Post has attachment
برج‌های مسکونی که به راحتی حمل می‌شوند.
گروه معماری CRG برای سومین بار متوالی موفق به کسب جایزه در زمینه تمرکز بر ایده‌ پردازی در احداث خانه‌های مسکونی موقت در شهر بمبئی هندوستان شد.ساختار و سازه اصلی واحدها همگی با بلوک های سبک بتنی پوشش داده می‌شوند که دارای سطحی صیقلی و صاف بوده که به 3 اتاق قابل سکونت ختم خواهند شد.در واقع می توان گفت این واحدها همگی همچون قوطی و جعبه های سبک قابل حمل بر روی یکدیگر تا ارتفاع 400 متری قرار می گیرند و زوایه هرکدام از این قوطی های مسکونی با دیگری متفاوت است. از این رو این ساختمان های مسکونی شهر بمبئی با یک سازه کششی و قوس دار که جلوه ویژه و متمایزی به فضا داده است، خودنمایی می کنند.
PhotoPhotoPhoto
7/23/16
3 Photos - View album

Post has attachment
طرح مارپیچی پلکان‌ها برای هدایت نور / زاها حدید
این پروژه در شهر مسکو روسیه اجرا شده که فضایی به مساحت 21 هزار و 184 متر مربع را به خود اختصاص داده است. هر یک از طبقات این ساختمان اداری با استفاده از پلکان‌های برقی مارپیچی به هم راه پیدا می کنند. البته باید به این نکته اشاره کرد که این طرح مارپیچی داخل ساختمان طبق نظم و قاعده خاصی طراحی شده است. زاویه هریک از این پلکان‌ها به گونه‌ای است که وقتی در هر طبقه بایستیم می توانیم طبقات دیگر را به طور کامل مشاهده کرده و حتی گوشه‌های هر طبقه را نیز به صورت واضح ملاحظه کنیم.

از دیگر مزیت‌های اینگونه طراحی مارپیچی پلکان ها این است که هدایت تابش نور و ایجاد رقص نور با زاویه های تیز و شکننده در آن لحاظ شده است.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
7/23/16
6 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded