Post has attachment
#פרקליטים_עד_הבית מארחת אותי בנושא תזכיר חוק הסייבר החדש (עונה 2 פרק 148)
ביוני האחרון עבר תזכיר לחוק הגנת הסייבר החדש, על מי בדיוק הוא מגן? על מי הוא עתיד לשמור? במתכונתו הנוכחית נראה שהחוק הזה הוא תחילתה של מהפכה, מדינת ישראל מבקשת להקים גוף נפרד! שאינו כפוף למשטרה ואף לא לצווי בית משפט! גוף שייאפשר כניסה ולקיחה של כול האמצעים הטכנולוגים וכן יאגור מידע בלי ידיעת האדם או החברה, ללא שום צו שופט!! וללא הגבלת זמן או אמצעי!! , באם קם ולו חשש (מבוסס או שלא) שבעלי המחשבים מתכננים מתקפת #סייבר. אז מה יקרה במקרה של דליפת המידע? ואם זה אינו כפוף למשטרה ולצו שיפוטי מי בעצם ישמור על השומר?
https://youtu.be/IY2Tg-u1CUI

Post has attachment
חידוש רישיון נשק – בעקבות סגירת תיק אלימות במשפחה וקבלת ערר על החלטת פקיד רישוי כלי יריה.
בעקבות הגשת תלונה על תקיפת בת זוג שגרמה לחבלה ממשית ואיומים, בוטל רישיונו של איש כוחות הביטחון ואקדחו נתפס על ידי המשטרה.
לאחר כמעט שנתיים וחצי של מאבק משפטי עיקש, במסגרתו נסגר התיק הפלילי, בוטל צו הגנה שאסר על הלקוח לשאת או להחזיק נשק, נדחו שתי בקשות לחידוש רישיון הנשק וערר שהוגש בנושא, הוארכה תקופת הפקדת הנשק ואי חילוטו – התקבל לבסוף ערר שני שהגיש משרדנו על החלטת פקיד רישוי כלי יריה, ניתן אישור לחידוש רישיון הנשק והנשק הוחזר ללקוח.

Post has attachment
אי הרשעת תאגיד שניהל עסק ללא רישיון וביטול כתב האישום שהוגש נגד מנהלי התאגיד.
בית המשפט השלום בפתח תקווה בשבתו כבית משפט לעניינים מקומיים (כבוד השופט נחום שטרנליכט) מאמץ הסדר טעון שגיבש משרדנו עם נציגת היועץ המשפטי לממשלה ומורה לסיים את עניינו של תאגיד (ספק של משרד הביטחון), בקביעה כי למרות שביצע עבירה פלילית של ניהול עסק ללא רישיון, ההליך הפלילי יסתיים באי הרשעת התאגיד.
בהמשך, על בסיס הסכמת הצדדים, ביטל בית המשפט את כתב האישום שהוגש כנגד שני מנהלי התאגיד וייחס להם עבירה של ניהול עסק ללא רישיון.

Post has attachment
על הצד השני של קמפיין hashtag#Metoo

בעת האחרונה, כחלק ממגמת ה- hashtag#Metoo, חדשות לבקרים אנו נתקלים בתלונות המפורסמות בתקשורת אודות הטרדות מיניות שבוצעו לכאורה בנסיבות שונות, חלקן לפני שנים רבות – חלקן מהעת הנוכחית.
חשוב להבהיר – תלונות רבות הן תלונות אמת, ואין חולק כי יש לפעול למיגור תופעות אסורות מעין אלה, באשר הן.

אלא שלפעמים יש צד אחר לסיפור – וכאן נבקש להתמקד, כחומר למחשבה, בצד השני, בכל אותם גברים (וכמעט תמיד מדובר בגברים) ששמם נקשר לתלונה בדבר הטרדה מינית או עבירת מין, אך בסופו של יום הוחלט על סגירת התיק בעניינם.

על אף שתיק החקירה הפלילית בסופו של יום נסגר – לא ניתן להתעלם מכל מה שקרה בדרך. בימים אלו, במחוזותינו, תלונות שווא אודות תקיפה או הטרדה מינית ו/או כאלה המונעות מאינטרסים זרים, הפכו ל"שדה הקטל" של גברים.

בכל המקרים שנציג בקישור, עולמם של הגברים שכנגדם הוגשו התלונות התערער לחלוטין. כולם הושפלו בחקירות משטרתיות פולשניות (חלקן בדיעבד – שלא לצורך), שמם הטוב נפגע, כולם נדרשו להשקיע משאבים רבים על מנת להתגונן בפני התלונות וכולם נצרבו עד סוף ימי חייהם מעצם התהליך של התמודדות עם תלונה על הטרדה מינית או עבירת מין.

מנגד, במקרים שנציג בקישור, אף אחת מן המתלוננות לא "שילמה" שום מחיר.
מזוויות העשייה שלנו, ראוי לקיים דיון ציבורי מעמיק בסוגיה זו;

Post has attachment
על זכויות בני נוער בחקירת משטרה - פרקליטים עד הבית מארחת בנושא את עו"ד מעיין חיימוביץ'

Post has attachment
התבטאות לא ראויה כלפי ראש לשכת עורכי הדין – גניזת תלונה ע"י ועדת האתיקה.
במסגרת תגובה לפוסט בקבוצה בפייסבוק בשם "זעקת המתמחים והסטודנטים למשפטים", שאיחדה תחתיה מתמחים שנכשלו בבחינת ההסמכה, כשל מתמחה בהתבטאות לא ראויה כלפי ראש לשכת עורכי הדין.
ועדת האתיקה הארצית של לשכת עורכי הדין קיבלה את בקשתם של עורכי הדין גיא פלנטר ואירנה אינברג ממשרדו להימנע מהגשת קובלנה כנגדו, וגנזה את התלונה תוך הסתפקות במתן הערה.

Post has attachment
חנינה בדין משמעתי | עבירות משמעת – בקשת חנינה משמעתית לנשיא המדינה.
נשיא המדינה הוסמך להקל בעונשי השעיה, התליית רישיון וביטול רישיון שנגזרו בהליכים משמעתיים על בעלי מקצועות המוסדרים בדין (כגון רופאים, פסיכולוגים, מהנדסים, אדריכלים, עורכי דין ורואי חשבון).
משרד עורכי דין גיא פלנטר מייצג בעלי מקצועות המוסדרים בדין בבקשות לנשיא המדינה להקלה בגזרי דין משמעתיים, באופן שאותם בעלי מקצוע יוכלו לשוב ולעסוק במקצועם.

Post has attachment
בסיומו של היום הקשה הזה ובו רצח נוסף של חפים מפשע, נטילת חיים, בדם קר, בלי שום סיבה הגיונית, ממניע מעוות של מחבל, רוצח, שאם וכאשר ייתפס יאכל וישתה ואולי אפילו יעשה תואר על חשבון משלם המיסים, עונשו יהיה חיים נפלאים הכוללים: 3 ארוחות , קינוח, מים חמים ומאוורר...
עונש מוות למחבלים הינה סוגיה שעולה פעם אחר פעם, מגיעה לבית המחוקקים אך בפועל נותרת ריקה מתוכן, את דעתי הבעתי עוד כשהצעת החוק עלתה לאוויר - ענישה מרתיעה! מתחייבת! לא יעלה על הדעת שדם יהא הפקר!

Post has attachment
אימוץ "מוסד" אי ההרשעה בדין המשמעתי – קבלת ערעור וביטול הרשעה משמעתית בעבירת הונאה.
באופן תקדימי, מקבל בית הדין לערעורים לענייני משמעת של המסלול האקדמי המכללה למינהל את ערעור משרדנו, מאמץ במישור העקרוני את האפשרות לסיים הליך משמעתי באי הרשעה (בדומה להסדר הקיים במשפט הפלילי) ומבטל את הרשעתו של סטודנט למשפטים אשר הורשע בהונאה, על מנת להימנע מפגיעה במטה לחמו.

Post has attachment
קבלת טענת הגנה עצמית של שוטר אשר דקר אזרח - סגירת תיק מח"ש בשימוע פלילי;
במהלך תגרה, דקר שוטר מג"ב אזרח בחזהו באמצעות שבר בקבוק ופצע אותו. בניגוד למצופה מכל אזרח, ובפרט מאיש משטרה, לא הסגיר עצמו השוטר מיד למשטרה, אלא כעבור יום, כשבתווך, כך על פי החשד, בוצעו פעולות לשיבוש החקירה.
השוטר נעצר בחשד לעבירות של תגרה, גרימת חבלה חמורה, שיבוש הליכי משפט והפרת אמונים ומעצרו הוארך על ידי בית המשפט לצרכי חקירה.
בשימוע בטרם הגשת כתב אישום שנערך לשוטר, קיבלה מח"ש את טענות משרדנו כי השוטר פעל מתוך הגנה עצמית ומששוכנעה מח"ש כי נתקיים הסייג לאחריות פלילית – סגרה את התיק.
Wait while more posts are being loaded