Post has attachment
🔹 در سکوت، به سختی تلاش کن

بگذار موفقیت تو، سرو صدا ایجاد کند.
Photo

Post has attachment
"رفتن" که بهانه نمیخواهد ،
یک چمدان میخواهد از دلخوریهاى تلنبار شده و گاهى حتى دلخوشیهاى انکار شده ...

رفتن که بهانه نمیخواهد وقتى نخواهى بمانى ، با چمدان که هیچ بى چمدان هم میروى !

"ماندن" اما بهانه مى خواهد ،
دستى گرم، نگاهى مهربان، دروغهاى دوست داشتنى،
دوستت دارمهایى که مى شنوى اما باور نمى کنى،
یک فنجان چاى، بوى عود، یک آهنگ مشترک، خاطرات تلخ و شیرین ...

وقتى بخواهى بمانى ، 
حتى اگر چمدانت پر از دلخورى باشد خالى اش مى کنى و باز هم میمانى ...

میمانى و وقتى بخواهى بمانى ، نم باران را رگبار مى بینى و بهانه اش مى کنى براى نرفتنت !

آرى ،
آمدن دلیل مى خواهد
ماندن بهانه 
و رفتن هیچکدام ...... 

سهراب سپهری
Photo

Post has attachment
یک اقدام اجرایی که می توان برای توسعه فرهنگ مطالعه و پرورش خلاقیت در نوشتن انجام داد واگذاری تالیف کتاب به خود دانش آموزان است.یکی از تکنیکهای پرورش Creative writing یا نگارش خلاق داستان نویسی با استفاده از کتابهای مصور است.کتابهای مصوری که دانش آموز از محتوای آن هنوز اطلاعی ندارد انتخاب می شود. نوشته ها با کاغذ پوشیده می شوند و از دانش آموز خواسته می شود تا بر اساس ترتیب تصاویر کتاب داستانی که ساخته ذهن خلاق خودش است بنویسد. این می تواند اولین کتاب تالیف شده دانش آموز در دوران تحصیلش باشد. در پایان پوشش ها برداشته می شوند و دانش آموز متن نوشته شده خودش را با محتوای اصلی کتاب مقایسه می کنند و راه دیگر اندیشیدن را یاد می گیرند. (براساس تجربه ای از مدارس استکهلم).
Photo

Post has attachment
روزهای خوب......
وقتی همه چیز روبراه است که امیدواری معنا ندارد ،
امید زمانی ارزشمند است که همه چیز در بدترین شرایط است؛
پس
هیچ وقت نا امید نشو ،
بویژه در اوج تاریکی و تنهایی و تلخی … بخدا ایمان داشته باش.... روزهای خوب خواهند آمد...
🌹
Photo

Post has attachment
تنها خداست که میداند
“بهترین”
در زندگیتان چگونه معنا میشود!
در سال نو آن بهترین را برایتان آرزومندم.

🌹🌹نوروزتان مبارک🌹🌹
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
⬅یک دقیقه سکوت قبل از پرخاشگری، یک دقیقه سکوت قبل از حرکت عصبی، یک دقیقه سکوت قبل از تهمت زدن، یک دقیقه سکوت...، شاید تفاوت ایجاد کند، امتحان کن...
Photo

Post has attachment
تصور‏ ‏کنید‏ ‏کنار‏ ‏رودخانه‌ای‏ ‏ایستاده‏ ‏اید.سنگی‏ ‏برمی‏ ‏دارید‏ ‏وآن‏ ‏را‏ ‏به‏ ‏آرامی‏ ‏داخل‏ ‏رودخانه‌‏ ‏می‏ ‏اندازید.امواج‏ ‏کوچکی‏ ‏در‏ ‏اثر‏ ‏برخورد‏ ‏به‏ ‏وجود‏ ‏می‏ ‏آید‏ ‏که‏ ‏شما‏ ‏را‏ ‏هیجان‏ ‏زده‏ ‏می‏ ‏کند‏ ‏اما‏ ‏هرگز‏ ‏به‏ ‏خودتان‏ ‏فکر‏ ‏کرده‏ ‏اید‏ ‏سنگی‏ ‏به‏ ‏آن‏ ‏کوچکی‏‏ ‏توانسته‏ ‏چنین‏ ‏امواج‏ ‏بزرگی‏ ‏را‏ ‏ایجاد‏ ‏کند،پس‏ ‏صداها‏ ‏وکلامی‏ ‏را‏ ‏که‏ ‏به‏ ‏زبان‏ ‏می‏ ‏آورید‏ ‏چه‏ ‏انعکاسی‏ ‏را‏ به‏ ‏دنبال‏ ‏دارد؟‏ ‏حتی‏ ‏اگر‏ ‏بخواهیم‏ ‏با‏ ‏دلایل‏ ‏علمی‏ ‏تأثیر‏ ‏کلام‏ ‏را‏ ‏بررسی‏ ‏کنیم،یافته‏ ‏های‏ ‏دانشمندان‏ ‏دلیل ‏مستندی‏ ‏است‏ ‏که‏ ‏ثابت‏ ‏می‏ ‏کند،‏ ‏هرچیزی‏ ‏در‏ ‏این‏ ‏جهان‏ ‏سرشار‏ ‏از‏ ‏انرژی‏ ‏است‏ ‏وزمانی‏ ‏که‏ ‏شما‏ ‏کلامی‏ ‏را‏ ‏به‏ ‏زبان‏ ‏می‏ ‏آورید،صدایتان‏ ‏به‏ ‏صورت‏ ‏فرکانسی‏ ‏درهوا‏ ‏منعکس‏ ‏می‏ ‏شود‏ ‏وبازتابی‏ ‏درخور‏ ‏هرآنچه‏ ‏با‏ ‏همه‏ ‏وجودتان‏ ‏بیان‏ ‏کرده‏ ‏اید،خواهد‏ ‏داشت،حالا‏ ‏تصور‏ ‏کنید‏ ‏سراسر‏ ‏روز‏ ‏را‏ ‏با‏ ‏جمله‏ ‏های‏ ‏منفی‏ ‏ودلسرد‏ ‏کننده‏ ‏به‏ ‏شب‏ ‏می‏ ‏رسانید،چه‏ ‏انتظاری‏ ‏می‏ ‏توان‏ ‏از‏ ‏یک‏ ‏مشت‏ ‏انرژی‏ ‏های‏ ‏منفی‏ ‏ومخرب‏ ‏کننده‏ ‏داشت‏ ‏!!!
Photo

Post has attachment
🌺🌺🌺خلاقیت-در-کودکان

✍مهم ترین نشانه های خلاقیت در کودکان که به تست خلاقیت هم احتیاجی ندارند اشاره می کنیم :


1⃣نشانه اول خلاقیت در کودکان :

آن ها به راحتی و بدون این که ترسی را در خود احساس کنند نظرات و پیشنهادات خود را در کلاس بیان می کنند . ویژگی ای که در بسیاری دیگر از کودکان هم سن و سال آن ها حتی در سنین بالا تر یافت نمی شود .

2⃣نشانه دوم خلاقیت در کودکان :

عمدتا برای حل مسایل راه کار هایی را ارائه می دهند که دیگر کودکان قادر به ارایه آن ها نیستند .

3⃣نشانه سوم خلاقیت در کودکان :

سومین نشانه ای که ما را از انجام تست خلاقیت بی نیاز می کند این است که کودکان خلاق به کار های هنری علاوه بر این که علاقه مند هستند دارای مهارت هم می باشند .

4⃣نشانه چهارم خلاقیت در کودکان :

دادن ایده ها و نظرات زیادتر نسبت به دیگر هم سن و سالاشان یکی از مهم ترین نشانه های خلاقیت در کودکان می باشد که می تواند تست خلاقیت مناسب و ساده ای برای کشف خلاقیت در کودکان باشد .

5⃣نشانه پنجم خلاقیت در کودکان :

پنجمین نشانه خلاقیت در کودکان این است که به آسانی با شوخی های خود می توانند دیگران را به خنده بیندازند .

6⃣نشانه ششم خلاقیت در کودکان :

نشانه ای که خود یک تست خلاقیت محسوب می شود این می باشد که بسیار علاقه مند به تغییر دادن محتویات کتاب و مطالبی هستند که معلم بیان می کند و مدام در پی این هستند که نادرستی مطالب درسی را به اثبات برسانند .

7⃣نشانه هفتم خلاقیت در کودکان :

پرسیدن سوالات عجیب و غریب یکی از مهم ترین نشانه های خلاقیت در کودکان می باشد پس اگر کودکی دارید که هر روزه مجبورید به سوالات عجیب وی پاسخ دهید نگران نباشید و حتما یک تست خلاقیت از او بگیرید .8⃣نشانه هشتم خلاقیت در کودکان :

یک تست خلاقیت که خود می توانید از دانش آموزان تان و کودکان خود بگیرید این است که از وی بخواهید نقاشی بکشد و افکار خود را ترسیم کند اگر علاقه مند بود معنی اش این است که وی خلاقیت در خود دارد .

9⃣نشانه نهم خلاقیت در کودکان :

برای این که یک تست خلاقیت از کودکتان بگیرید کافی است ببینید که وی منتقد است یا نه و به راحتی عقاید و نظرات اطرافیان را می پذیرد یا خیر چرا کودکان خلاق در این تست خلاقیت همواره منتقد بوده اند و سخنان دیگران را به راحتی نمی پذیرند .

🔟نشانه دهم خلاقیت در کوکان :

آیا کودکتان در بین هم سن و سالانش کمی عجیب و غریب به نظر می رسد ؟ از وی تست خلاقیت بگیرید چرا که به احتمال زیاد جزو افرادی با خلاقیت بالا می باشد . اساسا یکی از آشکار ترین نشانه های خلاقیت در کودکان همین تفاوت ها می باشد پس اگر کودکتان دارای تفاوت هایی خاص با دیگران است ذهن6 خود را بیهوده مشغول نکنید و از وی تست خلاقیت بگیرید احتمالا دارای کودکی نخبه هستید .

1⃣1⃣نشانه یازدهم خلاقیت در کودکان :

شاید بتوان این روش را آسان ترین راه برای گرفتن تست خلاقیت از کودکان دانست . ببینید کودکتان از قدرت تخیل بالایی برخوردار هست یا نه ؟ عمدتا کودکانی که می توان داستان ها را خوب تخیل کنند دارای خلاقیت ذاتی می باشند .

2⃣1⃣نشانه دوازدهم خلاقیت در کودکان :

این کودکان هنگام صحبت کردن در کلاس با هیجان زیاد به جزییات ایده های شان می پردازند و بسیار پرشور از آن ها تعریف می کنند . اگر کودک شما نیز دارای همین ویژگی می باشد لازم نیست از وی تست خلاقیت بگیرید چرا که وی حتما جزو افراد خلاق در آینده به حساب خواهد آمد .

13-نشانه سیزدهم تست خلاقیت در کودکان :

یکی دیگر از راه های گرفتن تست خلاقیت در کوکان برای پی بردن به این که آیا وی از خلاقیت بالایی برخوردار است یا نه این است که به این نکته توجه کنیم که آیا وی دارای ابتکاری می باشد یا نه ؟ و عمدتا ایده هایی که ارائه می دهد منحصر به خود اوست یا نه ؟ به طوریکه کم تر کسی این ایده ها به ذهنش برسد.
Photo

Post has attachment
در زندگی از شکست می ترسیدم، یاد گرفتم تلاش نکردن یعنی شکست. از نفرت می ترسیدم، یاد گرفتم به هر حال هر کسی نظری دارد. از درد می ترسیدم، یاد گرفتم درد کشیدن برای رشد روح لازم است. از سرنوشت می ترسیدم، یاد گرفتم من توان تغییر آن را دارم. از گذشته می ترسیدم، فهمیدم گذشته توان آسیب رساندن به من را ندارد. و در آخر از تغییر می ترسیدم، تا اینکه یاد گرفتم حتی زیباترین پروانه ها هم قبل از پرواز کرم بودند و تغییر آنها را زیبا کرد.
Photo
Wait while more posts are being loaded