou F3K soutěž, ktera se koná 4.-5. 8.
Bohužel se nám letos nepodařilo zajistit dovoz obědů. Pokud budete využívat vlastní zásoby, je možné využít kuchyňku aeroklubu. K dispozici budou také grilované klobásy. Tradiční sobotní večerní grilovačka samozřejmě bude!

http://www.f3k.eu/kalendar-soutezi-2018/pribyslavske-f3k-ii

Post has attachment
Na www.f3k.eu jsem nahrál výsledkovku ze sobotního Mělníka a zaktualizoval žebříček. Máte někdo fotky?

Post has attachment
Na stránky www.f3k.eu jsem přidal všechny výsledkovky, které mám pro letošek zatím k dispozici.
Také jsem z nich vytvořil průběžný žebříček pro rok 2018. Mrkněte na to a pokud najdete chybu, dejte mi vědět.
Žebříček je zde: http://www.f3k.eu/zebricek-2018

Post has attachment
Pár fotek z perfektních závodů v Kľačanech
Kľačanské káčka 2018
Kľačanské káčka 2018
photos.google.com

Chvíli v této komunitě nebylo moc informací a dění, jen sem tam se sem dává odkaz na fotky z proběhlých závodů. Protože se v poslední době přidalo pár lidí, napadlo mě položit otázku:
Co očekáváte, že v této komunitě najdete? Pište pod můj příspěvek.
Marcel

Post has attachment

Post has attachment
Pár fotek z dnešních super závodů v Novém Městě na Moravě.
Wait while more posts are being loaded