Post has attachment
Креславській М.О. (Університет Каліфорнії - Санта Круз, м. Санта Круз, Каліфорнія, США)
"Особливості реголіту на Меркурії" [60 хв.]

https://www.facebook.com/events/1938509509703118

Post has attachment
Шкуратов Ю.Г. Українська подвійна місія на Місяць: цілі та корисне навантаження

Абстракт:
Україна має науково-технічний потенціал для будівництва космічного корабля та корисного навантаження для дослідження Місяця у співпраці з іншими зацікавленими країнами. У цій статті ми пропонуємо подвійну місію, яка складається з двох частин: (1) орбітальне дослідження з витягнутої орбіти з перицентром над північним полюсом (100 км над поверхнею) і апоцентром над південним полюсом (висота приблизно 3000 км); і (2) дослідження за допомогою посадкового модуля на зворотному боці Місяця поблизу південного полюса в околицях кратера Брауде. Посадковий модуль має чотири дипольні антени для радіоастрономічних спостережень від сотень кГц до 40 МГц. Посадка модуля на зворотному боці Місяця необхідна для забезпечення ефективного захисту від електромагнітних шумів з Землі, в тому числі аврори та світлового випромінювання. Посадковий модуль здійснює зв'язок з ретрансляційним супутником на високій ділянці орбіти. Орбітальний апарат оснащений науковою апаратурою для дослідження місячної поверхні. У режимі радіоспектрометра радіоантени можуть вивчати сонячні спалахи та сплески різного типу, викиди корональної маси, радіовипромінювання Юпітера (сплески L і S) та Сатурна (кілометрове радіовипромінювання). Частота перекриття в діапазоні 10-40 МГц дозволить проводити координацію з наземними радіотелескопами Радіоастрономічного інституту НАН України (UTR-2, GURT), діяльність яких обмежена іоносферою Землі. Відсутність земного шуму дозволяє наблизитись до вирішення проблеми пошуку космологічних ефектів, пов'язаних з лінією нейтрального водню при Z = 50 ... 100. Панорамна камера посадкового модуля, яка обладнана кольоровими та поляризаційними фільтрами, забезпечує важливі спостереження горизонту з метою досліджень сяйва, викликаного ефектом електростатичної левітації місячного пилу. Для орбітального модуля ми пропонуємо пристрої дистанційного зондування, які раніше не використовувалися в космічних дослідженнях Місяця. Очікувана просторова роздільна здатність даних для північної півкулі становитиме близько 100 м. Обладнання буде включати інструменти, прототипи яких вже доступні в наукових установах України. До них належить інфрачервоний спектрометр для оцінки кількості льоду або водню в місячному ґрунті. Для картування структурних та мінералогічних характеристик молодих поверхневих утворень пропонується камера HiRes, що працює в двох спектральних смугах. 3-міліметровий радар, що працює у режимі бокового огляду, дає змогу картувати не тільки радіо яскравість поверхні, що характеризує його шорсткість, але й поліпшити місячну топографічну модель з роздільною здатністю 100 м.

https://www.facebook.com/events/778549995670025

Post has attachment
Навіщо нам потрібен Місяць? (Відкрита лекція для студентів 5 курсу кафедри астрономії та космічної інформатики)

Лектор: Корохін В.В., канд. фіз.-мат. наук, провідний наук. співробітник НДІ астрономії, доцент кафедри астрономії та космічної інформатики ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

Хочете побути у шкірі сучасного студента-астронома та отримати відповіді на питання:

Навіщо нам потрібен Місяць?
Навіщо потрібно вивчати Місяць?
Як вивчення та освоєння Місяця допоможе вирішити земні проблеми?
Яку участь у цьому зможете прийняти ви?

Приходьте у зазначений час до аудиторії №105 НДІ астрономії.

Прохання обов'язково реєструватися тут:
https://www.facebook.com/events/1951060288481487

Post has attachment
Креславській М.О. (Університет Каліфорнії - Санта Круз, м. Санта Круз, Каліфорнія, США) "Дюни на кометі Чурюмова-Герасименко" [60 хв.]

https://www.facebook.com/events/1522299067865193

Post has attachment
Конторович Віктор Мусійович, Трофименко Сергій Валерійович (РІАН, УФТІ, ХНУ).

Subject: Відбиття від поверхні нейтронної зірки в радіовипромінюванні пульсара Крабовидної туманності.

Abstract: Запропоновано новий механізм випромінювання в полярній щілині пульсара. Це випромінювання позитронів, що рухаються до поверхні нейтронної зірки, і відбивається від її поверхні. Показано, що запропонований механізм може бути застосований для пояснення загадкового зсуву інтерімпульса і появи двох додаткових імпульсних компонент у випромінюванні пульсара Краба на високих частотах, виявлених Д.Моффеттом і Т.Хенкісом двадцять років тому.

https://www.facebook.com/events/196269910932575

Post has attachment
Градиська Л.В., Станкевич Д.Г.

Subject: Моделювання розсіюванння світла в середовищі, що складається з поглинаючих несферичних частинок.

Duration (min): 30

Abstract: Отримано всі нетривіальні елементи матриці Мюллєра для середовищ, що складаються з несферичних частинок з різним коефіцієнтом поглинання.

https://www.facebook.com/events/180710885824105

Post has attachment
Храмцов Владислав (студ. 3 к.)

Subject: Метод опорних векторів для ідентифікації позагалактичних об'єктів із каталогу WISExSuperCOSMOS

Duration (min): 30

Abstract: Ми представляємо новий фотометричний каталог ~8,300,000 позагалактичних об'єктів із каталогу WISExSuperCOSMOS. Основною метою данної роботи є класифікація об'єктів на галактичні та позагалактичні в багатовимірному просторі кольорів з використанням технік машинного навчання.
На семінарі буде обговорено метод опорних векторів, застосування якого сприяє створенню геометричних критеріїв для автоматичної класифікації об'єктів.

https://www.facebook.com/events/1928229564097861

Post has attachment

Слюсарев І.Г., Громакіна Т.А., Шевченко В.Г., Бєльська І.М.

Subject: Нові результати досліджень тіл Сонячної системи (враження від поїздки на Європейський планетний конгрес, 17-22 вересня 2017 г.)

Duration (min): 60

Abstract: У Європейському планетарному конгресі взяли участь 808 вчених з 40 країн, в т.ч. 4 співробітника НДІ астрономії ХНУ ім В.Н.Каразіна. Велика увага на Конгресі була приділена обговоренню результатів космічних місій "Dawn" до Вести та Церери і "Rosetta" до комети 67Р Чурюмова-Герасименко. Представлені нові дані досліджень Плутона та інших транснептунових тіл, астероїдів, кілець Сатурна, екзопланет. Про найцікавіші наукові доповіді розкажуть учасники конгресу.

https://www.facebook.com/events/1711468582210224

Post has attachment
Чорний В.Г. "Фотометрія астероїдів малих розмірів головного поясу. Обертання та подвійність" (матеріали канд. дисертації) [60 хв.]

https://www.facebook.com/events/763357227191790/?active_tab=about

Post has attachment
30 червня 2017 р., на честь міжнародного Дня астероїда (https://asteroidday.org/), провідні фахівці НДІ астрономії і кафедри астрономії та космічної інформатики ХНУ імені В.Н. Каразіна проведуть публічні лекції з астероїдної тематики і прес-конференцію.

Вхід вільний.
------------------------------------------------------------------------
Програма святкування Дня астероїда:
17.00 – 17.30 – екскурсія по території НДІ астрономії, запис на лекції;
17.30 – 18.30 – лекція з проблем астероїдної небезпеки;
18.30 – 19.00 – прес-конференція;
19.00 – 20.00 – лекція з космічних досліджень астероїдів;
20.00 – 22.00 – екскурсія по території НДІ астрономії, спостереження в телескоп.
------------------------------------------------------------------------
Детальніше:

30 червня 2017 р., на честь міжнародного Дня астероїда, провідні фахівці НДІ астрономії та кафедри астрономії та космічної інформатики ХНУ імені В.Н. Каразіна проведуть публічні лекції з астероїдної тематики і прес-конференцію. Після закінчення лекцій за наявності погодних умов усі бажаючі матимуть змогу побачити зоряне небо у телескоп.
Вперше відзначати День астероїда було запропоновано у 2014 р. з метою привернути увагу до проблеми астероїдної небезпеки і пошуку методів запобігання зіткнення нашої планети з астероїдом. Ця ідея швидко набула популярності і вже за два роки День астероїда було офіційно задекларовано Генеральною Асамблеєю ООН як Міжнародний день астероїда. Дата була вибрана не випадково, бо саме 30 червня у 1908 р. з Землею зіткнулося космічне тіло, яке призвело до наймасштабнішої катастрофи в сучасній історії, відомої під назвою Тунгуський метеорит.
В навколоземному просторі налічується десятки тисяч потенційно небезпечних астероїдів, які близько підходять до Землі і мають масу достатню для того, щоб при ударі з Землею викликати катастрофічні руйнування. За оцінками на сьогоднішній день відомі орбіти тільки 10% навколоземних астероїдів з розмірами більше 100 метрів. Але навіть менший за розміром астероїд може знищити цілий мегаполіс. Міжнародна інформаційна кампанія в День астероїда націлена на об'єднання зусиль усіх країн і залучення ресурсів зі всього світу для своєчасного виявлення потенційно небезпечних астероїдів і розвитку технологій для запобігання зіткнень з ними і уникнення катастрофічних наслідків.
В НДІ астрономії та на кафедрі астрономії та космічної інформатики ХНУ імені В.Н. Каразіна працюють всесвітньо відомі фахівці з досліджень астероїдів:
д.-ф.-м.н. проф. Лупішко Дмитро Федорович (http://www.astron.kharkov.ua/staff/Lupishko_D/),
д.-ф.-м.н. проф. Бельська Ірина Миколаївна (http://www.astron.kharkov.ua/staff/Belskaya_I/),
к. ф.-м.н. Круглий Юрій Миколайович (http://www.astron.kharkov.ua/staff/Krugly_Yu/),
к. ф.-м.н. Шевченко Василь Григорович (http://www.astron.kharkov.ua/staff/Shevchenko_V/),
к. ф.-м.н. Слюсарев Іван Григорович (http://www.astron.kharkov.ua/staff/Slyusarev_I/).
В День астероїда вони проведуть науково-популярні лекції з астероїдної тематики і прес-конференцію.

Більш детальна інформація на сайті НДІ астрономії http://uk.astron.kharkov.ua/news/ .

Детальніше про святкування Дня астероїда у різних країнах світу можна дізнатися на офіційному сайті Дня астероїда https://asteroidday.org/ .

https://www.facebook.com/events/272664236540733
Wait while more posts are being loaded