Post has shared content
Будинок Полтавського губернського земства — пам'ятка історії та архітектури у Полтаві, що знаходиться на площі Конституції, 2. Будинок споруджено у 1903—1908 роках за проектом архітектора Василя Кричевського, з використанням первісних проектів Є.І. Ширшова, М.О. Ніколаєва. Будинок Полтавського губернського земства став першим зразком нового українського архітектурного стилю на Полтавщині. Сьогодні використовується як Полтавський краєзнавчий музей.
Краєзнавчий музей Полтави 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
06.07.16
42 Photos - View album

Post has attachment
Український музично-драматичний театр у Рівному (тоді Ровно) засновано в грудні 1939 року на базі Мелітопольського українського музично-драматичного театру.

Під час Німецько-радянської війни заклад не діяв, відновив роботу 1944 року.

Від 1965 року — театр розмістився у новозведеному функціональному приміщенні й носив назву Ровенський український музично-драматичний театр імені М. Островського.

Рівненський музично-драматичний театр уславився тим, що са́ме на його сцені вперше в Україні було здійснено прем'єрну постановку «Короля Лір» Вільяма Шекспіра, а також тим, що у виставі театру «Украдене щастя» Івана Франка у свій час грали народні артисти Наталія Ужвій та Амвросій Бучма[4].

Від 1991 року відбувається становлення та утвердження театру молодої української держави. Відтак, оновлюється репертуар — зокрема, на сцені Рівненського українського музично-драматичного театру вперше у світі здійснена інсценізація та постановка роману земляка Уласа Самчука «Марія» народна трагедія «Сльози Божої Матері».

У травні 2003 року колектив театру втілив у життя свій давній задум, поставивши історичну драму Омеляна Огоновського «Гальшка Острозька», що відтворює сторінки з життя наших предків, князів Острозьких, що діяли на теренах нашого краю у XVI столітті.

29 липня 2005 року Рівненський обласний музично-драматичний театр став академічним й отримав сучасну назву — Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр[5].

2007 року режисер-постановник вистави «Берестечко» (за однойменним романом Ліни Костенко) Олександр Дзекун і виконавець головної ролі (Богдана Хмельницького) заслужений артист України, директор театру Володимир Петрів були висунуті колективом Національного університету «Острозька академія» на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка. Згідно з Указом Президента України від 3 березня 2008 року вони стали лауреатами цієї найпрестижнішої творчої нагороди держави за 2008 рік.


 


Театр під час реконструкції. 2009 рік
2009 року в зв'язку з реконструкцією Театральної площі (будівництво підземного торговельного центру, упорядкування майдану, відновлення ремонтних робіт у низці будівель, що оточують площу, зокрема, в колишньому готелі «Україна») театр на деякий час припиняв свою діяльність через загрозу ушкодження приміщення закладу[6].
Photo
Wait while more posts are being loaded