Post has attachment
It was not until the social networks and video portals revealed, how many interesting events and performances take place every day in different parts of the world, either completely unnoticed or without a proper outdoor and mainstream media report. The reason is simple - language barrier. The actual performance value may not be enough recently and its reputation is often decided by the athletes´ PR skills and media contacts. We are determined to change that on Adrex.com!

Post has attachment

Post has attachment
Rok 2013 je pro Adrex zlomový. Slavíme deset let fungování, ale zároveň za sebou máme dva ne příliš plodné roky. Podobně jako spousta dalších internetových projektů jsme se totiž dostali na křižovatku, která cesty nerozděluje doleva nebo doprava, ale nahoru nebo dolů.

Post has attachment
Žijeme na stejné zemi, jako naši předchůdci před desítkami tisíc let. Nic tak zásadního se vlastně nezměnilo. Musíme pít, musíme jíst, musíme spát. Jsme schopni se rychleji pohybovat, lépe bydlíme, umíráme o něco později. Co se ale zásadně mění, je náš pohled na svět, který nás obklopuje....

Post has attachment
Návrhy nového designu Adrex.cz a Adrex.com
PhotoPhotoPhoto
3 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded